Jump to content

iPad Mini (2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω λιγες επαφες(επαγγελματικο) οποτε μπορει να τις αντιγραψω.ασε που θα μου χρειαστουν στο icloud για το μελλον,αν παρω iphone.

;)

οσον αφορα την αναβαθμιση θα ποιησω την νυσσαν...ακομα.

Μην τις αντιγράφεις, δεν υπάρχει λόγος. Είναι πολύ εύκολο να κάνεις συγχρονισμό.

Διάβασε το λίγκ που έδωσα πιο πάνω, έχει σαφέστατες οδηγίες, είναι 2 λεπτά υπόθεση.

Αν πάντως πάρεις και άιφον, τα μεταφέρεις όλα στο icloud. Πώς? πρώτα από το google στο outlook (extract from google > import into outlook) και μετά το outlook συγχρονίζει αυτόματα με το icloud (κάτι που δεν κάνει το google). :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 911
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μην τις αντιγράφεις, δεν υπάρχει λόγος. Είναι πολύ εύκολο να κάνεις συγχρονισμό.

Διάβασε το λίγκ που έδωσα πιο πάνω, έχει σαφέστατες οδηγίες, είναι 2 λεπτά υπόθεση.

Αν πάντως πάρεις και άιφον, τα μεταφέρεις όλα στο icloud. Πώς? πρώτα από το google στο outlook (extract from google > import into outlook) και μετά το outlook συγχρονίζει αυτόματα με το icloud (κάτι που δεν κάνει το google). :)

 

Το ειδα το λινκ.μια χαρα οδηγιες εχει.αυτο που δε λεει ειναι αν διαγραφοντας μια επαφη απο το λογαριασμο carddev αν διαγραφεται και απο το gmail (δεν το θελω κατι τετοιο)

Edited by venoos

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα το λινκ.μια χαρα οδηγιες εχει.αυτο που δε λεει ειναι αν διαγραφοντας μια επαφη απο το λογαριασμο cardav αν διαγραφεται και απο το gmail (δεν το θελω κατι τετοιο)

Συγχρονίζονται. Ότι αλλαγές κάνεις στο ένα, τις βρίσκεις και στο άλλο. Αν διαγράψεις μια επαφή από το μίνι, διαγράφεται και από το gmail. Μπορείς να κάνεις το εξής: (ελπίζω πως δουλεύει). Να κάνεις έναν πρώτο συγχρονισμό για να περαστούν οι επαφές και μετά να κάνεις untick το συγχρονισμό από τις ρυθμίσεις. Έτσι θα περαστούν οι επαφές και μετά δεν θα συγχρονίζονται πλέον με το gmail.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εάν το καινούργιο ipad παρουσιαστεί στις 15/10, τότε μετά από πόσο καιρό θα το βρούμε στην αγορά και σε ελληνικά καταστήματα;
Link to comment
Share on other sites

εάν το καινούργιο ipad παρουσιαστεί στις 15/10, τότε μετά από πόσο καιρό θα το βρούμε στην αγορά και σε ελληνικά καταστήματα;

 

1μήνα μετά από την κυκλοφορία του (όχι παρουσιάση), με λίγο ψάξιμο και ίσως όχι στο επιθυμητό χρώμα (και ίσως λίγο τσιμπιμένο)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

1μήνα μετά από την κυκλοφορία του (όχι παρουσιάση), με λίγο ψάξιμο και ίσως όχι στο επιθυμητό χρώμα (και ίσως λίγο τσιμπιμένο)

 

άρα προτιμότερο ειναι να το αγοράσω από το εξωτερικό;

Link to comment
Share on other sites

άρα προτιμότερο ειναι να το αγοράσω από το εξωτερικό;

Εάν το βρεις σε καλή τιμή και είσαι βέβαιος ότι έχεις εγγύηση στην Ελλάδα, δεν υπάρχει λόγος να μην το πάρεις από έξω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι να αποφευγουμε αγορες τους πρωτους 1-2 μηνες μιας και παιδικες ασθενειες η' προβληματικες παρτιδες ειναι πιο αυξημενες να σου κατσει.

Σε ολους τους κατασκευαστες ισχυουν αυτα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι να αποφευγουμε αγορες τους πρωτους 1-2 μηνες μιας και παιδικες ασθενειες η' προβληματικες παρτιδες ειναι πιο αυξημενες να σου κατσει.

Σε ολους τους κατασκευαστες ισχυουν αυτα.

Σαν γενικό κανόνα, έχεις δίκιο. Απλά επειδή ο άνθρωπος βιάζεται από ότι κατάλαβα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το συγχρονισμό επαφών και ημερολογίου, δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα, όσο η google υποστήριζε το πρότυπο active sync. Μετά την εγκατάλειψη αυτού του προτύπου όμως, τα πράγματα έγιναν λίιιιγο πιο περίπλοκα. Ευτυχώς που το ios ήδη από το ios4 υποστηρίζει το πρότυπο cardDev (για τις επαφές) και calDev για το ημερολόγιο.

Δείτε εδώ και αν έχετε απορίες, πείτε μου.

https://support.google.com/mail/answer/2753077?hl=el

 

Επαναλαμβάνω ότι δεν προτείνω προς το παρόν αναβάθμιση σε ios7. Για το ipad mini το έχω μετανιώσει. Η 7 είναι αρκετά laggy ακόμη (ελπίζω πως θα βελτιωθεί σύντομα) και στο πιο αδύναμο hw του μίνι, αυτό φαίνεται. (Στο iphone 5 βέβαια δεν φαίνεται, εκτός από λίγα σποραδικά ανεπαίσθητα λαγκς που δεν ενοχλούν.).

 

Με το ημερολογιο ειναι ευκολα τα πραγματα (το gmail το υποστηριζει το ipad)

Με τις επαφες ψαχνοντας βρηκα αυτο : bump (για iphone)

https://itunes.apple.com/gr/app/bump/id305479724?mt=8

Τελος παντων επειδη το θεμα εδω ειναι το ipad mini και με ολα αυτα που αραδιαζω για επαφες κινδυνευω να βγω εκτος θεματος,εχω να πω το εξης:

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ....δε με νοιαζει να παταω back και back για να κλεισω μια εφαρμογη.απλα πατω το κεντρικο πληκτρο....

Θα επανελθω με περισσοτερο feedback και αποριες...

 

Edit:εννοειται ακομη δεν εχω αναβαθμιστει

Edited by venoos

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ....δε με νοιαζει να παταω back και back για να κλεισω μια εφαρμογη.απλα πατω το κεντρικο πληκτρο....

Μου φαινεται οτι δεν εχεις ανακαλυψει τα gestures ακομα ε?:)

Για google it....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Νέο iOS 7.0.2 διατίθεται για iPhone, iPod touch, iPad και φυσικά για το iPad mini!

● Fixes bugs that could allow someone to bypass the Lock screen passcode

● Reintroduces a Greek keyboard option for passcode entry

 

Καλή αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Νέο iOS 7.0.2 διατίθεται για iPhone, iPod touch, iPad και φυσικά για το iPad mini!

● Fixes bugs that could allow someone to bypass the Lock screen passcode

● Reintroduces a Greek keyboard option for passcode entry

 

Καλή αναβάθμιση.

 

Την περασες;καλη;(εννοω,δεν λαγκαρει?)

Περιμενω το οκ απο τους πιο παλιους (μιας και ειμαι noobas) για να την κανω.

Edited by venoos

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Την περασες;καλη;(εννοω,δεν λαγκαρει?)

Περιμενω το οκ απο τους πιο παλιους (μιας και ειμαι noobas) για να την κανω.

Δεν εχει καποια διαφορα στο θεμα της αποκρισης και του smoothness σε σχεση με την 7.0.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετάνιωσα που πηγα σε ios 7 ..

Στο 6 ήταν πολύ καλύτερο! Εχει lag το πληκτρολόγιο πλέον,για να μη πω για τα εφέ στο minimize.

Με Set up as new παρακαλώ..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν εχει καποια διαφορα στο θεμα της αποκρισης και του smoothness σε σχεση με την 7.0.

 

Ίσως να έχει ελάχιστη βελτίωση...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να έχει ελάχιστη βελτίωση...

 

Εγω τουλαχιστον δεν ειδα κατι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να έχει ελάχιστη βελτίωση...

 

Εγω τουλαχιστον δεν ειδα κατι.

 

Αρα να καθισω στα αυγα μου...

Εντιτ:αν και τρωγομαι.... ;)

Edited by venoos

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Αρα να καθισω στα αυγα μου...

Εντιτ:αν και τρωγομαι.... ;)

Καταλαβαίνω ότι τρώγεσαι και στο κάτω κάτω, αργά ή γρήγορα, θα αναβαθμίσεις.

Απλά προτείνω να περιμένεις λίγο (κανένα μήνα) μήπως και βγεί αναβάθμιση που να βελτιώνει την απόκριση.

 

Το μήνυμά μου για τα gestures πιο πάνω, το είδες?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω ότι τρώγεσαι και στο κάτω κάτω, αργά ή γρήγορα, θα αναβαθμίσεις.

Απλά προτείνω να περιμένεις λίγο (κανένα μήνα) μήπως και βγεί αναβάθμιση που να βελτιώνει την απόκριση.

 

Το μήνυμά μου για τα gestures πιο πάνω, το είδες?

 

Ναι αλλα δεν καταλαβα που αναφερεσαι.(gestures που? )

 

Εντιτ:δεν εχω θεμα,θα περιμενω για την αναβαθμιση.απλα θα κανω pause και στα apps (στο περασμα τους) και σε ολα γιατι βαριεμαι το set up as new.

Αρκετα τετοια (set up as new ) εκανα στο samsung κινητο αυτο το μηνα.μου φτανουν για ενα χρονο ακομα...

Edited by venoos

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν καταλαβα που αναφερεσαι.(gestures που? )

 

Εντιτ:δεν εχω θεμα,θα περιμενω για την αναβαθμιση.απλα θα κανω pause και στα apps (στο περασμα τους) και σε ολα γιατι βαριεμαι το set up as new.

Αρκετα τετοια (set up as new ) εκανα στο samsung κινητο αυτο το μηνα.μου φτανουν για ενα χρονο ακομα...

 

Υπάρχουν κάποια gestures με 4 ή 5 δάκτυλα για να εκτελείς κάποιες ενέργειες.

Δες εδώ

 

(Μην με ευχαριστήσεις, το ξέρω. :) )

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η μια ιντσα κανει τη διαφορα...(0.9 για την ακριβεια σε συγκριση με 7" πουχα πριν).η οθονη ειναι πολυ καλη (σιγουρα η retina θαναι καλυτερη αλλα βολευομαι και ετσι...) και μαρεσει πολυ η φωτεινοτητα της.σαν ταμπλετ αποκρινεται θαυμασια.μονο "κολλημα" στο tapatalk 4.0 αλλα βγαζοντας την αυτοματη ανανεωση τα κολληματακια εξαφανιστηκαν.ποικιλια στις εφαρμογες με εξαιρετικη ποιοτητα που πραγματικα αξιζει μονο και μονο να παρει καποιος apple γιαυτο το λογο.και ακομα δεν τις εχω σκαλισει ολες και εχω βρει αρκετες για τη δουλεια μου (που θελει εφαρμογες αξιοπιστες).μπαταρια 9.5 ωρες χρηση (!!!!!!) και 17 ωρες αναμονη συνολο (με τριτη φορτιση).

Το μονο κακο ειναι η "περιορισμενη" συνδεσιμοτητα ,ειδικα το bt,αλλα βρηκα τροπο για μεταφορα αρχειων με αλλες συσκευες(πχ android) μεσω wifi (οχι ομως μουσικης και μεχρι 20 mb).bump.application που κανει ολα τα παραπανω.

Κατα τα αλλα υπερευχαριστημενος με την αγορα μου.

Αναμενω ios > 7.0.2...

 

Edit:"ok glass" στο siri....ΤΟ γελιο...

Edited by venoos

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η μια ιντσα κανει τη διαφορα...(0.9 για την ακριβεια σε συγκριση με 7" πουχα πριν).η οθονη ειναι πολυ καλη (σιγουρα η retina θαναι καλυτερη αλλα βολευομαι και ετσι...) και μαρεσει πολυ η φωτεινοτητα της.σαν ταμπλετ αποκρινεται θαυμασια.μονο "κολλημα" στο tapatalk 4.0 αλλα βγαζοντας την αυτοματη ανανεωση τα κολληματακια εξαφανιστηκαν.ποικιλια στις εφαρμογες με εξαιρετικη ποιοτητα που πραγματικα αξιζει μονο και μονο να παρει καποιος apple γιαυτο το λογο.και ακομα δεν τις εχω σκαλισει ολες και εχω βρει αρκετες για τη δουλεια μου (που θελει εφαρμογες αξιοπιστες).μπαταρια 9.5 ωρες χρηση (!!!!!!) και 17 ωρες αναμονη συνολο (με τριτη φορτιση).

Το μονο κακο ειναι η "περιορισμενη" συνδεσιμοτητα ,ειδικα το bt,αλλα βρηκα τροπο για μεταφορα αρχειων με αλλες συσκευες(πχ android) μεσω wifi (οχι ομως μουσικης και μεχρι 20 mb).bump.application που κανει ολα τα παραπανω.

Κατα τα αλλα υπερευχαριστημενος με την αγορα μου.

Αναμενω ios > 7.0.2...

 

Edit:"ok glass" στο siri....ΤΟ γελιο...

Τις μεταφορες αρχειων τις κανω μεσω λογαριασμου dropbox εδω και χρονια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τις μεταφορες αρχειων τις κανω μεσω λογαριασμου dropbox εδω και χρονια.

 

το σκεφτομαι να αγορασω το ipad mini αλλα με προβληματιζει η μεταφορα αρχειων και αν ειναι ευκολη.μεσω dropbox που λες θα μπορω να βαζω ταινιες μουσικη κτλ μεσα και επειτα να τα αποθηκευω στο ipad? επισης με mifi θα μπορω να το κανω στο μελλον 3G? τελος καποιο αλλο προβλημα/δυσλειτουργια που ισως θα επρεπε να προσεξω?

Link to comment
Share on other sites

το σκεφτομαι να αγορασω το ipad mini αλλα με προβληματιζει η μεταφορα αρχειων και αν ειναι ευκολη.μεσω dropbox που λες θα μπορω να βαζω ταινιες μουσικη κτλ μεσα και επειτα να τα αποθηκευω στο ipad? επισης με mifi θα μπορω να το κανω στο μελλον 3G? τελος καποιο αλλο προβλημα/δυσλειτουργια που ισως θα επρεπε να προσεξω?

 

Η μεταφορά αρχείων, γίνεται με διάφορους τρόπους:

- μέσω itunes, με καλώδιο ή και ασύρματα (ασύρματος συγχρονισμός μέσω Itunes)

- μέσω wifi όταν το Pc είναι στο ίδιο wifi με το κινητό

- Μέσω dropbox, skydrive, google drive κλπ.

- προσφάτως, (ios7) είναι δυνατή η ανταλλαγή αρχείων μέσω Ios συσκευών με το airdrop.

Η μεταφορά αρχείων δεν είναι πρόβλημα. Έτσι και αλλιώς, δεν νομίζω να περνούσες ταινίες μέσω bt....

 

Για το mifi, δεν ξέρω, δεν νομίζω να γίνεται πάντως.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Mini (2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...