Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Duc τα άπειρα respect μου!!!

Ευχαριστώ πολύ.

Απαντάω σε διάφορα θέματα πριν: εμένα ο στοκ δεν κολλάει καθόλου. Επίσης όταν έχω 4G Το γράφει κανονικά. Έχω βοντα

Ωχ θέλει ρουτ και κανει 1.99?

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Duc τα άπειρα respect μου!!!

Ευχαριστώ πολύ.

Απαντάω σε διάφορα θέματα πριν: εμένα ο στοκ δεν κολλάει καθόλου. Επίσης όταν έχω 4G Το γράφει κανονικά. Έχω βοντα

Ωχ θέλει ρουτ και κανει 1.99?

 

Φυσικά ρουτ, αλλιώς πως θα αλλάξει το system ui για να κάνει τις αλλαγές, Κάνε το ρουτ και μην σε αγχώνει το πως θα βρεις το πρόγραμμα.

Και κάτι ακόμα, το εφέ κάτω δεξιά είναι εφέ αίματος και όχι το wallpaper που έχω στην αρχική οθόνη.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Σωστά βλακεια μου. Λογικό να θέλει ρουτ. Μωρέ δεν το φοβάμαι απλά βαριέμαι να ασχοληθώ και να διαβάσω και να τα κάνω.

Λοιπόν οφφ τοπικ αλλά θα σκάσω κάπου θέλω να το πω:ίντερνετ σπιτιού αλλαγή από ΟΤΕ σε χολ λόγω τραγικά καλυτερησ τιμής της χολ (17€) παραδόξως η ταχύτητα της χολ αισθητά καλύτερα από τον ΟΤΕ. Αλλά το ρουτερ είχε εμβέλεια για κλωτσιές. Μετά από ταλαιπωρία με repeater και αλλαγή καναλιών ποια ήταν η λύση??? Κούμπωσα απλά το ρουτερ του ΟΤΕ και παίζει αεροπλάνο όπως παλιά. Πόσο τραγικό είναι ???χαχαχαχαααα

Συγνώμη από τους admin για το οφφ τοπικ αλλά με πνίγει το δίκιο και ήθελα να μοιραστώ την χαρά μου

Link to comment
Share on other sites

Κάνε λίγο υπομονή κάνα μήνα ακόμα να πάρουμε 4.4, και μετά που θα βγάλουν ρουτ θα είσαι έτοιμος να κάνεις ότι αλλαγές θέλεις.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε με καποιο τροπο να βαλουμε καποιες εφαρμογες στην sd? μεχρι και το app2sd κατεβασα αλλα τιποτα.

 

Χωρίς root? Δύσκολο..

Το μόνο που μπορείς να μεταφέρεις στην SD είναι photos, videos κλπ

Για εφαρμογές χρειάζεται root

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε με καποιο τροπο να βαλουμε καποιες εφαρμογες στην sd? μεχρι και το app2sd κατεβασα αλλα τιποτα.

 

Ο μόνος τρόπος για να μεταφέρεις εφαρμογές στην κάρτα sd είναι με link2sd, πρέπει δλδ να κάνεις ένα partition ext 3 την κάρτα σου με όσο χώρο θέλεις εσύ και μετά θα μπορείς να μεταφέρεις όχι κάποιες αλλά όλες τις εφαρμογές εκεί. Μπες στο νήμα του Xperia Neo V Κάνε μια αναζήτηση και εκεί θα βρεις τα πάντα, φυσικά δεν σου το συνιστώ γιατί το τηλ σου έχει δυναμική μνήμη όλη την διαθέσιμη δλδ περίπου εννέα Gb, Δεν σου φτάνει για να έχεις όλες τις εφαρμογές σου εκεί.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά την συζήτηση που είχαμε για ποιον launcher χρησιμοποιεί ο καθένας, οφείλω να πω πως είχα λάθος..... Ο στοκ τα σπάει, πέρα απο κάτι ψιλό κολλήματα στην αρχή, είναι πολύ σταθερός και πάει γαζί. Νίκο είχες δίκιο, όπως και ο ZXR και οι υπόλοιποι που τον πρότειναν.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά την συζήτηση που είχαμε για ποιον launcher χρησιμοποιεί ο καθένας, οφείλω να πω πως είχα λάθος..... Ο στοκ τα σπάει, πέρα απο κάτι ψιλό κολλήματα στην αρχή, είναι πολύ σταθερός και πάει γαζί. Νίκο είχες δίκιο, όπως και ο ZXR και οι υπόλοιποι που τον πρότειναν.

Δοκίμασα και εγώ για λίγες ημέρες τον nova launcher, επειδή έχω αγορασμένο τον nova prime, αλλά δεν άντεξα για πολύ την απουσία του stock και γύρισα πάλι πίσω. Έχω και το nexus 7 όπου εκεί ο nova λειτουργεί πολύ καλά, αλλά στο Ζ δε νομίζω να βάλω πάλι launcher. Εάν βαρεθώ τον stock υπάρχουν αρκετά thems όπου αλλάζει η εμφάνιση του.

Link to comment
Share on other sites

μήπως μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του σε ένα προβληματάκι...... προσπαθώ να δω live έναν αγώνα ποδοσφαίρου παράδειγμα στο internet σε ένα site (sportlemon) μόλις ανοίγει η σελίδα που είναι το παράθυρο που κανονικά πρέπει να αρχίσει να παίζει το live μου γράφει ότι θέλει να κατεβάσω κάτι για το adobe player νομίζω ... και γράφει η προσθήκη δεν υποστηρίζεται .... υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ?
Link to comment
Share on other sites

μήπως μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του σε ένα προβληματάκι...... προσπαθώ να δω live έναν αγώνα ποδοσφαίρου παράδειγμα στο internet σε ένα site (sportlemon) μόλις ανοίγει η σελίδα που είναι το παράθυρο που κανονικά πρέπει να αρχίσει να παίζει το live μου γράφει ότι θέλει να κατεβάσω κάτι για το adobe player νομίζω ... και γράφει η προσθήκη δεν υποστηρίζεται .... υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ?

 

λογικο γιατι πλεον τα κινητα αυτα δεν υποστηριζουν flashplayer...

γινεται να το δεις με τον dolphin browser και ισως καποιες αλλες προσθηκες που δεν θυμαμαι να σου πω σιγουρα. αλλα γενικα το flash player δεν μπορεις να το κατεβασεις απο καποια εκδοση ανδροιδ και μετα.. (δεν φταιει το κινητο δλδ)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μήπως μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του σε ένα προβληματάκι...... προσπαθώ να δω live έναν αγώνα ποδοσφαίρου παράδειγμα στο internet σε ένα site (sportlemon) μόλις ανοίγει η σελίδα που είναι το παράθυρο που κανονικά πρέπει να αρχίσει να παίζει το live μου γράφει ότι θέλει να κατεβάσω κάτι για το adobe player νομίζω ... και γράφει η προσθήκη δεν υποστηρίζεται .... υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ?

 

Κατεβάζεις flash player για Android (κάνε μια αναζήτηση στο Google) και uc browser ή next browser ή boat browser ή now browser που υποστηρίζουν flash, αλλά πρέπει να το έχεις περασμένο πριν προσπαθήσεις να δεις live αγώνες... Και θα παίξει μια χαρά, εγώ έτσι βλέπω live streaming.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό έχω κάνει, αλλά με Dolphin browser!

 

Εχεις ενεργοποιησει στις ρυθμισεις του dolphin το flash;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχεις ενεργοποιησει στις ρυθμισεις του dolphin το flash;

 

Ναι, αλλιώς δεν έβλεπα τίποτα στο sportlemon...:D

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο bug..

Κατ'αρχην είναι root το κινητό?

Αν ναι και το προβλημα δημιουργηθηκε μετά από το install καποιου mod, δοκιμασε να κανεις clear dalvik και cache και μετά reboot ή απλά βγάλε το mod (νομίζω θα το είχες κάνει ήδη...)

 

Aν όχι, δοκίμασες να κάνεις clear cache στην εφαρμογή "Phone" μήπως στρώσει? Μήπως έχεις βάλει κανένα dialer app και τα κάνει αυτα?

 

Αλλιώς σε κόβω για κανα factory reset.. :X

 

Noob σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Έπειτα απο αρκετό ψάξιμο, τελικά ένα καθάρισμα της cache του Google Search απο τα Apps δείχνει να έδιωξε το πρόβλημα και πλέον εμφανίζεται κανονικά η επιλογή για reject messages. Thanks και παλι

Link to comment
Share on other sites

Το SmartBand SWR10 και η εφαρμογή Lifelog για Android υποστηρίζουν συσκευές με Android 4.4 και νεότερες εκδόσεις. Οι συσκευές πρέπει να υποστηρίζουν το Bluetooth® 4 Low Energy....ξερει κανεις αν εχει συμβατοτητα με το δικο μας?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα μικρό θεματάκι... από τη θύρα που μπαίνουν τα ακουστικά έχει κοπεί το λαστιχάκι σε ένα πολύ μικρό σημείο (δεν έχει φύγει καθόλου πάνω από το καπάκι). Το πρόβλημα είναι ότι άλλαξε χρώμα το αυτοκολλητάκι σε κόκκινο, αλλά 100% δεν το έχω βυθίσει σε νερό. Μόνο της προάλλες τραβούσα κάτι φωτογραφίες την ώρα που έβρεχε. Λέτε να πήρε νερό από αυτό?? Μα τόσο εύκολα? Το κινητό όμως γενικά δουλεύει μια χαρά. Αξίζει τον κόπο και την ταλαιπωρία να το στείλω στην arvato (το αγόρασα από birdphone) που όλοι ξέρουμε δεν είναι και τόσο "εξυπηρετική" (θα πούνε ότι φταίω εγώ που κόπηκε το λαστιχάκι) για να το δούνε ή να το κρατήσω έτσι ,να προσέχω και να παραγγείλω απλά καινούργιο καπάκι?

Ευχαριστώ και συγγνώμη για το μακροσκελές.

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανόν είναι οτι σου πήρε νερό απο τη βροχή, έστω και μία σταγόνα φτάνει για να γίνει ροζ το αυτοκόλλητακι και το κινητό σου εκτός εγγύησης.Λογικά αν το στείλεις στο service θα σου πουν οτι απλά έχει πάρει υγρασία και είσαι εκτος εγγύησης. Γνώμη μου είναι απλά να το προσεξεις βάζοντας ενα καινούργιο καπάκι.
Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανόν είναι οτι σου πήρε νερό απο τη βροχή, έστω και μία σταγόνα φτάνει για να γίνει ροζ το αυτοκόλλητακι και το κινητό σου εκτός εγγύησης.Λογικά αν το στείλεις στο service θα σου πουν οτι απλά έχει πάρει υγρασία και είσαι εκτος εγγύησης. Γνώμη μου είναι απλά να το προσεξεις βάζοντας ενα καινούργιο καπάκι.

 

Και καπάκι πως αλλάζεις?? Κουμπώνει?? Ξέρει κανείς από που να το παραγγείλω? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Και καπάκι πως αλλάζεις?? Κουμπώνει?? Ξέρει κανείς από που να το παραγγείλω? Ευχαριστώ

 

Κουμπωτό είναι, απλά θα το πιέσεις λίγο με κάτι για να περάσει η άκρη του που έχει μεγαλύτερη επιφάνεια στην αρχη για να κουμπώσει. Μόνο που αν σου έχει μείνει μέσα το κομμάτι που έχει κοπεί, μπορεί να ακούγεται κάτι μέσα από το κινητό, μικρό το κακό.

Το part no. για το καπάκι είναι:

1272-4944 μαύρο

1272-4945 άσπρο

1272-4948 μωβ

 

ή πας σε ένα Sony Service ή το παραγγέλνεις από το νετ

Link to comment
Share on other sites

Κουμπωτό είναι, απλά θα το πιέσεις λίγο με κάτι για να περάσει η άκρη του που έχει μεγαλύτερη επιφάνεια στην αρχη για να κουμπώσει. Μόνο που αν σου έχει μείνει μέσα το κομμάτι που έχει κοπεί, μπορεί να ακούγεται κάτι μέσα από το κινητό, μικρό το κακό.

Το part no. για το καπάκι είναι:

1272-4944 μαύρο

1272-4945 άσπρο

1272-4948 μωβ

 

ή πας σε ένα Sony Service ή το παραγγέλνεις από το νετ

 

Χίλια ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...