Jump to content

Google Nexus 10 (by Samsung)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παρελαβα και εγω το δικο μου ,αρκετα ευχαριστημενος,πολυ καλη αναλυση αν και εχει ελαχιστο light bleed κατω αριστερα αλλα δεν με ενοχλα ,οποτε για μενα τωρα μενει να βγουν και καποιες εφαρμογες που να αξιοποιουν την αναλυση,ενα minecraft που εβαλα λογω αναλυσης παιζει με μικροτερα εικονιδια ,αναμενω να αγορασω και το sleep/smart cover

 

Αναμονη, αναγκαστικα.

Ενα screen protector απο Ν8000 που ειχα και μεσα σε... βελουδινη τσαντουλα (για 13αρι netbook) μεχρι να βρεθει κατι.

Ετσι ομως δε μπορεις να το δουλεψεις σωστα.

Κλασικη βλακεια της σαμμυ οταν βγαζει nexus συσκευη να αργει αρκετα τα accessories...

@dragonmaster

Μην αγχωνεσαι για το ελαχιστο light bleed.

Ολα εχουν λιγο (αν δεν ειναι σοβαρο, απλα ξεχασε το) ;)

Κι εμένα έχει λίγο κάτω αριστερά που φάινεται βέβαια με το γνωστό τεστ (blackle και τέρμα ψηλα φωτεινότητα) αλλά το ξεχνάω ότι υπάρχει πραγματικά... Πάντως το χαίρομαι πάρα πολύ το τάμπλετ και ειδικά τώρα που έπαιξε το root και μπήκε η rom :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλοριζικο σε ολους παιδια να το χαρειτε στο επακρο.Για Ελλαδα ποτε αναμενετε?Το16αρι μου φαινετε μικρο οποτε το 32 ειναι μονοδρομος μαζι με otg.Μπορει κανεις να δοκιμασει το n.o.v.a 3 και το wild blood να μου πει πως τα παει?Αν φοραει οντως adreno 320 θα ειναι ανετο στα games για τα επομενα 2 χρονια δεδομενου και της τεραστιας αναλυσης του που την γονατιζει.

Mali T604 GPU φοράει;)

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Mali T604 GPU φοράει;)

Σωστός adreno 320 φοράει το Nexus 4.Ελπιζω να μην εχει τα προβληματα του galaxy s3 με τη mali 400 που τα περισσοτερα παιχνιδια τα παει χαλια ενω κινητα με adreno 205 τα πανε νερακι ολα χωρις textures χαμενα και χαμηλα frames.

Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι...

να χαιρεστε να μικρουλια.

για πειτε κανενα bench του Α15 να ξερουμε τι μας περιμενει με το S4....

 

Χάχα δεν είναι και πολύ μικρούλια Δημήτρη. Θηριακια είναι. Θα δω με την πρώτη ευκαιρία για bench, εγώ το θεωρώ πολύ δυνατό

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , ελα να ξεκινάμε σιγα σιγα...:)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2010280

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , ελα να ξεκινάμε σιγα σιγα...:)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2010280

Χάρη για δώσε τα φώτα σου γιατί δεν είμαστε όλοι pure experts εδώ!! Αυτή η rom μπορεί να περαστεί και στο n10??

Link to comment
Share on other sites

Θήκη και προτεκτορ παίζει πουθενά ρε παιδιά... :):):)

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Θήκη και προτεκτορ παίζει πουθενά ρε παιδιά... :):):)

Νικολα αυτο λεμε, αλλα... δεν.. δυστυχως αναμονη...

Ξέρω ότι πάντα χρειάζεται θήκη και screen protector αλλά δυστυχώς δεν παίζει κάτι ακόμα.. Παιδιά είναι τόσο ωραίο το "κορμι" του Nexus 10 που πραγματικά δεν ξέρω αν θέλω να του βάλω κάποια θήκη... Ξέρω ότι στο τέλος θα επικρατήσει η λογική αλλά είναι τόσο ωραία η αίσθηση που αφήνει και με μάλιστα με κορυφαίο grip :D

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά video σας παιζει κανονικά? Πέρασα σε 720p να δω ένα Top Gear και δεν έχει ήχο. Το αρχείο είναι mkv και δοκίμασα με τον στοκ player καθώς και MX. Υπάρχει κάποιος player γι αυτα τα αρχεία?

Η ανάλυση είναι απίστευτη, βλέπω κάτι φωτογραφίες που είχα τραβηγμένες με DSLR από επαγγελματία και πραγματικά χαίρομαι να τις χαζεύω :D

Να σας πω, πόσοι το έχουμε εδώ μονο τρεις???!!! Αν είναι αν παίρνω τηλέφωνο κατευθείαν τα παιδιά :p

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά video σας παιζει κανονικά? Πέρασα σε 720p να δω ένα Top Gear και δεν έχει ήχο. Το αρχείο είναι mkv και δοκίμασα με τον στοκ player καθώς και MX. Υπάρχει κάποιος player γι αυτα τα αρχεία?

Η ανάλυση είναι απίστευτη, βλέπω κάτι φωτογραφίες που είχα τραβηγμένες με DSLR από επαγγελματία και πραγματικά χαίρομαι να τις χαζεύω :D

Να σας πω, πόσοι το έχουμε εδώ μονο τρεις???!!! Αν είναι αν παίρνω τηλέφωνο κατευθείαν τα παιδιά :p

 

Δοκιμασε το bsplayer μακραν ο καλυτερος και παιζει τα παντα σε ηχο και εικονα και σου δινει τη δυνατοτητα αυτοματης αναζητησης υποτιτλων οταν ξεκινας να παιζεις κανα αρχειο video,τσεκαρεις το συγκεκριμενο υποτιτλο που θελεις το κατεβαζεις και καθαρισες απλα και γρηγορα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το bsplayer μακραν ο καλυτερος και παιζει τα παντα σε ηχο και εικονα και σου δινει τη δυνατοτητα αυτοματης αναζητησης υποτιτλων οταν ξεκινας να παιζεις κανα αρχειο video,τσεκαρεις το συγκεκριμενο υποτιτλο που θελεις το κατεβαζεις και καθαρισες απλα και γρηγορα.

Thank you Alex θα δοκιμάσω! Τελικά ήθελε να βάλω SW acceleration ενώ ήταν επιλεγμένο το HW :)

Είναι απόλαυση τα vids σε αυτό το ταμπλετ, από τις καλύτερες αγορές μου...

Link to comment
Share on other sites

Ισως χρειαστει στα subtitle text encoding πηγαινοντας preferences-subtitles να επιλεξεις απο windows-1250 εως windows-1253 για τα ελληνικα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Thank you Alex θα δοκιμάσω! Τελικά ήθελε να βάλω SW acceleration ενώ ήταν επιλεγμένο το HW :)

Είναι απόλαυση τα vids σε αυτό το ταμπλετ, από τις καλύτερες αγορές μου...

 

Περιμένω την επιβεβαίωση για το αν θα έλθει τα Χριστούγεννα ο γιος του συνεργάτη μου που σπουδάζει Αμερική για να το παραγγείλω. Απλά είμαι σε δίλημμα αν θα πάρω αυτό η το N4.:wacko:

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω την επιβεβαίωση για το αν θα έλθει τα Χριστούγεννα ο γιος του συνεργάτη μου που σπουδάζει Αμερική για να το παραγγείλω. Απλά είμαι σε δίλημμα αν θα πάρω αυτό η το N4.:wacko:

 

Με το note 2 σου ειναι αχρηστο το -πολυ καλο κατα τα αλλα 4αρι. Τσιμπησε το εξαιρετικο nexus 10, να το χαιρεσαι παρεα με το note 2, ειναι αψογος συνδυασμος...

Link to comment
Share on other sites

Με το note 2 σου ειναι αχρηστο το -πολυ καλο κατα τα αλλα 4αρι. Τσιμπησε το εξαιρετικο nexus 10, να το χαιρεσαι παρεα με το note 2, ειναι αψογος συνδυασμος...

 

Σωστό τα τα Βαγγέλη μου...

Αν δεν χρειάζεται 2η συσκευή τότε του προτείνεις τον καλύτερο συνδυασμό...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω την επιβεβαίωση για το αν θα έλθει τα Χριστούγεννα ο γιος του συνεργάτη μου που σπουδάζει Αμερική για να το παραγγείλω. Απλά είμαι σε δίλημμα αν θα πάρω αυτό η το N4.:wacko:

Και γιατι δεν επιλεγεις αφου θα υπαρχει η δυνατοτητα απο Αμερικη κανα 8ρι tablet full windows με γραφιδα/office 10ιντσο που ειναι ισορροπημενη επιλογη σε βαρος/αυτονομια/δυνατοτητες/ που εκει ειναι πολυ πιο ελκυστικες τιμες σε σχεση με Ευρωπη που βαραν αλυπητα με τις τιμες.

Μακαρι να μπορουσα και εγω να φερω απο Αμερικη που εκει ειναι value for money τα tablet αλλα τα τελωνεια/αναμονες/γραφειοκρατεια με αποτρεπουν και με φοβιζουν:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι δεν επιλεγεις αφου θα υπαρχει η δυνατοτητα απο Αμερικη κανα 8ρι tablet full windows με γραφιδα/office 10ιντσο που ειναι ισορροπημενη επιλογη σε βαρος/αυτονομια/δυνατοτητες/ που εκει ειναι πολυ πιο ελκυστικες τιμες σε σχεση με Ευρωπη που βαραν αλυπητα με τις τιμες.

Μακαρι να μπορουσα και εγω να φερω απο Αμερικη που εκει ειναι value for money τα tablet αλλα τα τελωνεια/αναμονες/γραφειοκρατεια με αποτρεπουν και με φοβιζουν:p

 

Δεν τα εμπιστευομαι ακομα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σωστό τα τα Βαγγέλη μου...

Αν δεν χρειάζεται 2η συσκευή τότε του προτείνεις τον καλύτερο συνδυασμό...

 

Νικολα, καλα ολα αυτα.

Θα βρεις καμια θηκη της προκοπης τωρα, τι κανουμε? :lol:

Παω να διαβασω λιγο xda, θα τη φαμε τη μερα σημερα ;)

Link to comment
Share on other sites

Νικολα, καλα ολα αυτα.

Θα βρεις καμια θηκη της προκοπης τωρα, τι κανουμε? :lol:

Παω να διαβασω λιγο xda, θα τη φαμε τη μερα σημερα ;)

 

Μήπως δεν χρειάζεται τελικά θήκη για το μηχανάκι???

Έναν καλό προτεκτορ και είμαστε μια χαρά...

Λέω εγώ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω την επιβεβαίωση για το αν θα έλθει τα Χριστούγεννα ο γιος του συνεργάτη μου που σπουδάζει Αμερική για να το παραγγείλω. Απλά είμαι σε δίλημμα αν θα πάρω αυτό η το N4.:wacko:

Είναι αστέρι το ταμπλετ πραγματικά. Δεν είχα ipad3/ipad4 να κάνω συγκρίσεις σχετικά με την οθόνη αλλά αυτό που βλέπω είναι εξαιρετικό σε σχέση με το ipad2. Βρήκα το φως μου :D

Επίσης έχεις όλη την ελευθερία που σου δίνει το Android, και πόσο μάλλον σε μια συσκευή Nexus, με υπέροχο design, μπαταρία με ικανή αυτονομία (και ακόμα έχω κάνει μόνο 3 φορτίσεις). Το μόνο που πρέπει να δει ένας έμπειρος χρήστης είναι αν θα του λείψουν κάποιες (και ποιες) εφαρμογές σε σχέση πάντα με το iOS... Πάντως γενικά δεν αλλάζω συχνά tablets και βλέπω να μου βγάζει άνετα 1,5-2 χρονάκια. Φυσικά σε συνδυασμό με το note2 είναι άψογο το σύνολο (ίσως και πολυτέλεια :p) όπως και με κάθε top android phone (s3, one x, n4,etc,etc)

 

@galanakop, Νίκο κι εγώ έτσι το βλέπω... Παιδιά χαίρεσαι να το πιάνεις, δεν ξέρω καν αν θα βάλω protector, πήρα το wallet του και είναι προστατευμενο σε μεταφορά κτλ. Όσο δεν παίζουν και "μικρά διαβολακια" στο σπίτι είμαστε ήσυχοι :)

 

Βαγγέλη τι φοράς? Ο Χάρης πέρασε PA και είναι εξαιρετική λέει... Θα την δοκιμάσω εντός της εβδομάδας, τώρα είμαι με AOSP JOP40C

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Και γιατι δεν επιλεγεις αφου θα υπαρχει η δυνατοτητα απο Αμερικη κανα 8ρι tablet full windows με γραφιδα/office 10ιντσο που ειναι ισορροπημενη επιλογη

 

Συγνώμη, αλλά από android, η πρόταση είναι να επιλέξει windows; Είναι δύο τελείως διαφορετικοί κόσμοι και δεν μπορώ να φανταστώ κάποιον που έχει ήδη μια android συσκευή να επιστρέφει στα win...

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν χρειάζεται τελικά θήκη για το μηχανάκι???

Έναν καλό προτεκτορ και είμαστε μια χαρά...

Λέω εγώ...

 

Νικο, Ευθυμη, μαζι σας, αλλα παιδια που να το ακουμπησεις και πως να το στησεις καπου για προβολη ταινιας π.χ. αν δεν εχεις μια θηκουλα με stand?

Για μενα χανει τη μιση αξια του χωρις θηκουλα και το κακο ειναι οτι πριν το Δεκεμβρη δε θα βρουμε ουτε προχειρη στο ebay :(

Αναφορικα με rom, σημερα θα κανω τα πειραματα μου, δεν ειχα ακομα το χρονο. Θα ριξω, για αρχη, αυτη που εχει κι ο Χαρης ;)

Link to comment
Share on other sites

Νικο, Ευθυμη, μαζι σας, αλλα παιδια που να το ακουμπησεις και πως να το στησεις καπου για προβολη ταινιας π.χ. αν δεν εχεις μια θηκουλα με stand?

Για μενα χανει τη μιση αξια του χωρις θηκουλα και το κακο ειναι οτι πριν το Δεκεμβρη δε θα βρουμε ουτε προχειρη στο ebay :(

Αναφορικα με rom, σημερα θα κανω τα πειραματα μου, δεν ειχα ακομα το χρονο. Θα ριξω, για αρχη, αυτη που εχει κι ο Χαρης ;)

 

Δεν άντεξες...

Όντως όπως λέει και ο Χάρης η PA μαμαει...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Νικο, Ευθυμη, μαζι σας, αλλα παιδια που να το ακουμπησεις και πως να το στησεις καπου για προβολη ταινιας π.χ. αν δεν εχεις μια θηκουλα με stand?

Για μενα χανει τη μιση αξια του χωρις θηκουλα και το κακο ειναι οτι πριν το Δεκεμβρη δε θα βρουμε ουτε προχειρη στο ebay :(

Αναφορικα με rom, σημερα θα κανω τα πειραματα μου, δεν ειχα ακομα το χρονο. Θα ριξω, για αρχη, αυτη που εχει κι ο Χαρης ;)

Ωχ το ξέχασα αυτό γιατί συνήθως δεν βλέπω ταινίες κτλ ή το κάνω στον καναπέ και ακουμπά στο στήθος η συσκευή.. Ναι όντως αυτού του τύπου δεν είναι διαθέσιμες πριν από Δεκέμβρη :(

Δεν άντεξες...

Όντως όπως λέει και ο Χάρης η PA μαμαει...

Πρόεδρε είσαι έτοιμος λέμε, αντε και σε σένα με το καλό αύριο πρώτα ο Θεός!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 10 (by Samsung)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...