Jump to content

Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


Nanis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αδερφε αυτο δεν το ηερω γιατι εγω μεναω αθηνα και δεν χρειαστηκε ποτε να το ρωτησω.παρτους ενα τηλεφωνο και ρωτα.παντως ειναι απο τα πιο αξιοπιστα μαγαζια και στο λεω και απο προσωπικη εμεπειρια!!!

 

ok eyxaristw!:)

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Ήρθε ο καιρός να πάρω μνήμη και λέω να πάρω της twinmos στο 1gb

 

 

Την έχει πάρει κανείς? Tην βρήκα 31.30 ευρω εδώ

 

Επειδή η τιμή είναι πολύ καλή μήπως είναι αργή ή κανά παλιό μοντέλο. ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Ήρθε ο καιρός να πάρω μνήμη και λέω να πάρω αυτήν στα 1gb

 

 

Την έχει πάρει κανείς? Tην βρήκα 31.30 ευρω εδώ

 

Επειδή η τιμή είναι πολύ καλή μήπως είναι αργή ή κανά παλιό μοντέλο. ξέρει κανείς?

 

Thn exw parei egw, akribos thn idia kai apo thn idia eteria(megamarket)!

Ayth poy dixneis sth prwth dief8insh einai microSD oxi miniSD!

H karta einai poly kalh!:cool: Exei egihsh gia mia zwh kai taxithta 80x(grygorh!),na 3ereis bebea oti ta kinhta den ekmetalebonte thn taxithta twn kartwn,an thn xrishmopoihseis me Card Reader tote 8a deis diafora!:O

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστώ, θα την παραγγείλω σύντομα.

 

Η ταχύτητα τι 80x είναι τι 150x που έχω δεί σε μερικές άλλες δεν έχει καμία διαφορά? σίγουρο αυτό?

 

Για το λινκ έχεις δίκιο θα το φτιάξω

Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστώ, θα την παραγγείλω σύντομα.

 

Η ταχύτητα τι 80x είναι τι 150x που έχω δεί σε μερικές άλλες δεν έχει καμία διαφορά? σίγουρο αυτό?

 

Για το λινκ έχεις δίκιο θα το φτιάξω

 

Sigoyro!!!!Xrhshmopoihsa thn karta(twinmos) kai sthn fotografikh moy mixanh kai phgene ligo kalhtera!Alla epanalambanw den exei diafora sta kinhta!!!:)

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Τα πρώτα nokia 5300 είχαν την μπαταρία BL-5B 760 mAh. Με τον καιρό η Nokia κατάφερε να αυξήσει και την χωρητικότητα και στις μπαταρίες αυτές να βάλει 820 mAh. Τελευταία βάζει στα νέα 5300 την BL-5B 860 mAh.:cool:

 

Όμως επειδή, ΔΕΝ μου φτάνει αυτό έψαξα στο internet και είδα ότι πολλοί χρήστες κατάφεραν να βάλουν μπαταρίες BL-5C ( που είναι 970 mAh ) σε κινητά που δεν προορίζονταν για τέτοιες μπαταρίες. Το πιο τρελό είναι ότι κατάφεραν, λειαίνοντας τις άκρες :shifty: ( sanding ) όπως ανέφεραν να βάλουν τελικά ακόμη και την BL-6C 1070 mah!:!: :!:

 

Πιστέψτε με, είμαι στο τσακ να παραγγείλω μια BL-5C και να την βάλω... αν κάποιος έχει δοκιμάσει κάτι ας πει γιατί το θέμα καίει... χρειαζόμαστε μπαταρίααα...:D

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Mην μου βαζεις ιδεες!

Ετοιμος ειμαι να το κανω!

To πιο ωραίο είναι ότι μια BL-5C κάνει 26ευρώ. Μόλις γυρίσω θα την αγοράσω.

Τα εν - λόγω στοιχεία τα έχω διαβάσει σε διάφορα Forum, ( ακόμη και στο discussion της Nokia) όπου οι περισσότεροι χρήστες, βάλανε την 5C χωρίς τίπoτα, απλά ήταν πιο σφιχτά, ενώ για την 6C αναφέρουν ότι χρειάστηκε ελαφρώς να την λειαίνουν. Σύμφωνα με αυτούς... η αυτονομία εκτοξεύτηκε κατακόρυφα...!

Μιλάμε πάντα για τις αυθεντικές μπαταρίες της nokia.

 

Σας δίνω ένα λίνκ: http://www.howardforums.com/archive/topic/808277-1.html

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι, μήπως υπάρχουν "ασυμβατότητες" αν βάλεις στο τηλέφωνό σου κάποια μπαταρία που δεν προορίζεται για αυτό???

Μήπως υπάρχει ο κίνδυνος ακόμα και έκρηξης ας πούμε???

Μακάρι να λειτουργεί αυτό το σύστημα, θα το εφαρμόσω κι εγώ με το 3230 μου που φοράει την BL-5B.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Στο Nokia 7373 που η κανονική του μπαταρία (ΒL-4B) χωράει ίσα-ίσα, για να μην πω με το ζόρι, λέτε να υπάρχει τρόπος να χωρέσω μια μεγαλύτερη;

Και... τι είναι το sanding και πώς γίνεται;;

Link to comment
Share on other sites

Στο Nokia 7373 που η κανονική του μπαταρία (ΒL-4B) χωράει ίσα-ίσα, για να μην πω με το ζόρι, λέτε να υπάρχει τρόπος να χωρέσω μια μεγαλύτερη;

Και... τι είναι το sanding και πώς γίνεται;;

sanding εννοούν το να λειαίνεις τις άκρες ελάχιστα. Μόνος τρόπος είναι να αγοράσεις μια μπαταρία και να δεις από μόνη σου. Βασικά κάποιες έχουν διαφορά στο πάχος ( δεν μας πειράζει ), και κάποιες και στο μήκος ( εκεί χρειάζεται κάτι )

δεν ξέρω για τις BL-4B αλλά θα κοιτάξω.

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Το δωκιμασα στο 6233 και τωρα βγαζει ανετοτατα 3 ημερες αναμονη με εντονη χρηση με πιο ελεφρυα χρηση βαζει 4-5 μερες

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Το δωκιμασα στο 6233 και τωρα βγαζει ανετοτατα 3 ημερες αναμονη με εντονη χρηση με πιο ελεφρυα χρηση βαζει 4-5 μερες

μα το 6233 ετσι και αλλιως εχει πολύ μεγάλη μπαταρία,1100 mha.

Esy ti mpataria ebales?

Link to comment
Share on other sites

Το δωκιμασα στο 6233 και τωρα βγαζει ανετοτατα 3 ημερες αναμονη με εντονη χρηση με πιο ελεφρυα χρηση βαζει 4-5 μερες

Το 6233 παίρνει την Nokia BP-6M (-S ) που ξεκίνησε και αυτή από 970 mAh και τώρα είναι στα 1100 mAh. Ποια μπαταρία έβαλες; Ακόμη και η BL-6C έχει 1070 mAh.

 

My Immortal : το βράδυ θα δω για τις διαστάσεις της BL-4C και θα σου πω.

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

My Immortal : το βράδυ θα δω για τις διαστάσεις της BL-4C και θα σου πω.

 

Ευχαριστώ, θα περιμένω!! :)

Link to comment
Share on other sites

Το 6233 παίρνει την Nokia BP-6M (-S ) που ξεκίνησε και αυτή από 970 mAh και τώρα είναι στα 1100 mAh. Ποια μπαταρία έβαλες; Ακόμη και η BL-6C έχει 1070 mAh.

 

My Immortal : το βράδυ θα δω για τις διαστάσεις της BL-4C και θα σου πω.

Εβαλα την 1100mAh BP-6M

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 1100mAh BP-6M

Δηλαδή την standar μπαταρία του, απλά εννοείς την 1100.

My Immortal στο internet γίνεται χαμός με τις διαστάσεις των μπαταριών λες και πήρε ο καθένας τον χάρακά του. Και παίζουμε στο χιλιοστό εδώ.

Καλύτερα μια προσπάθεια από κάποιον φίλο σου που να έχει τέτοια μπαταρία BL-5B

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Eπειδη τα παιξε η μπαταρια του 6233(ειχε φουσκωσει κιολας λιγο δυσκολευοντας να κλεισει το καπακι) αγορασα μια καινουρια απο ebay με 2,5 ευρω (30 εχει εδω η γνησια) και γραφει επανω made in japan...Υπαρχει η πιθανοτητα να ειναι γνησια?(αν και δεν το πιστευω).

30 ευρω παντως δεν τα εδινα με κανενα τροπο....

Link to comment
Share on other sites

Γνήσια σε αυτή την τιμή και από Ιαπωνία αδύνατον.Κινέζικη με σφραγίδα made in Japan το πιο πιθανό.Τα 30 ευρώ σίγουρα δεν είναι κανένα ασήμαντο ποσό,να σημειώσω όμως ότι οι κίνδυνοι από την χρήση μιας μαιμούς μπαταρίας είναι μεγάλοι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γειά σας

Είμαι νέος στο φόρουμ και με έφερε η ανάγκη

Θα ήθελα να μάθω που μπορώ να βρώ πρόσοψη για το κιμητό μου που είναι nokia 6300.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Πηρα αυτο το hands free για το 2600 http://www.nokia.gr/products/accessories/all-accessories/headsets/wired-headsets/nokia-headset-wh-100

και ακουω την φωνη μεσα απο πηγαδι με πολυ χαμηλη ενταση, δεν γινεται να ακουσεις. Πατωντας το κουμπι απαντησης/τερματισμου κλησης και εχοντας το πατημενο ο ηχος ακουγεται κανονικα χωρις προβλημα. Μολις το αφησω παλι χαλια. Η λειτουργια απαντησης/τερματισμου δεν λειτουργει απο κει. Ειναι φυσιολογικη λειτουργια να το παταω συνεχεια για να ακουω σωστα ή προκειται για δυσλειτουργια να το επιστρεψω?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα παιδιά. Έχω ένα Nokia 5000 που φοράει την BL-4B και θέλω να πάρω μία καινούργια, υπάρχει κάποια αντίστοιχη μεγαλύτερης χωρητικότητας; Η εργοστασιακή είναι μόλις 700mAh.. Στο ebay βλέπω διάφορα, αλλά δεν έχω paypal και έλεγα για κάτι πιο "γνήσιο".. Edited by DimBoud
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κανένα link για γνήσια/original μαύρη πρόσοψη στο 6300 έχουμε; Όσα Nokia Shops πήρα τηλέφωνο, μου είπαν ότι υπάρχει έλλειψη για την εν λόγω πρόσοψη.

 

edit

Άλλο χρώμα το black κι άλλο το grey για την πρόσοψη του 6300; Πάντως, μέχρι στιγμής, έχω δει μόνο grey 6300 και πουθενά black.:rolleyes:

Edited by eatmydust

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, τι διαφορά μπορεί να έχει μια μπαταρία BL-5C Bulk Original από μια μπαταρία BL-5C Blister Original... Τις βρήκα σε ένα site και έχουν διαφορετικές τιμές, η μια κάτω από την άλλη....

 

Και γιατί αν αφαιρέσουμε το αυτοκόλλητο από μια μπαταρία BL-4/5/6C παύει να λειτουργεί;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...