Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θυμάμαι πως από τότε που βγήκε το Lollipop είχε ένα θέμα όταν έκανες copy paste στην κάρτα με τον es file explorer, που ωστόσο σου ζητούσε να επιλέξεις την διαδρομή της κάρτας από ένα μενού που άνοιγε και λυνόταν. Για δοκίμασε με αυτό το πρόγραμμα αντί για το ενσωματωμένο file manager να δεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκανες καθαρή εγκατάσταση; Δοκίμασε ένα reboot.

εκανα αλλα τιποτα ξανα τα ιδια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θυμάμαι πως από τότε που βγήκε το Lollipop είχε ένα θέμα όταν έκανες copy paste στην κάρτα με τον es file explorer, που ωστόσο σου ζητούσε να επιλέξεις την διαδρομή της κάρτας από ένα μενού που άνοιγε και λυνόταν. Για δοκίμασε με αυτό το πρόγραμμα αντί για το ενσωματωμένο file manager να δεις.

μα το προβλημα περα απο την μεταφορα αρχειων,ειναι οτι δεν βλεπει η καμερα την sd καρτα και δεν αποθυκευει τις φωτο.οσες φωτο τράβηξα με επιλεγμενη μνημη αποθυκευσης την sd,δεν μου τις αποθηκεύει κανει οτι φορτωνει(δες την φωτο με το myphone κατω δεξια φαινετε το πορτοκαλι ημικυκλιο)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχεις δίκιο, είναι όντως πρόβλημα. Δοκίμασα στο δικό μου και δουλεύει κανονικά και με τον stock file manager.
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον η μπαταρία στην L τα πάει χειρότερα κάθομαι στην 4.4.4 και δεν το κουνάω.

 

αλλοι λενε οτι τα παει καλυτερα ομως.

Απο τα Ζ3, βλεπω οτι με καθαρη εγκατασταση και με σωστο στησιμο, ακομα και αν τις πρωτες ημερες εχεις αυξημενη καταναλωση, μετα στρωνει..μολις δηλαδη εχω στηθει ολες οι εφαρμογες, εχουν συγχρονισει και σταματησει αυτη η εντονη κινηση κτλ κτλ, τοτε βλεπω οτι ειναι οκ..Εγω τις πρωτες 2 εβδομαδες ειχα μεγαλη ασταθεια και drains απο εφαρμογες.Μετα αρχισε να φτιαχνει και πλεον ειναι σταθεροτατο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την PureX τελικά. Τώρα στήνω αλλά εκ πρώτης όψεως σβέλτη η 5.0.2.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

δεν βγενει ota φιλε μου ελλαδα ειμαστε δεν ειμαστε σουηδια

 

Κι όμως βγηκε φιλε μου. Σημερα περασα με ΟΤΑ update την L και παει μια χαρα ;)

Link to comment
Share on other sites

εγω μια χαρα ειμαι με την L και πρεπει να κανεις καθαρη εγκατασταση στο κινητο και να σβησεις και την καρτα ενα φορματ δεν θα ειχε κανενα θεμα και θα εισαι οκ το εχουμε πει παντα θα κανεται καθαρη εγκατασταση ακομα και αν σας την περναει απο πανω ποσες φορες θα το ξανα πουμε εμενα την ειχε περασει απο πανω και την ξανα περασα καθαρη εγκατασταση και ειναι ολα κομπλε οσο για την μπαταρια ειναι μια χαρα
Link to comment
Share on other sites

εγω μια χαρα ειμαι με την L και πρεπει να κανεις καθαρη εγκατασταση στο κινητο και να σβησεις και την καρτα ενα φορματ δεν θα ειχε κανενα θεμα και θα εισαι οκ το εχουμε πει παντα θα κανεται καθαρη εγκατασταση ακομα και αν σας την περναει απο πανω ποσες φορες θα το ξανα πουμε εμενα την ειχε περασει απο πανω και την ξανα περασα καθαρη εγκατασταση και ειναι ολα κομπλε οσο για την μπαταρια ειναι μια χαρα

Σου είναι εύκολο να μας πεις πως κάνεις καθαρή εγκατάσταση βήμα προς βήμα. Θα σου είμαι υπόχρεος. Ευχαριστώ εκ των προτέρων ! ! !

Link to comment
Share on other sites

@stoilas2312 -Καθαρή εγκατάσταση κάνεις από pc companion ή από flashtool αν έχεις το ftf της συσκευής σου. Για κάποιον που δεν ασχολείτε με πειράγματα προτείνω το pc companion. Δες το video

.

 

Θα χάσεις τα πάντα οπότε καλό θα είναι να πάρεις ένα backup. H κάρτα sd, αν έχεις, δεν θα πειραχτεί.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Σου είναι εύκολο να μας πεις πως κάνεις καθαρή εγκατάσταση βήμα προς βήμα. Θα σου είμαι υπόχρεος. Ευχαριστώ εκ των προτέρων ! ! !

 

μα ειναι πολυ απλο

1. PC Companion

2. συνδεεις το κινητο σου με τον υπολογιστη

3. πατας εκει που λεει αναβαθμιση και επισκευη λογισιμηκου και ακολουθεις της οδηγειες που σου λεει πρεπει ομως πρωτα να κανεις ενα backup τον τηλεφωνικο καταλογο σου η στην καρτα η στον υπολογιστη και μετα

Link to comment
Share on other sites

μα ειναι πολυ απλο

1. PC Companion

2. συνδεεις το κινητο σου με τον υπολογιστη

3. πατας εκει που λεει αναβαθμιση και επισκευη λογισιμηκου και ακολουθεις της οδηγειες που σου λεει πρεπει ομως πρωτα να κανεις ενα backup τον τηλεφωνικο καταλογο σου η στην καρτα η στον υπολογιστη και μετα

Και πριν από αυτά μια επαναφορά εργοστασιακων και διαγραφή όλων..

Στο 3 θα σου πει ότι έχεις την τελευταία αναβάθμιση, εσύ θα πεις συνέχεια ή επιδιόρθωση, δε θυμάμαι τι έχει και θα σου κάνει ξανά εγκατάσταση λογισμικού.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

για την ξανα αναβαθμιση λογισμικου θα πατησεις πανω μολις συνδεσεις το κινητο σου στο εικονιδιο με το κινητο σου που θα σου λεει εχετε το ποιο προσφατο λογισμικο

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=62336&stc=1&d=1434906684

και μετα θα σε παει σε αυτο το μενου και κανεις τα υπολιπα

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=62337&stc=1&d=1434906684

ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Respect Billy5

 

thank you για αυτο ειναι το forum ο ενας να βοηθαει τον αλον και να ανταλαζουμε αποψεις και εμπηρειες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω έχετε πάρει όλοι Lollipop;;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

η περισοτεροι εχουμε την L και ειναι παρα πολυ καλη αλα οποιος θελει να γυρισει στην 4.4.4 εχουμε κρατησει backup για ενημερωση δεν ειμαστε samsung που περιμενω να δω πως ξανα περναει το λογισμικο στο GT-S5300
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,να ρωτήσω κάτι.

Πρόσφατα χθες άλλαξα αριθμό,βάζω τη νέα sim και ξαφνικά ενώ τη παλιά μου την αναγνώριζε τώρα τη νέα δεν την βλέπει :/

Κάνω σήμερα την αναβάθμιση μέσω του companion γιατί την είχα αφήσει,πάλι τα ίδια

Πήγα στον γερμανό μια μιας και εκεί πήρα τον αριθμό και μου λέει ότι είναι πιθανό να φταίει το κινητό

Οπότε οι ερωτήσεις μου είναι γίνεται στα ξαφνικά στα καλά καθούμενα χωρίς να κάνω κάτι να φταίει το κινητό στη καινούργια κάρτα?

Και επίσης ξέρει κανένας κάποιον τρόπο να το διορθώσω?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, θα πρέπει να αποκλείσουμε κάποια ενδεχόμενα. Βάλε την παλιά πάλι. Την αναγνωρίζει; Βάλε την καινούρια σε άλλο κινητό. Την αναγνωρίζει;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, θα πρέπει να αποκλείσουμε κάποια ενδεχόμενα. Βάλε την παλιά πάλι. Την αναγνωρίζει; Βάλε την καινούρια σε άλλο κινητό. Την αναγνωρίζει;

Συγγνώμη που το παρέλειψα

Όχι έβαλα και τις 2 τίποτα, ενώ και οι 2 σε άλλο κινητό λειτουργούν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...