Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οι αναβαθμισεις βγαινουν για να διορθωσουν καποια bugs. Οποτε ειναι καλο να γινονται. Δοκιμαστε και με seus εκτος απο pcc.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω τα παιδιά που το έχουν πάρει από το "http://www.handtec.co.uk" ,έχει μέσα UK or ΕU μετασχηματιστή?
“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τα παιδιά που το έχουν πάρει από το "http://www.handtec.co.uk" ,έχει μέσα UK or ΕU μετασχηματιστή?

 

Εγώ που πήρα από Ελληνικό κατάστημα, αλλά που το είχε αγοράσει από Αγγλία είχε μέσα UK μετασχηματιστή. Αλλά μέσα είχαν στείλει αντάπτορα EU.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τα παιδιά που το έχουν πάρει από το "http://www.handtec.co.uk" ,έχει μέσα UK or ΕU μετασχηματιστή?

 

UK έχει....

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από μπαταρία πως τα πάει το Ζ?

 

Αν κάνεις τον κόπο να ψάξεις λίγες σελίδες πιο πίσω θα μάθεις, σε γενικές γραμμές τέλεια, καλύτερα από κάθε άλλο κινητό με Android που έχω δοκιμάσει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρήσει κάποιος κάτοχος ασθενή λήψη wi fi? To πρόβλημα ειναι γνωστό σε αρκετά fora και διορθώνεται με root και αλλαγή κάποιας παραμέτρους σε .ini file...

Δυστυχώς το πρόβλημα το παρατήρησα μετά απο αρκετές μέρες χρήσης και εχει σίγουρα να κανει με το sw... Ειμαι στην έκδοση 10.1.Α.1.350 και δεν εχω καμία ένδειξη ύπαρξης νεότερης....

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρήσει κάποιος κάτοχος ασθενή λήψη wi fi? To πρόβλημα ειναι γνωστό σε αρκετά fora και διορθώνεται με root και αλλαγή κάποιας παραμέτρους σε .ini file...

Δυστυχώς το πρόβλημα το παρατήρησα μετά απο αρκετές μέρες χρήσης και εχει σίγουρα να κανει με το sw... Ειμαι στην έκδοση 10.1.Α.1.350 και δεν εχω καμία ένδειξη ύπαρξης νεότερης....

 

Και εγώ σε αυτή την εκδοση είμαι φιλέ μου, αλά όπως έχω γράψει και πιο πίσω το wifi είναι το πιο δυνατό σημείο αυτού του sony. Δεν με έχει απογοητεύσει έως τώρα οπου και αν προσπάθησα να συνδεθω, ουτε μια αποσύνδεση έως τώρα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Και να θυμισω οτι δεν παιζουν ρολο οι γραμμουλες. Αν δεν εχετε disconnects ή αργω downloading κακ surfαρισμα, μην δινετε βαση ζτην μπαρα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σε αυτή την εκδοση είμαι φιλέ μου, αλά όπως έχω γράψει και πιο πίσω το wifi είναι το πιο δυνατό σημείο αυτού του sony. Δεν με έχει απογοητεύσει έως τώρα οπου και αν προσπάθησα να συνδεθω, ουτε μια αποσύνδεση έως τώρα.

 

Παρομοίως, κανένα πρόβλημα ούτε με την 350 ούτε με την 434 που έχω εδώ και 4 μέρες!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζετε εαν μπορουμε να αλλαξουμε το ασπρο χρωμα στην οθονη κλησεων και μηνυματων???Στο S και σε αλλα xperia ειναι γκρι η μαυρο.

 

Ελπίζω να έγινε κατανοητό το ερώτημά μου ως προς την διατύπωση!

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να έγινε κατανοητό το ερώτημά μου ως προς την διατύπωση!

 

Προς το παρόν δεν μπήκε κάποιος στο κόπο να το κάνει αν και είναι εφικτό και θα μπορούσα να το κάνω και εγώ πειράζοντας το framework αλλά θέλει αρκετό χρόνο γιατί είναι πολλά τα αρχεία που πρέπει να αντιστραφούν τα χρώματα + ότι μπορεί μετά κάποια στοιχεία να μην φαίνονται σωστά, προτείνω προς το παρόν να το αφήσεις ως έχει, μια χαρά είναι και λευκό! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να γίνω λίγο περισσότερο σαφής σε σχέση με το wifi:

Δεν εχω ούτε εγώ απο αποσυνδέσεις αλλά δυστυχώς ενώ μετρώντας με το wi fi analyser τη στάθμη λήψης παρατηρώ ότι ειναι ικανοποιητική διαπιστώνω το εξής: Οι μπάρες λήψης αλλά και το μέγιστο throughput ΔΕΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΟΝΤΑΙ στην πραγματική στάθμη λήψης. Με αλλά λόγια στα κοντά στα όρια κάλυψης του wifi το ipad δίνει 5 Mbps και το Ζ δίνει 1, γεγονός που δείχνει ότι ατι παει λάθος... Σημειώνω ότι δίπλα στο router και τα δυο έχουν ιδιο throughput. Επιπλέον να πω ότι το ipad ανιχνεύει σαφώς περισσότερα wifi απο ότι το Ζ...

Το πρόβλημα αναφέρεται απο αρκετους και εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2190462

Κάτι τελευταίο: Αν κάνετε δοκιμές κάντε της στα όρια κάλυψης του wifi...όχι 5, 6 μέτρα γύρω του....

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα είχε ασθενές wifi (Όχι βέβαια τόσο όσο το xperia T) όταν τα είχα δίπλα δίπλα με το note2 αλλά και το nexus7.

Όταν ήμουν 2 δωμάτια και 1 χολ μακριά απ το wifi.

Αποσύνδεση όμως δεν είχαείχα

Επίσης 1 wifi από διπλανό σπίτι δε μου το έδειχνε καν στα διαθέσιμα ενω το note2 ,αλλά και άλλα που έχω κατα καιρούς (όπως το 808) μου το δείχνουν κανονικά.

Ούτε το Τ μου τι έδειχνε διαθέσιμο

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα είχε ασθενές wifi (Όχι βέβαια τόσο όσο το xperia T) όταν τα είχα δίπλα. ίπλα με το note2 αλλά και το nexus7.

Όταν ήμουν 2 δωμάτια και 1 χολ μακριά απ το wifi.

Αποσύνδεση όμως δεν είχαείχα

Επίσης 1 wifi από διπλανό σπίτι δε μου το έδειχνε καν στα διαθέσιμα ενω το note2 ,αλλά και άλλα που έχω κατα καιρούς (όπως το 808) μου το δείχνουν κανονικά.

Ούτε το Τ μου τι έδειχνε διαθέσιμο

 

Σκέψου πως αυτά τα ραδιοκύματα εκτός από δωμάτια και τοίχους τρυπάνε και το κεφάλι σου οπότε καλύτερα πιο ασθενές - ακίνδυνο σήμα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκέψου πως αυτά τα ραδιοκύματα εκτός από δωμάτια και τοίχους τρυπάνε και το κεφάλι σου οπότε καλύτερα πιο ασθενές - ακίνδυνο σήμα

 

Βρε αυτό το ξέρω και δυστυχώς στη δουλειά μας το έχουν ακριβώς δίπλα απ το γραφείο το μηχάνημα αλλά τι να κάνεις με αυτά που μάθαμε τώρα (off) :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα είχε ασθενές wifi (Όχι βέβαια τόσο όσο το xperia T) όταν τα είχα δίπλα δίπλα με το note2 αλλά και το nexus7.

Όταν ήμουν 2 δωμάτια και 1 χολ μακριά απ το wifi.

Αποσύνδεση όμως δεν είχαείχα

Επίσης 1 wifi από διπλανό σπίτι δε μου το έδειχνε καν στα διαθέσιμα ενω το note2 ,αλλά και άλλα που έχω κατα καιρούς (όπως το 808) μου το δείχνουν κανονικά.

Ούτε το Τ μου τι έδειχνε διαθέσιμο

 

Πολλα Sony/Sony Ericsson εχουν θεμα με καποια router. Διορθωνεται με αλλαγη καναλιου στο router. :)

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Πολλα Sony/Sony Ericsson εχουν θεμα με καποια router. Διορθωνεται με αλλαγη καναλιου στο router. :)

 

Και στο δικό μου και στου γείτονα και στις καφετέριας, ευχαριστώ αλλά δε γίνεται :)

Αυτά είναι βασικά και πρέπει να δουλεύουν άψογα από μαμά!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα...

Ειμαι εντελως στοκ και θελω να περασω την 434 την ελληνικη με το flashtool...

χρειαζεται να κανω root η τρεχω το προγραμμα και περναω την ρομ κατευθείαν???

Επίσης αν δεν χρειαζεται ρουτ για να περασω οπως ειμαι στοκ δηλαδη το καινουριο firmware 434 μετα μπορω αυτο το firmware να το ρουταρω κανονικά???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα πλαισιο και το εβαλα διπλα στο Τ να συγκρινω καμερες, νομιζω οτι το Ζ δουλευει αρκετα καλυτερα, εκανε πολυ πιο γρηγορα και πιο σωστα focus, κατα ταλλα δεν μπορω να συγκρινω ποιοτητα φωτο καθως δεν ειναι δικαιο αν δεν ειναι στην ιδια οθονη.. ομως στη διαδικασια ληψης ηταν πολυ βελτιωμενο στην ηδη πολυ καλη καμερα του Τ...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα πλαισιο και το εβαλα διπλα στο Τ να συγκρινω καμερες, νομιζω οτι το Ζ δουλευει αρκετα καλυτερα, εκανε πολυ πιο γρηγορα και πιο σωστα focus, κατα ταλλα δεν μπορω να συγκρινω ποιοτητα φωτο καθως δεν ειναι δικαιο αν δεν ειναι στην ιδια οθονη.. ομως στη διαδικασια ληψης ηταν πολυ βελτιωμενο στην ηδη πολυ καλη καμερα του Τ...

 

Οι οθονες πως σου φανηκαν συγκριτικα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι οθονες πως σου φανηκαν συγκριτικα;

 

Εγώ που βρέθηκα με 2 άτομα που είχαν το Τ και τα βάλαμε και τα τρία δίπλα δίπλα στους γωνίες θέασης ήταν το ίδιο αλλά σε ευκρίνεια και χρώματα αρκετά καλύτερο το δικό μου, την ένιωθες την διαφορά δηλαδή το παραδέχτηκαν και οι άλλοι δύο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...