Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την Ελληνική θα την βρεις μόνο αν μπει κάποιος Έλλην στον κόπο να κάνει ένα ftf αρχείο από το SUS. Εγώ αυτή τη στιγμή δεν προλαβαίνω ίσως άυριο ;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την Ελληνική θα την βρεις μόνο αν μπει κάποιος Έλλην στον κόπο να κάνει ένα ftf αρχείο από το SUS. Εγώ αυτή τη στιγμή δεν προλαβαίνω ίσως άυριο ;)

 

Αλήθεια το λές; Ή κάνεις πλάκα... Είναι πολύ δύσκολο άραγε... Με σώζεις...

Link to comment
Share on other sites

Την Ελληνική θα την βρεις μόνο αν μπει κάποιος Έλλην στον κόπο να κάνει ένα ftf αρχείο από το SUS. Εγώ αυτή τη στιγμή δεν προλαβαίνω ίσως άυριο ;)

 

Δεν ειναι και καποια δυσκολη διαδικασια γενικα..

Αν το δει ο Karthan7 θα ποσταρει ακριβως τα βηματα και με links.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενα ωραιο vs με το one.Η διαφορα στους επεξεργαστες ειναι μεγαλη οπως φαινεται,απορω γτ η sony δεν εβαλε και αυτη τον snapdragon 600 μαλλον το κρατησε για την επομενη ναυαρχιδα της..

 

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα λοιπόν τί έκανα... Είχα Ελληνική ρομ και με sus κατέβασε περι τα 750mb και μου ξαναπέρασε την Ελληνική... πέρασα με flash tool την γερμανική. Το ξαναπήγα σε sus όπου κατέβασε άλλα 750mb περίπου και μου πέρασε πάλι την γερμανική... δεν μου έκνε επαναφορά της ελληνικής... Καλά τα λέω; Ή κατι κάνω λάθος;

Και τα δυο τηλέφωνα που έχεις είναι από τον ίδιο πωλητή(cosmote)? Το άλλο τηλέφωνο είναι μαμισιο cosmote ?

Αν η απάντηση και στα δυο είναι ναι, τότε φτιάξε ένα ftf αρχείο ακολουθώντας αυτόν τον οδηγό http://mytechencounters.wordpress.com/2012/06/12/how-to-create-an-ftf-file-of-your-xperia-ics-firmware/ γράφει ότι είναι για ics, πιστεύω να δουλέψει στην 4.1. Και μετά με το flashtool φλασαρε το αρχείο στο τηλέφωνο που θες να στείλεις για αλλαγή.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση και από εμένα... Υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά μεταξύ του T και του Z; Εντάξει ναι το ξέρω ότι το Z είναι καλύτερο αλλά απέχουν τόσο πολύ τεχνολογικά;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση και από εμένα... Υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά μεταξύ του T και του Z; Εντάξει ναι το ξέρω ότι το Z είναι καλύτερο αλλά απέχουν τόσο πολύ τεχνολογικά;

 

Εγω πιστεύω πως οχι.

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Που μπορόυμε να βρούμε το Z παίδες με το μικρότερο δυνατό κόστος; Μιλώντας γενικά για μεσα απο την ΕΕ, που φαντάζομαι ισχύει η εγγύηση.

 

Στο skroutz βλέπω πρωτη τιμή ~640€, εκείνα τα μαγαζια είναι οκ απο θέμα εγγύησης; :)

Link to comment
Share on other sites

Ενα ωραιο vs με το one.Η διαφορα στους επεξεργαστες ειναι μεγαλη οπως φαινεται,απορω γτ η sony δεν εβαλε και αυτη τον snapdragon 600 μαλλον το κρατησε για την επομενη ναυαρχιδα της..

 

 

Είναι μεγάλη διαφορά όντως.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z_gets_minor_firmware_update_fixes_a_major_issue-news-5746.php

 

Γρηγορα αντανακλαστικα απο την sony.Μακαρι να συνεχισει ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα ουσιαστικά είναι η πρώτη μέρα που ασχολούμαι από το πρωί με το κινητό και συνολικά η δεύτερη...

Το μαμά πληκτρολόγιο τις σονυ όλα τα λεφτά

Επίσης δεν μπορώ πραγματικά να καταλάβω γιατί τόση λάσπη για την οθόνη...

Εμένα μου κάθεται πολύ καλά στο μάτι αλλά και στην αίσθηση...

Επίσης σε ήλιο πολύ βαρβάτο που είχε σήμερα και κόντρα έβλεπα τα πάντα με μεγάλη ευκολία...

Γρήγορο τρομερά σμουθ και απόλυτη ευκρίνεια και σβελταδα στο τατσ...

Θυμίζει σαμμυ σε αυτό...

Η μπαταρία σαν πρώτη πλήρη φόρτιση είχε μια κακή πορεία μέχρι περίπου το 75% αλλά από εκεί και κάτω πάει γραμμικά και πολύ καλά για πρώτη μέρα...

Την κόβω να φτάνει ανοιχτή οθόνη σε 18 ώρες λειτουργίας περίπου 4ώρες.

Πιστεύω με τις ευλαβικες φορτίσεις να φτάνει το 5+ που θεωρώ σαν βάση με τα δικά μου στάνταρ...

Τώρα όσον αφορά την κάμερα δεν θα ήθελα να πω τίποτα εγώ αλλά επειδή έστειλα στον Κώστα (te salat) ταυτόχρονες φωτογραφίες από Νοτελι και Xperia z θα περιμένω την δική του τεκμηρίωση πάνω σε αυτό...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτησούλα....αξιζει να μεταβω απο το one x στο xperia z?

και αν ναι για ποιους λογους?

 

ευχαριστω

 

Κανενας? για βοηθηστε..

Link to comment
Share on other sites

Κανενας? για βοηθηστε..

 

Χωρίς να ξέρω πιο είναι το one X, πιστεύω πως αυτή τη στιγμή το Z είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί στη αγορά. Αν έκανες τον κόπο να διαβάσεις λίγο το τόπικ θα έβλεπες ότι το μεγαλύτερο ποσοστό είναι πολύ ευχαριστημένοι με την αγορά του εν λόγω τηλ. Φυσικά είναι και ανάλογα την χρήση που το θέλεις.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να ξέρω πιο είναι το one X, πιστεύω πως αυτή τη στιγμή το Z είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί στη αγορά. Αν έκανες τον κόπο να διαβάσεις λίγο το τόπικ θα έβλεπες ότι το μεγαλύτερο ποσοστό είναι πολύ ευχαριστημένοι με την αγορά του εν λόγω τηλ. Φυσικά είναι και ανάλογα την χρήση που το θέλεις.

 

Εγω πιστεύω ότι εξαρτάται απο τη χρηματικη διαφορα που θα δωσεις για να το αποκτησεις

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Κανενας? για βοηθηστε..

 

Σε σχέση με το one x που έχεις είναι η μέρα με την νύχτα.

Το είχα για 10 μέρες και γι αυτό στο λέω.

Απίστευτο design τρομερά γρήγορο και σμουθ.

Αν Και η γνώμη μου βέβαια είναι να περιμένεις μίας και έρχονται ίσως τα δύο τελευταία για φέτος επίσης τούμπανα one end s4 και μετά να αποφασίσεις ανάλογα με τις ανάγκες σου.

Πάντως για να κλείσω σου λέω πως ναι το z είναι σίγουρα ένα από τα καλύτερα κινητά για το 2013 και πιο τηλέφωνο ειδικά απο το one x που έχεις.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστεύω ότι εξαρτάται απο τη χρηματικη διαφορα που θα δωσεις για να το αποκτησεις

 

το one x συν 320 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα λοιπόν τί έκανα... Είχα Ελληνική ρομ και με sus κατέβασε περι τα 750mb και μου ξαναπέρασε την Ελληνική... πέρασα με flash tool την γερμανική. Το ξαναπήγα σε sus όπου κατέβασε άλλα 750mb περίπου και μου πέρασε πάλι την γερμανική... δεν μου έκνε επαναφορά της ελληνικής... Καλά τα λέω; Ή κατι κάνω λάθος;

 

Κάνε λίγη υπομονή θα ανεβάσω αργότερα την Ελληνική.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάνε λίγη υπομονή θα ανεβάσω αργότερα την Ελληνική.

..την .434 αν μπορεις

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Κάμερα τεστ xperia z vs note 2 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=360126

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

7% ....είναι μεγαλούτσικο το άτιμο

 

take your time ..εχουμε 3μερο μπροστα μας :)

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

take your time ..εχουμε 3μερο μπροστα μας :)

 

Μέχρι τις 12 το πολύ θα έχει ανέβει, λίγη υπομονή ;)

 

Παιδιά κάτι ακόμη που θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας μετά από 2 εβδομάδες χρήσης, με Bluetooth GPS WiFi ανοιχτά όλη μέρα και αρκετή χρήση, κυρίως browsing και κλήσεις, δεν αδειάζει η ρημάδα η μπαταρία!! Έχω πάθει σοκ! Ότι ακούω για την μπαταρία μου ακούγεται απλά μπούρδα ή ίσως δεν τις έχουν "στρώσει" αυτοί που το κράζουν γιατί και το δικό μου στην αρχή δεν κρατούσε τόσο.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...