Jump to content

Newman N2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο antutu μου λεει οτι memory size ειναι 2gb και sd card size 4,5gb και μετα sd card external που ειναι η micro sd.Ποσο συνολικο εσωτερικο χωρο εχει; Εγω απ οτι γνωριζω 8gb...τι συμβαινει;καποιος που να εχει το ιδιο προβλημα η μπορει να βοηθησει; Edited by Minas_Kriti
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mina 8g εχει μην ανυσηχεις απλα ειναι σε partision 4g και 4g.και η μνημη ειναι 1g απλα δινει 700mb για εφαρμογες λειτουργικα κτλ και κραταει 300 για τα παιχνιδια οπως κανουν και πολλα htc.

Αυτο με την ψυξη το ηξερα και εγω οτι ανεβενει το antutu.

παιδια λετε αμα παει πανω απo 45C να εχουμε καποιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει τα update από το vondroid στην εσωτερική μνήμη. Πως κάνω εγκατάσταση κάποιο; Μέσω recovery δεν γίνονται. Μέσω local μήπως;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει τα update από το vondroid στην εσωτερική μνήμη. Πως κάνω εγκατάσταση κάποιο; Μέσω recovery δεν γίνονται. Μέσω local μήπως;

 

καλυτερα να το βαλεις στην εξωτερικη και να το κανεις απο recovery

Link to comment
Share on other sites

Βασικα οπου και να το εβαλα ενα και το αυτο...Μεσω recovery μου πεταει ενα verification failed ,installation aborted.Εκανα οτι ελεγαν στο vondroid:Αποσυμπιεσα το αρχειο και αντεγραψα το update.zip στην εξωτερικη μνημη.Και μετα προσπαθησα μεσω recovery να το περασω...
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Βασικα οπου και να το εβαλα ενα και το αυτο...Μεσω recovery μου πεταει ενα verification failed ,installation aborted.Εκανα οτι ελεγαν στο vondroid:Αποσυμπιεσα το αρχειο και αντεγραψα το update.zip στην εξωτερικη μνημη.Και μετα προσπαθησα μεσω recovery να το περασω...

Ξανακατεβασε το αρχειο, ισως ειναι broken or corupted.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα παιδια.

28/3 παρηγγειλα και εγω το Ν2 απο Minideal και 4/4 το πηρα στα χερια μου.

Πραγματικα το κινητο τα σπαει.

Μετα απο κοπο 2 ημερων καταφερα να το φερω στα μετρα μου.

Του περασα το clockworkmod recovery και εγκατεστησα custom firmware με playstore κτλ ενσωματομενα επιτελους.

Δοκιμαστε την εκδοση και πειτε μου http://d-h.st/jTO

 

Ειναι η Tweaked v00.29 Newman N2 firmware

Link to comment
Share on other sites

Ξανακατεβασε το αρχειο, ισως ειναι broken or corupted.

 

Εγκατέστησε μέσω fastboot το clockwork recovery και απο κει μετα θα κανεις το install zip

Link to comment
Share on other sites

Βασικα οπου και να το εβαλα ενα και το αυτο...Μεσω recovery μου πεταει ενα verification failed ,installation aborted.Εκανα οτι ελεγαν στο vondroid:Αποσυμπιεσα το αρχειο και αντεγραψα το update.zip στην εξωτερικη μνημη.Και μετα προσπαθησα μεσω recovery να το περασω...

 

Εγκατέστησε μέσω fastboot το clockwork recovery και απο κει μετα θα κανεις το install zip

Link to comment
Share on other sites

Τελικα όλα Οκ. Ξανακατεβασα το update και έκανα από την αρχή την διαδικασία. Το 00.29 γιατί είχα την εντύπωση ότι ήταν 4.0.4;Επίσης όσον αφορά το cwm έχει κάποια πρακτική αξία αυτήν τη στιγμή; Οι custom rom που υπάρχουν είναι καλές; Γιατί διαβάζω διάφορα στο vondroid...
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι με τη sin v7 εδω και μια βδομαδα... Προς το παρον δεν εχω καποιο προβλημα! Αλλα κι εγω οπως και ολοι περιμενω την 4.1
Link to comment
Share on other sites

Nα κανω μια ερωτηση παιδια?

Παιζω GTA vice city για 5 λεπτα και ζεστενεται πολυ θα ελεγα η συσκευη.Υπαρχει καποιο οριο ασφαλειας η θα παρουμε το κινητο στο χερι?

Με αλλα λογια ποτε σταματατε εσεις ενα παιχνιδι?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια συγνωμη για την ενοχληση αλλα δεν ξερω και πολλα και νομιζω οτι βρεθηκα στο καταλληλο post και site... Ενδιαφερομε να αγορασω ενα κινητο..συγκεκριμενα η το newman to n2 η http://www.merimobiles.com/pantech-vega-s5-a840s-5inch-1280-720-ips-lcd-android4-0-1-5ghz-dual-core-qualcomm-snapdragon-msm8960-dual-camera-16gb-bluetooth_p/meri6584.htm to pantech vesa s5 ποιο κατα την γνωμη σας ειναι καλυτερο? και δευτερον.. εχω το samsung galaxy s2 αυτα τα κινεζικα ειναι καλυτερα απο αυτα η δεν αξιζουν... συγνωμη για την ενοχληση
Link to comment
Share on other sites

newman n2 = samsung galaxy s3 σε hardware με διαφορες στη καμερα.

μια χαρα αξιζει

 

αν δινεις παραπανω για

oppo find 5

Xiaomi Mi-Two

lg nexus 4

αξιζουν ακομα περισοτερο (4πυρηνο qualcom)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα παιδια.

28/3 παρηγγειλα και εγω το Ν2 απο Minideal και 4/4 το πηρα στα χερια μου.

Πραγματικα το κινητο τα σπαει.

Μετα απο κοπο 2 ημερων καταφερα να το φερω στα μετρα μου.

Του περασα το clockworkmod recovery και εγκατεστησα custom firmware με playstore κτλ ενσωματομενα επιτελους.

Δοκιμαστε την εκδοση και πειτε μου http://d-h.st/jTO

 

Ειναι η Tweaked v00.29 Newman N2 firmware

 

Την περασα κι εγω απλα δεν λειτουργει το bluetooth...Εχεις παρομοιο προβλημα μηπως?κατα τα αλλα μια χαρα μου φενεται...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα περασα την sin v7 και προς το παρον δουλευουν ολα... Η 29 remastered ειναι καλη? Απο μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

κάνα νέο για 4.1 έχουμε παιδιά?

ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΩΤΟΣ...

ΤΡΕΧΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ...:lol:

Xiaomi Redmi Note 3 PRO (και γουστάρωωωωω!!)

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 0.28 και αντιμετωπίζω πρόβλημα με το GPS. Δεν συγχρονίζει γρήγορα. Και όταν συγχρονίσει, αν σβήσω την οθόνη μετά από λίγο χάνει το σήμα. Έχω δοκιμάσει να αλλάξω το gps.conf με ρυθμίσεις Ελλάδας - Ευρώπης, έχω βάλει fasterGPF, FastGPS, GPS Status αλλά τίποτα. Ούτε έχω καμιά εφαρμογή εξοικονόμισης της μπαταρίας για να πω ότι μου το κλείνει. Έχει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα;

 

EDIT

Τελικά ανακάλυψα τι είχε γίνει. Είχα ενεργοποιήσει το Power saving Mode.

Settings ----> Developer Options -----> Performance mode ----> "Power saving priority"

Έτσι, μόλις έσβηνε η οθόνη, μετά από λίγο μου έκλεινε τα δεδομένα, το wi-fi και το GPS.

Edited by aristarhos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...