Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του Samsung Galaxy Note II


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ετσι λενε και για το S4 κι οταν το πηρα δεν μου ζεσταθηκε καμια φορα ουτε μειωσε φωτεινοτητα ουτε τιποτα.

Εχω σταματησει να διαβαζω τα οσα γραφονται χωρις να σημαινει οτι δεν τα πιστευω.

Απλα προτιμω να το κρινω εγω.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω την εμπειρία μου με ένα S4 9500 φίλου, που του άλλαξαν πλακέτα και μπαταρία.

Από εκεί που ζέσταινε αυγό, πλέον δεν ανεβάζει θερμοκρασίες με τίποτα... Οντως έχεις δίκιο Πάνο, καλύτερα να κρίνουμε μόνοι μας.

Link to comment
Share on other sites

Οι οθόνη του 3 είναι ανεπαίσθητα.μεγαλύτερη. Μην περιμένεις να δεις και να νοιώσεις ότι πας σε μεγαλύτερη οθόνη. Αν μιλήσουμε με ακρίβεια του 3 είναι 5.68 και του 2 είναι 5.55....Τέλος να πω πως όσο βάζω το 2άρι μου δίπλα στο 3αρι του αδελφού μου τόσο πιο πολύ εκτιμώ το δικό μου....

Πάω για το 4αρι του χρόνου....

 

+100000000

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Οι οθόνη του 3 είναι ανεπαίσθητα.μεγαλύτερη. Μην περιμένεις να δεις και να νοιώσεις ότι πας σε μεγαλύτερη οθόνη. Αν μιλήσουμε με ακρίβεια του 3 είναι 5.68 και του 2 είναι 5.55....Τέλος να πω πως όσο βάζω το 2άρι μου δίπλα στο 3αρι του αδελφού μου τόσο πιο πολύ εκτιμώ το δικό μου....

Πάω για το 4αρι του χρόνου....

Έτσι ακριβώς... Εγώ με αυτά που διαβάζω για το Note 3 δεν θέλω ούτε να το πλησιάσω... Πηγαίνετε στο thread του 3 και διαβάστε τα τελευταία posts. Τώρα άρχισε να τους βγάζει κάποια μηνύματα έτσι στο ξαφνικό!

 

Όταν λοιπόν τα διορθώσει όλα αυτά (στο Note 4 και αν...) τότε ίσως αναβαθμίσω. Beta tester δεν θέλω να γίνω και να πληρώσω κι από πάνω. Το Note II είναι υποδειγματικά καλό και δεν βρίσκω λόγο να το αφήσω για να πάω σε ένα μισοτελειωμένο και άσχημο (κατά τη δική μου εκτίμηση) προϊόν.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς... Εγώ με αυτά που διαβάζω για το Note 3 δεν θέλω ούτε να το πλησιάσω... Πηγαίνετε στο thread του 3 και διαβάστε τα τελευταία posts. Τώρα άρχισε να τους βγάζει κάποια μηνύματα έτσι στο ξαφνικό!

 

Όταν λοιπόν τα διορθώσει όλα αυτά (στο Note 4 και αν...) τότε ίσως αναβαθμίσω. Beta tester δεν θέλω να γίνω και να πληρώσω κι από πάνω. Το Note II είναι υποδειγματικά καλό και δεν βρίσκω λόγο να το αφήσω για να πάω σε ένα μισοτελειωμένο και άσχημο (κατά τη δική μου εκτίμηση) προϊόν.

Δεν βγάζει μόνο στο Ν3, αλλά και στο S4 μετά από αναβάθμιση σε 4.3.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Δεν βγάζει μόνο στο Ν3, αλλά και στο S4 μετά από αναβάθμιση σε 4.3.

 

οπως φανταζομαι θα γινει κ στο n2(ευχομαι πως οχι)οταν θα παρουμε την 4.3 :O

Link to comment
Share on other sites

Οι οθόνη του 3 είναι ανεπαίσθητα.μεγαλύτερη. Μην περιμένεις να δεις και να νοιώσεις ότι πας σε μεγαλύτερη οθόνη. Αν μιλήσουμε με ακρίβεια του 3 είναι 5.68 και του 2 είναι 5.55....Τέλος να πω πως όσο βάζω το 2άρι μου δίπλα στο 3αρι του αδελφού μου τόσο πιο πολύ εκτιμώ το δικό μου....

Πάω για το 4αρι του χρόνου....

 

Να δεις ποσο περισσοτερο θα το εκτιμησεις με την 4.3

;)

 

 

 

 

οπως φανταζομαι θα γινει κ στο n2(ευχομαι πως οχι)οταν θα παρουμε την 4.3 :O
Στις leaked 4.3 που ειχα βαλει μου το εβγαζε κι εμενα αλλα το ειχα απενεργοποιησει πανευκολα
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα να το παρω απο το γερμανο στο κοσμος στη Θεσσαλονικη, μου βγαλανε τη πιστη. Τερμα ασχετοι ολοι τους. Και το χειροτερο ειναι οτι παω μια φορα, τους λεω το εχετε διαθεσιμο? Μου λενε ναι, και τελικα οταν ξανα πηγα να το παρω ειχανε το 4G που κοστιζει 750ευρω!!!! Το note3 που ειναι απο μαμα 4G κανει 699 στο πλαισιο!! Ελεος!!!! Αναρωτιεμαι αν στο πλαισιο που γραφει εκθεσιακο κομματι ισχυει ή ειναι κλειστα κουτια? Μου ειπανε απο γερμανο οτι μεχρι το βραδυ θα με ειδοποιησουνε για το ποτε θα ερθει. Αν κανει πολυ καιρο θα ψαχτω αλλου...

Επισκευτειτε την virtual πόλη μου και βοηθηστε στην εξελλιξη της!

http://thesschester.myminicity.com/

και

http://thesschester.myminicity.com/ind

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα να το παρω απο το γερμανο στο κοσμος στη Θεσσαλονικη, μου βγαλανε τη πιστη. Τερμα ασχετοι ολοι τους. Και το χειροτερο ειναι οτι παω μια φορα, τους λεω το εχετε διαθεσιμο? Μου λενε ναι, και τελικα οταν ξανα πηγα να το παρω ειχανε το 4G που κοστιζει 750ευρω!!!! Το note3 που ειναι απο μαμα 4G κανει 699 στο πλαισιο!! Ελεος!!!! Αναρωτιεμαι αν στο πλαισιο που γραφει εκθεσιακο κομματι ισχυει ή ειναι κλειστα κουτια? Μου ειπανε απο γερμανο οτι μεχρι το βραδυ θα με ειδοποιησουνε για το ποτε θα ερθει. Αν κανει πολυ καιρο θα ψαχτω αλλου...

 

Σε τι τιμή αν επιτρέπεται, θα το αγόραζες από Γερμανό;;

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα να το παρω απο το γερμανο στο κοσμος στη Θεσσαλονικη, μου βγαλανε τη πιστη. Τερμα ασχετοι ολοι τους. Και το χειροτερο ειναι οτι παω μια φορα, τους λεω το εχετε διαθεσιμο? Μου λενε ναι, και τελικα οταν ξανα πηγα να το παρω ειχανε το 4G που κοστιζει 750ευρω!!!! Το note3 που ειναι απο μαμα 4G κανει 699 στο πλαισιο!! Ελεος!!!! Αναρωτιεμαι αν στο πλαισιο που γραφει εκθεσιακο κομματι ισχυει ή ειναι κλειστα κουτια? Μου ειπανε απο γερμανο οτι μεχρι το βραδυ θα με ειδοποιησουνε για το ποτε θα ερθει. Αν κανει πολυ καιρο θα ψαχτω αλλου...

 

Άς λέει στο site του Πλαισίου εκθεσιακά κομμάτια, υπάρχουν ακόμα κάποια σφραγισμένα, πάρε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών να σε ενημερώσουν ποιά καταστήματα έχουν ακόμα διαθεσιμότητα.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Άς λέει στο site του Πλαισίου εκθεσιακά κομμάτια, υπάρχουν ακόμα κάποια σφραγισμένα, πάρε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών να σε ενημερώσουν ποιά καταστήματα έχουν ακόμα διαθεσιμότητα.

 

Πηρα σφραγισμενο απο το πλαισιο μαγουλας χτες χρωμα γκρι.αν μπειτε στο site θα δειτε σε ποια καταστηματα ειναι διαθεσιμο.το ασπρο αν θυμαμαι καλα το εχει σε εκθεσιακα κομματια.σε γκρι το εχει σε πολλα καταστηματα σφραγισμενο

Link to comment
Share on other sites

Από το Πλαίσιο μέσω παραγγελίας στο ηλεκτρονικό κατάστημα, το παρέλαβα σήμερα σε γκρι χρώμα και φυσικά σφραγισμένο, με κωδικό χώρας Ελλάδας...
it is a dirty job but someone has got to do it...
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια. Τελικα μετα απο μια επισοδειακη ημερα τα καταφερα. Πηγα και το πηρα απο το πλαισιο καλαμαριας 349 χωρις επιδοτηση απο cosmote. Και φυσικα ο γερμανος αφαντος... Τελος παντων, πηγα και με εξυπηρετησαν και μαλιστα μου εδωσαν και προσφορα ημερας με 10ευρω εξτρα στο παγιο 2GB ιντερνετ το μηνα!!! Το κινητο μετραει ασχημα!!! Για 349 ειναι σουπερ.

Επισκευτειτε την virtual πόλη μου και βοηθηστε στην εξελλιξη της!

http://thesschester.myminicity.com/

και

http://thesschester.myminicity.com/ind

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Mήπως μπορεί να μου πεί κάποιος τι σημασά έχει αν το κινητο που θα πάρουμε ειναι ελληνικό ή όχι??

 

 

Εντέλει καμία, αρκεί να είναι ευρωπαϊκό για να ισχύει η εγγύηση. Αντε αν θέλουμε να είμαστε ψείρες, επειδή οι τελευταίες παρτίδες έχουν κλείδωμα στην σιμ, η πρώτη ενεργοποίηση να γίνει με σιμ από τις χώρες που προορίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Εντέλει καμία, αρκεί να είναι ευρωπαϊκό για να ισχύει η εγγύηση. Αντε αν θέλουμε να είμαστε ψείρες, επειδή οι τελευταίες παρτίδες έχουν κλείδωμα στην σιμ, η πρώτη ενεργοποίηση να γίνει με σιμ από τις χώρες που προορίζεται.

 

Η Ευρωπαϊκη Ενωση είναι ενιαία ελεύθερη αγορά,οπότε για κινητό χωρα της ΕΕ χρειάζεται κάρτα SIM παροχου της ΕΕ.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς... Εγώ με αυτά που διαβάζω για το Note 3 δεν θέλω ούτε να το πλησιάσω... Πηγαίνετε στο thread του 3 και διαβάστε τα τελευταία posts. Τώρα άρχισε να τους βγάζει κάποια μηνύματα έτσι στο ξαφνικό!

 

Όταν λοιπόν τα διορθώσει όλα αυτά (στο Note 4 και αν...) τότε ίσως αναβαθμίσω. Beta tester δεν θέλω να γίνω και να πληρώσω κι από πάνω. Το Note II είναι υποδειγματικά καλό και δεν βρίσκω λόγο να το αφήσω για να πάω σε ένα μισοτελειωμένο και άσχημο (κατά τη δική μου εκτίμηση) προϊόν.

Γι αυτο βλεπεις οτι και στα μεταχειρισμενα δεν υπαρχει προσφορα σε 2.Κοροιδα ειναι να το δωσουν,απο τη στιγμη που ειναι πιο πολυ απο καλο;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, απ' όσο είδα σήμερα η τιμή 349e ισχύει και στα καταστήματα γερμανός.

 

Καθιερώθηκε πλέον ..

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε, το πλαίσιο δέχεται επιδοτήσεις Cosmote;

 

Εχω την εντυπωση οτι δεχεται και cosmote και voda.

[sIGPIC][/sIGPIC] Be Creative.......
Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/smartphones/sumsung/Samsung-Galaxy-Note-II-Black-GT-N7100TADEUR.htm

απο το πλαισι0 το πηρα εγω σε ασπρο την παρασκευη ..πηγα 2 συνδεσεις +σταθερο hol στην voda και μου ηρθε τσαμπα με 43-41?ευρω παγιο +750mb= 1,5gb συνολο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...