Jump to content

iPad Mini (2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι ios εχεις?

 

6.1.2 εχω χωρις jailbreak

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 911
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

6.1.2 εχω χωρις jailbreak

 

Στο 6.1.3 εχει πεσει λιγο η μπαταρια. Μην αναβαθμισεις!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθαν τελικά σήμερα!!:blink::) το anti-glare screen protector από amazon,ενώ εγώ το περίμενα Παρασκευή το νωριτερα:p

Το έβαλα στο mini iPad και είναι αυτό που ήθελα τελικά κόβει αρκετά από την άθλια αντανάκλαση του glossy,δεν αφήνει αποτυπώματα και είναι πολύ πρακτικό στο βάλε-βγάλε.

Ερχεται και με το πολυτελές ειδικό πανάκι καθαρισμού.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά σχετικά με το iPad mini τώρα τελευταία καταπίνει πολύ γρήγορα την μπαταρια και όταν πάω να το φορτισω μου λέει πάνω ΔΕΞΙΑ στην μπαταρία ότι δεν φορτίζεται αντί να δείχνει τον κεραυνό ενώ φορτίζεται ξέρετε τι παίζει και δεν ξέρω που να το πάω για να το δουν διότι το παρηγγειλα από το Ίντερνετ
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά σχετικά με το iPad mini τώρα τελευταία καταπίνει πολύ γρήγορα την μπαταρια και όταν πάω να το φορτισω μου λέει πάνω ΔΕΞΙΑ στην μπαταρία ότι δεν φορτίζεται αντί να δείχνει τον κεραυνό ενώ φορτίζεται ξέρετε τι παίζει και δεν ξέρω που να το πάω για να το δουν διότι το παρηγγειλα από το Ίντερνετ

 

Με την 6.1.3 εχει μειωθει η αυτονομια, αλλ οχι και τραγικα.

Αν το φορτιζεις μεσω usb στο pc, ετσι γραφει, οτι δεν φορτιζει. Αλλα στην πραγματικοτητα, φορτιζει αργα αργα. (Ειναι μικρη η ταση της usb). Αν το βαζεις σε πριζα ομως, θα επρεπε να δειχνει κανονικα οτι φορτιζει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με την 6.1.3 εχει μειωθει η αυτονομια, αλλ οχι και τραγικα.

Αν το φορτιζεις μεσω usb στο pc, ετσι γραφει, οτι δεν φορτιζει. Αλλα στην πραγματικοτητα, φορτιζει αργα αργα. (Ειναι μικρη η ταση της usb). Αν το βαζεις σε πριζα ομως, θα επρεπε να δειχνει κανονικα οτι φορτιζει.

 

Α Οκ όχι δεν το έχω βάλει ακόμα σε πρίζα το συμπέρασμα ποιο θα πρέπει να αναβαθμιζουμε το λογισμικό; Και κάτι άλλο πως μπορω να βάλω ταινίες μέσα το προσπάθησα με κάτι οδηγίες που είδα στο Ίντερνετ αλλά δεν τα κατάφερα

Link to comment
Share on other sites

Α Οκ όχι δεν το έχω βάλει ακόμα σε πρίζα το συμπέρασμα ποιο θα πρέπει να αναβαθμιζουμε το λογισμικό; Και κάτι άλλο πως μπορω να βάλω ταινίες μέσα το προσπάθησα με κάτι οδηγίες που είδα στο Ίντερνετ αλλά δεν τα κατάφερα

 

Να μην κανείς αναβάθμιση την 6.1.3

Ταινίες εγώ περνάω με AVPlayer HD μέσα από την εφαρμογή με wifi transfer από το laptop μου.

Εύκολη διαδικασία είναι,απλώς εισαγεις στον browser του PC σου την διεύθυνση IP πχ 192.168.......κλπ που σου βγάζει η εφαρμογή από το iPad και κανείς μεταφορά τα αρχεία που θες.

Η διαδικασία μέσω iTunes δεν την ξέρω και ούτε την χρησιμοποιώ.

Εμένα έτσι με βολεύει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Την έχω κατεβάσει ήδη.Αυτο για τις ταινίες που είπες δεν το ψηλό κατάλαβα μπορείς να γίνεις πιο αναλυτικός;

 

Τσέκαρε εδώ

http://eplayworks.com/section/support/menual/avPlayerIpad.php?lang=en

Και για τους υπότιτλους 3-4 σελίδες πίσω που έγραψα στο παρόν νήμα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε εδώ

http://eplayworks.com/section/support/menual/avPlayerIpad.php?lang=en

Και για τους υπότιτλους 3-4 σελίδες πίσω που έγραψα στο παρόν νήμα.

 

Ναι για να το κατεβασω αυτό όμως θέλει χρήματα αρα θα πρέπει να το σπασω και ήθελα να το ρωτήσω αυτό αν συμφέρει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις επειδη με ενδιαφερεις να αγορασω το mini και επειδη δενε χω ασχοληθει ποτε με οποιοδηποτε προιον της apple θα ηθελα καποια βοηθεια!!!αρχικα θα ηθελα να ρωτησω εαν το λειτουργικο ειναι ευχρηστο?μετα θα ηθελα να ρωτησω εαν θα εχω προβλημα να βλεπω ταινιες και εαν μπορω να κατεβασω βιβλια απευθειας στο ταμπλετ?επισης εαν ξερεις καποιος εαν μπορω να παιξω το football manager?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ο αισθητήρας φωτεινότητας από ότι κατάλαβα στην 6.1.3 δεν δουλεύει σωστά;;;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ο αισθητήρας φωτεινότητας από ότι κατάλαβα στην 6.1.3 δεν δουλεύει σωστά;;;

 

Ουτε πριν δουλευε σωστα.

Δυστυχως, απο τα μελανα σημεια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όσες μέρες πάντως το είχα με άφησε μπορώ να πω ικανοποιημένο.

Μου έκανε κάτι κρασαρισματα βεβαία γι αυτό και πήρα την απόφασή να το δώσω καθώς για κάποια πράγματά πού ήθελα τα έβρισκε λίγο σκούρα λόγω ram μάλλον,στην πλοήγηση στο ιντερνέτ πάντως δεν είχε κάποιο θέμα.

Όπως και να χει το έδωσα για ipad4 πού μπορεί να καλύψει κάποια περισσότερα πράγματά πού θέλω.

Η 512 ram πλέον απλά ικανοποιητική αν κάποιος δεν έχει τρελές απαιτήσεις.

Με το νέο mini ipad πιστεύω θα εξαλειφθεί κάθε αρνητικό του τωρινού μοντέλου.

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όσες μέρες πάντως το είχα με άφησε μπορώ να πω ικανοποιημένο.

Μου έκανε κάτι κρασαρισματα βεβαία γι αυτό και πήρα την απόφασή να το δώσω καθώς για κάποια πράγματά πού ήθελα τα έβρισκε λίγο σκούρα λόγω ram μάλλον,στην πλοήγηση στο ιντερνέτ πάντως δεν είχε κάποιο θέμα.

Όπως και να χει το έδωσα για ipad4 πού μπορεί να καλύψει κάποια περισσότερα πράγματά πού θέλω.

Η 512 ram πλέον απλά ικανοποιητική αν κάποιος δεν έχει τρελές απαιτήσεις.

Με το νέο mini ipad πιστεύω θα εξαλειφθεί κάθε αρνητικό του τωρινού μοντέλου.

Και όμως 512 mb ram είναι επαρκέστατα είπαμε δεν είναι Android για να θέλει 2 gb ram. Τουλάχιστον για τον μέσο χρήστη 512 mb ram φτάνουν μια χαρά. Αν το νέο Mini θα έχει και Retina τότε για μένα θα θεωρείται σίγουρη αγορά.

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Και όμως 512 mb ram είναι επαρκέστατα είπαμε δεν είναι Android για να θέλει 2 gb ram. Τουλάχιστον για τον μέσο χρήστη 512 mb ram φτάνουν μια χαρά. Αν το νέο Mini θα έχει και Retina τότε για μένα θα θεωρείται σίγουρη αγορά.

 

Κι όμως δεν είναι επαρκή τα 512 mb ram, μην κοροιδευόμαστε.

Δουλεύω το ipad 2 απο την μερα που κυκλοφόρησε.

Η συσκευή είναι μονίμως στο όριο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως δεν είναι επαρκή τα 512 mb ram, μην κοροιδευόμαστε.

Δουλεύω το ipad 2 απο την μερα που κυκλοφόρησε.

Η συσκευή είναι μονίμως στο όριο.

 

Και τι επαθε που ειναι στο οριο? τα κρασαρισματα ειναι σπανια με το ios 6.

Τα μοναδικα μου παραπονα στο μινι ειναι. 1) ο αισθητηρας φωτεινοτητας που δεν λειτουργει σωστα (μαλλον και σε ολες τα idevises πλεον και 2) αυτο που συζητουσαμε στο νημα τις προαλλες σχετικα με το touch στον browser.

 

@ ταξιδιωτη, ποιες εφαρμογες σου κρασαραν?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και τι επαθε που ειναι στο οριο? τα κρασαρισματα ειναι σπανια με το ios 6.

Τα μοναδικα μου παραπονα στο μινι ειναι. 1) ο αισθητηρας φωτεινοτητας που δεν λειτουργει σωστα (μαλλον και σε ολες τα idevises πλεον και 2) αυτο που συζητουσαμε στο νημα τις προαλλες σχετικα με το touch στον browser.

 

@ ταξιδιωτη, ποιες εφαρμογες σου κρασαραν?

 

Μόλις φτάνει στα 20-30 mb free ram υπάρχουν εφαρμογές που θα κρασαρουν όταν επιχειρήσεις να τις ανοίξεις. Στην δεύτερη προσπάθεια θα ανοίξουν κανονικά αφου θα εχουν εξασφαλίσει μνήμη απο κάποιες που έκλεισαν.

Επίσης αν στα 30mb κάνεις διαγραφή ram με κάποια απο τις εφαρμογες που κυκλοφορούν στο app store τα πάντα πανε πιο γρήγορα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

έχετε να προτείνετε κάποιο καλό screen protector? αν βάλω κάποιο που να μειώνει και τις δαχτυλιές, λέτε να δω διαφορά στη φωτεινότητα, δλδ να μειωθεί;
Link to comment
Share on other sites

έχετε να προτείνετε κάποιο καλό screen protector? αν βάλω κάποιο που να μειώνει και τις δαχτυλιές, λέτε να δω διαφορά στη φωτεινότητα, δλδ να μειωθεί;

 

Εγω πηρα αυτο και ειμαι ευχαριστημενος.

http://www.amazon.co.uk/MOSHI-iVisor-White-screen-protector/dp/B00A0LVPL2/ref=sr_1_2?s=electronics&ie=UTF8&qid=1366639665&sr=1-2&keywords=Moshi+AG+white

Εξαφανιστηκεν οι δαχτυλιες,πηγαν περιπατο οι αθλιες αντανακλασεις οχι απολυτα αλλα σε σημαντικο βαθμο,πολυ μικρη διαφορα στη φωτεινοτητα που δεν θα σε ενοχλησει καθολου.

Και το σημαντικο επισης ευκολο στο βαλε βγαλε χωρις να ταλαιπωρησε ουτε στο ελαχιστο.:)

Εχει και το αντιστοιχο σε μαυρο χρωμα εξισου.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έλεγα να πάρω το mini. Παιχνίδια όπως το temple run τα παίζει χωρίς κολλήματα έτσι?? Ευχαριστώ! :)

 

Τα πάντα παίζει...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.:) Εσύ ποιο χρώμα έχεις?

 

Μαύρο έχω,είναι νομίζω πιο σοβαρό και <<κακό>> από το λευκό...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Mini (2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...