Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά δεν βρήκα κάτι σε μαύρο ή τρανσπαρεντ για την πάνω και κάτω μπάρα που να είναι συμβατό με την 350.

Όποιος δει κάτι ας μας πει...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παράθεση από Karthan7 >

 

SD καρτα 64gb εβαλε κανεις σας? Την ''βλεπει'' κανονικα?

 

 

 

 

έχω βάλει SANDISK ULTRA 64 GB της έκανα format fat 32 και την δουλεύει άψογα επίσης κάνω και backup με το cwm την βλέπει κανονικά.

 

SD καρτα 64gb εβαλε κανεις σας? Την ''βλεπει'' κανονικα?

 

έχω βάλει SANDISK ULTRA 64 GB της έκανα format fat 32 και την δουλεύει άψογα επίσης κάνω και backup με το cwm την βλέπει κανονικά.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

έχω βάλει SANDISK ULTRA 64 GB της έκανα format fat 32 και την δουλεύει άψογα επίσης κάνω και backup με το cwm την βλέπει κανονικά.

 

Πως δημιούργησες Φάκελο μέσα στην SD για το backup του CWM,τον δημιουργεί μόνο του μόλις περάσεις την κάρτα, γιατί εγώ τώρα χωρίς κάρτα Ο φάκελος του CWM έχει περαστεί στην εσωτερική μνήμη.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ανεβεβασε και τα 18 togles for 350...

Μια ερωτηση...Αν το περασω το mod θα μου αλλάξει και το χρώμα στην πανω μπαρα???Αντι δηλαδη για το γκρι που εχει στοκ θα το κανει μαυρο???

Ειναι κατι που θα το ηθελα πολύ...

 

Πως δημιούργησες Φάκελο μέσα στην SD για το backup του CWM,τον δημιουργεί μόνο του μόλις περάσεις την κάρτα, γιατί εγώ τώρα χωρίς κάρτα Ο φάκελος του CWM έχει περαστεί στην εσωτερική μνήμη.

 

Κωστα τον φτιαχνει μονο του οπου του ορισεις...Τουλαχιστον στο noteli ετσι εκανε,δεν το δοκιμασα βεβαια για να σου πω με σιγουρια..

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ανεβεβασε και τα 18 togles for 350...

Μια ερωτηση...Αν το περασω το mod θα μου αλλάξει και το χρώμα στην πανω μπαρα???Αντι δηλαδη για το γκρι που εχει στοκ θα το κανει μαυρο???

Ειναι κατι που θα το ηθελα πολύ...

 

Ναι μαύρη μπάρα θα αλλάξει

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όποιος θέλει το στοκ πρόγραμμα καιρού αναβαθμισμένο και ΠΟΛΎ όμορφο Μπορεί να πάει εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2133611, να κατεβάσει το πρόγραμμα του καιρού και με το root explorer αφού πάρει ένα buck up (προαιρετικό, αφού δουλεύει μια χαρά το πρόγραμμα) το παλιό wether winget. Αντικαθιστά το καινούριο με το παλιό, το πηγαίνετε στο system πατάτε αντί για r/w πού είναι και το κάνετε r/o, αλλάζετε τα permission σε rw-r-r,και το κάνετε move στο app. Το πηγαίνετε δηλαδή στο system/app, επανεκκίνηση Και τελειώσατε. Το πρόγραμμα είναι καταπληκτικό.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όποιος θέλει το στοκ πρόγραμμα καιρού αναβαθμισμένο και ΠΟΛΎ όμορφο Μπορεί να πάει εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2133611, να κατεβάσει το πρόγραμμα του καιρού και με το root explorer αφού πάρει ένα buck up (προαιρετικό, αφού δουλεύει μια χαρά το πρόγραμμα) το παλιό wether winget. Αντικαθιστά το καινούριο με το παλιό, το πηγαίνετε στο system πατάτε αντί για r/w πού είναι και το κάνετε r/o, αλλάζετε τα permission σε rw-r-r,και το κάνετε move στο app. Το πηγαίνετε δηλαδή στο system/app, επανεκκίνηση Και τελειώσατε. Το πρόγραμμα είναι καταπληκτικό.

 

Κώστα με τον nova θα δουλέψει ???

 

Εκανα τις πρωτες αγορές μου για το zetaki...

http://www.ebay.co.uk/itm/190804487641?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

http://www.ebay.co.uk/itm/261192186728?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

http://www.ebay.co.uk/itm/130859970376?var=430123039715&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2648

Οταν ερθουν θα βαλω φωτο!!!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις αυτο του 1ου λινκ πως θα χωραει στις αλλες θηκες απο κατω ?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις αυτο του 1ου λινκ πως θα χωραει στις αλλες θηκες απο κατω ?

 

Νικόλα μου,αν το καλυμα ειναι ωραιο και κολαει καλά τοτε πραγματικα θα μεινω ετσι μιας και πιστευω οτι ειναι το μονο που δε χαλαει το disign του τηλεφωνου...

Αν δεν μου αρεσει η δεν κολαει καλα τοτε εχασα περιπου 23 ευρω...

Αν και πιστευω οτι στην flip θα χωραει κανονικά με το καλυμα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Κώστα με τον nova θα δουλέψει ???

 

Δεν ξέρω φίλε μου, εγώ δεν χρησιμοποιώ άλλον launcher πέραν του μανίσιου της Sony. Νομίζω όμως πως δεν δουλεύει, δοκίμασε το ήδη πρόγραμμα καιρού που έχεις, αν δουλεύει αυτό, θα δουλεύει και αυτό που έδωσα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο δοκιμασα το bt και ενω στην ομηλια ειναι σουπερ οταν πηγα να ακουσω μουσικη επεζε απο τα ηχεια του τηλεφωνου...

Θελει καμια ρύθμιση???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο δοκιμασα το bt και ενω στην ομηλια ειναι σουπερ οταν πηγα να ακουσω μουσικη επεζε απο τα ηχεια του τηλεφωνου...

Θελει καμια ρύθμιση???

Ναι ,ρυθμισεις >μπλε δοντι >δεξια εχει ενα εικονιδιο σαν εκουαλαιζερ ,phone audio & media audio ON ,ποιο πηρες ?

 

Περιμενουμε & εντυπωσεις απο την spigen οταν παραλαβεις :)

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα 3 έχω...

Πριν δοκίμαζα το plantronics...

Εννοείται πως θα πω εντυπώσεις αλλά θα βάλω και φωτογραφίες με της θήκες

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2212722

Μάλλον θα την τιμήσω!!!

edit

http://www.ebay.com/itm/3in1-Fisheye-Lens-Wide-Angle-Micro-Lens-photo-Kit-Set-for-iPhone-4S-4G-DC110-/200783720383

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έπεσε στα σκρούτζ κάτω από το ψυχολογικό όριο των 600ε.

598,95 για την ακρίβεια!!!!

Προσέξτε όμως το καθόλου αμελητέο Τ είναι στην μισή τιμή με 319!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ,ρυθμισεις >μπλε δοντι >δεξια εχει ενα εικονιδιο σαν εκουαλαιζερ ,phone audio & media audio ON ,ποιο πηρες ?

 

Περιμενουμε & εντυπωσεις απο την spigen οταν παραλαβεις :)

οκ...ολα καλα

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πως δημιούργησες Φάκελο μέσα στην SD για το backup του CWM,τον δημιουργεί μόνο του μόλις περάσεις την κάρτα, γιατί εγώ τώρα χωρίς κάρτα Ο φάκελος του CWM έχει περαστεί στην εσωτερική μνήμη.

 

Τον έκανε μόνο του όταν έκανα backup στην external card.

Link to comment
Share on other sites

 

Καλή φάση φαίνεται. Φοβερή δουλειά αν και έχω απορία να δω πως θα φιξαρει στο z. Το δοκίμασε κάνεις (πέραν του τυπά στο βίντεο; ) μου φαίνεται θα το παραγγείλω.

 

Έχεις κανένας μαγαζί για το dock; ψάχνω εδώ και μέρες και το handtech δεν έχει απόθεμα.

Όπως επίσης κανένα screen protector που ναι μεν να μην γεμίζει δαχτυλιές αλλά και να μην χαλάει την ανάλυση / υφή.

.
Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση φαίνεται. Φοβερή δουλειά αν και έχω απορία να δω πως θα φιξαρει στο z. Το δοκίμασε κάνεις (πέραν του τυπά στο βίντεο; ) μου φαίνεται θα το παραγγείλω.

 

Έχεις κανένας μαγαζί για το dock; ψάχνω εδώ και μέρες και το handtech δεν έχει απόθεμα.

Όπως επίσης κανένα screen protector που ναι μεν να μην γεμίζει δαχτυλιές αλλά και να μην χαλάει την ανάλυση / υφή.

 

Για screen protector κοίτα την sgp eleophobik...

Πολλοί καλοί και δεν αφήνουν δακτυλιες..

Σε όλα μου τα τηλέφωνα ανεξάρτητου μάρκας αυτούς περνω...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Για screen protector κοίτα την sgp eleophobik...

Πολλοί καλοί και δεν αφήνουν δακτυλιες..

Σε όλα μου τα τηλέφωνα ανεξάρτητου μάρκας αυτούς περνω...

 

Τι δοκίμασες συγκεκριμένα στο Z; το 34 η 14 προτείνεις; ( νομίζω κάπου διάβασα ότι δεν φιξαρει καλά. Μου φαίνεται σε αυτό αναφερόταν)

.
Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμα...

Τους περιμένω από βδομάδα πρώτα ο Θεός...

Θα ενημερώσω όταν έρθουν...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Αν φλασαρω custom Rom μετά πως μπορώ να το επαναφέρω? Με Seus γίνεται η θέλει φλασαρισμα με flashtool

 

Είτε με flashtool αν έχεις το ftf είτε με seus και το φέρνεις μαμά κατάσταση ανά πάσα στιγμή. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηρα μια sd αλλα στις ρυθμισεις -εφαρμογες δεν εμφανιζει μεταφορα δεδομενων στην sd σε καμια εφαρμογη ειμαι στην ,350 χωρις ροοτ.η sd φαινεται κανονικα και μετεφερα τις φωτογραφιες κτλπ απο το μενου storage μεταφορα αρχειων στην sd. συμβαινει τπτ?

γιατι δεν εμφανιζεται η επιλογη?

Link to comment
Share on other sites

Πηρα μια sd αλλα στις ρυθμισεις -εφαρμογες δεν εμφανιζει μεταφορα δεδομενων στην sd σε καμια εφαρμογη ειμαι στην ,350 χωρις ροοτ.η sd φαινεται κανονικα και μετεφερα τις φωτογραφιες κτλπ απο το μενου storage μεταφορα αρχειων στην sd. συμβαινει τπτ?

γιατι δεν εμφανιζεται η επιλογη?

 

Και Εγώ μόλις σήμερα έβαλα την καινούρια μου κάρτα στο τηλ. Αλλά Την Επιλογή Την οποία λες μου την έχει κανονικά. Είμαι κι εγώ στην. 350 Και δεν έκανα απολύτως τίποτα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...