Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νικολα δεν εχω ορεξη να φλασαρω καθως δεν εχω κανενα προβλημα προς το παρον αλλα επειδη θελω να παρω ενα BT headset και αυτο το release διορθωνει καποια θεματα στο BT, σκεφτομαι να φλασαρω μια απο αυτες τις δυο. Μια χαρα και πανευκολη διαδικασια μου φαινεται. Βασικα σκεφτομαι να του πατησω και ενα clean install γιατι το χω ταλαιπωρησει πολυ το μαναρι μου.

Εσυ σε ποια εισαι?

 

Ειμαι στην Nordic .569 ακομη ,αλλα ισως να αργησει αυτην την φορα μια και ενα μεγαλο ποσοστο Ζ την φοραει για ευνοητους λογους ,αντε αυτην την φορα κανε το πρωτος :p

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειμαι στην Nordic .569 ακομη ,αλλα ισως να αργησει αυτην την φορα μια και ενα μεγαλο ποσοστο Ζ την φοραει για ευνοητους λογους ,αντε αυτην την φορα κανε το πρωτος :p

 

Απο την αλλη, ακουω και για 4.4 για Μαρτη-Απριλη και οχι τιποτα αλλο αλλα θελω να την περασω με clean την kitkat.

Μιλαμε για πολυ στησιμο-ξεστησιμο δηλαδη! Σε λιγο θα προτιμω να μην αναβαθμιζει γιατι εχει δωσει 2 major updates (παει για τριτο) και 5-6 minor. Αυτη τη δουλεια θα κανουμε βρε Sony;; :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εε βαλε αυτην ετσι οπως και την .569 και στην 4,4 θα κανεις το πολυαγαπημενο σου clean install:p

 

Αντε με εψησες σε λιγο θα βαλω την CE3:p

 

 

Edit:

Μπηκε η C3 1270-7296 ολα καλα ως τωρα ,το μονο που κανει ειναι οτι καθυστερει 1' σχεδον να συγχρονισει η σιμ ,αυτο γινοταν και παλια στην 4,1 ,επισης δεν εχει καθολου bloatware καμια νεα εφαρμογη δεν εγκατασταθηκε ,go for it

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι ήδη ρουταρισμενος σε 4.3 κατέβασε από εδώ την prerooted και φλασαρε σύμφωνα με τις οδηγίες. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2643898

 

Μπορούμε να την περάσουμε χωρίς clean install?χωρίς να τα χάσουμε όλα δηλ και ξανά μανα από την αρχή? :-)

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να την περάσουμε χωρίς clean install?χωρίς να τα χάσουμε όλα δηλ και ξανά μανα από την αρχή? :-)

 

Ναι, κι εγώ χωρίς clean install την πέρασα από πάνω και όλα μια χαρά...

Αρκεί να μην κάνεις wipe data εννοείται..

 

Υ.Γ. Εγώ πέρασα αυτή την rom που είναι Unbranded Ukraine 10.4.1.B.0.101 Rooted init.d & Dual Recovery

Η διαφορά είναι ότι αυτή που έβαλα εγώ έχει προεγκατεστημένο το Dual Recovery + SUfix ενώ στο link που σου έδωσα πρέπει να φλασάρεις ξεχωριστά νομίζω το SUfix, σε περίπτωση που έχεις θέμα με το root.

Link to comment
Share on other sites

Εε βαλε αυτην ετσι οπως και την .569 και στην 4,4 θα κανεις το πολυαγαπημενο σου clean install:p

 

Αντε με εψησες σε λιγο θα βαλω την CE3:p

 

 

Edit:

Μπηκε η C3 1270-7296 ολα καλα ως τωρα ,το μονο που κανει ειναι οτι καθυστερει 1' σχεδον να συγχρονισει η σιμ ,αυτο γινοταν και παλια στην 4,1 ,επισης δεν εχει καθολου bloatware καμια νεα εφαρμογη δεν εγκατασταθηκε ,go for it

 

Και πολυ αργησες!! Το πηρα αποφαση. Θα κανω και το βημα 4 που πολυ ευκολα πηδηξες Νικο! :p

Εχω ολο το απογευμα δικο μου σημερα. Οι αλλοι θα ειναι με τις κοπελες τους και εγω μς τη Ζετα μου..:p

 

Αυτο το bugακι που λες με την σιμ, τι ειναι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και πολυ αργησες!! Το πηρα αποφαση. Θα κανω και το βημα 4 που πολυ ευκολα πηδηξες Νικο! :p

Εχω ολο το απογευμα δικο μου σημερα. Οι αλλοι θα ειναι με τις κοπελες τους και εγω μς τη Ζετα μου..:p

 

Αυτο το bugακι που λες με την σιμ, τι ειναι?

Δεν ειναι τιποτα ,μια μικροκαθυστερηση 1' μεχρι να συγχρονισει η σιμ με το δικτυο ,το εκανε και στην 4,1

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τιποτα ,μια μικροκαθυστερηση 1' μεχρι να συγχρονισει η σιμ με το δικτυο ,το εκανε και στην 4,1

 

την πρωτη μονο φορα εννοεις? Μετα ειναι ενταξει?

Η μπαταρια πως σου φαινεται?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε κι εμένα αυτο με τη sim που λες αλλά μετά από 1-2 μέρες και αφου είχαν ακολουθήσει 1-2 reboot για άσχετους λόγους, έστρωσε μόνο του..όπως και η μπαταρία νομίζω, μου φαίνεται ότι την 1η μέρα που πέρασα την νέα ρομ την καταπινε..
Link to comment
Share on other sites

την πρωτη μονο φορα εννοεις? Μετα ειναι ενταξει?

 

Σε καθε ρισταρτ ,σε 1' εχει συγχρονισει με το δικτυο κανονικα ,wifi & bluetooth ακαριαία

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο που ο φίλος noobas είχε πρόβλημα με μπαταρία και sim και restarts
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο που ο φίλος noobas είχε πρόβλημα με μπαταρία και sim και restarts

 

Για την μπαταρία, μπορεί να είναι και η ιδέα μου, αλλά έχω την εντύπωση ότι μόλις έκατσε καλά η ρομ μετά από 2 μέρες, επανήλθε στα φυσιολογικά..

Τώρα για την sim, επειδή έχω περάσει διάφορα mods και παρατήρησα το πρόβλημα μετά την επανεγκατάσταση κάποιων, μετά από λίγα restart το πρόβλημα εξαφανίστηκε, οπότε δεν μπορώ να ξέρω αν οφείλεται σε μοντάρισμα ή στην rom..

Link to comment
Share on other sites

Εχω ολο το απογευμα δικο μου σημερα. Οι αλλοι θα ειναι με τις κοπελες τους και εγω μς τη Ζετα μου..:p

Πόσους λόγους θες να σου γράψω γιατί είναι καλύτερο να είσαι με το Ζ σήμερα παρά με μια κοπέλα;:lol::lol::p

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οι λόγοι είναι άπειροι Γιώργο! Εγώ με το Ζ και εσύ με το να κατευνάζεις τα πνεύματα στο SP και να κατευθύνεις μετά την 4.3.:p Όπως την βρίσκει ο καθένας. :lol:

 

Όσοι είχαν θέματα με το MW1 headset της Sony ας μου πούνε αν λύθηκαν μετά το τελευταίο update στο Ζ παρακαλώ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ένα παράξενο πράγμα, το PCC αργεί να δει το κινητό όταν έχω την SD πάνω, την αφαιρώ και κατευθείαν το βλέπει
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα και εγώ τη νέα αυτή αναβάθμιση μέσω του PCC και την εγκατέστησα κανονικά. Δεν παρατήρησα κάτι, μέχρι τώρα όλα δουλεύουν κανονικά. Εκείνο που μου συνέβη είναι ότι μου ήρθε σήμερα μήνυμα χρέωσης 1€ για internet (F2G). Μπορεί να είναι από τη WIND, αλλά λέω μήπως κατά την εγκατάσταση της αναβάθμισης, υπάρχει περίπτωση να ενεργοποιήθηκαν τα δεδομένα από μόνα τους;
Link to comment
Share on other sites

μου εφυγε η γκομενα που μου εσπαγε τα και μου εμεινε η ζετα μου κατι ειναι και αυτο τωρα ψαχνω για νεα κοπελα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Η συσκευή μας δεν έχει stock εφαρμογή για screen shot;

Πείτε μια καλή να κατεβάσω από το play store!!

Ευχαριστώ.

 

power botton+volume down και βγαζεις screen shot. απλα θελει λιγο πιο μπροστα το Power απο το volume για να πετυχει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

power botton+volume down και βγαζεις screen shot. απλα θελει λιγο πιο μπροστα το Power απο το volume για να πετυχει..

Θα το δοκιμάσω φίλε αν και μου είναι δύσκολο για το volume down λόγο πλαστικής θήκης που το καλύπτει.

Δώσε και κανένα link για κάποια εφαρμογή για ποιο εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω φίλε αν και μου είναι δύσκολο για το volume down λόγο πλαστικής θήκης που το καλύπτει.

Δώσε και κανένα link για κάποια εφαρμογή για ποιο εύκολα.

 

Screen maker -screenshot, δοκιμασε την trial έκδοση αν σε ικανοποιήσει τότε στείλε μου το email σου.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Έχει φιλέ. Πατάς κάτω δεξια το παράθυρο του multitasking εκεί στα μίνι apps είναι. Το εικονίδιο είναι ενα τετραγωνάκι που δείχνει corp
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...