Jump to content

[Επισημο] Samsung Ativ S


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

mano με το WiFi τι θέμα τι θέμα έχεις;το βλεπει αλλα δε συνδέεται; όταν πατάς πάνω στο όνομα του WiFi δεν κάνει τίποτα. Εγώ πάντως για το WiFi μόνο καλά έχω να πω.

 

Βλεπει το WiFi βαζω κωδικό 2 φορές και δεν συνδέεται. Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βλεπει το WiFi βαζω κωδικό 2 φορές και δεν συνδέεται. Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτο!

 

Έχεις δοκιμάσει να κάνεις επανεκκίνηση το ρούτερ σου?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...εκεί που σου δείχνει ολα τα wifi που έχει βρει, πάτα παρατεταμένα πάνω στο δικό σου και διέγραψέ το. Μετά κάνε πάλι scan για wifi.

Θα το ξαναβρεί φυσικά.

 

Μπες, δωσε κωδικό και νομίζω θα είσαι κομπλέ.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

θελω να περασω μια ταινια στην sd γυρω στα 6.5 gb αλλα η μορφοποιηση της καρτα ειναι FAT32.υπαρχει κανενας τροπος να το διορθωσω??οταν αλλασω σε NTFS δεν την δεχεται το κινητο :mad:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ραδοφωνο εχει ;

 

Όχι, δεν έχει ραδιόφωνο.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Σκεφτομαι να κανω δωρο ενα Ativ S. Υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω στην αγορα;

 

Δεν έχει παρατηρηθεί κάτι περίεργο. Το κυριότερο πιστεύω στην αγορά ενός wp smartphone είναι το εάν ταιριάζει στα γούστα αυτουνού που θα το αποκτήσει, γιατί το λειτουργικό είναι αρκετά διαφορετικό σε σχέση με τα υπόλοιπα λειτουργικά που κυκλοφορούν. Από την άλλη εάν σου κάνουν δώρο smartphone (και όχι κάποιο φτηνιάρικο, αλλά αρκετά δυνατό όπως είναι το ativ s) δε νομίζω ότι σε παίρνει και να πεις ότι δε σου αρέσει!:lol::happy::)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Σκεφτομαι να κανω δωρο ενα Ativ S. Υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω στην αγορα;

 

Το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι να έχει ελληνικό μενού γιατί μετά δε μπορείς να το περάσεις μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι να έχει ελληνικό μενού γιατί μετά δε μπορείς να το περάσεις μόνος σου.

 

Και πως θα το καταλάβουμε αυτό:confused::worry:

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Και πως θα το καταλάβουμε αυτό:confused::worry:

 

Όλα τα ευρωπαϊκά έχουν ελληνικό μενού.... Αν δεν έχει (που δεν νομίζω) το στέλνεις πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Και πως θα το καταλάβουμε αυτό:confused::worry:

 

Λογικά θα σε πάρουν τηλέφωνο να σε ενημερώσουν αλλά καλύτερα πάρε εσύ πριν κανείς την παραγγελία. Εγώ είχα παραγγείλει ένα Htc 8s για την αδερφή μου από το birdphone. Το άλλο πρωί με πήραν τηλέφωνο να με ενημερώσουν πως δεν έχει ελληνική γλώσσα. Το ακύρωσα και το πήρα από το You.

Link to comment
Share on other sites

Το Ativ S είναι καταπληκτικό τηλέφωνο. Το είχα για ένα μήνα και μόνο καλά λόγια έχω να πω. Πουλήθηκε για οικονομικούς ,και μόνο, λόγους και ήδη το έχω μετανιώσει.

 

Η συμβιωσή μου με τα WP8 κρίνεται ικανοποιητική (με τις όποιες ελλείψεις οκ) και από την στιγμή που Symbian/Meego δεν εξελίσσονται, πιστεύω πως θα κατασταλάξω σε WP8. Προσμένω στα 8.1 να δω τι αλλαγές θα φέρουν.

 

Θέλω να πιστεύω πως το Ativ S θα αναβαθμιστεί σε 8.1 (είμαι βέβαιος για αυτό)

Edited by thePRODIGY
typo

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστης του βγαζει 1Α απο οτι ειδα.Αν το φορτιζω με το πολυφορτιστη του αυτοκινητου που βγαζει 2Α θα εχει προβλημα?(Αν εξαιρεσεις οτι δεν κανει καλο στη μπαταρια)
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει κάποιο CSC (ευρωπη) που να έχει πάρει την gdr3?

το δικό μου εχει PHN και θέλω να κανω αλλαγή μήπως και παρει την gdr3

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει κάποιο CSC (ευρωπη) που να έχει πάρει την gdr3?

το δικό μου εχει PHN και θέλω να κανω αλλαγή μήπως και παρει την gdr3

 

Ευρώπη όχι ακόμη. Αυτή τη στιγμή μόνο το ΑΤΟ (Αυστραλία).

 

EDIT: Εγώ έχω βάλει το BTU (Αγγλία) γιατί συνήθως αυτοί παίρνουν πρώτοι update στην Ευρώπη, αλλά τίποτα ακόμα...

Φυσικά πάντα μπορείς να περάσεις την GDR3 PREVIEW με την προϋπόθεση ότι δε θα κάνεις hard reset...

 

EDIT2: Για αλλαγή csc πληκτρολογείτε ##634# εκεί που παίρνετε τηλέφωνο και μετά αφού ανοίξει η εφαρμογή Diagnostic tool πληκτρολογείτε *#321647335, επιλέγετε csc, γίνεται hard reset και είστε έτοιμοι.

Edited by geo_xar
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

το ΑΤΟ είναι Αυστραλία η Αυστρία?

από μια αναζήτηση που έκανα είδα ότι είναι από αυστρία.

το δικό μου ativ έχει ΑΤΟ και έχει πάρει τη GDR3

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω να βρώ απο που είναι το PHN αλλά δεν βρίσκω κάτι......

Ξέρει κανένας?

 

Ολλανδια ειναι το PHN.

 

Εδω υπαρχει σχετικη λιστα για οποιον ενδιαφερεται:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2090739

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

το ΑΤΟ είναι Αυστραλία η Αυστρία?

από μια αναζήτηση που έκανα είδα ότι είναι από αυστρία.

το δικό μου ativ έχει ΑΤΟ και έχει πάρει τη GDR3

 

Λάθος δικό μου παιδιά!

ΑΤΟ-->Αυστρία.

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστης του βγαζει 1Α απο οτι ειδα.Αν το φορτιζω με το πολυφορτιστη του αυτοκινητου που βγαζει 2Α θα εχει προβλημα?(Αν εξαιρεσεις οτι δεν κανει καλο στη μπαταρια)

Δε θα έχεις κανένα πρόβλημα, το τηλέφωνο θα τραβήξει όσο ρεύμα θέλει.

Ίσα ίσα που θα ναι πιο άνετος και ο φορτιστής.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω και μερικες μερες μου τραβαει πολυ ρευμα το κινητο η μπαταρια κατεβαινει αερα πατερα....

 

Δεν κατεβασα καμια εφαρμογη,παρασκηνιο ειναι σχεδον ολα κλειστα...τι να κανω δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω ολη τη παρεα, ειμαι νεος χρηστης του φορουμ και θα σας παρακαλουσα θερμα να μου απαντησετε 4 ερωτησεις που εχω, επειδη μετα απο πολυ σκεψη αποφασισα να αγορασω Ativ θελω να μου λυσετε καποιες αποριες

1)Εχει αγορασει κανεις απο Mr.mobi και αν ναι πιες ηταν οι εντυπωσεις του? Πιστευετε πως θα εχω προβλημα αν το αγορασω απο 'κει? (ειναι το πιο κοντινο μου γι αυτο ενδιαφερομε για το συγκεκριμενο)

2)ισχυει οτι το κινητο δεν εχει καμια σημασια απο πια χωρα προελευσης ειναι αρκει να ειναι ευρωπαικη? (για να υπαρχει εγγυηση απο την αντιπροσωπεια σε πιθανη βλαβη ή ελλατωματικη συσκευη)

3)συνεχιζετε να εχετε το προβλημα με τις επανεκινησεις η λυθηκε με τη καινουρια αναβαθμιση? αυτο το προβλημα καπου ακουσα πως συμβαινει σε ολα τα windows phone, ισχυει κατι τετοιο?

4)θα μπορουσατε να μου εξηγησετε πως μπορω να κανω την καινουρια αναβαθμιση (αν εχει κυκλοφορησει επισημα) και σε πιο site υπαρχει? (μεχρι σημερα εκανα ενα click στο κινητο και ειχα το update ''στο πιατο'' ως χρηστης android αλλα απο wp ειμαι τελειως ασχετος

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Edited by giorgosmc
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

1.Δεν εχω αγορασει ποτε απο εκει

2.Ετσι ακριβως είναι. Αν είναι ευρωπαικό έχει 2 χρόνια

3.Το δικό μου έχει το τελευταίο update αλλά κάνει επανεκκινήσεις και μάλλον κάτι γίνεται όταν δεν έχει καλό σήμα.

4.Έχει κυκλοφορήσει επίσημα και η αναβάθμιση γίνεται πολύ απλά. Απο το μενού πας στην ''ενημέρωση τηλεφώνου'' και απλά κάνει την αναβάθμιση.

Άποψή μου πάρτο με τα μάτια κλειστά

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω ολη τη παρεα, ειμαι νεος χρηστης του φορουμ και θα σας παρακαλουσα θερμα να μου απαντησετε 4 ερωτησεις που εχω, επειδη μετα απο πολυ σκεψη αποφασισα να αγορασω Ativ θελω να μου λυσετε καποιες αποριες

1)Εχει αγορασει κανεις απο Mr.mobi και αν ναι πιες ηταν οι εντυπωσεις του? Πιστευετε πως θα εχω προβλημα αν το αγορασω απο 'κει? (ειναι το πιο κοντινο μου γι αυτο ενδιαφερομε για το συγκεκριμενο)

2)ισχυει οτι το κινητο δεν εχει καμια σημασια απο πια χωρα προελευσης ειναι αρκει να ειναι ευρωπαικη? (για να υπαρχει εγγυηση απο την αντιπροσωπεια σε πιθανη βλαβη ή ελλατωματικη συσκευη)

3)συνεχιζετε να εχετε το προβλημα με τις επανεκινησεις η λυθηκε με τη καινουρια αναβαθμιση? αυτο το προβλημα καπου ακουσα πως συμβαινει σε ολα τα windows phone, ισχυει κατι τετοιο?

4)θα μπορουσατε να μου εξηγησετε πως μπορω να κανω την καινουρια αναβαθμιση (αν εχει κυκλοφορησει επισημα) και σε πιο site υπαρχει? (μεχρι σημερα εκανα ενα click στο κινητο και ειχα το update ''στο πιατο'' ως χρηστης android αλλα απο wp ειμαι τελειως ασχετος

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Α) το συγκεκριμένο κατάστημα δε το ξέρω αλλά εαν είναι ευρωπαϊκό το τηλ δε νομίζω να έχεις κανένα θέμα

Β)με τη gdr3 προσωπικά εμένα κάνει επανεκκίνηση αλλά πολύ σπανιότερα πλεον

Γ) οι αναβαθμίσεις γίνονται όπως και στο αντροιντ, πας ρυθμίσεις -> ενημέρωση λογισμικού και ψάχνει μόνο του.

 

υ.γ. Πριν αλλαξω παροχο και πάω στην wind από Vodafone δεν έκανε κανένα reboot...

Edited by Offroader
προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...