Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Google Nexus 4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πισω μερος εφοσον ειναι απο γυαλι δε θα ειναι ευαισθητο αν ειναι χωρις θηκη ? δηλαδη αν το ακουμπαω στο γραφειο δε θα δημιουργητε φθορα ? κ ας ειναι απο gorilla glass...

 

αν το ακουμπας στο γραφειο δεν προκειται να εχεις φθορα γιατι το μπεζελ περιμετρικα και πισω το προστατευει...και μην ξεχνας το gorilla2 ειναι δυσκολο να χαρακτει.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 913
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πισω μερος εφοσον ειναι απο γυαλι δε θα ειναι ευαισθητο αν ειναι χωρις θηκη ? δηλαδη αν το ακουμπαω στο γραφειο δε θα δημιουργητε φθορα ? κ ας ειναι απο gorilla glass...

Δεν έχει κανένα θέμα όσον αφορά στις γρατσουνιές... επίσης έτσι που έχει σχεδιαστεί το bezel δεν θα ακουμπά λογικά η πλάτη του τηλεφώνου σε μια επίπεδη επιφάνεια. Το μόνο θέμα που έχεις με την πλάτη είναι να μην σου πέσει και ραγίσει. Το γυαλί ραγίζει αλλά δεν γρατσουνιέται :)

νεες φωτογραφιες απο τον φιλο μου τον Andrea...

 

με ενοχλει οταν λεει οτι δεν εχει ζωνες απορροφησης κραδασμων και οταν λεει οτι καποιες επαφες του αναμεσα στα εξαρτηματα δεν ειναι ποιοτικες.

Τα κινητα πεφτουν.Εμενα μου επεσε το GS3 μου το πρωτο 2 φορες κατω...δεν επαθε τιποτα ,του αλλαξα καπακι και το εδωσα σε συναδελφο σαν καινουριο.

Δεν θελω πχ με τον σκυλο μου οταν παιζω η πανω στο ποδηλατο να μου πεσει κατω και ενω θα ειναι αθικτο σχετικα απο εξω μεσα να εχουμε ζημια και να μην λειτουργει.

αυτο εμενα δεν μου αρεσε.

Ομως ξαναλεω δεν σημαινει κατι.Πρεπει ολα να επιβεβαιωθουν στην καθημερινοτητα του κανονικου χρηστη.

δεν ειναι κακο να το σκεφτομαι...ισα ισα τα ψαχνω τα πραγματα.

Σε ρώτησα εντελώς καλοπροαίρετα φυσικά.. Ο καθένας μας έχει την καθημερινότητά του οπότε πρέπει και η συσκευή να μπορεί να "ακολουθήσει" χωρίς θέματα.. Τώρα βέβαια οι πτώσεις στην δικιά μου περίπτωση αγγίζουν σε ποσοστό το "στατιστικό λάθος" οπότε μάλλον μένω πιο ήσυχος :p

Ωραίες οι φώτος παρεμπιπτόντως!!!

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ποσες σε ποσες μερες θα ειναι σπιτι μου το κινητο απο τη στιγμη που θα το παραγγειλω απο play store?

 

Ποιο ειναι αυτο το Play store και πως μπορουμε να παραγγειλουμε? Μπορεις να δωσετε κανα λινκ?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι αυτο το Play store και πως μπορουμε να παραγγειλουμε? Μπορεις να δωσετε κανα λινκ?

 

Δεν ειναι διαθεσιμο για Ελλαδα. Μπορεις να παραγγειλεις μονο σε συγκεκριμενες χωρες πχ Αγγλια,Γερμανια,Αμερικη κτλ

 

http://www.google.com/nexus/4/

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ποσες σε ποσες μερες θα ειναι σπιτι μου το κινητο απο τη στιγμη που θα το παραγγειλω απο play store?

Αν μενεις σε μια απο τις χωρες που υποστηριζουν το play store τοτε λογικα 14 με 15 του μηνα.

 

αν το ακουμπας στο γραφειο δεν προκειται να εχεις φθορα γιατι το μπεζελ περιμετρικα και πισω το προστατευει...και μην ξεχνας το gorilla2 ειναι δυσκολο να χαρακτει.

 

Το πρωτο υσχιει αλλα το δευτερο οχι.

Το gorilla glass αντεχει πιο πολυ τις γρατζουνιες και γρατζουνιεται λιγοτερο απο αλλα υλικα. Αλλα γρατζουνιεται.

 

 

 

 

Οσοι ενδιαφερεστε για την εγγυηση διαβαστε αυτο

http://europa.eu/youreurope/citizens/shopping/faq/index_en.htm

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Αν μενεις σε μια απο τις χωρες που υποστηριζουν το play store τοτε λογικα 14 με 15 του μηνα.

 

Ευχαριστω φιλε για την απαντηση.Επισης χρειαζεται κανεις να εχει gmail account για να κανει την αγορα η αρκει ενα απλο μαιλ?:)

Link to comment
Share on other sites

Αν μενεις σε μια απο τις χωρες που υποστηριζουν το play store τοτε λογικα 14 με 15 του μηνα.

 

 

 

Το πρωτο υσχιει αλλα το δευτερο οχι.

Το gorilla glass αντεχει πιο πολυ τις γρατζουνιες και γρατζουνιεται λιγοτερο απο αλλα υλικα. Αλλα γρατζουνιεται.

 

 

 

 

Οσοι ενδιαφερεστε για την εγγυηση διαβαστε αυτο

http://europa.eu/youreurope/citizens/shopping/faq/index_en.htm

 

ειπα δεν χαρασεται ευκολα...δεν ειπα οτι δεν προκειται να χαρακτει ποτε ;)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι ενδιαφερεστε για την εγγυηση διαβαστε αυτο

http://europa.eu/youreurope/citizens/shopping/faq/index_en.htm

 

Μερικά πράγματα είναι καλό να τα ξέρεις. Πρίν από ένα χρόνο αγόρασα το galaxy tab απο τον Κωτσόβολο, και το ίδιο βράδυ ανακάλυψα ένα καμμένο pixel. Το πήγα πίσω την άλλη μέρα, αρνήθηκαν να το αλλάξουν και μου είπαν να το στείλω στην Samsung. Επικοινώνησα μαζί τους, αλλά εκεί που ήμουν έτοιμος να το στείλω, το πρόβλημα διορθώθηκε (κολλημένο pixel?). Πάντως, απο ότι κατάλαβα θα έπρεπε να το αλλάξουν χωρίς δεύτερη κουβέντα.

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Πέρα απο την αναγραφόμενη τιμή , εφόσον το παραγγείλει ο κολλητός απο την Αγγλιά στο σπίτι του(στο Λονδίνο) , θα έχει και επιβάρυνση μεταφορικών ?

 

Μερικά πράγματα είναι καλό να τα ξέρεις. Πρίν από ένα χρόνο αγόρασα το galaxy tab απο τον Κωτσόβολο, και το ίδιο βράδυ ανακάλυψα ένα καμμένο pixel. Το πήγα πίσω την άλλη μέρα, αρνήθηκαν να το αλλάξουν και μου είπαν να το στείλω στην Samsung. Επικοινώνησα μαζί τους, αλλά εκεί που ήμουν έτοιμος να το στείλω, το πρόβλημα διορθώθηκε (κολλημένο pixel?). Πάντως, απο ότι κατάλαβα θα έπρεπε να το αλλάξουν χωρίς δεύτερη κουβέντα.

 

100% . Doa με μιάς. Εντός 7 ημερών σε καλύπτει ο Νόμος. Κάνεις σαματά και κόβουν τις βλακείες.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Πέρα απο την αναγραφόμενη τιμή , εφόσον το παραγγείλει ο κολλητός απο την Αγγλιά στο σπίτι του(στο Λονδίνο) , θα έχει και επιβάρυνση μεταφορικών ?

 

 

 

100% . Doa με μιάς. Εντός 7 ημερών σε καλύπτει ο Νόμος. Κάνεις σαματά και κόβουν τις βλακείες.

 

ναι πρεπει να ειναι max 20Ε

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε για την απαντηση.Επισης χρειαζεται κανεις να εχει gmail account για να κανει την αγορα η αρκει ενα απλο μαιλ?:)

Σε ποια χωρα μενεις?

ειπα δεν χαρασεται ευκολα...δεν ειπα οτι δεν προκειται να χαρακτει ποτε ;)

 

Εσυ εισαι ψαγμενος τα ξερεις! Εγω απλα εκανα παραθεση εσενα για να φανει πιο πολυ το ποστ και οποιος δεν ξερει...να μαθει :D

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει ποστ κι άλλη φορά.. Παράδειγμα gorilla2 σε note2/s3 άρα ισχύει και για nexus4 σχετικά με το πόσο εύκολα μπορεί να χαραχθει ένα τέτοιο γυαλί ;)

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζεται gmail account, να το συνδεσεις με google wallet το οποιο να εχει συνδεσει ο φιλος σου με την πιστωτικη του. Μετα μπανει, το παραγγελνει σπιτι του και στο στελνει.
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Χρειαζεται gmail account, να το συνδεσεις με google wallet το οποιο να εχει συνδεσει ο φιλος σου με την πιστωτικη του. Μετα μπανει, το παραγγελνει σπιτι του και στο στελνει.

 

το gmail πρεπει να ειναι υποχρεωτικα γερμανικο η γινεται να ειναι και ελληνικο?Μπορω δηλαδη να του δωσω το δικο μου gmail (ελληνικο,εχει google wallet) η πρεπει να εχει αυτος gmail account που να το εχει φτιαξει γερμανια?

Edited by ourakot5
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ο παπατζής ο Ελληνας τι σκέφτεται..... μπαίνεις με Proxy μπορείς να αγοράσεις πχ εγώ που έχω gmail account αλλά δηλωμένη ελληνική πιστωτική αλλά να μου το στείλουν σε διέυθυνση στην Αγγλία ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ας γίνει ένα sticky post που να λέει: Το nexus 4 μπορείς να το αγοράσεις μέσω play store από Αμερική, Αγγλία, Γαλλία, Ισπανία, Γερμανία, Καναδά, Ιαπωνία και Αυστραλία. Για την αγορά χρειάζεται πιστωτική κάρτα που έχει εκδοθεί από την εκάστοτε χώρα που θα γίνει η αγορά.

 

Στις χώρες που δεν υπάρχει υποστήριξη play store θα έρθει 500-600€

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

το gmail πρεπει να ειναι υποχρεωτικα γερμανικο η γινεται να ειναι και ελληνικο?Μπορω δηλαδη να του δωσω το δικο μου gmail (ελληνικο,εχει google wallet) η πρεπει να εχει αυτος gmail account που να το εχει φτιαξει γερμανια?

 

Θεωριτικα ναι μπορει να χρησιμοποιησει τον δικο σου λογαριασμο αλλα πρεπει να του βαλεις γερμανικη πιστωτικη.

 

Λοιπόν ο παπατζής ο Ελληνας τι σκέφτεται..... μπαίνεις με Proxy μπορείς να αγοράσεις πχ εγώ που έχω gmail account αλλά δηλωμένη ελληνική πιστωτική αλλά να μου το στείλουν σε διέυθυνση στην Αγγλία ?

 

Εχουμε ξαναπει. OXI proxy. Ειναι επικυνδινο διοτι περνανε απο τον ξενο υπολογιστη τα δικα σου προσωπικα στοιχεια και ο αλλος μπορει ανετα να τα δει.

Επισης εχουμε πει οτι για να παραγγειλεις απο google play store πρεπει ο λογαριασμος χρεωσης ( η καρτα δηλαδη ) και η διευθυνση αποστολης να ειναι στην ιδια χωρα.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει ποστ κι άλλη φορά.. Παράδειγμα gorilla2 σε note2/s3 άρα ισχύει και για nexus4 σχετικά με το πόσο εύκολα μπορεί να χαραχθει ένα τέτοιο γυαλί ;)

 

Κι εγώ Ευθύμη έτσι δοκιμάζω κάθε συσκευή που παίρνω :lol::lol:

 

Καλά τι πράγματα είναι αυτά??!

Πως τα κοπανάει έτσι ο τύπος?!!

Link to comment
Share on other sites

Eccoli!

Να και τα βιντεάκια του Αντρέα

http://www.telefonino.net/LG-Electronics/Notizie/n31489/LG-OptimusG-la-videopreview-di-Telefoninonet.html

http://www.telefonino.net/LG-Electronics/Notizie/n31487/LG-Nexus4-la-videopreview-di-Telefoninonet.html

 

Στην Ιταλία θα κυκλοφορίσουν και τα δύο το LG αρχές 2013 και το nexus μέσα στο Δεκέμβριο αλλά δεν ξέρει ακόμα τιμές

αλλά από την στιγμής που δεν υπάρχει google play store θα υπάρχει διαφορετική τιμολόγηση.

Edited by manos the greek

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ Ευθύμη έτσι δοκιμάζω κάθε συσκευή που παίρνω :lol::lol:

 

Καλά τι πράγματα είναι αυτά??!

Πως τα κοπανάει έτσι ο τύπος?!!

 

Είναι απλά απίστευτο!! Και το μόνο που δείχνει να λαβωθηκε είναι λιγάκι τα περιμετρικά bezels από την μανία του τύπου.. Επικό vid μου κάνει εντύπωση να μην το έχεις δει!!

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν ξερουμε Ιταλικα ρε μεγαλε! Τι μας κανεις τωρα !!

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Πέρα απο την αναγραφόμενη τιμή , εφόσον το παραγγείλει ο κολλητός απο την Αγγλιά στο σπίτι του(στο Λονδίνο) , θα έχει και επιβάρυνση μεταφορικών ?

 

 

 

100% . Doa με μιάς. Εντός 7 ημερών σε καλύπτει ο Νόμος. Κάνεις σαματά και κόβουν τις βλακείες.

 

 

Μπορει να διευκρινιστει αυτο παρακαλω? (περι DOA)

Αφου τσεκαρουν οτι οντως εχει προβλημα μεσα στις 7 μερες τοτε σου δινουν νεα συσκευη? Ποια διαδικασια ακουλουθειται?

Γιατι εμενα δεν με πιστευαν (παντα μεσα στις 7 μερες) και περασε η συσκευη απο το servise ωστε να ελεγχθει και καλα και μετα απο δυο βδομαδες μου εδωσαν καινουρια.

Το με μιας τι σημαινει ? οτι οφειλει να σου δωσει το μαγαζι καινουρια επι τοπου?

Edited by Dejan457
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...