Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ που βρέθηκα με 2 άτομα που είχαν το Τ και τα βάλαμε και τα τρία δίπλα δίπλα στους γωνίες θέασης ήταν το ίδιο αλλά σε ευκρίνεια και χρώματα αρκετά καλύτερο το δικό μου, την ένιωθες την διαφορά δηλαδή το παραδέχτηκαν και οι άλλοι δύο

 

Δεν είχα την δυνατότητα να το συγκρίνω με το Τ γιατί το Z το είχαν σε άλλο σημείο οπότε το συνέκρινα με το S μου. Και πίστευα ότι το S μου έχει μία από τις καλύτερες οθόνες...:rolleyes:

Ειδικά τα βιντεάκια που έπαιξα...Bravia Engine 2 λέτε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι οθονες πως σου φανηκαν συγκριτικα;

 

μου φανηκαν σχεδον ιδιες..απλα ισως λιγο πιο ζωντανα τα χρωματα στις φωτο που τραβηξα με το Ζ.. ομως γενικα δεν τρελαθηκα και σε συνδυασμο με την ελειψη του κομπιου καμερας μου κακοφανηκε. Γενικα για τα δικα μου δεδομενα το T ειναι vfm τωρα αλλα το Ζ επειδη ειναι τοσο λεπτο δεν γινεται ενοχλητικο στις 5" και εαν πεσει η τιμη του θα ειναι επισης η καλυτερη επιλογη. κατα ταλλα κατι ενδιαμεσο θα το θεωρουσα ιδανικο κινητο γενικα. λιγο μικροτερο αλλα με ιδιο παχος με Ζ και 2GB ram, cpu 1.7 σαν το SP και θα καθαριζες για πααααρα πολυ καιρο..

τελος παντων, γενικα θαθελα να κανω ενα συγκριτικο με καποιον που εχει το Ζ (T vs Z )σε φωτο μεσα στην Αθηνα..τοσο ημερα οσο και νυχτα να δουμε τι θα βγει στην οθονη του υπολογιστη

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

και εγώ τα έχω βάλει δίπλα δίπλα το Τ με το Ζ. στην φωτογραφική σίγουρα είναι καλύτερο το z και σε θέμα οθόνης δεν πρόσεξα μεγάλες διαφορές. πιστεύω πως το t είναι τρελό vfm κινητό ενώ το z σίγουρα σου προσφέρει πολλά παραπάνω όπως πιο ωραίο σχεδιασμό για μένα και φυσικά είναι αδιάβροχο
Link to comment
Share on other sites

Οταν πηγα και το ειδα αυτο που με ''ενοχλησε'' ηταν ο χειρισμος με το ενα χερι, επρεπε να αλλαζω τη θεση του τηλεφωνου στη χουφτα μου(λαβη) για να μπορεσω να το χειριστω. Δηλαδη με το δεξι χερι που το κρατουσα δεν εφτανε το δακτυλο μου επανω αριστερα στην οθονη και επρεπε να αλλαξω τη θεση του στη χουφτα του χεριου.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

τελος παντων, γενικα θαθελα να κανω ενα συγκριτικο με καποιον που εχει το Ζ (T vs Z )σε φωτο μεσα στην Αθηνα..τοσο ημερα οσο και νυχτα να δουμε τι θα βγει στην οθονη του υπολογιστη

 

Εγώ που τα είχα κσι τα 2 να σου πω ότι εκεί που πάσχουν ειδικά το Τ είναι στα εσωτερικά.

Μετριότητα.

Πάντως αν μου έλεγαν να αγοράσω πάλι κάτι απ αυτά τα 2 σίγουρα θα προτιμούσα το Τ καθώς όντως έχει πολύ καλό vfm(το δικό μου το έδωσα μόλις 250€)

Μέρα φώτο βγάζουν Καλές και τα 2 οπότε όποιος τα κοιτάζει για αγορά με κύριο σκοπό τη φωτογραφία ας πάει στο Τ που έχει μισή τιμή κ dedicated button για φωτογραφίες

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

http://www.spigen.com/cell-phone/other/sony-xperia-z-screen-protector-glas-t-premium-tempered-glass.html

http://www.spigen.com/cell-phone/other/sony-xperia-z-skin-guard.html

Παιδια θελω να παρω τα παραπάνω αλλα καπου διαβασα δεν θυμαμαι που οτι δεν κανουν γιατι λογο του οτι το xperiaz εχει επιστρωση πανω απο το γυαλι δεν κολανε καλα και αλα τετοια...

Αν ξερετε κατι ας μου πειτε σχετικά οπως και αν εχει πεσει στο ματι σας καποια αλλη θηκη που να μην δινει ογκο αλλα ουτε και να κρυβει υπερβολικά το τηλ...

Ευχαριστω

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρήσει κάποιος κάτοχος ασθενή λήψη wi fi? To πρόβλημα ειναι γνωστό σε αρκετά fora και διορθώνεται με root και αλλαγή κάποιας παραμέτρους σε .ini file...

Δυστυχώς το πρόβλημα το παρατήρησα μετά απο αρκετές μέρες χρήσης και εχει σίγουρα να κανει με το sw... Ειμαι στην έκδοση 10.1.Α.1.350 και δεν εχω καμία ένδειξη ύπαρξης νεότερης....

 

Όπως είπαν κάποιοι φίλοι πιο πάνω, μόνο η ένδειξη είναι πιο χαμηλή. Είχα το iPhone 5 και έδειχνε αρκετές μπάρες, αλλά έχανε την σύνδεση κατά διαστήματα. Το Ζ έχει το πολύ μια-δύο μπάρες, αλλά δεν αποσυνδέεται ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

http://www.spigen.com/cell-phone/other/sony-xperia-z-screen-protector-glas-t-premium-tempered-glass.html

http://www.spigen.com/cell-phone/other/sony-xperia-z-skin-guard.html

Παιδια θελω να παρω τα παραπάνω αλλα καπου διαβασα δεν θυμαμαι που οτι δεν κανουν γιατι λογο του οτι το xperiaz εχει επιστρωση πανω απο το γυαλι δεν κολανε καλα και αλα τετοια...

Αν ξερετε κατι ας μου πειτε σχετικά οπως και αν εχει πεσει στο ματι σας καποια αλλη θηκη που να μην δινει ογκο αλλα ουτε και να κρυβει υπερβολικά το τηλ...

Ευχαριστω

 

Εχει μερικα θεματα με το Ζ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2192682

 

Το ρουτ οκ?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Εχει μερικα θεματα με το Ζ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2192682

 

Το ρουτ οκ?

 

Όλα καλά με το root.

Βέβαια βοήθησε και ο Κώστας πολύ και όλα πλέον καλά.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το superuser που εγκαθίσταται με το root από ότι βλέπω είναι το παλιό.

Μπορούμε να κατεβάσουμε άλλο από το μάρκετ και να κάνουμε την αναβάθμιση???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Για unroot τι κάνουμε?

 

Επαναφορά με SEUS,μόνο έτσι φεύγει το root. Δες στην προηγούμενη σελίδα από που θα το κατεβάσεις.

 

Το superuser που εγκαθίσταται με το root από ότι βλέπω είναι το παλιό.

Μπορούμε να κατεβάσουμε άλλο από το μάρκετ και να κάνουμε την αναβάθμιση???

 

Αυτό το superuser που εγκαθιστά ο τρόπος που κάνουμε root είναι η free έκδοση, αν δοκιμάσεις να κάνεις αναβάθμιση μέσω play store τότε θα πρέπει να το αγοράσεις.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Κώστα δεν μου κρατάει την επιλογή και κάθε τόσο με ρωτάει αν η τάδε εφαρμογή πρέπει να αποκτήσει στοιχεία root.

Όταν το έβαλα στο αυτόματο δεν έβλεπε το titanium...

Δεν ξέρω αν και εσείς το ίδιο θέμα...

Ελπίζω να έγινα κατανοητός όσον αφορά το super uses...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Για unroot τι κάνουμε?

 

Unroot μέσα από το superuser και μετά uninstall το superuser και είσαι κομπλέ, γιατί όμως να θέλεις να κάνεις unroot?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

You can check the real battery capacity packed in your device by typing *#*#7378423#*#* in your phone dialer. Then, Service tests -> Battery Health test.

 

My 2 day old Xperia Z reports 2370000 uAh which is 2370mAh, marginally higher than the specifications.

 

Για όποιον θέλει να κάνει ένα τεστ την μπαταρία του.

 

Κώστα δεν μου κρατάει την επιλογή και κάθε τόσο με ρωτάει αν η τάδε εφαρμογή πρέπει να αποκτήσει στοιχεία root.

Όταν το έβαλα στο αυτόματο δεν έβλεπε το titanium...

Δεν ξέρω αν και εσείς το ίδιο θέμα...

Ελπίζω να έγινα κατανοητός όσον αφορά το super uses...

 

Πέρα από το να μην έγινε σωστά η εγκατάσταση δεν βλέπω κάτι άλλο, νομίζω ότι δεν πειράζεις τπτ αφού περαστεί το super user. Βασικά μια φορά του λες να δώσει δικαίωμα σε κάποιο πρόγραμμα μετά το κάνει μόνο του.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το superuser που εγκαθιστά ο τρόπος που κάνουμε root είναι η free έκδοση, αν δοκιμάσεις να κάνεις αναβάθμιση μέσω play store τότε θα πρέπει να το αγοράσεις.

 

Μια μικρή διόρθωση, η έκδοση που περνάει είναι η δωρεάν και δεν είναι παλιά απλά θέλει αναβάθμιση μέσα από την εφαρμογή superuser για τα binaries που είναι παλιά!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή διόρθωση, η έκδοση που περνάει είναι η δωρεάν και δεν είναι παλιά απλά θέλει αναβάθμιση μέσα από την εφαρμογή superuser για τα binaries που είναι παλιά!

 

Δεν μου βγαζει αναβαθμιση...Στο μαρκετ υπαρχουν κανα 4αρι αν θυμαμαι ακομα εκδοσης του superuser...

Ποια λες να βάλω???

αν μπορεις βαλε λινγκ απευθειας απο το μαρκετ

υ/σ του chanfire λες να κάνει???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εμένα την μπαταρία την γράφει 239000

 

Unroot μέσα από το superuser και μετά uninstall το superuser και είσαι κομπλέ, γιατί όμως να θέλεις να κάνεις unroot?

 

Για αν χρειαστεί σε ευχαριστώ

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις παρατήρησα το εξής, όταν έχετε αναπάντητη κλήση εσείς με την .350 το led ανάβει κανονικά; Γιατί σε εμένα δεν ανάβει. Η ίδια ερώτηση απευθύνεται και σε όσους έχουν την καινούρια .434.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχης κατοχος απο σημερα και εγω!!!!

Μονο μια ερωτηση προς το παρον

Γινεται να αλλαξουμε το ασπρο backround στις επαφες η στην κληση?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...