Jump to content

[ROM] Pulse ROM - 3.3 - XXELLA Android 4.1.2


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στράτο αν την περάσουμε μεσω cwm λογικά δε θα αλλάξει ο bootloader έτσι δεν είναι; οπότε μήπως ειμαι πιο σωστό να περάσουμε με odin την αγγλική και μετα να περάσουμε και την pulse 3.3 ωδτε να έχουμε και τον bootloader για τον οποίο μιλάνε αρκετά.? Εχω μπερδευτεί λιγακι γιατι γράφουν ότι αν βάλουμε το νέο bootloader και μπούμε στην cwm recovery τοτε βγάζει ενα κόκκινο σημαδι συξν εναρξη και ανέβαινει ο flash counter. .:confused::eek: please help....
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 529
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ξανακανα τωρα αλλα τζιφος.

Απο το 4shared Στρατο.

Δοκίμασε από εδώ και μου λες http://dl.dropbox.com/u/46595847/Mods/Pulse_3_3_23_toggles_100_transparent_bar.zip

 

Το Accuweather widget δουλεύει μόνο με τον stock launcher?

Ναι

 

Στράτο αν την περάσουμε μεσω cwm λογικά δε θα αλλάξει ο bootloader έτσι δεν είναι; οπότε μήπως ειμαι πιο σωστό να περάσουμε με odin την αγγλική και μετα να περάσουμε και την pulse 3.3 ωδτε να έχουμε και τον bootloader για τον οποίο μιλάνε αρκετά.? Εχω μπερδευτεί λιγακι γιατι γράφουν ότι αν βάλουμε το νέο bootloader και μπούμε στην cwm recovery τοτε βγάζει ενα κόκκινο σημαδι συξν εναρξη και ανέβαινει ο flash counter. .:confused::eek: please help....

 

Ναι δε θα αλλάξει με τη ρομ μου.Θα μπορούσα να το κάνω να αλλάζει, αλλά άφησα αυτή την επιλογή σε όποιον θέλει να το κάνει μόνος του.

Δες εδώ κιόλας γιατί...http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2081748

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Το ξανακανα τωρα αλλα τζιφος.

Απο το 4shared Στρατο.

 

Παρε μεσα απο το ζιπ της ρομ το SystemUI.apk και βαλτο μεσα στο system/app με root explorer και κανε επανεκκίνηση

Link to comment
Share on other sites

Στρατο τωρα ενταξει!(απο το dropbox) :)

 

Ουφ με έχει κουράσει σήμερα το 4shared.

Aπό τα ξημερώματα παλεύω να ανεβάσω εκεί τη ρομ και όλο κόβεται....

Έγινε και αυτό με το mod....Δεν είναι η μέρα του.

Άλλαξα προς το παρόν το λινκ του mod με το dropbox και ανεβάζω αλλού (σε 3ο λινκ) τη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Αν περάσει κάποιος την αγγλική και ρουταρει και μετα περάσει την pulse που φέρνει την cwm σαν recovery τοτε θα ανέβει ο flash counter και θα υπάρχει το red mark οταν μπει στη recovery?
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Αν περάσει κάποιος την αγγλική και ρουταρει και μετα περάσει την pulse που φέρνει την cwm σαν recovery τοτε θα ανέβει ο flash counter και θα υπάρχει το red mark οταν μπει στη recovery?

 

Δε γράφει τίποτα :)

Δεν έχω όμως δοκιμάσει τον καινούριο και δε ξέρω τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Μονο το 4shared;Και το rapidshare πες να εισαι μεσα.

Τρεμουν την ρομ σου και σου κανουν σαμποταζ...χεχε

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Στράτο. .http://www.sammobile.com/2013/01/03/galaxy-s-iiis-latest-software-update-fixes-exynos-security-exploit-sudden-death-issue-too/ τι να σου πω με έχουν μπερδέψει! !!!
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Στράτο. .http://www.sammobile.com/2013/01/03/galaxy-s-iiis-latest-software-update-fixes-exynos-security-exploit-sudden-death-issue-too/ τι να σου πω με έχουν μπερδέψει! !!!

 

But, we can’t confirm if sudden death issue has been resolved or not as Samsung is the only one who can confirm about the fix.

 

Μία ηλίθια υπόθεση κάνουν.

Ο bootloader o συγκεκριμένος κλείνει πιθανότατα την τρύπα του Exynos exploit (δε το έχω επιβεβαιώσει ακόμα)

Καμία σχέση με sudden death και κουραφέξαλα.

Link to comment
Share on other sites

Το bug του exynos exploit το λύνει το patch σ ένα στο νέο kernel αυτό το διάβασα αφου κάποιοι ανέλυσαν τον κερνελ στο λινκ που ανέβασα γραφει στο κατω μερος UPDATE: Our sources confirm that Samsung has fixed the sudden death issue with the latest Galaxy S III Software Update.
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Το bug του exynos exploit το λύνει το patch σ ένα στο νέο kernel αυτό το διάβασα αφου κάποιοι ανέλυσαν τον κερνελ στο λινκ που ανέβασα γραφει στο κατω μερος UPDATE: Our sources confirm that Samsung has fixed the sudden death issue with the latest Galaxy S III Software Update.

 

Our sources...

Kαλά τι να σου πω.Κάνε ότι νομίζεις.

Υπάρχει ολόκληρο θέμα για το συγκεκριμένο πρόβλημα και μπορείς να διαβάσεις απόψεις.Μη κάνουμε και εδώ τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκε 3ο mirror link για τη rom (Google Drive)

Κατεβαίνει με warp speed :D

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Ανοιγει πιο γρηγορα ο dialer!

Και μην πειτε πως ειναι η ιδεα μου...

Τα σπαει!

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει 50% διάφανη μπαρα αλλα να είναι η στοκ?

 

Τι εννοείς να ειναι η στοκ;.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ με τα 10 εικονίδια

 

Θα σου φτιάξω μετά που θα είμαι σπίτι :)

Link to comment
Share on other sites

α εσυ εκανες την μπαρα που εμφανιζονται τα εικονιδια της μπαταριας και λοιπα..εννοουσα την notification bar που σερνουμε κατω..αλλα και η μπαρα αυτη ωραια 50%
Link to comment
Share on other sites

α εσυ εκανες την μπαρα που εμφανιζονται τα εικονιδια της μπαταριας και λοιπα..εννοουσα την notification bar που σερνουμε κατω..αλλα και η μπαρα αυτη ωραια 50%

 

Μπάρα είναι η... μπάρα! :D

Εσύ λες τη notification area.

Θα το κοιτάξω κι αυτό, αλλά δε σου υπόσχομαι για σήμερα :)

To θες με την 50% status bar;

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...