Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο σποτ στο facebook.sony.mobile λεει για nfc mirroring ,οχι για dlna etc..το θεμα ειναι ποια remote control and which tv series are compatible ..

 

http://www.youtube.com/watch?v=eqhGMXLTiMQ&list=PL7CrlqRu8QgSYhFQzMmQ44E8R0BT3zVgp&index=6

 

και το σωστο ειναι miracast κι ιδου το γουγλαρισμα ..

https://www.google.gr/search?q=bravia+tv+miricast&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&channel=fflb#hl=en&client=firefox-a&hs=7Tb&tbo=d&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=fflb&spell=1&q=bravia+tv+miracast&sa=X&ei=b9cGUbreLtSc4gTW7YDIBg&ved=0CCoQBSgA&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.&bvm=bv.41524429,d.bGE&fp=b257101c24550e66&biw=1098&bih=832

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω απαντησει σε αυτο

Σε τι τιμη πιστευεις/ξερεις οτι θα ερθει στην Ελλαδα?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Στο σποτ στο facebook.sony.mobile λεει για nfc mirroring ,οχι για dlna etc..το θεμα ειναι ποια remote control and which tv series are compatible ..

 

http://www.youtube.com/watch?v=eqhGMXLTiMQ&list=PL7CrlqRu8QgSYhFQzMmQ44E8R0BT3zVgp&index=6

 

Τεσπα θα δουμε το miricast που εχει compatibility με το παρον dlna και τι θα παιζει με τις νεες tv, και τι παιζει με το nfs mirroring που ειναι αλλο φρουτο σε στυλ ασυρματο hdmi.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

H εισαι στη σονυ ή εχεις φιλο στη σονυ αγγλιας.

 

http://img820.imageshack.us/img820/1831/img3404ol.jpg

 

Το διπλα κινητο ειναι το http://www.xperiablog.net/2013/01/28/sony-c530x-huashan-pictures-leak/

 

 

Για αυτο τι εχεις να πεις; Απλως οτι ειναι ενα μικρο 'Ζ';

SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

εχω απαντησει σε αυτο

 

Δεν βρηκα την απαντηση σου, και πιστευω οτι δεν θα ηταν κοπος να το παρεθετες για να γνωριζουμε οσοι ενδιαφερομαστε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρηκα την απαντηση σου, και πιστευω οτι δεν θα ηταν κοπος να το παρεθετες για να γνωριζουμε οσοι ενδιαφερομαστε.

 

Ειναι prototype φιλε μου. Συνηθιζεται οι εταιριες να στελνουν τετοια κοματια πριν την παραγωγη του κινητου. Ο φιλος ειτε θα εχει καποιον γνωστο που του ειχε σταλει το κινητο ή το δεχθηκε ο ιδιος κατευθειαν. Ολα τα reviews που εχουν γινει για το Ζ μεσα απο prototypes εχουν γινει.

Η τιμη ειναι στα 680 και θα ειναι διαθεσιμο στις 18 Φεβρουαριου.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην το κανει βασικα και κατα δεύτερον θα πρεπει καποιος να ειναι βλαμενος να το κανει, απο την στιγμη που με το skype και δεδομένα το κανεις καλύτερα και πιο φθηνά..

Γιατί κανένα android της sony δεν κάνει βιντεοκλήση μέσω παρόχου (τουλάχιστον μέχρι τώρα), γιατί πολλοί έχουν δωρεάν λεπτά βιντεοκλήσεων από τον πάροχό τους, γιατί πολλοί δεν έχουν δωρεάν data από τον πάροχό τους, γιατί πολλοί δεν είναι δίπλα σε wifi συνεχώς, γιατί πολλοί δεν καλούν φίλους που όλοι έχουν smart phone με το skype εγκατεστημένο. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γιατί κανένα android της sony δεν κάνει βιντεοκλήση μέσω παρόχου (τουλάχιστον μέχρι τώρα), γιατί πολλοί έχουν δωρεάν λεπτά βιντεοκλήσεων από τον πάροχό τους, γιατί πολλοί δεν έχουν δωρεάν data από τον πάροχό τους, γιατί πολλοί δεν είναι δίπλα σε wifi συνεχώς, γιατί πολλοί δεν καλούν φίλους που όλοι έχουν smart phone με το skype εγκατεστημένο. ;)

 

Σωστά φίλε μου. Εγώ είχα χρόνια δωρεάν βιντεκλισεις και η σύζυγός δεν είχε σμαρτφον. Το θέμα είναι ότι υπαρχει πολύ επιθετικοτιτα από μερικούς εδώ λες και είναι μέτοχοι στην Sony. Εγώ ανέφερα ένα παράπονο για την μπαταρια και βγήκε κάποιος να πει ότι δεν ξέρω τι λέω. Προσοπικη άποψη απαγορεύεται να έχουμε. Πάντως μακάρι η Sony να καταφέρει να ανέβει με αυτό το κινητό. Έχει πολλές δυνατότητες

Edited by maximos
Link to comment
Share on other sites

Να εχεις τα κακαλα και να λες ο μπεκας 24 το ειπε και οχι ο καποιος....

 

Και οπως εσυ εχεις δηθεν αποψη οτι δεν σου φτανει η μπαταρία, χωρις καν να δεις το κινητο, ετσι και εγω εχω προσωπικη εμπειρία και σου λεω ότι δεν ξερεις τι λες.

 

Οτι και αν εχω ακουσει εδω μεσα ειναι θεωρίες, υποθέσεις και μπλα μπλα μπλα.

 

Και για τους περίεργους.... Ουτε μετοχες στην σονυ εχω ουτε τιποτε. Εκτιμω και σεβομαι τις καλες προσπάθειες!! Αλλα ξεχασα... Δεν ειναι καλη, γιατι εν ετη 2013 δεν εχει βιντεοκληση!!

Link to comment
Share on other sites

Να εχεις τα κακαλα και να λες ο μπεκας 24 το ειπε και οχι ο καποιος....

 

Και οπως εσυ εχεις δηθεν αποψη οτι δεν σου φτανει η μπαταρία, χωρις καν να δεις το κινητο, ετσι και εγω εχω προσωπικη εμπειρία και σου λεω ότι δεν ξερεις τι λες.

 

Οτι και αν εχω ακουσει εδω μεσα ειναι θεωρίες, υποθέσεις και μπλα μπλα μπλα.

 

Και για τους περίεργους.... Ουτε μετοχες στην σονυ εχω ουτε τιποτε. Εκτιμω και σεβομαι τις καλες προσπάθειες!! Αλλα ξεχασα... Δεν ειναι καλη, γιατι εν ετη 2013 δεν εχει βιντεοκληση!!

 

Φίλε δεν σέβεσαι το φόρουμ και προκαλείς προσωπικές κόντρες. Η μπαταρία ότι και να λες είναι μικρή για τον ανταγωνισμό. Μάλλον δεν είχες Android τηλέφωνο οπότε ενδεχομένως εσύ δεν ξέρεις τι λες. Και σε παρακαλώ αν θέλεις Προσοπικη διαμάχη στείλε pm να το συνεχίσουμε από εκεί για να σου δεις ποιος δεν έχει από εκείνα που ανέφερες.Να αναφέρω επίσης ότι έχεις μηνύματα μόνο σε ότι αφορά Sony οπότε κάτι έχεις με την Sony φίλε μου.

Edited by maximos
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν σέβεσαι το φόρουμ και προκαλείς προσωπικές κόντρες. Η μπαταρία ότι και να λες είναι μικρή για τον ανταγωνισμό. Μάλλον δεν είχες Android τηλέφωνο οπότε ενδεχομένως εσύ δεν ξέρεις τι λες. Και σε παρακαλώ αν θέλεις Προσοπικη διαμάχη στείλε pm να το συνεχίσουμε από εκεί για να σου δεις ποιος δεν έχει από εκείνα που ανέφερες.

 

Μπορεί το battery stamina να κανει δουλειά εν τέλει. Θα το δουμε στη πραξη.

Link to comment
Share on other sites

Να το δούμε πρώτα βρε παιδιά και μετά βγάζουμε πιο έγκυρα συμπεράσματα.

 

Πως είναι δυνατόν να κρίνεις την αυτονομία μόνο από το μέγεθος της μπαταρίας; Είναι σαν να κρίνεις την αυτονομία ενός αυτοκινήτου μόνο από το μέγεθος του ντεπόζιτου χωρίς να ξέρεις τι καίει ο κινητήρας.

 

Ο επεξεργαστής είναι νέος, η οθόνη είναι νέα, θα δούμε στην πράξη πως συμπεριφέρεται το όλο πακέτο. Για παράδειγμα το htc butterfly με παρόμοια χαρακτηριστικά και μικρότερη μπαταρία (2000 αντί 2300) και παρ όλα αυτά δείχνει εντάξει σε θέματα αυτονομίας παρά τις αρχικές επιφυλάξεις όλων όσων είχαμε δει τα specs.

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Πεστα ρε χρυσοστομε!!!

 

309934_10151383323933390_53857975_n.jpg

 

να και τα ακουστικα...

 

δεν φαινονται ασχημα!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Να το δούμε πρώτα βρε παιδιά και μετά βγάζουμε πιο έγκυρα συμπεράσματα.

 

Πως είναι δυνατόν να κρίνεις την αυτονομία μόνο από το μέγεθος της μπαταρίας; Είναι σαν να κρίνεις την αυτονομία ενός αυτοκινήτου μόνο από το μέγεθος του ντεπόζιτου χωρίς να ξέρεις τι καίει ο κινητήρας. Ο επεξεργαστής είναι νέος, η οθόνη είναι νέα, θα δούμε στην πράξη πως συμπεριφέρεται το όλο πακέτο.

 

Θα συμφωνήσω μόνο εάν έχει άλλο λειτουργικό. Όταν πρόκειται για Android που όσοι έχουν ξέρουν τότε έχεις μια ιδέα. Εγώ ελπίζω στο battery stamina.

Link to comment
Share on other sites

Καθένας μπορεί να έχει άποψη, έστω και αν είναι ατεκμηρίωτη.

Από εκεί και πέρα δεν μιλάμε στο φόρουμ σαν να είμαστε ο αστυνόμος Μπεκας επί επταετίας :p

Από την αρχή ήσουν εριστικός με όσους τόλμησαν να εκφράσουν αμφιβολίες.

Κάποιος ρώτησε από πού και πόσο το αγόρασες και του απάντησες λες και είναι υπάλληλος σου.

Κι αν θες, το ότι έπιασες μια συσκευή στα χέρια σου για μια μέρα, δεν σε κάνει παντογνώστη. Χρειάζεται πολύ περισσότερος χρόνος για ασφαλή συμπεράσματα.

 

Δεν κολλάω όμως σ αυτό και ελάχιστα μ ενδιαφέρει. Αυτό που μ ενόχλησε είναι το ύφος σου. Και μην πεις αν δε μ αρέσει να αγνοώ τα ποστ σου. Όταν ξεφεύγεις από τους κανόνες του φόρουμ θα δέχεσαι και την κριτική.

 

Καλώς έκανες και θέλησες να μοιραστείς τις εντυπώσεις σου. Όποιος διαφωνεί με τα συμπεράσματα σου θα μπορούσες να του απαντήσεις με καλύτερο τρόπο.

Ειλικρινά αδυνατώ να κατανοήσω την συμπεριφορά ορισμένων.

 

Αυτοί που κάνουν τα reviews του myphone, θα έπρεπε με την ίδια λογική να μπαναρουν όποιον έχει διαφορετική άποψη με όσα γράφουν μετά από μιας βδομάδας συμβίωση με την κάθε συσκευή.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω να σταματήσει εδώ η όποια αντιπαράθεση και να μείνετε σε μια εποικοδομητική συζήτηση.

mpekas24 το ύφος σου είναι ξεκάθαρο, και φαντάζομαι το καταλαβαίνεις, ότι θα πρέπει να αλλάξει. Δεν χρειάζεται να κινείσαι στα όρια κάθε φορά που γράφεις και φυσικά δεν πρόκειται να επιτρέψω να χαλάσει το κλίμα του θέματος.

 

Σε αντίθετη περίπτωση θα υπάρξουν οι απαραίτητες διορθωτικές κινήσεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

3ο ακριβό κινητό που μου βράχηκε και βγήκε off, σχεδόν μέσα σε 5 έτη. Βλέπετε είμαι μηχανόβιος! Επομένως, περιμένω πως και πως το Ζ που είναι αδιάβροχο!!!! Δείχνει κινητάρα και αναμένω την έλευσή του. Μια πληροφόρηση σοβαρότατη θα ήθελα. Απο την διεύθυνση gmail που έχω απ'το προηγούμενο κινητό μου (sony xperiaS) μπορώ να ανακτήσω τα δεδομένα μου όπως επαφές η και μηνύματα; Η τα χάνω όλα εαν δεν υπάρχει το κινητό στα χέρια μου την στιγμή που θα πάω να συγχρονίσω την διεύθυνση e-mail με το νέο κινητό μου; (xperiaZ)

Υ.Γ. Στην αντιπαράθεση είμαι με τον ΜΠΕΚΑ24. Δεν ξέρω αλλα με εμπνέει το όνομά του!!!!:D )

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν κρίνω απο τις φωτογραφίες,πρέπει να είναι το πιο όμορφο κινητό που έχει κυκλοφορήσει.Τουλάχιστον στον τομέα του design μας έχει ξαφνιάσει πολλές φορές η s.e. και μετά sony.Βλέπε xperia arc,t,z,κ.α.Βέβαια αναφέρομαι πάντα στο δικό μου γούστο καθώς η ομορφιά είναι υποκειμενικό στοιχίο.Σε σύγκριση όμως με τις παντόφλες που βγάζει ο ανταγωνισμός...
Link to comment
Share on other sites

Στη ντουζιέρα έχουμε δει καλύτερο βιδεακι από αυτόν http://www.xperiablog.net/2013/01/30/want-some-baked-beans-with-that-xperia-z-video/ :lol:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Στη ντουζιέρα έχουμε δει καλύτερο βιδεακι από αυτόν http://www.xperiablog.net/2013/01/30/want-some-baked-beans-with-that-xperia-z-video/ :lol:

 

Εντάξει δεν γίνεται αυτό, τα κάνει όλα και συμφέρει. Πάντως πολύ πρακτικό αυτό με το ντους :)

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα κανενα κινητο δεν θα επαιρνα παζι μου στην θαλασσα...ομως να που το Ζ θα το επαιρνα!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...