Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

hello

 

Έχετε ξαναακούσει να ανοίγει to google play όταν ξεκλειδώνει το τηλέφωνο? Άρχισε τώρα τελευταία να μου το κάνει σχεδόν συνέχεια...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, δεν εχω το τηλ.

Λοιπόν οταν ανοιγω μια photo μου είχε καποιες επιλογές, άλμπουμ, φωτογραφίες, και κάποια άλλα, και έλεγε επίσης, μονο αυτη τηξ φορα ή πάντα. Μάλλον εχω πατήσει παντα, και μου ανοίγει μονο με το πρόγραμμα φωτογραφίες, πως θα το κανω να μου εμφανίζει το μενου και να επιλέγω καθε φορα το πρόγραμμα που θελω?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, δεν εχω το τηλ.

Λοιπόν οταν ανοιγω μια photo μου είχε καποιες επιλογές, άλμπουμ, φωτογραφίες, και κάποια άλλα, και έλεγε επίσης, μονο αυτη τηξ φορα ή πάντα. Μάλλον εχω πατήσει παντα, και μου ανοίγει μονο με το πρόγραμμα φωτογραφίες, πως θα το κανω να μου εμφανίζει το μενου και να επιλέγω καθε φορα το πρόγραμμα που θελω?

 

Πας ρυθμισεις-εφαρμογες και βρισκεις την εφαρμογη που πατησες καταλαθος και ανοιγει παντα με αυτη. πατας πανω της και μετα εκκαθαριση προεπιλογων. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, δεν εχω το τηλ.

Λοιπόν οταν ανοιγω μια photo μου είχε καποιες επιλογές, άλμπουμ, φωτογραφίες, και κάποια άλλα, και έλεγε επίσης, μονο αυτη τηξ φορα ή πάντα. Μάλλον εχω πατήσει παντα, και μου ανοίγει μονο με το πρόγραμμα φωτογραφίες, πως θα το κανω να μου εμφανίζει το μενου και να επιλέγω καθε φορα το πρόγραμμα που θελω?

 

Πας : ρυθμίσεις-Εφαρμογές-όλα-άλμπουμ και πατάς εκκαθάριση προεπιλογων

Link to comment
Share on other sites

ενταξει παω να παρω backup sto pc και μου λεει ερρορ κανε ρισταρτ και προσπαθησε ξανα.το εκανα δυο φορες και τπτ.αρχιζω και χαλιεμαι.

παω να κανω repair κι ο θεος βοηθος.

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Πας : ρυθμίσεις-Εφαρμογές-όλα-άλμπουμ και πατάς εκκαθάριση προεπιλογων

 

Thanks, lsm, konstantinos, δεν το ειχε ενεργοποιημενο στο μενου αυτο, αλλά το βρηκα, στο εφαρμογές-ολα-επανω δεξιά στις 3 παύλες- επαναφορά προτ. εφαρμογων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Εχω ενα θεμα!

Οταν εχω το κινητο και φορτιζει και με παιρνει καποιος τηλ και το βγαζω απο το καλωδιο για μιλήσω

κολλαει ολο το συμπαν..

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό έχουμε thunderstorm εδώ; Σάββατο βράδυ που θέλουμε να βγούμε καμιά βόλτα και εσύ παίζεις με το σύμπαν :lol::p.

 

Πέρα απ'την πλάκα, τι σου κάνει ακριβώς; Δώσε λεπτομέρειες(το πρόβλημα, τι rom φοράς κτλ).

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό έχουμε thunderstorm εδώ; Σάββατο βράδυ που θέλουμε να βγούμε καμιά βόλτα και εσύ παίζεις με το σύμπαν :lol::p.

 

Πέρα απ'την πλάκα, τι σου κάνει ακριβώς; Δώσε λεπτομέρειες(το πρόβλημα, τι rom φοράς κτλ).

 

Περιμενω να φτιαξω μαλλι για να βγω :D Αλλα λεω κατσε πρωτα να δω τι παιζει..

Μαμα ρομ εχω με ολα τα τελευταια Updates..Με το που το βγαζω να το σηκώσω δεν τραβιέται με τιποτα

στα δεξια για να απαντήσω μετα απο καποια δευτερα ξεκολλάει αλλα καποιες φορες χανω και κλήσεις ετσι.

Πριν λιγο εβγαλέ κατι και ελεγε οτι το system δεν ανταποκρίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου χει τύχει κατι τέτοιο αν και τις περισσότερες φορές απαντάω με το bluetooth.Αλλα πάλι θα το πρόσεχα ή θα είχε αναφερθεί και από άλλους. Μια φορά δεν δούλεψε το proximity αλλά με κλείσιμο/άνοιγμα της οθόνης δεν είχε θέμα.

 

Από πότε έχεις να κάνεις clean install; Την καθαρή εγκατάσταση των update την μίσησαν πολλοί....τα αποτελέσματά της κανείς..... :) .

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου χει τύχει κατι τέτοιο αν και τις περισσότερες φορές απαντάω με το bluetooth.Αλλα πάλι θα το πρόσεχα ή θα είχε αναφερθεί και από άλλους. Μια φορά δεν δούλεψε το proximity αλλά με κλείσιμο/άνοιγμα της οθόνης δεν είχε θέμα.

 

Από πότε έχεις να κάνεις clean install; Την καθαρή εγκατάσταση των update την μίσησαν πολλοί....τα αποτελέσματά της κανείς..... :) .

 

Τι εννοείς clean install ?

Edited by ThanosDurex
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς clean install ?

 

Εννοει update μεσω SUS. Για την ακριβεια ξαναπερασμα του λειτουργικου απο την αρχη με καθαρο τροπο και οχι απο πανω. Απο,τι καταλαβα ολες τις αναβαθμισεις τις εχεις κανει την μια πανω απτην αλλη ε?

Κατεβασε και τρεξε στο πισι αυτο.

 

https://app.box.com/s/4n7al2mt91vy7r1f9qr5

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εννοει update μεσω SUS. Για την ακριβεια ξαναπερασμα του λειτουργικου απο την αρχη με καθαρο τροπο και οχι απο πανω. Απο,τι καταλαβα ολες τις αναβαθμισεις τις εχεις κανει την μια πανω απτην αλλη ε?

Κατεβασε και τρεξε στο πισι αυτο.

 

https://app.box.com/s/4n7al2mt91vy7r1f9qr5

Καλημέρα, να κάνω μία ερώτηση; Έχω περάσει την τελευταία αναβάθμιση (4.3) με το SUS, αλλά δεν έχασα κάτι από το τηλέφωνο. Αυτό σημαίνει ότι δεν είχε γίνει clean install; Βέβαια δεν έχω κάποιο πρόβλημα, αλλά ρωτάω για να ξέρω στην επόμενη αναβάθμιση που θα έρθει. Έκανα ότι μου ζήτησε, αλλά μάλλον κάτι θα πρέπει να μου ξέφυγε; Σε περίπτωση που αντιμετωπίσω κάποιο bug π.χ. μπορώ να περάσω πάλι μέσω SUS την τελευταία ίδια αναβάθμιση; Και εάν ναι, θα με ρωτήσει κάπου στη διαδικασία εάν θέλω clean install ή να περάσει πάλι από πάνω;

Link to comment
Share on other sites

Απλά έκανες αναβάθμιση πάνω από την προηγούμενη έκδοση. Αν δεν αντιμετωπιζεις πρόβλημα μην αγχώνεσαι. Αν σου παρουσιάσει κάτι και θέλεις να κάνεις clean install, μπορείς μέσα από το sus να κάνεις αναβάθμιση και όταν σου βγάλει το μήνυμα ότι έχεις την τελευταία έκδοση, από κάτω έχει μια επιλογή repair,μέσω της οποίας ξαναπερνας την έκδοση που έχεις. Εγώ έκανα αναβάθμιση σε 4.3 και root χωρίς clean install και δεν εχω κανενα πρόβλημα. Απλά λένε οτι είναι καλό να κάνεις clean install, σε περίπτωση που περνάς καινούργια rom για να αποφύγεις κάποιο πιθανό bug και να κάτσει καλύτερα η rom.
Link to comment
Share on other sites

Σωστος. Και φυσικα ενα καθαρισμα της καρτας mSD ειναι επιθυμητο επισης γιατι στην καρτουλα μενουν οι φακελοι των εφαρμογων παλιοτερης εκδοσης. ;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προσωποικη μου γνωμη παντα πρεπει να κανεις clean install για να εχεις το κεφαλι σου υσησχω
Link to comment
Share on other sites

Αμα κατεβασω το αρχειο που εδωσε ποιο πανω ο φιλος και το τρεξω χανω τιποτα ?

 

Τι εννοεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου άποψη αν διαβάσετε τα προβλήματα που είχα πιο πάνω: νομίζω μετά από δύο μέρες σχεδόν χρήσης,ότι το clean install τα έλυσε όλα. Δεν έχω ακόμα κομμένες κλήσεις και διορθώθηκε και το bug reject with message και είδα και κάνα δυο αλλά πράγματα που δεν τα είχα πριν. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα και θα το ξανακάνω στο κιτ κατ.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου άποψη αν διαβάσετε τα προβλήματα που είχα πιο πάνω: νομίζω μετά από δύο μέρες σχεδόν χρήσης,ότι το clean install τα έλυσε όλα. Δεν έχω ακόμα κομμένες κλήσεις και διορθώθηκε και το bug reject with message και είδα και κάνα δυο αλλά πράγματα που δεν τα είχα πριν. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα και θα το ξανακάνω στο κιτ κατ.

 

Υποκειμενικά και τυχερά είναι αυτά φίλε μου, εγώ αντίθετα με εσένα ποτέ μέχρι τώρα δεν έχω κάνει καθαρή εγκατάσταση αλλά το τηλ πάει σφαίρα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλα και εμενα το κινητο σφαιρα παει..Δεν εχω κανενα παραπονο απλα εκεινη την μερα το ειχε πιασει!

Τωρα δεν μου το εχει ξανα κανει καθολου..Εννοω αν θα χασω τηλεφωνα,κλήσεις μηνύματα κ.α

Link to comment
Share on other sites

Καλα και εμενα το κινητο σφαιρα παει..Δεν εχω κανενα παραπονο απλα εκεινη την μερα το ειχε πιασει!

Τωρα δεν μου το εχει ξανα κανει καθολου..Εννοω αν θα χασω τηλεφωνα,κλήσεις μηνύματα κ.α

 

Αν διαλεξεις την επιλογη για καθαρη εγκατασταση θα τα διαγραψεινολα. Αλλιως πεναει το λογισμικο απο πανω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: παίζω ένα παιχνίδι στο ζετακι (clash of clans) και θα γούσταρα να το στριμαρω στην τηλεόραση μου που είναι μια LG χωρίς WiFi or smart. Πλην όμως της έχω συνδεδεμένο ένα Mac mini με hdmi.

Καμία ιδέα?ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...