Jump to content

[Note series] Αξεσουάρ γενικά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξεχάστε gps και τη μισή λήψη του wifi με αυτές τις θήκες παιδιά. Πέταξα Πολλά λεφτά σε αντίστοιχες για το note 1,αλλα δεν...

 

QFE.

Επιβεβαιωνω. Ενα μεταλλικο bumper δεν επηρεαζει ιδιαιτερα, αλλα η πλατη ειναι σιγουρα no go. Ειχα μεταλλικο καπακι μπαταριας για το S2 και απο ενα σημειο και μετα νομιζα πως ειχε χαλασει ο δεκτης gps. Αλλα ηταν λογω του αλουμινιου. Για μενα οσο και να σας αρεσει αποφυγετε την.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

QFE.

Επιβεβαιωνω. Ενα μεταλλικο bumper δεν επηρεαζει ιδιαιτερα, αλλα η πλατη ειναι σιγουρα no go. Ειχα μεταλλικο καπακι μπαταριας για το S2 και απο ενα σημειο και μετα νομιζα πως ειχε χαλασει ο δεκτης gps. Αλλα ηταν λογω του αλουμινιου. Για μενα οσο και να σας αρεσει αποφυγετε την.

 

Πέτρο έκανα πολλές απόπειρες σε πλαστικά κινητά στο παρελθον να διορθώσω τα κακώς κείμενα, αλλά εις μάτην. Θα πρότεινα στα παιδιά να μην πετάξουν λεφτά. Ένα bumper μόνο, αλλά και πάλι κι εκει υπάρχουν μερικώς συμβιβασμο.. .

Link to comment
Share on other sites

Σαρδελάκι TRATA!

[sorry Γιάννη, δεν άντεξα...]

 

Δεν με συγκινεί καθόλου. Μια μεγεθυσμένη απομίμηση iPhone 4/5. Παχιά και χοντροκομμένη. Αν λάβουμε υπόψη μας και τον αρνητικό επηρεασμό που θα έχει στις ασύρματες υπομονάδες, δρώντας ωραιότατα ως κλωβός Faraday, τότε η μοναδική επιλογή είναι αυτή της απόρριψης. Δεν αξίζει να θυσιάσει κανείς τόσα πολλά μόνο και μόνο για να ικανοποιήσει την ενδόμυχη επιθυμία του να έχει μεταλλική συσκευή... Χίλιες φορές ένα HTC One! :D

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Σαρδελάκι TRATA!

[sorry Γιάννη, δεν άντεξα...]

 

Δεν με συγκινεί καθόλου. Μια μεγεθυσμένη απομίμηση iPhone 4/5. Παχιά και χοντροκομμένη. Αν λάβουμε υπόψη μας και τον αρνητικό επηρεασμό που θα έχει στις ασύρματες υπομονάδες, δρώντας ωραιότατα ως κλωβός Faraday, τότε η μοναδική επιλογή είναι αυτή της απόρριψης. Δεν αξίζει να θυσιάσει κανείς τόσα πολλά μόνο και μόνο για να ικανοποιήσει την ενδόμυχη επιθυμία του να έχει μεταλλική συσκευή... Χίλιες φορές ένα HTC One! :D

 

Αχαχαχαχ!! Ωραιο το σχολιο για σαρδελακι.

 

Προσωπικα Κωστα, με το original cover εχω βρει αυτο που ζητουσα. Μια απλη θηκη με ευκολο βαλε-βγαλε και απολυτη προστασια απο γρατζουνιες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχαχ!! Ωραιο το σχολιο για σαρδελακι.

 

Προσωπικα Κωστα, με το original cover εχω βρει αυτο που ζητουσα. Μια απλη θηκη με ευκολο βαλε-βγαλε και απολυτη προστασια απο γρατζουνιες.

Αν εννοείς την original δερμάτινη θήκη pouch (όπως τη δερμάτινη του HD2 αν την ξέρεις), τότε θα συμφωνήσω απόλυτα, τελικά τα καλύτερα και χρηστικότερα πράγματα είναι και τα πιο απλά. Επίσης θεωρώ και την original flip case όμορφη και λειτουργική.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς την original δερμάτινη θήκη pouch (όπως τη δερμάτινη του HD2 αν την ξέρεις), τότε θα συμφωνήσω απόλυτα, τελικά τα καλύτερα και χρηστικότερα πράγματα είναι και τα πιο απλά. Επίσης θεωρώ και την original flip case όμορφη και λειτουργική.

 

Μαλλον την polycarbonate εννοει ο Γιαννης. Πραγματι, οι αυθεντικες θηκες που λανσαρει η σαμμυ ειναι πολυ καλα υλοποιημενες.

Επισης, η σχεση της με την anymode ειναι μυστηρια - εχει ψαξει κανεις αν την εχει εξαγορασει η υπαρχει καποια αλλη "συγγενεια"...?

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον την polycarbonate εννοει ο Γιαννης. Πραγματι, οι αυθεντικες θηκες που λανσαρει η σαμμυ ειναι πολυ καλα υλοποιημενες.

Επισης, η σχεση της με την anymode ειναι μυστηρια - εχει ψαξει κανεις αν την εχει εξαγορασει η υπαρχει καποια αλλη "συγγενεια"...?

 

Αυτην εννοω Βαγγελη. Χωρις ιδιαιτερο κοστος (20 ευρω) εχω αυτο ακριβως που θελω, χωρις φλυαριες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτην εννοω Βαγγελη. Χωρις ιδιαιτερο κοστος (20 ευρω) εχω αυτο ακριβως που θελω, χωρις φλυαριες.

 

Ναι, ειναι εξαιρετικη.

Ξερεις ποιο ειναι το κακο ομως? Απο τη στιγμη που μπηκα στον κοπο να δοκιμασω πανω απο 2 ημερες την original flip type, καθε αποπειρα να χρησιμοποιησω αλλη θηκη δε μου "καθεται καλα", μιας και η τελευταια δινει ενα ξεχωριστο χαρακτηρα στο νοτελι μας.

Χωρις πλακα, πριν μιση ωρα που μπηκα στο σπιτι εβαλα για λιγο τη λευκη polycarbonate και μετα απο 5 λεπτα επεστρεψα στην αντιστοιχου χρωματος flip cover.

Το "σημειωματαριο" μας θελει και τον καταλληλο "ρουχισμο" ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ειναι εξαιρετικη.

Ξερεις ποιο ειναι το κακο ομως? Απο τη στιγμη που μπηκα στον κοπο να δοκιμασω πανω απο 2 ημερες την original flip type, καθε αποπειρα να χρησιμοποιησω αλλη θηκη δε μου "καθεται καλα", μιας και η τελευταια δινει ενα ξεχωριστο χαρακτηρα στο νοτελι μας.

Χωρις πλακα, πριν μιση ωρα που μπηκα στο σπιτι εβαλα για λιγο τη λευκη polycarbonate και μετα απο 5 λεπτα επεστρεψα στην αντιστοιχου χρωματος flip cover.

Το "σημειωματαριο" μας θελει και τον καταλληλο "ρουχισμο" ;)

 

Δεν διαφωνω οτι η φλιπ ειναι πιο ομορφη και δινει αλλον αερα. Με την τρελα που κουβαλαω ομως, δεν θα μπορουσα να αφηνω ακαλυπτο το νικελ. Ειναι καθαρα θεμα προσωπικης ανασφαλειας. Τωρα ειμαι ησυχος. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον την polycarbonate εννοει ο Γιαννης. Πραγματι, οι αυθεντικες θηκες που λανσαρει η σαμμυ ειναι πολυ καλα υλοποιημενες.

Επισης, η σχεση της με την anymode ειναι μυστηρια - εχει ψαξει κανεις αν την εχει εξαγορασει η υπαρχει καποια αλλη "συγγενεια"...?

Αυτην εννοω Βαγγελη. Χωρις ιδιαιτερο κοστος (20 ευρω) εχω αυτο ακριβως που θελω, χωρις φλυαριες.

Κατάλαβα ποια λέτε, είχε ανεβάσει και φωτό ο Γιάννης αν δεν κάνω λάθος. Παρόλο που δεν την έχω δει από κοντά φαίνεται να είναι καλή και χωρίς περιττά στοιχεία επάνω της, απλά κάνει τη δουλειά της και την κάνει καλά.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Πέτρο έκανα πολλές απόπειρες σε πλαστικά κινητά στο παρελθον να διορθώσω τα κακώς κείμενα, αλλά εις μάτην. Θα πρότεινα στα παιδιά να μην πετάξουν λεφτά. Ένα bumper μόνο, αλλά και πάλι κι εκει υπάρχουν μερικώς συμβιβασμο.. .

 

Οφείλω κι εγώ να παραδεκτω πως μέρα την pouch της Samsung και την manna κατεληξα στην original flip. Απλά φοβερή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να πω πως ο κινεζος δεν εχε εμφανιστει ακομα. Περιμνω πανω απο μηνα τον ανταπτορα.

Ανησυχώ πολυ πλεον

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Δες να προλάβεις τις 44 μέρες paypal.Τον ταχυδρόμο τον γνωρίζεις?Αν ναι πες του να μην σου αφήνει τα πακέτα στην πόρτα.Εγώ έχω προσωπική γνωριμία κ αν λείπω αφήνει σημείωμα.Οπότε αν δεν παραλάβω η έχει χαθεί το δέμα η δεν έστειλε.

 

Μπουμπούνησα κ εγώ μόλις παραγγελία από τον ίδιο για mhl.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Δες να προλάβεις τις 44 μέρες paypal.Τον ταχυδρόμο τον γνωρίζεις?Αν ναι πες του να μην σου αφήνει τα πακέτα στην πόρτα.Εγώ έχω προσωπική γνωριμία κ αν λείπω αφήνει σημείωμα.Οπότε αν δεν παραλάβω η έχει χαθεί το δέμα η δεν έστειλε.

 

Μπουμπούνησα κ εγώ μόλις παραγγελία από τον ίδιο για mhl.

 

Την κάνει ένας θειος μου την παραγγελία μιας και δεν ασχολούμαι με κάρτες.

Τι να του πω να κοιτάξει;

Το δέμα δεν το παίρνει κανείς γιατί πάει κατευθείαν στη δουλειά του που είναι εκεί συνέχεια από νωρίς το πρωί.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει παρει κανεις otterbox?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Πηρα από τον Νίκο το multimedia dock για το νοτελι .απλα απίστευτο εχει και φορτιστή μαζί .3 usb .hdmi. audio out .και φορτίζει ταυτόχρονα .

Έβαλα πανω του ασύρματο πληκτρολόγιο και ποντικη usb .έναν σκληρό δίσκο στο αλλο usb. το συνδεσα στην τηλεόραση κανονικά pc το εκανα .ουτε ανοίγω το pc πλεον ολα απο το νοτελι....δεν παίζεται με τιποτα λεω ...

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-EDD-S20EW-Smart-dock-Multimedia-Docking-Station-Galaxy-note-2-n7100-s3-i9300.772051.html

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

έχω το bleutooth sony handset smart.

το είχα κανονικά συνδεδεμένο με το κινητό

και κατέβασα από το play store τις απαραίτητες

εφαρμογές προκειμένου να είναι πλήρως συνδεδεμένο

( να φαίνεται το όνομα που σε καλεί και όχι ο αριθμός ,

οι ειδοποιήσεις από το FACEBOOK κτλ ) . όλα δούλευαν

καλά . άλλαξα ρόμ και ξαναπέρασα τις ίδιες εφαρμογές για

το εξάρτημα. δεν συνδέετε ομως με το κινητό ( εμφανίζει

στην οθόνη το νούμερο μόνο και όχι και το όνομα της επαφής )

τι άλλο πρέπει να κάνω ? κατέβασα όλες τι εφαρμογές από το

play store. πέρασα και την πρόσφατη αναβάθμιση για το bleutooth

πως θα μπορέσω να το συνδέσω πλήρως με το κινητό ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Πηρα από τον Νίκο το multimedia dock για το νοτελι .απλα απίστευτο εχει και φορτιστή μαζί .3 usb .hdmi. audio out .και φορτίζει ταυτόχρονα .

Έβαλα πανω του ασύρματο πληκτρολόγιο και ποντικη usb .έναν σκληρό δίσκο στο αλλο usb. το συνδεσα στην τηλεόραση κανονικά pc το εκανα .ουτε ανοίγω το pc πλεον ολα απο το νοτελι....δεν παίζεται με τιποτα λεω ...

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-EDD-S20EW-Smart-dock-Multimedia-Docking-Station-Galaxy-note-2-n7100-s3-i9300.772051.html

 

Το λιγουρευτηκα σήμερα που το είδα στο mediamarkt. Το είχε 99 ευρώ οποτε πολύ καλή τιμή από τον Νίκο και το extreme mobile. Σκέφτομαι να την βγάλω πιο φθηνά ομως. Περιμένω βτ πληκτρολόγιο και έχω βτ ποντίκι. Μάλλον θα πάρω και το καλώδιο για hdmi το φθηνό για να κάνω τις δοκιμές στην τιβί.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Το λιγουρευτηκα σήμερα που το είδα στο mediamarkt. Το είχε 99 ευρώ οποτε πολύ καλή τιμή από τον Νίκο και το extreme mobile. Σκέφτομαι να την βγάλω πιο φθηνά ομως. Περιμένω βτ πληκτρολόγιο και έχω βτ ποντίκι. Μάλλον θα πάρω και το καλώδιο για hdmi το φθηνό για να κάνω τις δοκιμές στην τιβί.

 

Ουσιαστικά έχεις έναν υπολογιστή στην τσέπη σου με αυτό το dock, αλλά η τιμή είναι απίστευτα ακριβή.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Του έβαλα σήμερα το flip cover της Samsung.Σε σχέση με την zenus που είχα, μειώθηκε ο όγκος πάρα πολύ.

 

Λές και έχω άλλο τηλέφωνο.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Τα άλλα docking station που κυκλοφορούν στο ebay - τα μη official - δεν κάνουν δουλειά?Οι τιμές τους είναι αρκετά χαμηλότερες από 80e.Σκέφτομαι αν είναι αξιόπιστα κ έχω μια επιφύλαξη.

 

Επίσης προτάσεις με bt keyboards,mice χώρια η σετ,καλοδεχούμενες :rolleyes:

me > you
Link to comment
Share on other sites

... Περιμένω βτ πληκτρολόγιο και έχω βτ ποντίκι
αυτά συνδέονται εύκολα με κιν; πες μας πια παρήγγειλες καθώς και σχόλια για την λειτουργικότητα τους με note 2, πχ πως κανείς το onscreen keyboard να μην εμφανίζεται;
Link to comment
Share on other sites

έχω το bleutooth sony handset smart.

το είχα κανονικά συνδεδεμένο με το κινητό

και κατέβασα από το play store τις απαραίτητες

εφαρμογές προκειμένου να είναι πλήρως συνδεδεμένο

( να φαίνεται το όνομα που σε καλεί και όχι ο αριθμός ,

οι ειδοποιήσεις από το FACEBOOK κτλ ) . όλα δούλευαν

καλά . άλλαξα ρόμ και ξαναπέρασα τις ίδιες εφαρμογές για

το εξάρτημα. δεν συνδέετε ομως με το κινητό ( εμφανίζει

στην οθόνη το νούμερο μόνο και όχι και το όνομα της επαφής )

τι άλλο πρέπει να κάνω ? κατέβασα όλες τι εφαρμογές από το

play store. πέρασα και την πρόσφατη αναβάθμιση για το bleutooth

πως θα μπορέσω να το συνδέσω πλήρως με το κινητό ?

 

Καλημέρα....Οι εφαρμογές που κατέβασες από το store ποιες ήταν??

Link to comment
Share on other sites

...

 

Επίσης προτάσεις με bt keyboards,mice χώρια η σετ,καλοδεχούμενες :rolleyes:

Το ψ'αχνω καιρό το θέμα. Είχα στο σπίτι ένα Trust Thinity: http://www.skroutz.gr/s/324644/Trust-Thinity-Wireless-Entertainment-Keyboard.html?keyphrase=thinity

http://gadgets.itwriting.com/wp-content/uploads/2011/06/image10.png

 

ΔΕΝ είναι ΒΤ οπότε χρειάζεσαι και αντάπτορα otg για να μπει ο δέκτης. Δουλεύει εξαιρετικά και όλα τα πλήκτρα (ένταση φωνής, mute Κλπ) ανταποκρίνονται κατευθείαν. Το θετικό του είναι ότι έχει ενσωματωμένο touchpad οπότε μπορείς να το δουλέψεις χωρίς ποντίκι. Δυστυχώς "τρώει" όμως τη Θύρα usb του κινητού και έτσι δεν μπορείς να το συνδέσεις στην τηλεόραση.

 

Μία άλλη υλοποίηση καινούρια σε ΒΤ που δεν τρώει την usb είναι το wedge της Microsoft. Αρκετά ακριβό όμως:

 

http://s3.postimage.org/53cit8mhv/20130305_141009_1.jpg

Στο πλαίσιο έχει 62 ευρώ. Εδώ είναι από Media markt.

Υπάρχει και ξεχωριστά ΒΤ ποντίκι.

 

Όπως το Thinity η trust έχει βγάλει και κάτι πιο μικρό αλλά είναι αρκετά άσχημο. ΔΕΝ είναι ΒΤ και αυτό οπότε θέλει αντάπτορα otg. Τα πλήκτρα του έχουν ωραία αίσθηση στο πάτημα:

 

http://s10.postimage.org/ui202p1uh/20130305_142031_1.jpg

 

Επειδή έχω ΒΤ ποντίκι και θα ήθελα να έχω ελεύθερη τη θύρα usb του κινητού για να το συνδέσω όταν πάρω καλώδιο στην τηλεόραση σήμερα περιμένω το επόμενο ΒΤ:

http://www.sin-plin.gr/images/D/ITYPE-3.jpg

http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=E20339AE43C7F9F19B8F0014C2625C7B&pa=D67660D4164E0048A7F9CA2DA509A533

Είναι αρκετά παλιό μοντέλο και ΔΕΝ αναφέρει συμβατότητα με android. Βρήκα όμως 1-2 σχόλια που τους δούλευε και είπα να τζογάρω καθώς όταν βγήκε στην 2.2-2.3 έκδοση δεν υπήρχε υποστήριξη για ΒΤ πληκτρολόγια κάτι το οποίο άλλαξε στην 4+ και όπως είδα με το thinity όλα δουλεύουν καλά. Το you το έχει σε πολύ καλή τιμή καθώς κανονικά: http://www.skroutz.gr/s/1708890/Ion-Audio-iTYPE.html?keyphrase=itype και αυτός ήταν ακόμη ένας λόγος που είπα να τζογάρω. Επίσης έχει θήκη μεταφοράς και μία βολική βάση για να βάζει το κινητό υπο γωνία για να το βλέπεις καλύτερα όπως φαίνεται στη φωτό.

 

Αν σε ενδιαφέρει να επανέλθω με εντυπώσεις μόλις παραλάβω.

 

Γενικότερα υπάρχουν αρκετά μικρά ΒΤ πληκτρολόγια: http://www.skroutz.gr/c/68/keyboards.html?from=catspan&keyphrase=bluetooth+keyboard αλλά τα θέμα τους είναι αφενός ότι θέλεις και ΒΤ ποντίκι αν ενδιαφέρεσαι για χρήση στην τηλεόραση συν του ότι τα περισσότερα δεν έχουν βάση (το wedge έχει ένα κάλυμμα μεταφοράς που γίνεται και βάση και είναι συν).

Edited by sleon

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Αξεσουάρ γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...