Jump to content

Newman N2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kernel version γράφει 21 April 2014 , δεν ξέρω αν η rom είναι παλιότερη και απλά περάσαν αυτόν τον kernel.

Έχεις δίκιο, είναι ενός χρόνου , το αναφέρει εδώ http://vondroid.com/threads/newman-n2-freelander-i20-official-firmware-jb-4-1-1.11488/ και το ποστ έχει γίνει 27-05-2013.

 

 

Την rom αυτή την αναφέρει κάποιος εδώ και λέει ότι είναι άψογη.

http://vondroid.com/threads/latest-software-version.22403/page-6#post-58580

Και το λινκ της :

http://vondroid.com/threads/new-xperia-joy-ics-by-alfa.15179/#.U2fzKiiiWGw

Την έχει περάσει κάποιος να μας πει τι γίνεται?

Αν χρειαστεί να την περάσω θα χάσω ότι έχω στο τηλέφωνο και θα χρειαστούν πέρασμα από την αρχη?

 

Αν και είχα βολευτεί με την Miui εγώ και τα μεγάλα εικονίδια, πρόκειται για εξαιρετική rom ! Την δοκίμασα κ η συσκευή μεταμορφώθηκε δοκιμάστε την χωρίς δεύτερη σκέψη. Τώρα αν δουλεύουν τα πάντα όλα και άψογα δεν το ξέρω ακόμα γιατί δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά οι προοπτικές της δείχνουν ότι δεν θα υπάρχει κανένα θέμα και ότι επιτέλους τα χρήματα μας έπιασαν τόπο..

Το μόνο ίσως μελανό σημείο είναι ότι αυτή θα βάλουμε και εκεί θα μείνουμε "for ever" μιας και update λογικά δεν έχουμε να περιμένουμε από κάπου.

Ναι για όσους πιθανών αναρωτιούνται έχει και Ελληνικά και PlayStore και μάλιστα σωστά.

Edited by MovieGr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν και είχα βολευτεί με την Miui εγώ και τα μεγάλα εικονίδια, πρόκειται για εξαιρετική rom ! Την δοκίμασα κ η συσκευή μεταμορφώθηκε δοκιμάστε την χωρίς δεύτερη σκέψη. Τώρα αν δουλεύουν τα πάντα όλα και άψογα δεν το ξέρω ακόμα γιατί δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά οι προοπτικές της δείχνουν ότι δεν θα υπάρχει κανένα θέμα και ότι επιτέλους τα χρήματα μας έπιασαν τόπο..

Το μόνο ίσως μελανό σημείο είναι ότι αυτή θα βάλουμε και εκεί θα μείνουμε "for ever" μιας και update λογικά δεν έχουμε να περιμένουμε από κάπου.

Ναι για όσους πιθανών αναρωτιούνται έχει και Ελληνικά και PlayStore και μάλιστα σωστά.

Δηλαδή με την Miui δεν κάνει τα γνωστά κόλπα με την οθόνη και την μπαταρία;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με την Miui δεν κάνει τα γνωστά κόλπα με την οθόνη και την μπαταρία;

Η οθόνη δεν αναβοσβήνει,η μπαταρία είναι άλλου παπά ευαγγέλιο που σταματάει με το καλιμπραρισμα που αναφέρθηκε πιο πάνω.

Αν θέλεις MIUI για δικούς σου λόγους θα πας εδώ ανάμεσα σε 4-5 που δοκίμασα είναι η καλύτερη > http://xiaomi.eu/community/threads/4-4-25.24187/

Αλλά όπως λειτουργεί η παραπάνω Xperia δεν την πλησιάζει καν καμία άλλη rom.

 

UpDate > 1η φόρτιση με αυτή την Rom και όλα κύλισαν ομαλά και κανονικά.

Edited by MovieGr
Link to comment
Share on other sites

Την rom αυτή την αναφέρει κάποιος εδώ και λέει ότι είναι άψογη.

http://vondroid.com/threads/latest-software-version.22403/page-6#post-58580

Και το λινκ της :

http://vondroid.com/threads/new-xperia-joy-ics-by-alfa.15179/#.U2fzKiiiWGw

Την έχει περάσει κάποιος να μας πει τι γίνεται?

Αν χρειαστεί να την περάσω θα χάσω ότι έχω στο τηλέφωνο και θα χρειαστούν πέρασμα από την αρχη?

Μπορει να μας πει κάποιος τι χρειάζεται για να την βάλουμε;

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τη 00.13 χθες βράδυ παρατήρησα το εξής: ενώ η μπαταρία δείχνει ΟΚ και η οθόνη δεν αναβοσβήνει, πρόσεξα ότι ανά στιγμές άναβαν τα 4 πλήκτρα! Μάλιστα κάποια στιγμή τρεμόπαιζαν όπως το φωτάκι του σκληρού στα PC!!! Και μετά ηρέμησαν. Κάποια διεργασία πρέπει να τα κράταγε ανοιχτά. Edited by aposporis
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου, πάντως, ήρθε με Rom ver. 10.

Δεν παρατηρώ αναβοσβήματα στην οθόνη.

Για την μπαταρία επιφυλάσσομαι (αν και μάλλον θα πάω στην 13 ούτως ή άλλως).

 

[ATTACH]44709[/ATTACH]

Edited by cirith
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά με τα μηνύματα και τους 160 χαρακτήρες τι κάνετε; Επίσης κανένα πληκτρολόγιο μαζεμένο (όπως τα παλιά κινητά) με Τ9 υπάρχει;
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά με τα μηνύματα και τους 160 χαρακτήρες τι κάνετε; Επίσης κανένα πληκτρολόγιο μαζεμένο (όπως τα παλιά κινητά) με Τ9 υπάρχει;

Βαλε SwiftKey και γραφε με κεφαλαία και θα έχεις 160 χαρακτήρες.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου, πάντως, ήρθε με Rom ver. 10.

Δεν παρατηρώ αναβοσβήματα στην οθόνη.

Για την μπαταρία επιφυλάσσομαι (αν και μάλλον θα πάω στην 13 ούτως ή άλλως).

 

[ATTACH]44709[/ATTACH]

 

Να μην κανεις τιποτα αν δεν έχεις πρόβλημα. Απλα παρατήρησε οτι σιγουρα δεν αναβοσβηνει η οθόνη, αν και θα το καταλαβεις και απο το ότι θα τελειώσει η μπαταρία πολύ γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ηρθε πριν 4 μερες με την 0.11 αλλα δεν μου εμφανιζει τα προβληματα αυτα και μου φαινεται περιεργο, υπαρχει περιπτωση καποιο να μην εχει προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου, πάντως, ήρθε με Rom ver. 10.

Δεν παρατηρώ αναβοσβήματα στην οθόνη.

Για την μπαταρία επιφυλάσσομαι (αν και μάλλον θα πάω στην 13 ούτως ή άλλως).

 

[ATTACH]44709[/ATTACH]

Έχεις αλλάξει τον χρόνο αναμονής της οθόνης ;

Link to comment
Share on other sites

Με ποια Rom σας δουλεύει το FM RADIO ? με Miui kai Google Edition στο δικο μου κρεμάει και ζητάει force close . Λέω να περάσω Χperia , έχεις κανείς ιδέα αν παιζει με αυτη ? Θελω να πιστευω οτι ειναι θεμα της Rom και οχι καποιο ακομα issue του τηλεφώνου :mad:
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου, πάντως, ήρθε με Rom ver. 10.

Δεν παρατηρώ αναβοσβήματα στην οθόνη.

Για την μπαταρία επιφυλάσσομαι (αν και μάλλον θα πάω στην 13 ούτως ή άλλως).

 

[ATTACH]44709[/ATTACH]

Έχεις αλλάξει τον χρόνο αναμονής της οθόνης ;

 

Τωρα είδα καλύτερα την εικονα και απο ότι διάβασα το πήρες απο pandawill. Το δικό μου είναι απο antelife και βλέπω κάποιες διαφορές.

http://i58.tinypic.com/2zgi7p4.png

 

μοντέλο Newman N2 - Linx PS474S (ειναι το ίδιο αλλα νομίζω ρώσικο)

Kernel ένω έχουν ίδιο αριθμό έγω εχω #2 ημερομηνία 21/04/2014 και έσυ έχεις #1 ημερ/νια 14/05/2013

 

Πάντως από ότι έλεγες και το δικό σου ζεσταίνεται οπότε μαλλον μόνο με ICS θα βρούμε την υγειά μας

Link to comment
Share on other sites

Αν και είχα βολευτεί με την Miui εγώ και τα μεγάλα εικονίδια, πρόκειται για εξαιρετική rom ! Την δοκίμασα κ η συσκευή μεταμορφώθηκε δοκιμάστε την χωρίς δεύτερη σκέψη. Τώρα αν δουλεύουν τα πάντα όλα και άψογα δεν το ξέρω ακόμα γιατί δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά οι προοπτικές της δείχνουν ότι δεν θα υπάρχει κανένα θέμα και ότι επιτέλους τα χρήματα μας έπιασαν τόπο..

Το μόνο ίσως μελανό σημείο είναι ότι αυτή θα βάλουμε και εκεί θα μείνουμε "for ever" μιας και update λογικά δεν έχουμε να περιμένουμε από κάπου.

Ναι για όσους πιθανών αναρωτιούνται έχει και Ελληνικά και PlayStore και μάλιστα σωστά.

 

φιλε αν δε σου κάνει κόπο δώσε λίγο τα φώτα σου για να την περάσουμε κι εμείς...να κάνω πρώτα update στην τελευταία official και μετά να προχωρήσω στο φλασάρισμα? Επίσης: χρειαζομαι unlocked bootloader και cwm ή γίνεται και με stock recovery?

Link to comment
Share on other sites

Αν και είχα βολευτεί με την Miui εγώ και τα μεγάλα εικονίδια, πρόκειται για εξαιρετική rom ! Την δοκίμασα κ η συσκευή μεταμορφώθηκε δοκιμάστε την χωρίς δεύτερη σκέψη. Τώρα αν δουλεύουν τα πάντα όλα και άψογα δεν το ξέρω ακόμα γιατί δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά οι προοπτικές της δείχνουν ότι δεν θα υπάρχει κανένα θέμα και ότι επιτέλους τα χρήματα μας έπιασαν τόπο..

Το μόνο ίσως μελανό σημείο είναι ότι αυτή θα βάλουμε και εκεί θα μείνουμε "for ever" μιας και update λογικά δεν έχουμε να περιμένουμε από κάπου.

Ναι για όσους πιθανών αναρωτιούνται έχει και Ελληνικά και PlayStore και μάλιστα σωστά.

Η μπαταριά και το GPS δουλεύουν σωστά?

 

Η οθόνη δεν αναβοσβήνει,η μπαταρία είναι άλλου παπά ευαγγέλιο που σταματάει με το καλιμπραρισμα που αναφέρθηκε πιο πάνω.

Αν θέλεις MIUI για δικούς σου λόγους θα πας εδώ ανάμεσα σε 4-5 που δοκίμασα είναι η καλύτερη > http://xiaomi.eu/community/threads/4-4-25.24187/

Αλλά όπως λειτουργεί η παραπάνω Xperia δεν την πλησιάζει καν καμία άλλη rom.

 

UpDate > 1η φόρτιση με αυτή την Rom και όλα κύλισαν ομαλά και κανονικά.

Δηλαδη η experia θεωρεις οτι ειναι καλυτερη απο την MIUI ?

 

Ένω ήμουν μέσα στο άγχος για τα προβλήματα που θα βρίσκουν οι φίλοι μου και το ζάλισμα που θα φάω ότι δεν τους βρήκα καλά κινητά, τα μόνα σχόλια που έχω για την ώρα είναι ότι η μπαταρία κρατάει πολύ (απο χρήστη galaxy s2) και ότι η φωτογραφική είναι τέλεια.

Πόσο του κρατάει?

Για να είδε διαφορά από το Galaxy s2 θα πρέπει η μπαταρία του να κρατάει πολύ περισσότερο από την δική μας.

Τις ίδιες rom φοράμε? Αλλάζει κάτι στο τηλέφωνο που έχει αυτός?

Έχει κάνει κάποια ρύθμιση που δεν έχουμε εμείς?

 

Lol. σε γειτονικο φορουμ μπηκε αγγελια και καλα ο τυπος κανει root , βαζει ρομ και φτιαχνει τα bugs του n2.

Σπευσατε στον Dr. Newman!

Βάλε ένα λινκ να δουμε τι γράφει.

Δηλαδη η experia θεωρεις οτι ειναι καλυτερη απο την MIUI ?

Edited by hoannis
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο , τα προσθεσα στο προηγούμενο.
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Oλοι εσεις (και εγω μαζι) που παραλαβαμε σαπιο τηλεφωνο απο το panda παμε να ριξουμε ενα μαυρο σε αυτη τη ψηφοφορια

Πήγαμε. Και είδαμε το κωμικοτραγικό ότι το ίδιο το panda ψήφισε υπέρ του εαυτού του και το επισημαναμε στο θρεντ και ο μοντ αντί να πάει και να σβήσει την ψήφο τους, έσβησε το ποστ/επισημανση μου. Υπέροχο; Yπέροχο. Περιμένω να σβηστεί κι αυτό τώρα, το νιωθω να 'ρχεται πλέον...

Link to comment
Share on other sites

Xperia φοράει κανείς? FM radio λειτουργεί ? Σε Miui kai Edition εμένα όχι , εσάς με αυτές? :wacko: παντως με Miui εβγαλε 26 ώρες μέχρι να κλείσει μετά απο calibration . Μονο μιση ώρα candy crash έπαιξα , περιμενα να τα παει καλυτερα γιατι το είχα σε airplane mode.
Link to comment
Share on other sites

Πόσο του κρατάει?

Για να είδε διαφορά από το Galaxy s2 θα πρέπει η μπαταρία του να κρατάει πολύ περισσότερο από την δική μας.

Τις ίδιες rom φοράμε? Αλλάζει κάτι στο τηλέφωνο που έχει αυτός?

Έχει κάνει κάποια ρύθμιση που δεν έχουμε εμείς?

 

Δεν έχει κάνει κάτι. Εγω τα πήρα για 2 φίλους και απλά έβαλα την 0.13 και στα 2 και τα έδωσα. Τους είπα μόνο να μην το αφήνουν να αδείαζει η μπαταρία για να μην προκύψει το πρόβλημα της φόρτισης. Μετα περίμενα τι πρόβλημα θα μου πουν ότι συνάντησαν και μου είπαν ότι κρατάει καλά η μπαταρία και βγάζει καλές φωτογραφίες. Θα ρωτήσω για το πόσο κρατάει και θα ενημερώσω

 

Πάντως αυτό δεν σημαίνει ότι τα κινητά δεν έχουν προβλημα απλα οπως είχα γραψει πάνω πάνω στο μηνυμα μου:

Απλα αναφέρω κάτι για μερικούς που το έχουν πάρει για γονείς, θείους, κουνιάδους που δεν έχουν σχέση με smartphone.

Για κάποιον όχι πολύ σχετικό με smartphone δεν θα αντιμετωπίσουν πρόβλημα. Το ανέφερα γιατι πολλοι πήραν για γονείς και είναι μέσα στο άγχος για το τι θα ακούσουνε.

Link to comment
Share on other sites

απαντηση απο panda στο resolution center toy paypal για μερικο refund (60 USD) για να ξεκινήσουν τα παζάρια προς τα 20-30 USD :

 

Please follow the instruction in the http://www.pandawillforum.com/showthread.php?25291-ROM-Newman-N2-firmware-zip-for-standby-automatically-wake-up&highlight=Newman to get the phone flashed and the phone will be OK....

 

τους απαντησα οτι δεν λύθηκε το προβλημα με την μπαταρια και εκανα καινουριο request refund gia 50 .

Edited by Papeipa
Link to comment
Share on other sites

απαντηση απο panda στο resolution center toy paypal για μερικο refund (60 USD) για να ξεκινήσουν τα παζάρια προς τα 20-30 USD :

 

Please follow the instruction in the http://www.pandawillforum.com/showthread.php?25291-ROM-Newman-N2-firmware-zip-for-standby-automatically-wake-up&highlight=Newman to get the phone flashed and the phone will be OK....

 

Για να δουμε

 

φιλε κι εγω απο αυριο θα αρχίσω τη διαδικασία στο antelife...60 δολλάρια νομίζω είναι πολλά, εγώ θα ζητήσω 35 δολλάρια/κινητό...Μολις μου στείλουν link για να επιδιορθώσω το κινητό, θα πω οτι δεν εχω ιδεα απο φλασαρισματα κτλπ και θα ισχυριστω οτι το τηλεφωνο δε δουλευει out of the box...για να δουμε λοιπον...

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είναι "ισχυρισμός", έτσι ακριβώς είναι, πρέπει να δουλεύει σε όλα τα επίπεδα σωστά out of the box. Δεν έχεις καμία υποχρέωση ως καταναλωτής ούτε να γνωρίζεις από φλασαρίσματα, ούτε να έχεις την διάθεση να ρίξεις ώρες μελέτη για να γίνεις τεχνικός και να επιδιορθώνεις τα ελαττωματικά τους προϊόντα. Tα αυτονόητα θα τους λέμε τώρα, αλλά δεν πειράζει, στο τέλος θέλουν δεν θέλουν θα κάνουν το σωστό, ιν pp γουί τραστ.
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είναι "ισχυρισμός", έτσι ακριβώς είναι, πρέπει να δουλεύει σε όλα τα επίπεδα σωστά out of the box. Δεν έχεις καμία υποχρέωση ως καταναλωτής ούτε να γνωρίζεις από φλασαρίσματα, ούτε να έχεις την διάθεση να ρίξεις ώρες μελέτη για να γίνεις τεχνικός και να επιδιορθώνεις τα ελαττωματικά τους προϊόντα. Tα αυτονόητα θα τους λέμε τώρα, αλλά δεν πειράζει, θέλουν δεν θέλουν θα κάνουν το σωστό, ιν pp γουί τραστ.

 

δηλαδή θεωρείς οτι θα παρουμε καμιά 20ρια ευρώ το τεμάχιο?

 

ps:το φλασαρισμα της xperia alpha το δοκίμασε κανείς με τον stock recovery?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...