Jump to content

[Επισημο] Samsung Ativ S


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδη ολα αυτα που γραφονται εδω μεσα οσον αφορα το ραδιο και τις αναβαθμισεις που ερχονται, μηπως μπορει καποιος να μας ενημερωσει αν γινεται να εχουμε ραδιο στην συσκευη χρησιμοποιοντας την εφαρομγη tunelin η καποια παρομοια.

 

Μεσω καποιας εφαρμογης οπως το tuneln και με χρηση δεδομενων εννοειται πως θα λειτουργει κανονικα.

 

Αυτα που γραφονται αφορουν το "παραδοσιακο" FM Radio το οποιο χρειαζεται τον αντιστοιχο δεκτη (και ο οποιος ισως να μην υπαρχει στο Ativ S).

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οπωσδηποτε δεν εχω την ανακοινωση των τεχνικων χαρακτηριστικων της σαμμυ για την εν λογω συσκευη, αλλα στην πρωτη σελιδα του παροντος η αρενα γραφει οτι εχει.οποτε χρηζει επιβεβαιωσεως τουλαχιστον απο χρηστες εστω και αν αυτοι φορανε w8 απο αναβαθμιση αλλης χωρας.παντως σ'ευχαριστω για την απαντηση. Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι πιστευω πως αν υπηρχε το hardware θα ειχε ενεργοποιηθει ηδη η δυνατοτητα μετα την αναβαθμιση GDR2 οπως εγινε και με ολες τις υπολοιπες συσκευες. Μικρο το κακο παντως αφου πλεον το τηλεφωνο ειναι σε τιμη χωμα για αυτα που προσφερει.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα πλέον μου βγάζει θολές τις φωτογραφίες....εννοείται ότι πατάω οθόνη για να τραβήξει φώτο..... ξέρει κανείς κάτι για αυτό? αν είναι καμία ρύθμιση ή κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα πλέον μου βγάζει θολές τις φωτογραφίες....εννοείται ότι πατάω οθόνη για να τραβήξει φώτο..... ξέρει κανείς κάτι για αυτό? αν είναι καμία ρύθμιση ή κάτι?

 

και εγω την ειχα πατησει αλλα σε εμενα ηθελε καθαρισμα το τζαμακι της καμερας :D

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα πλέον μου βγάζει θολές τις φωτογραφίες....εννοείται ότι πατάω οθόνη για να τραβήξει φώτο..... ξέρει κανείς κάτι για αυτό? αν είναι καμία ρύθμιση ή κάτι?

 

τι εννοεις πλεον???δηλαδη μπορει να χαλασει μονη της χωρις να πειαξουμε τιποτα?

 

και αν ισχυει αυτο τοτε δεν σημαινει οτι εχει το Hardware για fm radio?

Link to comment
Share on other sites

[

και αν ισχυει αυτο τοτε δεν σημαινει οτι εχει το Hardware για fm radio?

 

Step #1: Launch the dialer.

 

Step #2: Dial *#9999#.

 

Step #3: Open up main menu: *#0.

 

Step #4: Plug earphone, scroll down and select FM Radio and start hearing.

 

δεν καταλαβαινω πως το κανεις (ποιο ειναι το main menu, οταν καλω το *#9999# δεν κανει κατι....)

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Πουθενα δεν εχω διαβασει για κατοχο Ativ S που να ακουσε ραδιοφωνο. Ο συγκεκριμενος απλα λεει πως βρηκε ενα μενου που ειχε ενα test και καταφερε να ακουσει κατι που εμοιαζε με "παρασιτα FM".

 

Εδω το σχετικο θεμα στο XDA, στο οποιο εχουν καταληξει πως λειπει το αντιστοιχο harware:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2400352

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να αναφέρω ότι πριν αναβαθμίσω την συσκευή μου είχα το γνωστό σε όλους πρόβλημα με τις επανεκκινήσεις.

Μετά την αναβάθμιση το πρόβλημα αυτό εξαφανίστηκε, αλλά δυστυχώς εμφανίστηκε ένα άλλο που είναι πολύ περισσότερο ενοχλητικό από το προηγούμενο. 2 με 3 φορές μέσα στην εβδομάδα ξαφνικά σταματάει να λειτουργεί εντελώς η αφή της οθόνης και τα 2 πλήκτρα αφής, αλλά η συσκευή είναι κανονικά ανοιχτή και η οθόνη παραμένει ανοικτή και λειτουργεί και το home button. Εάν έχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα ας το αναφέρει, αλλιώς μάλλον θα πρέπει να το στείλω για service. Ευχαριστώ πολύ!:)

 

Edit: Παρέλειψα να αναφέρω ότι ο μόνος τρόπος για να λυθεί το πρόβλημα είναι φυσικά βγάλσιμο της μπαταρίας.

Edited by geo_xar
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να αναφέρω ότι πριν αναβαθμίσω την συσκευή μου είχα το γνωστό σε όλους πρόβλημα με τις επανεκκινήσεις.

Μετά την αναβάθμιση το πρόβλημα αυτό εξαφανίστηκε, αλλά δυστυχώς εμφανίστηκε ένα άλλο που είναι πολύ περισσότερο ενοχλητικό από το προηγούμενο. 2 με 3 φορές μέσα στην εβδομάδα ξαφνικά σταματάει να λειτουργεί εντελώς η αφή της οθόνης και τα 2 πλήκτρα αφής, αλλά η συσκευή είναι κανονικά ανοιχτή και η οθόνη παραμένει ανοικτή και λειτουργεί και το home button. Εάν έχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα ας το αναφέρει, αλλιώς μάλλον θα πρέπει να το στείλω για service. Ευχαριστώ πολύ!:)

 

Edit: Παρέλειψα να αναφέρω ότι ο μόνος τρόπος για να λυθεί το πρόβλημα είναι φυσικά βγάλσιμο της μπαταρίας.

 

Παραξενο προβλημα αυτο . το δικο μου το εχω 2 μηνες τωρα και πριν καν βαλω καρτα μεσα του περασα την αναβαθμιση. μου εκανε μονο μια φορα επανεκκινηση και αυτο μαλον σε εφαρμογη που του εβαλα μιας και απο τοτε δεν εχει κανει ουτε κιχ. ουτε αυτο με την αφη το εχω ξανακουσει , ουτε στα ξενα φορα. μηπως δεν εκατσε καλα αναβαθμιση???? μαλον σε βλεπω για σερβις.

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει κι εγω το ATIV απο το πλαισιο πριν κανα τριμηνο περιπου, και ακομα εχω την εκδοση 8.0.10211.204 / 2424.12.12.3. Εννοειται οτι δεν εχω λαβει ακομα ενημερωση για update, και αντιμετωπιζω κι εγω το θεματακι με τις επανεκκινησεις... στα καλα καθουμενα, ποτε και δυο φορες την ημερα, ποτε μια φορα την εβδομαδα... Ενα αλλο θεμα ομως που εχω με το τηλεφωνο, και ειναι σοβαρο, ειναι οτι οταν ειμαι εκτος δικτυου ή οταν εχει κλεισει και θελει επανεκκινηση (αυτο που λεγαμε παραπανω), οι κλησεις που πιθανον θα γινουν, δεν ερχονται ως μηνυμα η ειδοποιηση εστω, οπως γινεται με android kai iphone. Ειναι θεμα ρυθμισης, η στα wp υπαρχει αυτο το θεμα?? ξερει καποιος να μου απαντησει??

 

edit Το θεμα με τις χαμενες κλησεις λυθηκε.. ηταν θεμα παροχου! το update μου ειπαν απο τη samsung ειναι καθαρα θεμα microsoft, οποτε αφου ελεγξαν το imei της συσκευης και ειναι προορισμενο για ελλαδα, θα περιμενω...

Edited by litsaki73
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να αναφέρω ότι πριν αναβαθμίσω την συσκευή μου είχα το γνωστό σε όλους πρόβλημα με τις επανεκκινήσεις.

Μετά την αναβάθμιση το πρόβλημα αυτό εξαφανίστηκε, αλλά δυστυχώς εμφανίστηκε ένα άλλο που είναι πολύ περισσότερο ενοχλητικό από το προηγούμενο. 2 με 3 φορές μέσα στην εβδομάδα ξαφνικά σταματάει να λειτουργεί εντελώς η αφή της οθόνης και τα 2 πλήκτρα αφής, αλλά η συσκευή είναι κανονικά ανοιχτή και η οθόνη παραμένει ανοικτή και λειτουργεί και το home button. Εάν έχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα ας το αναφέρει, αλλιώς μάλλον θα πρέπει να το στείλω για service. Ευχαριστώ πολύ!:)

 

Edit: Παρέλειψα να αναφέρω ότι ο μόνος τρόπος για να λυθεί το πρόβλημα είναι φυσικά βγάλσιμο της μπαταρίας.

Μου το έκανε και εμένα, μόνο με αφαίρεση μπαταρίας διορθώνονταν το πρόβλημα,τελικά ευθύνονταν κάποια εφαρμογή που είχα εγκαταστήσει πρόσφατα, αφού την ξήλωσα πάει ρολόι

Link to comment
Share on other sites

δωσε την εφαρμογη μπορει να βοηθησει το παιδι,.

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

δωσε την εφαρμογη μπορει να βοηθησει το παιδι,.

 

Το κακό είναι πως δεν θυμάμαι ποια εφαρμογή ήταν,εκείνη την ημέρα κατέβαζα διάφορες εφαρμογές για να τις δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζουν όλες οι συσκευές πρόβλημα με επανεκκινήσεις κτλ ή το πρόβλημα το δημιουργούν εφαρμογές ;; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογες φταινε γι'αυτο και οι διπλα με τα αντροιντ το ξεκινησαν με τις αναβαθμισεις με το cm.και γι'αυτο το μηλο πουλαει ακομη.
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζουν όλες οι συσκευές πρόβλημα με επανεκκινήσεις κτλ ή το πρόβλημα το δημιουργούν εφαρμογές ;; :worry:

 

2,5 μήνες που έχω το κινητό, ουδέποτε μου δημιούργησε τέτοιο πρόβλημα. Πιθανότατα φταίνε εφαρμογές. Πριν λίγες ημέρες στο δικό μου η μπαταρία ξεφόρτιζε πολύ γρηγορότερα από το συνηθισμένο και το κινητό θερμαινόταν λες και το χρησιμοποιούσα για ώρες. Υποψιάστηκα ότι φταίει κάποια εφαρμογή, το έκανα επανεκκίνηση κι έστρωσε.

Έχασε η μάνα το παιδί, και το παιδί τη βρήκε.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εφαρμογές φταίνε. Εγώ το έχω περίπου 6 μήνες και δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα.

Πάρα πολύ καλή συσκευή. Δεν το χρησιμοποιώ σαν βασικό, αλλά έχω αρκετές εφαρμογές μέσα.

Samsung galaxy S4, Samsung Ativ s, Samsung Galaxy Note 10.1 2014 edition, Asus Transformer Prime
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα μήνα το έχω το κινητό και το Update το πήρα μόλις το άνοιξα. Απροβλημάτιστο και καταπληκτικό το κινητό, μόνο για κανα 2 μέρες παρατήρησα αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας και φταίγανε εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να δω απο ποια χωρα ειναι το κινητο? αγορασμενο απο skroutz,λογικα θα ειναι ευρωπαικο ξεκλειδωτο.

εκανα μια αναζητηση στο παρων θεμα,πολλοι εχουν ρωτησει αλλα δεν εχουν παρει απαντηση,ξερει κανενας?

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να δω απο ποια χωρα ειναι το κινητο? αγορασμενο απο skroutz,λογικα θα ειναι ευρωπαικο ξεκλειδωτο.

εκανα μια αναζητηση στο παρων θεμα,πολλοι εχουν ρωτησει αλλα δεν εχουν παρει απαντηση,ξερει κανενας?

 

μάλλον δεν ξέρει κανείς ή δεν υπάρχει τρόπος αν δεν δουλεύεις σε εταιρεία κινητής....

Link to comment
Share on other sites

μάλλον δεν ξέρει κανείς ή δεν υπάρχει τρόπος αν δεν δουλεύεις σε εταιρεία κινητής....

 

ισως αλλα δεν νομιζω γιατι καποιοι λενε οτι ειναι γαλλικη,καποιοι αλλοι αγγλικη, αρα καπως το ειδαν.

το κινητο δεν το εχω εγω,αλλα μια φιλη μου,οποτε δεν το εχω ψαξει,σημερα ή αυριο μαλλον θα ασχοληθω και θα δω μηπως βρω τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Θελω την βοηθεια σας για να μου πειτε πως λειτουργει η εφαρμογή που εφτιαξα σε ativ S μιας που είναι ακομα beta δεν ξερω αν είναι σωστο αυτό που κανω ας με συγχωρεσουν οι διαχειριστες

αρθρο: ΕΟΠΥΥ Beta για windows phone

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...