Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έστειλα το κινητό χωρίς την απόδειξη και μου το δέχθηκαν κανονικότατα! Σε δυο βδομάδες και μάλιστα μέσα στα Χριστούγεννα ήταν έτοιμο! Χαλασμένη πλακέτα! Και μου έκαναν και αναβάθμιση σε 4.3 και πάμε για root και στο καπάκι unlock! Το kingo root ισχύει σε 4.3? Για να δω αν μπορώ να ξεκλειδώσω τι πατάω στο πληκτρολόγιο ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια σε σχεση με το optimus g τι λετε? ποιο να προτιμησω? για το g αυτο που διαβαζω ειναι οτι ειναι απιστευτα smoot σε επιπεδα iOS.. για το Z ποια η γνωμη σας μετα απο καιρο χρησης? (θελω να το κρατησω δυο χρονια το κινητο) πιθανα lag ή οτιδηποτε?

επισης αυτο που σκεφτομαι ειναι το service της sony, σε αντιθεση με το ανιστοιχο της lg...

Link to comment
Share on other sites

Να σας κάνω κι εγω μια ερώτηση. Σκέφτομαι να αντικαταστήσω το SP που έχω τώρα με το Ζ, λόγω της κάμερας κυρίως και της αδιαβροχοποίησης. Τρόμαξα όμως διαβάζοντας στο φορουμ υποστήριξης της Sony σχετικά με μεγάλη ευπάθεια του βύσματος USB, το οποίο σπάει και δεν το καλύπτει η εγγύηση. Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

MrPanozzz έχεις ήδη ανοίξει θέμα για τα δύο κίνητα πράγμα που είναι και το πιο σωστό. Δεν χρειάζεται να ρωτάς κι εδώ. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Ψαχνω για hands free ακουστικα τα οποια να κανουν για το Ζ (γιατι η sony τα χει κανει λιγο μπαχαλο με τις συμβατοτητες) και να μην ειναι ψειρες. Οσο πιο φθηνα γινεται. :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πληροφορια για οποιον δεν το εχει παρατηρησει,,με την 4.3 στην καμερα μπορεις να μετατρεψεις το κουμπι της εντασης σε πληκτρο shooting(κλειστρο)..επιτελουςςςςςςςςςςςςςςςςςς
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι βρε παιδιά, γιατί σήμερα άκουσα και το εξής. Ότι τα Ζ πριν το καλοκαίρι δεν ήταν LTE, εγώ νομίζω όλα τα Ζ είναι LTE
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι βρε παιδιά, γιατί σήμερα άκουσα και το εξής. Ότι τα Ζ πριν το καλοκαίρι δεν ήταν LTE, εγώ νομίζω όλα τα Ζ είναι LTE

Ειναι LTE (Bands 1, 3, 5, 7, 8, 20)*, δες το specification

Νομιζω οσοι εχουν wind αυτοι δεν εχουν lte.

 

Βγηκες απο το καβουκι σου? ειδες ηλιο ? πλακα κανω, ξερεις εσυ ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τα z απο public και plaisio που κανουν 400 ευρω,ειναι unbranded??

 

στα public νομιζω δεν ειναι LTE, υπαρχει μια εκδοση του Ζ η C6902 που ειναι μονο 3G και επειδη το εψαχνα μια μερα, κοιτουσα στο public που απορησα γιατι ειναι τοσο φθηνο (για public) και παντου τονιζε οτι ειναι 3G. και χωρις να ασχοληθω περεταιρω υπεθεσα οτι φερνουν την 6902 εκδοση

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

MrPanozzz έχεις ήδη ανοίξει θέμα για τα δύο κίνητα πράγμα που είναι και το πιο σωστό. Δεν χρειάζεται να ρωτάς κι εδώ. :)

 

ειχα ρωτησει πριν ανοιξω το θεμα και εδω και στο ανιστοιχο του optimus g και το ανοιξα επειτα απο υποδειξη που μου εγινε εκει.. συγνωμη και για τα δυο off-topic παντως :)

Link to comment
Share on other sites

Να σας κάνω κι εγω μια ερώτηση. Σκέφτομαι να αντικαταστήσω το SP που έχω τώρα με το Ζ, λόγω της κάμερας κυρίως και της αδιαβροχοποίησης. Τρόμαξα όμως διαβάζοντας στο φορουμ υποστήριξης της Sony σχετικά με μεγάλη ευπάθεια του βύσματος USB, το οποίο σπάει και δεν το καλύπτει η εγγύηση. Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

 

 

Αν εννοεις το βυσμα οχι δεν εχει παθει τιποτα, ουτε εχει ακουστει κατι σχετικα. Αν τωρα εννοεις το ΚΑΠΑΚΙ του βυσματος, μου χαλασε εμενα πριν μερικες μερες, στην ουσια εφυγε το λαστιχακι απο μεσα και δεν εφαρμοζει τελεια. Δεν υπαρχει λογος να τρομαζεις παρ'ολα αυτα που δε το καλυπτει η εγγυηση, πηρα σημερα στο service της SONY εδω στη Λαρισα και μου ζητησαν το αστρονομικο ποσο των 10 Ευρω για την επισκευη.! Περιμενω τωρα το ανταλλακτικο και θα ενημερωσω αν θελετε.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τα z απο public και plaisio που κανουν 400 ευρω,ειναι unbranded??

Εγώ το πήρα από πλαίσιο παραμονές Χριστουγέννων. Είχε και απ'ότι είδα έχει ακόμη την ίδια τιμή με των public. Αυτό που πήρα από πλαίσιο λέει ότι είναι 4g και μάλλον LTE. Έχω όμως WIND, οπότε δε με ενδιαφέρει ιδιαίτερα. Η συσκευή έχει κωδικό ονομασίας C6603. Δεν είναι branded, όπως αυτά που δίνονται από Vodafone ή cosmote. Όταν το πήρα μετά από λίγες ημέρες πήρε την 4.3

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ρε παιδια τα z απο public και plaisio που κανουν 400 ευρω,ειναι unbranded??

Εγώ το πήρα από πλαίσιο παραμονές Χριστουγέννων. Είχε και απ'ότι είδα έχει ακόμη την ίδια τιμή με των public. Αυτό που πήρα από πλαίσιο λέει ότι είναι 4g και μάλλον LTE. Έχω όμως WIND, οπότε δε με ενδιαφέρει ιδιαίτερα. Η συσκευή έχει κωδικό ονομασίας C6603. Δεν είναι branded, όπως αυτά που δίνονται από Vodafone ή cosmote. Όταν το πήρα μετά από λίγες ημέρες πήρε την 4.3

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ρε παιδια τα z απο public και plaisio που κανουν 400 ευρω,ειναι unbranded??

Εγώ το πήρα από πλαίσιο παραμονές Χριστουγέννων. Είχε και απ'ότι είδα έχει ακόμη την ίδια τιμή με των public. Αυτό που πήρα από πλαίσιο λέει ότι είναι 4g και μάλλον LTE. Έχω όμως WIND, οπότε δε με ενδιαφέρει ιδιαίτερα. Η συσκευή έχει κωδικό ονομασίας C6603. Δεν είναι branded, όπως αυτά που δίνονται από Vodafone ή cosmote. Όταν το πήρα μετά από λίγες ημέρες πήρε την 4.3

Link to comment
Share on other sites

Ειναι LTE (Bands 1, 3, 5, 7, 8, 20)*, δες το specification

Νομιζω οσοι εχουν wind αυτοι δεν εχουν lte.

 

Βγηκες απο το καβουκι σου? ειδες ηλιο ? πλακα κανω, ξερεις εσυ ;)

 

Ευχαριστώ Θανάση για την απάντηση σου. :) Σήμερα είδα το φως του ήλιου για πρώτη φορά μετά από μέρες :p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, ανέβασα ένα ολιγόλεπτο βίντεο στο utubi για το πως τρέχει η 4.3 στη Ζέτα. Χρησιμοποιώ Nova.

Είχα ανοίξει από πριν πολλές εφαρμογές (το δείχνω προς το τέλος του βίντεο) για να τρέχει με δεσμευμένη μνήμη. Την ώρα που το τραβούσα είχε 560MΒ ελεύθερα. Βάλτε το σε HD.

https://www.youtube.com/watch?v=-hZt071yMNw

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, ανέβασα ένα ολιγόλεπτο βίντεο στο utubi για το πως τρέχει η 4.3 στη Ζέτα. Χρησιμοποιώ Nova.

Είχα ανοίξει από πριν πολλές εφαρμογές (το δείχνω προς το τέλος του βίντεο) για να τρέχει με δεσμευμένη μνήμη. Την ώρα που το τραβούσα είχε 560MΒ ελεύθερα. Βάλτε το σε HD.

https://www.youtube.com/watch?v=-hZt071yMNw

Σφαίρα,, ωραίο βίντεο

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχ άριστες. Ακόμα το ψάχνω το κινητό. Είναι με 4.4.2. Αλλά με ήρθε μια ενημέρωση κοντά στα 350mb
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχ άριστες. Ακόμα το ψάχνω το κινητό. Είναι με 4.4.2. Αλλά με ήρθε μια ενημέρωση κοντά στα 350mb

 

4.4.2 αποκλειεται.. ακομα δεν την εχει δωσει η google. 4.2.2 ισως! :p

Μπες στις ρυθμισεις-σχετικα με το τηλεφωνο να μας πεις σε ποια εκδοση ακριβως εισαι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Sorry. Έχεις δίκιο :p Αριθμός έκδοσης 10.31.Α.2.67 και γράφει διαθέσιμη ενημέρωση 10.4.Β.0.569 Edited by vassilis018
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...