Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βρε ας διορθωσουν το προβλημα γιατι και εμενα μου γραφει κατι τρελα π.χ 50% μπαταρια και λεει το σταμινα οτι ειναι 3.5 ημερες ενω στην αρχη εγραφε π.χ στο 100% η μπαταρια 1 ημερα και 5 ωρες σημερα που το αφησα ολη την ημερα απο της 10 το πρωι στο dock μεχρι της 10 το βραδυ μου γραφει 1 ημερα και 15 ωρες αναμονη
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα το κινητό μια ζεματαει και το εννοω και πεφτει η μπαταρια απο μονη της και μια ειναι δροσερο και ειναι βραχος η μπαταρια!
Link to comment
Share on other sites

Yep, και το δικο μου καίει πολυ οταν σερφαρω για αρκετή ωρα.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως με 3G αυξάνει μπαταρία. Όχι τόσο με wifi. Καλά για 4G δεν το συζητώ.. :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως με 3G αυξάνει μπαταρία. Όχι τόσο με wifi. Καλά για 4G δεν το συζητώ.. :p

 

Εγω που σχεδον παντα πιανω 4G ξεκινάω να κλαιω...

Link to comment
Share on other sites

Εγω που σχεδον παντα πιανω 4G ξεκινάω να κλαιω...

 

Μία φορά μόνο είχα χρησιμοποιήσει το 4G της COTE όταν πρωτοπήρα το κινητό για να δω αν πιάνει. Είναι πραγματικά ό,τι πιο άχρηστο υπάρχει για μένα. Τσάμπα μπαταρία, τσάμπα θερμοκρασία. Για απλό σερφάρισμα δεν συμφέρει καθόλου. Τώρα αν θες να κατεβάσεις κάτι καλό είναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα τεμπερντ μπαινουν ευκολα; μην παει αχρηστη αν δεν την βαλω καλα.

 

Το έβαλες τελικά το γυαλί και σου έσπασε? :confused:

Τι έχετε και τι προτείνετε για προστασία οθόνης? Να το αφήσω γυμνό? Το παρήγγειλε η αδερφή μου το κινητό και την φοβάμαι λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλες τελικά το γυαλί και σου έσπασε? :confused:

Τι έχετε και τι προτείνετε για προστασία οθόνης? Να το αφήσω γυμνό? Το παρήγγειλε η αδερφή μου το κινητό και την φοβάμαι λίγο...

 

Οχι οχι μου εσπασε με απλο προστατευτικο..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλες τελικά το γυαλί και σου έσπασε? :confused:

Τι έχετε και τι προτείνετε για προστασία οθόνης? Να το αφήσω γυμνό? Το παρήγγειλε η αδερφή μου το κινητό και την φοβάμαι λίγο...

 

Για glass protector δεν ξέρω γιατι δεν έχω βάλει(όσοι έχετε εμπειρία για κανένα καλό που να μην κάνει προβλήματα στους sensors και κατα προτίμηση με oleophobic coating --> δωστε links ). Νομίζω πως το γυάλινο protector σπάζοντας θα αποροφήσει λίγη από την δύναμη της πτώσης, αλλά θαύματα δεν θα κάνει.

 

Σιγουρα να βάλει κάποιο, για να μην γρατσουνιστεί αυτο που είναι ήδη περασμένο από sony. Γρατσουνίζεται εύκολα.

 

Έχω ένα clear από mediadevil και είμαι οκ. Fingerprint magnet όμως. Η αλήθεια είναι πως δεν είμαι ο κατάλληλος για προτάσεις(σε σχέση με μάρκες), γιατί με το Ζ έβαλα πρώτη φορά protector για να προστατεύσω το προεγκατεστημένο :p :mad: .

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δοκίμασα μία φορά να βάλω tempered glass στο Ζ μου, δεν δυσκολεύτηκα καθόλου. Μάλιστα ήταν η πρώτη φορά. Όμως η προσπάθεια αυτή είχε άδοξο τέλος, γιατί είχα πρόβλημα με τον αισθητήρα εγγύτητας. Συγκεκριμένα είχα πάρει αυτή. Θα δοκιμάσω πάλι να βρω κάτι από eBay, ή και από ελληνικά καταστήματα. Απλώς από τα ελληνικά, αν και δεν έχω ψάξει ακόμη, νομίζω ότι θα είναι πιο ακριβά.

Ένα άλλο, δεύτερη φορά, από τέλη Μαΐου όπου και έβαλα kitkat, το τηλέφωνο μου τελειώνει τη μπαταρία μέσα σε 7-8 ώρες. Έχω γενικά, όπως και πολλοί, θέμα με τη μπαταρία από kitkat και μετά, αλλά σε τέτοιο σημείο μου το έχει κάνει τώρα τελευταία. Η χρήση είναι πάντα η ίδια. Επειδή έχω και tablet, όπου και από εκεί σερφάρω και βλέπω emails κ.α. το Ζ δεν το χρησιμοποιώ συχνά. Έχω μόνιμα ανοιχτό το wifi και το GPS. 3G πάντα κλειστό.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά, αυτήν πήρα http://www.ebay.com/itm/Nacodex-9H-Premium-Real-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Sony-Xperia-Z-L36h-/251552962906?pt=US_Cell_Phone_Screen_Protectors&hash=item3a91b9995a

Κ τώρα το δύσκολο, θέλω να μου πείτε πως θα την πείσω να κάνουμε τράμπα το SP με την Ζέτα που βλέπω να την ερωτεύομαι :D :p

Link to comment
Share on other sites

................Η χρήση είναι πάντα η ίδια. Επειδή έχω και tablet, όπου και από εκεί σερφάρω και βλέπω emails κ.α. το Ζ δεν το χρησιμοποιώ συχνά. Έχω μόνιμα ανοιχτό το wifi και το GPS. 3G πάντα κλειστό.

 

Όσοι έχουν πρόβλημα το έχουμε πει, κλείστε την τοποθεσία κάντε μερικά restart και θα στρώσει το τηλ. Έχοντας ανοιχτή την τοποθεσία δουλεύει συνέχεια το Google play service με αποτέλεσμα να τελειώνει την μπαταρία.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν πρόβλημα το έχουμε πει, κλείστε την τοποθεσία κάντε μερικά restart και θα στρώσει το τηλ. Έχοντας ανοιχτή την τοποθεσία δουλεύει συνέχεια το Google play service με αποτέλεσμα να τελειώνει την μπαταρία.

Δεν είμαι σίγουρος, αλλά αν δεν κάνω λάθος εάν κλείσουμε την τοποθεσία κάποιες εφαρμογές δεν θα έχουν πρόβλημα; Νομίζω ότι αυτό το έχω διαβάσει κάπου.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν πρόβλημα το έχουμε πει, κλείστε την τοποθεσία κάντε μερικά restart και θα στρώσει το τηλ. Έχοντας ανοιχτή την τοποθεσία δουλεύει συνέχεια το Google play service με αποτέλεσμα να τελειώνει την μπαταρία.

 

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι κάποιες εφαρμογές δεν θα μπορούν να δώσουν τη θέση μας, όπως π.χ το Facebook η το Vider. Εγώ πάντως με το που έκλεισα την τοποθεσία το τηλ έστρωσε.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

καλα viber και face δε με ενδιαφερουν αλλα δεν μου δουλευει το widget του καιρου, της γυμναστικης που κανω , οι χαρτες ο πλοηγος και δεν ξερω εγω και τι αλλο. ελπιζω να βγαλουν update συντομα και να διορθωθει το θεμα γιατι εκει που ειχα ενα κινητο που με καλυπτε τωρα φορτιζω τουλαζιστον 2 φορες τη μερα και εχω αρχισει να εκνευριζομαι!
Link to comment
Share on other sites

καλα viber και face δε με ενδιαφερουν αλλα δεν μου δουλευει το widget του καιρου, της γυμναστικης που κανω , οι χαρτες ο πλοηγος και δεν ξερω εγω και τι αλλο. ελπιζω να βγαλουν update συντομα και να διορθωθει το θεμα γιατι εκει που ειχα ενα κινητο που με καλυπτε τωρα φορτιζω τουλαζιστον 2 φορες τη μερα και εχω αρχισει να εκνευριζομαι!

 

Επιστροφή στην 4.3 και τέλος..τι προσφέρει η 4.4 εξάλλου ??

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

τι προσφέρει η 4.4 εξάλλου ??

Σε αυτήν την αναβάθμιση υπάρχουν πολλές βελτιώσεις για το smartphone σας Xperia™. Ορισμένες από αυτές είναι οι εξής:

 

Android 4.4.2 KitKat με πολλές νέες λειτουργίες και βελτιώσεις

Πολλές βελτιώσεις στην κάμερα, συμπεριλαμβανομένων των δημιουργικών εφέ για τα βίντεο

Εξατομικεύστε τα μηνύματά σας με έγχρωμα emoji

Τραβήξτε εύκολα στιγμιότυπα οθόνης με το ενσωματωμένο μενού στιγμιότυπων οθόνης

Οι τελευταίες ενημερώσεις πολλών εφαρμογών, όπως το Email, το Ημερολόγιο κ.ά…

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...