Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση για τους κατέχωντες, βιντεοκλήση κάνει μέσω δικτύου ή μόνο μέσω Skype Κλπ;;

 

Βίντεο κλήση μόνο μέσω Skype, δεν νομίζω να υπάρχει ακόμα Android που να κάνει κλήση μέσω δικτύου.

Edited by zxr

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βίντεο κλήση μόνο μέσω Skype, δεν νομίζω να υπάρχει ακόμα Android που να κάνει κλήση μέσω δικτύου.

 

Κανουν μερικα galaxy (s2,s3,note κ.λ.π)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ανοίχτηκε καινούριο θέμα για το ZL. Μεταφέρθηκαν όλα τα σχετικά post στο καινούριο, διεγράφησαν μερικά (ζητώ συγγνώμη από όσους διέγραψα post και δεν έστειλα πμ αλλά είστε αρκετοί) ενώ ένα post του duc αντιγράφτηκε και τροποποιήθηκε για να ταιριάζει με τη ροή του topic.

 

Στο παρόν συνεχίζουμε πλέον με σχόλια μόνο για το Ζ.

Συνεχίζουμε. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ σημαντικό αυτό ώστε να αποδεσμευτεί πλέον το S και να μπορέσω να το δώσω σε έναν φίλο μου που το θέλει. Όμως θέλω να κρατήσω τα πάμπολλα sms που έχω. Αυτό που προτίνεις πως γίνεται; Που βρίσκω το πρόγραμμα που λες; Και πως κάνω την διαδικασία; Απ'ευθείας στο τηλέφωνο η σε pc; Υπενθυμίζω κάτι που έχω πει και πρίν. Οτι το S μου, δεν τρέχει εφαρμογές, βρίσκεται σε "ασφαλή λειτουργία" εξ'αιτίας μιας βροχής πρίν 2 μήνες.:O

 

Και τέλος, όταν λες οτι τα επαναφέρω μετά στο Ζ τι εννοείς; Μπαίνουν οι διάλογοι στις επαφές μου μέσα;;;;; Η απλά έχω όλα τα μηνύματα σε αρχείο τύπου pdf;

 

Aντιγραφο ασφαλειας μεσω pc companion αλλα δεν ξερω αν θα παιξει αν ειναι σε safemode ,κι απο κει επιλεγεις τι θες να σωσεις ,αφου τελειωσεις με το S βαζεις το Ζ στο πισι και κανεις επαναφορα αρχειων δηλ αυτα που εσωσες πριν

 

 

Κατι αλλο ,πριν 2,3 μερες παραπονεθηκα οτι αργει να φορτισει σημερα ομως σε 2,5 ωρες απο 18% φορτισε πληρως ,οποτε ειναι θεμα ημερων και κυκλεων φορτισης και αποφορτισης

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Aντιγραφο ασφαλειας μεσω pc companion αλλα δεν ξερω αν θα παιξει αν ειναι σε safemode ,κι απο κει επιλεγεις τι θες να σωσεις ,αφου τελειωσεις με το S βαζεις το Ζ στο πισι και κανεις επαναφορα αρχειων δηλ αυτα που εσωσες πριν

 

 

Κατι αλλο ,πριν 2,3 μερες παραπονεθηκα οτι αργει να φορτισει σημερα ομως σε 2,5 ωρες απο 18% φορτισε πληρως ,οποτε ειναι θεμα ημερων και κυκλεων φορτισης και αποφορτισης

 

Τελικά Νίκο με την χρήση που του κάνεις και αν θέλεις μας λες που φτάνει το κινητό σε επίπεδα μπαταρίας???

Επίσης τώρα που το δουλεύεις αρκετές μέρες ποια πιστεύεις είναι τα δυνατά του σημεία και ποιά τα αρνητικά κατά την γνώμη σου???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Τελικά Νίκο με την χρήση που του κάνεις και αν θέλεις μας λες που φτάνει το κινητό σε επίπεδα μπαταρίας???

Επίσης τώρα που το δουλεύεις αρκετές μέρες ποια πιστεύεις είναι τα δυνατά του σημεία και ποιά τα αρνητικά κατά την γνώμη σου???

Λοιπον τις πρωτες 2,3 μερες που το σκαλιζα συνεχεια εβλεπα την μπαταρια να κατρακυλα αρκετα γρηγορα και συγχρονως να αργει να φορτισει ,ηθελε γυρω στις 5,5 ωρες απο το 20% μεσω πριζας κι οχι πισι ,τωρα κλεινω μια βδομαδα και η μπαταρια του με ,wifi ,gps ,sync ,bravia2 always on ,5-6 ολιγολεπτες κλησεις και μερικα sms διαρκει οπως του S ,σχεδον 2μερες και πιστευω οτι θα βελτιωθει ακομη πιο πολυ στο μελλον ..

 

Τι Δεν μου αρεσει ?

Το sim tray ειναι απαραδεκτο σαν σκεψη και πραξη ,εφαγα φρικη μεχρι να καταλαβω οτι η σιμ καρτα δεν κουμπωνει συρταρωτα παρ'ολο που εχει υποδοχες κι οτι απλα την αφηνεις πανω και σπρωχνεις μεσα :wacko:..πραγματικα νευριασα και στο τσακ δεν εκανα πατατα ,στο xda ενας το εσπασε βαζοντας το αναποδα ..

 

Το αλλο που με ενοχλησε λιγο ειναι μια γρατζουνια που απεκτησα στο πισω μερος ,ευτυχως οχι βαθιά κι ενω εχω και θηκη που ειναι μεσα τις περισσοτερες ωρες ..

Θα δω τι θα κανω γι αυτο ισως του βαλω και την αλλη μεμβρανη που ειχε στο κουτι ειτε θα παω σε καμια λυση οπως αυτη για σιγουρια

http://www.spigen.com/cell-phone/other/sony-xperia-z-screen-protector-glas-t-premium-tempered-glass.html

 

Αλλο φαουλ για μενα ειναι οτι αποδεδειγμενα πλεον το Sony logo ειναι στην ζελατινα ,δεν εχω σκοπο να την βγαλω αλλα δεν ξερω αν χρειαστει στο μελλον ,αντιθετα το Xperia πισω δεν φευγει με την ζελατινα

 

Κατα τ'αλλα ειναι εξωγήινο σουπερ σε ολα ,εμφανιση αποδοση κτλ

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Aντιγραφο ασφαλειας μεσω pc companion αλλα δεν ξερω αν θα παιξει αν ειναι σε safemode ,κι απο κει επιλεγεις τι θες να σωσεις ,αφου τελειωσεις με το S βαζεις το Ζ στο πισι και κανεις επαναφορα αρχειων δηλ αυτα που εσωσες πριν

 

 

Κατι αλλο ,πριν 2,3 μερες παραπονεθηκα οτι αργει να φορτισει σημερα ομως σε 2,5 ωρες απο 18% φορτισε πληρως ,οποτε ειναι θεμα ημερων και κυκλεων φορτισης και αποφορτισης

 

Το pc companion έχει τις εξής επιλογές.

1. Ενημέρωση λογισμικού

2. Αντίγραφο μηνυμάτων, επαφών κλπ ΜΌΝΟ απο i phone(!!!!!!!!!)

3. Αντίγραφο ασφαλείας για τις επαφές.

4. Μεταφορά εικόνων,ήχων.

 

Δεν βλέπω κάπου επιλογή για μεταφορά υλικού γενικά. Και αυτό δεν έχει να κάνει με το πρόβλημα που έχει το S μου αλλα με τις δυνατότητες και επιλογές του προγράμματος.

Τα βασικότερα που με ενδιαφέρουν είναι Όλα τα sms καθώς και οι σημειώσεις μου.

 

Να πω και εγώ για την μπαταρία ότι βλέπω να βελτιώθηκε και σε μένα. Το έχω απο το πρωί ανοικτό και τώρα (10 ώρες μετά) μου λέει 93%!!!!! Δίχως βέβαια να το έχω ταπαλιπωρήσει ιδιαίτερα. Ούτε wi-fi ούτε μουσική κλπ. 3-4 κλήσεις και κάποια sms.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Στο γραφω πρωτο πρωτο..Αντιγραφο ασφαλειας >Δημιουργια > κι επιλεγεις τι θα σωσεις ,τα sms εν προκειμενω ,επελεξε και που θα σωσεις το αρχειο για να μην τον ψαχνεις μετα απο δω και κει ,μολις τελειωσει βγαλε το S βαλε το Z ,Αντιγραφο ασφαλειας παλι ,Επαναφορα >επιλεγεις την διαδρομη του αρχειου που εσωσες πριν και τελος ...

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Το είχα σταθερό 3g. Αυτό πούμε παραξενεύει είναι ότι έχει ένα media server που μου έκαψε 64% μπαταρία (3 ώρες περίπου λέει ότι ήταν ανοιχτό και η οθόνη μόλις 17%) θα βάλω αύριο φώτο γτ είμαι νοσοκομείο και το σήμα είναι χάλια
.
Link to comment
Share on other sites

για οσους ανησυχούν επειδη ζεσταίνεται :

 

http://youtu.be/slngeQtyTlg

 

Έλεος ρε παιδιά, εδώ εμείς κοντεύουμε να πάθουμε εγκεφαλικό με μια γρατσουνιά αν κάνουμε και αυτοί το βάζουν να βράσει με λαχανικά. Πάντως απίστευτο κι αυτό το βίντεο, δείχνει πραγματικά πόσο δυνατό είναι και σε αυτό το σημείο. Πάντως αναρωτιέμαι αν έριχναν οιοδήποτε άλλο κινητό μέσα στο βραστό νερό τι θα πάθαινε;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το είχα σταθερό 3g. Αυτό πούμε παραξενεύει είναι ότι έχει ένα media server που μου έκαψε 64% μπαταρία (3 ώρες περίπου λέει ότι ήταν ανοιχτό και η οθόνη μόλις 17%) θα βάλω αύριο φώτο γτ είμαι νοσοκομείο και το σήμα είναι χάλια

 

O Media server οντως τρωει πολυ , φαινεται και το εικονιδιο του πανω στην μπαρα ? κλεισε τον

..Settings>More..>media server settings >share content>off

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Έλεος ρε παιδιά, εδώ εμείς κοντεύουμε να πάθουμε εγκεφαλικό με μια γρατσουνιά αν κάνουμε και αυτοί το βάζουν να βράσει με λαχανικά. Πάντως απίστευτο κι αυτό το βίντεο, δείχνει πραγματικά πόσο δυνατό είναι και σε αυτό το σημείο. Πάντως αναρωτιέμαι αν έριχναν οιοδήποτε άλλο κινητό μέσα στο βραστό νερό τι θα πάθαινε;

 

θα γινοταν σουπα....χαχαχαχα :lol:

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

O Media server οντως τρωει πολυ , φαινεται και το εικονιδιο του πανω στην μπαρα ? κλεισε τον

..Settings>More..>media server settings >share content>off

 

Λίγο μια βοήθεια γιατί το ψάχνω και δεν μπορώ να το βρω

.
Link to comment
Share on other sites

Λίγο μια βοήθεια γιατί το ψάχνω και δεν μπορώ να το βρω

 

Ρυθμίσεις, πρώτα έχει wifi ,Bluetooth,data usage, κι από κάτω More.. Μπες εκεί και θα το δεις

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, πρώτα έχει wifi ,Bluetooth,data usage, κι από κάτω More.. Μπες εκεί και θα το δεις

 

Εκεί πέρα τα έχω όλα κλειστά στις ρυθμίσεις διακοσμητή. Πως γίνεται να μου καίει τόσο μπαταρία;

Edited by basilisraf
.
Link to comment
Share on other sites

Εκεί πέρα τα έχω όλα κλειστά στις ρυθμίσεις διακοσμητή. Πως γίνεται να μου καίει τόσο μπαταρία;

 

Μου μυριζει το γνωστό bug που εχει και το S. Αυτο που βλέπεις ως mediaserver ειναι η οθόνη και αντίστροφα.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα μην δινετε και πολυ σημασια σαυτα που γραφει..

Για του λογου το αληθες..

 

Οθονη 3μιση ωρες απο το xperia s

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!!!!! Λεω και εγω να το παρω το κινητο!!!!! Περιμενα να βγαλει και η samsung το 4 αλλα δεν με ενθουσιασε!!!!! Αυτο το αδιαβροχο και σκλιρης αντοχης ειναι πολυ καλη μαγκια που εκανε η sony, τουλαχιστον για μενα για την δουλεια μου!!!!! Εχω να σας κανω καποιες ερωτησεις!!!!! Πριν ειχα το Xperia S πως μπορω να μεταφερω τα τραγουδια απο το ενα κινητο στο αλλο? ( υποψη στο S τα ειχα πολυ φτιαγμενα τα τραγουδια και δεν θελω να χαλασουν) Μπορω να μεταφερω τα δικτυα wifi που χρισιμοποιω για να μην καθωμαι και ξαναγραφω κωδικους???? τι γινεται με το email χρησιμοποιω το ιδιο η φτιαχνω καινουργειο??? και τελος στο S ειχα φτιαξει το BOX που εδινε προσφορα η Sony 50gb χωρο δεν πιστευω να χαλασει πως μεταφερεται στο αλλο κινητο???? Μετα απο ολλα αυτα το S θα γινει επενακενιση και θα το δοσω!!!!!! Ευχαριστω!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!!!!! Λεω και εγω να το παρω το κινητο!!!!! Περιμενα να βγαλει και η samsung το 4 αλλα δεν με ενθουσιασε!!!!! Αυτο το αδιαβροχο και σκλιρης αντοχης ειναι πολυ καλη μαγκια που εκανε η sony, τουλαχιστον για μενα για την δουλεια μου!!!!! Εχω να σας κανω καποιες ερωτησεις!!!!! Πριν ειχα το Xperia S πως μπορω να μεταφερω τα τραγουδια απο το ενα κινητο στο αλλο? ( υποψη στο S τα ειχα πολυ φτιαγμενα τα τραγουδια και δεν θελω να χαλασουν) Μπορω να μεταφερω τα δικτυα wifi που χρισιμοποιω για να μην καθωμαι και ξαναγραφω κωδικους???? τι γινεται με το email χρησιμοποιω το ιδιο η φτιαχνω καινουργειο??? και τελος στο S ειχα φτιαξει το BOX που εδινε προσφορα η Sony 50gb χωρο δεν πιστευω να χαλασει πως μεταφερεται στο αλλο κινητο???? Μετα απο ολλα αυτα το S θα γινει επενακενιση και θα το δοσω!!!!!! Ευχαριστω!!!!!!

 

Πάρε το με κλειστά μάτια, φοβερή συσκευή και για σκληρή χρήση . Όσο για τις ερωτήσεις σου εννοείται ότι μπορείς να μεταφέρεις τα τραγουδια σου με μεταφορά από τον υπολογιστή σου και να τα βάλεις στον ίδιο φάκελο που τα έχεις και στο S. Για τα δικτυα και τους κωδικούς έχω να σου προτείνω το WiFi Key Recovery, που θα σου κάνει ένα .txt αρχείο από το S που έχεις τώρα το οποίο και θα μεταφέρεις στο Z στον ίδιο φάκελο του προγράμματος, μόλις το ανοίξεις θα σου επαναφέρει ξανά όλα τα δίκτυα και τους κωδικούς. Email, χρησιμοποιείς το ίδιο κανονικότατα. Για το BOX φαντάζομαι ότι ισχύει το ίδιο όπως με άλλα τέτοια προγράμματα, μεταφέρεται κανονικά και δεν χάνεις τίποτα, δίνεις κωδικούς και μπαίνεις μια χαρά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ποσο ελευθερη ram βλεπετε?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ποσο ελευθερη ram βλεπετε?

 

Εγώ στην αρχή με το που το άνοιξα είχε ελεύθερη RAM 1.5,τώρα που το δουλεύω έχει πέσει και στο 1.3. Αλλά δεν έχω περάσει ούτε μια εφαρμογή πέραν από τις μαμά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Θαναση 1,2 με ολες τις εφαρμογες περασμενες απο το S + και καποιες αλλες

 

@paul29,

Οπως σου ειπε κι ο Κωστας @duc ολα γινονται και με το pc companion >αντιγραφο ασφαλειας δες εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4600995#post4600995

για τα wifi κλειδια ,επαφες ,αρχειο κλησεων (τα sms οχι πρεπει να τα σωσεις με το pcc βλ το λινκ πανω )κτλ ,αν βαλεις το gmail σου απο το S>Z θα τα βρεις ολα ετοιμα εφοσον στο S εχεις ενεργοποιησει τα ...>settings>backup& reset>back up my data on>backup account (paul29@gmail.com π.χ)>Αutomatic restore on

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...