Jump to content

[Note series] Αξεσουάρ γενικά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι το stand, το ότι δεν κουμπώνει με λουράκι/κλιπ (άρα δεν έχει εξογκώματα = μπαίνει-βγαίνει σε τσέπες χωρίς σκαλώματα), δεν λερώνεται εύκολα και γενικά το συνολικό "military" look που έχει. Επίσης είναι δοκιμασμένη σε κακουχίες και πολύμηνη χρήση (την είχα κάποτε) και έχει αντέξει.

 

Δες τις φώτος στο link, μπορεί να μη σου αρέσει. Είναι ιδιόμορφη θήκη...

 

Βασικά είμαι στην αναζήτηση τέτοιας θήκης, αν και έχω την original flip case αλλά κάτι με χαλάει, και ήθελα να βρώ μια άλλη θήκη. Συμπαθητική αυτή που προτείνει αλλά μου φαίνεται κάπως χοντροκομμένη. Φαίνεται όμως γερή κατασκευή.

 

Έχεις δοκιμάσει άλλες παρόμοιες;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βασικά είμαι στην αναζήτηση τέτοιας θήκης, αν και έχω την original flip case αλλά κάτι με χαλάει, και ήθελα να βρώ μια άλλη θήκη. Συμπαθητική αυτή που προτείνει αλλά μου φαίνεται κάπως χοντροκομμένη. Φαίνεται όμως γερή κατασκευή.

 

Έχεις δοκιμάσει άλλες παρόμοιες;

Έχω δοκιμάσει τις Zenus, οι οποίες είναι κορυφαίες εμφανισιακά, αλλά δεν είχαν την αντοχή στον χρόνο που ήθελα... Η μία (Zenus Prestige Neo Vintage) ενώ είναι πανέμορφη είχε θέμα με το Nubuck δέρμα που λερωνόταν στην πίσω τσέπη του τζιν και άφηνε σημάδια. Η άλλη (Zenus Masstige Color Point) έχει PU leather, το οποίο στους 2 μήνες ξεθώριασε στις άκρες και βγήκε ένα ξανθό υπόστρωμα που τη χάλαγε εμφανισιακά. Απ' την άλλη η φτηνή και ταπεινή Manna δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο σαν υλικό (νομίζω είναι κι αυτή από PU leather), αλλά επειδή είναι μαύρο και με άγρια υφή δεν χαλάει/λερώνει εύκολα. Την είχα πολλούς μήνες και άντεξε μια χαρά. Αλλά είναι ιδιόρρυθμη θήκη σχεδιαστικά, μπορεί να μην σου αρέσει...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει τις Zenus, οι οποίες είναι κορυφαίες εμφανισιακά, αλλά δεν είχαν την αντοχή στον χρόνο που ήθελα... Η μία (Zenus Prestige Neo Vintage) ενώ είναι πανέμορφη είχε θέμα με το Nubuck δέρμα που λερωνόταν στην πίσω τσέπη του τζιν και άφηνε σημάδια. Η άλλη (Zenus Masstige Color Point) έχει PU leather, το οποίο στους 2 μήνες ξεθώριασε στις άκρες και βγήκε ένα ξανθό υπόστρωμα που τη χάλαγε εμφανισιακά. Απ' την άλλη η φτηνή και ταπεινή Manna δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο σαν υλικό (νομίζω είναι κι αυτή από PU leather), αλλά επειδή είναι μαύρο και με άγρια υφή δεν χαλάει/λερώνει εύκολα. Την είχα πολλούς μήνες και άντεξε μια χαρά. Αλλά είναι ιδιόρρυθμη θήκη σχεδιαστικά, μπορεί να μην σου αρέσει...

 

Οπότε οι επιλογές είναι λίγες απ'ότι βλέπω :(

Link to comment
Share on other sites

Οπότε οι επιλογές είναι λίγες απ'ότι βλέπω :(

Αν είχαμε Μηλόφωνο θα είχαμε 100x επιλογές... Αλλά το Νοτέλι είναι ιδιαίτερη συσκευή που σημαίνει περιορισμένες επιλογές. Είναι ο μόνος λόγος που ζηλεύω το Μηλόφωνο.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Αν είχαμε Μηλόφωνο θα είχαμε 100x επιλογές... Αλλά το Νοτέλι είναι ιδιαίτερη συσκευή που σημαίνει περιορισμένες επιλογές. Είναι ο μόνος λόγος που ζηλεύω το Μηλόφωνο.

 

Αυτό είναι αλήθεια...

 

Ψάχνω να βρω βιντεάκια με την Manna και δεν βρίσκω πουθενά.

 

Ήθελα να δω πως είναι live πριν την παραγγείλω...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι αλήθεια...

 

Ψάχνω να βρω βιντεάκια με την Manna και δεν βρίσκω πουθενά.

 

Ήθελα να δω πως είναι live πριν την παραγγείλω...

Ναι, είναι λίγο σπάνια... Υπάρχει και για Μηλόφωνο και για S3, δοκίμασε να ψάξεις για βίντεο με αυτές να πάρεις μια ιδέα. Για 9,99 € δεν είναι ακριβή, αλλά τα μεταφορικά της Amazon για Ελλάδα ανέβηκαν στον Θεό ρε γ@μώτο... Ξεπερνάει τα 20 € τελική τιμή...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν ο πρώτος που δοκίμασα την manna σε αυτό το φόρουμ και συνεχίζω να την συνιστώ ανεπιφύλακτα για τους λόγους που ο άψογος DrMobile εξηγεί στα καλογραμμένα post του. Μην το πολυψαχνεις, αγορασε τη!

Εγώ πλέον έχω την ballistic με tempered glass. Ο λόγος είναι διπλός: Πρώτον, ήθελα ακάλυπτη οθόνη για να ελέγχω και χρησιμοποιώ το κινητό χωρίς να κάνω την επιπλέον κίνηση ανοίγματος-κλεισίματος καλύμματος οθόνης. Δεύτερον, ήθελα απόλυτη προστασία γιατί θα δυσκολεύουν οικονομικά να ξανααγορασω την συσκευή και έτσι ανέχομαι τον όγκο της balistic με την άψογη προστασία στις γωνιές

Edited by ilpara
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ilpara, πράγματι εσύ μας τη γνώρισες τη Manna και σ' ευχαριστούμε. Η θήκη είναι πολύ καλή, την είχα, την πούλησα και θα την ξαναπάρω.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Άντε να.πω και εγω. Την manna εγω την πήρα από τον Κώστα και είναι όντως εξαιρετική. Καλη ποιότητα συν όμορφη και ανθεκτική. Φαίνεται οτι εχει πέσει καλη δουλειά.

Αν δεν πειράζει κάποιον το άνοιξε κλείσε είναι η καλύτερη λύση.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Άντε να.πω και εγω. Την manna εγω την πήρα από τον Κώστα και είναι όντως εξαιρετική. Καλη ποιότητα συν όμορφη και ανθεκτική. Φαίνεται οτι εχει πέσει καλη δουλειά.

Αν δεν πειράζει κάποιον το άνοιξε κλείσε είναι η καλύτερη λύση.

 

Είναι καλή η τιμή αλλά τα μεταφορικά είναι αρκετά πάνω :(

Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν κάνουν μια οπή στο σημείο του notification led για να το βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

Από Γερμανία με 3 ευρουλάκια

http://www.amazon.de/Manna-UltraSlim-Standfunktion-Oberleder-EFC-1J9FSEGSTD/dp/B009XP1X72/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1387223416&sr=8-1&keywords=manna+note+2

 

Όποιος θέλει βιντεάκι να τραβήξω ένα μόλις έχω 2ο κινητό με κάμερα τριγύρω.

Edited by gmo
Link to comment
Share on other sites

Από Γερμανία με 3 ευρουλάκια

http://www.amazon.de/Manna-UltraSlim-Standfunktion-Oberleder-EFC-1J9FSEGSTD/dp/B009XP1X72/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1387223416&sr=8-1&keywords=manna+note+2

 

Όποιος θέλει βιντεάκι να τραβήξω ένα μόλις έχω 2ο κινητό με κάμερα τριγύρω.

 

Την έστειλαν Ελλαδα; 3 ευρω μονο; Ειναι γνησια;

 

Την τσίμπησα... 12 και κάτι ψιλά μαζί με τα μεταφορικά

 

Ευχαριστώ πολύ για το link :)

Edited by sakissalonika
Link to comment
Share on other sites

Την έστειλαν Ελλαδα; 3 ευρω μονο; Ειναι γνησια;

 

Την τσίμπησα... 12 και κάτι ψιλά μαζί με τα μεταφορικά

 

Ευχαριστώ πολύ για το link :)

 

Ναι γνήσια είναι την ίδια έχω από κει την πήρα και γω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι γνήσια είναι την ίδια έχω από κει την πήρα και γω.

 

Σε πόσες μέρες σας ήρθε;

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά έκανε καμιά 10αρια μέρες. 3 μήνες την έχω.

 

Ευχαριστημένος άλλο την χρήση και την ποιότητα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστημένος άλλο την χρήση και την ποιότητα;

 

Η θήκη φίλε μου απλά δεν υπάρχει. Τι τσέπες την βάζω τι παντελόνια τι τσάντες δεν καταλαβαίνει.

Της έκανα και μια οπή για να ακούω καλύτερα και δεν την αλλάζω. Με χαλάει που και που το άνοιξε κλείσε αλλά εκτεθειμένο δεν το αφήνω το κινητό ποτέ έστω και αν του φοράω και tempered glass.

 

Κοίτα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4902692#post4902692

Edited by gmo
Link to comment
Share on other sites

Η θήκη φίλε μου απλά δεν υπάρχει. Τι τσέπες την βάζω τι παντελόνια τι τσάντες δεν καταλαβαίνει.

Της έκανα και μια οπή για να ακούω καλύτερα και δεν την αλλάζω. Με χαλάει που και που το άνοιξε κλείσε αλλά εκτεθειμένο δεν το αφήνω το κινητό ποτέ έστω και αν του φοράω και tempered glass.

 

Κοίτα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4902692#post4902692

 

Ωραία... περιμένω πως και πως να έρθει:)

 

Την τρυπούλα πως την έκανες; Άραγε γίνεται τρυπούλα και στο σημείο του notification led;

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς καλώδιο φόρτισης με μήκος μεγαλύτερο από 1m (θέλω να φτάνει από τον αναπτήρα του αυτοκινήτου στο πίσω κάθισμα); Υπάρχει διαθέσιμο link για τέτοιο καλώδιο;

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ωραία... περιμένω πως και πως να έρθει:)

 

Την τρυπούλα πως την έκανες; Άραγε γίνεται τρυπούλα και στο σημείο του notification led;

 

Στο μικρόφωνο έχει ενα βαθούλωμα που χρησιμεύει σαν αντιηχείο αλλά και πάλι δεν ακούς καλά. Εκεί η περιοχή είνη ποιο σκληρή και έτσι με ένα μηχανάκι όπως αυτό που ανοίγουν τρύπες στις ζώνες και με προσοχή για να μην έχει γρέζι το τρύπησα.

Τώρα για το led δεν με νοιάζει και πολύ να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς καλώδιο φόρτισης με μήκος μεγαλύτερο από 1m (θέλω να φτάνει από τον αναπτήρα του αυτοκινήτου στο πίσω κάθισμα); Υπάρχει διαθέσιμο link για τέτοιο καλώδιο;

 

Εγώ πρόσφατα παρήγγειλα αυτο:http:// http://www.amazon.co.uk/dp/B00ERXISMI/ref=cm_sw_r_udp_awd_QEeSsb0BYDYW7

Edited by kapapa
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρόσφατα παρήγγειλα αυτο:http:// http://www.amazon.co.uk/dp/B00ERXISMI/ref=cm_sw_r_udp_awd_QEeSsb0BYDYW7

 

3Μ πολλά δεν είναι;; Δεν θα αργεί να φορτίσει;

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς καλώδιο φόρτισης με μήκος μεγαλύτερο από 1m (θέλω να φτάνει από τον αναπτήρα του αυτοκινήτου στο πίσω κάθισμα); Υπάρχει διαθέσιμο link για τέτοιο καλώδιο;

Από το ραδιο Κατουμά στην Πραξιτέλους, πήρα ένα με 4,5 ευρώ και είναι 1,8 μέτρα.

Υπάρχει παντού σε κομπιουτεράδικα μαγαζιά.

http://www.skroutz.gr/c/585/kalodia-dedomenwn.html?from=catspan&keyphrase=%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CF%89%CE%B4%CE%B9%CE%BF+micro+usb

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρόσφατα παρήγγειλα αυτο:http:// http://www.amazon.co.uk/dp/B00ERXISMI/ref=cm_sw_r_udp_awd_QEeSsb0BYDYW7

 

 

 

 

 

 

 

Από το ραδιο Κατουμά στην Πραξιτέλους, πήρα ένα με 4,5 ευρώ και είναι 1,8 μέτρα.

Υπάρχει παντού σε κομπιουτεράδικα μαγαζιά.

http://www.skroutz.gr/c/585/kalodia-dedomenwn.html?from=catspan&keyphrase=%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CF%89%CE%B4%CE%B9%CE%BF+micro+usb

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, ψάχνω όμως κάποιο δοκιμασμένο για να φορτίζει σωστά. Φορτίζουν στην ώρα που φορτίζει και το καλώδιο που είχε η συσκευασία η αργούν περισσότερο? Από όσα καλώδια είχα από άλλες συσκευές (Nokia, HTC, διάφορα από το internet αγορασμένα), μόνο της συσκευασίας δίνει το σωστό ρεύμα και η φόρτιση ολοκληρώνεται στο χρόνο που προβλέπεται.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, ψάχνω όμως κάποιο δοκιμασμένο για να φορτίζει σωστά. Φορτίζουν στην ώρα που φορτίζει και το καλώδιο που είχε η συσκευασία η αργούν περισσότερο? Από όσα καλώδια είχα από άλλες συσκευές (Nokia, HTC, διάφορα από το internet αγορασμένα), μόνο της συσκευασίας δίνει το σωστό ρεύμα και η φόρτιση ολοκληρώνεται στο χρόνο που προβλέπεται.

 

Αυτό τουλάχιστον από Amazon είναι για Galaxy.Το περιμένω από μέρα σε μέρα. Ελπίζω να κάνει την ίδια δουλειά με το γνήσιο της συσκευασιας

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Αξεσουάρ γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...