Jump to content

Newman N2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Working ClockworkMod can be downloaded here:

https://code.google.com/p/findlee-development/downloads/detail?name=CWM-Recovery-v.6.0.2.9-by-Findlee-v.1.zip&can=2&q=#makechanges

How to flash (in windows):

1. start your phone in bootloader mode - by pressing Power and holding Volume Down

2. connect the phone to the computer

3. check that the computer "sees" the phone by running:

Code:

fastboot devices

If you see some output, the phone is connected. Otherwise install drivers for the phone.

4. execute

Code:

CWM-Windows.bat

and wait for it to finish.

5. restart the phone with

Code:

fastboot reboot

6. check that everything is working. Reboot to recovery and backup your ROM. This way you have something to return to.

Issues:

* some users report broken WiFi when they have unlocked (fused) bootloader and CWMR. It could be corrected by flashing original locked (efused) bootloader (?Q: and original recovery too??)

 

Τα κανα δουλευουν ΜΙΑ ΧΑΡΑ, εκανα και backup τη ρομ :D

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι ξερω πως να κανω τα update απλως με αυτο δεν καταλαβα τι εννωουσες "restore και clear wipe" μου λες πως ακριβως γινετε αυτο?

 

μπαινεις στο recovery mode του κινητου και εχει καποιες επιλογες θα δεις wipe data και wipe cache πανω κατω πλογηση θα κανεις με τα πληκτρα εντασης με πληκτρ ο on off ειναι το enter

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ

Απ' ότι λένε κάποιοι, μετά την αναβάθμιση σε 029 είχαν πρόβλημα στο bluetooth.

 

Έχουν βγάλει νέα έκδοση 029 με διορθωμένο το πρόβλημα στο Bluetooth.

Edited by aristarhos
Link to comment
Share on other sites

Eγω εκανα αναβαθμιση απο 25 σε 28 κατευθειαν, και εχω διαβασει οτι πρεπει να βαλεις τις αναβαθμισεις με τη σειρα... Προς το παρον δεν εχω καποιο προβλημα, αλλα θα με ενδιεφερε να ξερω για πιο λογο πρεπει να παμε βημα βημα.
Link to comment
Share on other sites

Working ClockworkMod can be downloaded here:

https://code.google.com/p/findlee-development/downloads/detail?name=CWM-Recovery-v.6.0.2.9-by-Findlee-v.1.zip&can=2&q=#makechanges

How to flash (in windows):

1. start your phone in bootloader mode - by pressing Power and holding Volume Down

2. connect the phone to the computer

3. check that the computer "sees" the phone by running:

Code:

fastboot devices

If you see some output, the phone is connected. Otherwise install drivers for the phone.

4. execute

Code:

CWM-Windows.bat

and wait for it to finish.

5. restart the phone with

Code:

fastboot reboot

6. check that everything is working. Reboot to recovery and backup your ROM. This way you have something to return to.

Issues:

* some users report broken WiFi when they have unlocked (fused) bootloader and CWMR. It could be corrected by flashing original locked (efused) bootloader (?Q: and original recovery too??)

 

Τα κανα δουλευουν ΜΙΑ ΧΑΡΑ, εκανα και backup τη ρομ :D

 

Τι μας προσφερει αυτο?

Και σε ποια εκδοση πρεπει να ειμαστε?

Link to comment
Share on other sites

Περασα το ClockworkMod και δουλευουν ολα μια χαρα!Το patch της καμερας που χρησιμευει?Ειμαι στην 28 και δεν το εχω περασει το patch,αλλαζει κατι?
Link to comment
Share on other sites

λενε βελτιωνει af κτλ

οπως και η εκδοση 29

 

νεα 029 εκδοση διορθωμενη

https://dl.dropbox.com/u/24272435/Newman_N2_00.29_N2_ota_update.zip

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στην 28 για να παω στην 29 πρεπει να περασω το zip 28 to 29 η την 29 full?Και επισης περασα το cmw αλλα στο rom manager οταν επιλεγω reboot into recovery δεν κανει τιποτα?Επίσης στην δοκιμή έκδοσης (*#66*#) γραφει Αριθμός έκδοσης Newman_N2_00.28 και Software version BP Newman_N2_00.23 είναι κάτι λάθος και αν ναι πως διορθώνεται; οποιος γνωριζει παρακαλω να μου πει.ευχαριστω Edited by Minas_Kriti
Link to comment
Share on other sites

Κλείνεις κινητό

Volume up + power

 

Με softkey menu & softkey search

Μετακινείσαι και επιλέγεις

 

Με το power δε μου επιλέγει αλλά κάνει επανεκκίνηση

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβαθμιση σε 29 full και τωρα μου γραφει Software bp :abc!!! γιατι αυτό τι να κανω? να ξαναπερασω την 28 full που ημουν πριν...help
Link to comment
Share on other sites

εγω λεω να περιμενετε κανα μηνα που υποτιθεται θα βγαλουν τη 4.1

και αν εχουν τοσα θεματα οι μικρες αναβαθμισουλες φανταστειτε η μεγαλη :P χαχα

εγω εχω βαλει την 28 απο την 23 που ειχε το κινητο και καθομαι στα αυγα μου, θα μου πεις οκ ειναι σχεδον η τελευταια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Ερώτηση (μήν με κράξετε) ενδιαφέρεται κανείς να πουλήσει το Ν2 του; διαβάζω ότι γράφετε και ζηλεύω με το κ@λομήλο μου δεν μπορώ να πειράξω τπτ!! Αν ναι PM ευχαριστώ!

ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΩΤΟΣ...

ΤΡΕΧΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ...:lol:

Xiaomi Redmi Note 3 PRO (και γουστάρωωωωω!!)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβαθμιση σε 29 full και τωρα μου γραφει Software bp :abc!!! γιατι αυτό τι να κανω? να ξαναπερασω την 28 full που ημουν πριν...help

Όχι,δεν έχει κάποιο πρόβλημα αν γράφει abc.Μια χαρά είναι.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

ναι η 29 γραφει abc να ξερετε ολοι για να μην τρομαξετε

γιατι κανονηκα abc σημαινει broken bp version αλλα τωρα απο οτι καταλαβα δεν ισχυει κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες !!! το εχω περιπου ενα μηνα το εν λογω - σε γενικες γραμμες ευχαριστημενος-, αλλα εσχατως εχω ενα θεματακι. μολις σβησει το κντ απο μπαταρια, χανει ολους τους ηχους κλησης. πρεπει να τους ξαναβαλω ολους παλι απο την αρχη, κ αμα ξανασβησει μια απο τα ιδια κλπ κλπ... εχουμε καμια λυση? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες !!! το εχω περιπου ενα μηνα το εν λογω - σε γενικες γραμμες ευχαριστημενος-, αλλα εσχατως εχω ενα θεματακι. μολις σβησει το κντ απο μπαταρια, χανει ολους τους ηχους κλησης. πρεπει να τους ξαναβαλω ολους παλι απο την αρχη, κ αμα ξανασβησει μια απο τα ιδια κλπ κλπ... εχουμε καμια λυση? :confused:

Με το root explorer μετακίνησε τον ήχο που θέλεις στη θέση:/system/media/audio/ringtrones/ .Τοποθετείς δηλαδή τον ήχο στον φάκελο που βρίσκονται οι ήχοι του κινητού.Έτσι δεν θα αλλάζει ο ήχος κλήσης.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Πριν περασουμε το full update zip κανουμε και wipe data factory reset η οχι?

Σύμφωνα με τους κινέζους,ναι.Αλλά αν το κάνεις θα σβηστούν όλες οι ρυθμίσεις π.χ. ΑΡΝ και θα ξεκινήσει το τηλέφωνο με κινέζικη γλώσσα.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Οσοι ειστε με την 29 εχετε θεμα με την μπαταρια; εμενα μου αργει στη φορτιση... Edited by Minas_Kriti
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εφταιγε η ρυθμιση που ειχα βαλει power saving priority...Κατι αλλο το Rom manager δουλευει κανονικα γτ μου κολλαει...Καμια αλλη εφαρμογη παρομοια η καποιο τροπο να δουλεψει το Rom manager? δεν μου το βγαζει ουτε μεσα στο superuser Edited by Minas_Kriti
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους...Αποφασισα μιας και δεν εχω βρει κατι παρομοιο να κανω ενα unboxing στα ελληνικα,λιγο προχειρο αλλα για οσους δεν εχουν το τηλεφωνο στα χερια τους και θελουν να παρουν μια γευση greek review,πιστευω να τους βοηθησει! :D

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους...Αποφασισα μιας και δεν εχω βρει κατι παρομοιο να κανω ενα unboxing στα ελληνικα,λιγο προχειρο αλλα για οσους δεν εχουν το τηλεφωνο στα χερια τους και θελουν να παρουν μια γευση greek review,πιστευω να τους βοηθησει! :D

 

 

Αδερφε αναρωτιεμε τι screen protector εβαλες?Ειναι του Newman?Ωραιο review

Επισης ξερετε κανενα αξιοτιμο μαγαζι και να εχει και paypal και να πουλαει μπαταρια του Newman n2?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...