Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανε κανεις την αναβαθμιση σε αυτην την εκδοση 10.1.A.1.434? Εμενα με βγαζει προβλημα, με βγαζει (σφαλμα 10) και σταματαει λεει η οτι η υπαρχει προβλημα δικτυου η ειναι ενεργοποιημενο το τοιχος προστασειας των windows και δεν εχουν προσβαση τα προγραμματα!!!!! τα εχω ελενξει ολλα αλλα τιποτα δεν γινεται, εγω ακιρωση τειχος προστασιας, εβγαλα τα antivirus, τι αλλο να κανω??? α και γιατι δεν βλεπει την αναβαθαμιση κατευθειαν απο το κινητο και την βλεπει μονο μεσω του pc companion????

 

Δοκίμασε να κάνεις την αναβάθμιση με το SUS.Κι εμένα στο S το pc companion μου έβγαζε σφάλμα και με το SUS έγινε μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε να κάνεις την αναβάθμιση με το SUS.Κι εμένα στο S το pc companion μου έβγαζε σφάλμα και με το SUS έγινε μια χαρά.

 

Τι ειναι το sus? που το βρησκω????

Link to comment
Share on other sites

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το sus? που το βρησκω????

http://www.sonymobile.com/global-en/tools/update-service/

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τα κατάφερα και έκανα update τελικά με το pc companion!!!!! Έκανα format τον υπολογιστή και μετά λειτούργησε κανονικά....(το ήθελε το ρεκτιφιέ του)

Έχω να σας κάνω δυο ερωτήσεις , την μια την έκανα και ποιο πίσω..... γιατί το update δεν το έβλεπε κατευθείαν από την ενημέρωση του κινητού και ήθελε pc????

και όταν έκανε λήψη του update στον υπολογιστή για λίγο χάθηκε το ιντερνέτ και επανήλθε αλλά το κατέβασμα δεν σταμάτησε απλά καθυστέρησε λίγο και μετά συνέχισε κανονικά πως έγινε αυτό????

μπορεί να δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα στην λειτουργιά η στο λογισμικό του κινητού λόγω αυτής της διακοπής?? πάντως άνοιξε κανονικά!!!! ευχαριστώ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Υποτειθεται οτι ειναι πιο ασφαλης ο τροπος μεσω καλωδιου. Ακριβως γιατι αν κανεις ΟΤΑ την αναβαθμιση υπαρχει περιπτωση να φας disconnect και να μεινει η διαδικασια στη μεση.. Παλι καλα να λες που κυλησαν ολα ομαλα εστω και ετσι..

Τωρα γιατι μερικα updates τα δινει και ΟΤΑ θα σε γελασω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υποτειθεται οτι ειναι πιο ασφαλης ο τροπος μεσω καλωδιου. Ακριβως γιατι αν κανεις ΟΤΑ την αναβαθμιση υπαρχει περιπτωση να φας disconnect και να μεινει η διαδικασια στη μεση.. Παλι καλα να λες που κυλησαν ολα ομαλα εστω και ετσι..

Τωρα γιατι μερικα updates τα δινει και ΟΤΑ θα σε γελασω.

 

Νομίζω ότι δεν υπάρχει τέτοιο θέμα στα OTA updates, γιατί πρώτα το κάνει download και μετά εγκατάσταση.

Οπότε και να αποσυνδεθεί από το δίκτυο δεν υπάρχει λογικά κανένα πρόβλημα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κάμερα τεστ xperia z vs note 2 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=360126

 

Ωραιο ΤΕΣΤ ! Λοιπον παντα θολες φωτογραφιες βγαζουν τα Sony εδω και πολλα χρονια ! Ειδικα αν τις τυπωσεις...κλαφτα !

Ειναι πολυ περιεργο η Sony να βγαζει φωτογραφικες μηχανες και παντα η Samsung να εχει καλυτερο φακο στα μηχανακια της !!!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν υπάρχει τέτοιο θέμα στα OTA updates, γιατί πρώτα το κάνει download και μετά εγκατάσταση.

Οπότε και να αποσυνδεθεί από το δίκτυο δεν υπάρχει λογικά κανένα πρόβλημα.

 

ναι αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να μην κατεβεί κάποιο αρχείο και όταν κάνει αναβάθμιση να σου βγάλει πρόβλημα???

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να μην κατεβεί κάποιο αρχείο και όταν κάνει αναβάθμιση να σου βγάλει πρόβλημα???

 

Τα αρχεία δεν κατεβαίνουν ένα ένα αλλά σε πακέτο. Ή θα κατέβει το πακέτο και θα γίνει η εγκατάσταση ή όχι. Υπάρχει όμως η πιθανότητα αν έχεις διακοπές κατά το κατέβασμα να κατέβει μεν το πακέτο αλλά λόγω διακοπών στην εγγραφή του στη μνήμη να αλλοιωθεί. Κατά πάσα πιθανότητα αυτό το βρίσκει μόλις πάει να ανοίξει το πακέτο.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία δεν κατεβαίνουν ένα ένα αλλά σε πακέτο. Ή θα κατέβει το πακέτο και θα γίνει η εγκατάσταση ή όχι. Υπάρχει όμως η πιθανότητα αν έχεις διακοπές κατά το κατέβασμα να κατέβει μεν το πακέτο αλλά λόγω διακοπών στην εγγραφή του στη μνήμη να αλλοιωθεί. Κατά πάσα πιθανότητα αυτό το βρίσκει μόλις πάει να ανοίξει το πακέτο.

 

Άρα αν είναι έτσι το σύστημα προ ελέγχει το αρχείο πριν το εγκαταστήσει το νέο λειτουργικό?

Link to comment
Share on other sites

Άρα αν είναι έτσι το σύστημα προ ελέγχει το αρχείο πριν το εγκαταστήσει το νέο λειτουργικό?

 

Το σύστημα αναλύει το πακέτο πριν προσπαθήσει να το εγκαταστήσει. Κατά 99% είσαι καλυμμένος.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως παιδιά το pc companion αναβάθμιση δεν μου έχει βγάλει ακόμα.

Κάθε μέρα κάνω επανεκκίνηση αλλά τίποτα ακόμα.

Επίσης αυτό που παρατήρησα και μετα και την τρίτη πλήρη φόρτιση του τηλεφώνου είναι ότι πλέον η μπαταρία του έχει στρώσει σε πολύ ικανοποιητικο βαθμό.

4:30 ώρες στο χαλαρό μου έβγαλε, και πιστεύω ότι θα πάει και καλύτερα...

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως παιδιά το pc companion αναβάθμιση δεν μου έχει βγάλει ακόμα.

Κάθε μέρα κάνω επανεκκίνηση αλλά τίποτα ακόμα.

Επίσης αυτό που παρατήρησα και μετα και την τρίτη πλήρη φόρτιση του τηλεφώνου είναι ότι πλέον η μπαταρία του έχει στρώσει σε πολύ ικανοποιητικο βαθμό.

4:30 ώρες στο χαλαρό μου έβγαλε, και πιστεύω ότι θα πάει και καλύτερα...

 

Εννοείς 4,5 ώρες οθόνης πιστεύω.

Αν ναι, για πες μας η χρήση αυτή προήλθε με σύνδεση wifi?, πλήρεις συγχρονισμούς mail, καιρό, fb, κλπ ?

Τι περίπου έκανες αυτές τις ώρες?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Να πω κ εγω την εμπειρία μου για την μπαταρία. Βρίσκομαι στην Τετάρτη φόρτιση. Εχθές μου έβγαλε 5 παρά ώρες οθόνη φυσικά με ανοιχτό wifi όλη μέρα. Αρκετό fb YouTube κ πολλα φλασαρισματα βίντεο φωτογραφίες. Αυτά. Απο οτι βλέπω πάντως μέρα με την μέρα παει όλο κ καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς 4,5 ώρες οθόνης πιστεύω.

Αν ναι, για πες μας η χρήση αυτή προήλθε με σύνδεση wifi?, πλήρεις συγχρονισμούς mail, καιρό, fb, κλπ ?

Τι περίπου έκανες αυτές τις ώρες?

 

Την ίδια χρήση που κάνω και στο Νοτελι. Έχω περίπου 100 εφαρμογές ενεργές τις ίδιες και στα δύο τηλέφωνα με την διαφορά ότι στο Xperia z δεν έχω κάνει ακόμα ρουτ.

Fb Twitter email tapatalk viber watts up browsing drobox έχουν πάντα την τιμητική τους στην δική μου συσκευή.

Επίσης ειδικά χθες τράβηξα και πάνω από 70 φωτογραφίες.

Η χρήση είναι μόνο με WiFi

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια χρήση που κάνω και στο Νοτελι. Έχω περίπου 100 εφαρμογές ενεργές τις ίδιες και στα δύο τηλέφωνα με την διαφορά ότι στο Xperia z δεν έχω κάνει ακόμα ρουτ.

Fb Twitter email tapatalk viber watts up browsing drobox έχουν πάντα την τιμητική τους στην δική μου συσκευή.

Επίσης ειδικά χθες τράβηξα και πάνω από 70 φωτογραφίες.

Η χρήση είναι μόνο με WiFi

 

Πόσες ώρες οθόνη σου βγάζει το Note2 με την ίδια χρήση για να έχουμε και σαν μέτρο σύγκρισης;

Εγώ το υπολογίζω να είναι 35-40% μικρότερη η αυτονομία του.

Λογικό ακούγεται αν λάβουμε υπ όψη την διαφορά μέγεθος μπαταρίας και ότι η οθόνη του Ζ είναι foul HD LCD.

Τόσο την υπολόγιζα κι εγώ σε κάποια ποστ μου. Και το HTC one κάπου εκεί θα είναι. Περίπου κάτι λιγότερο από μία ώρα σε σχέση με το Siii που έπιανε τις 6 ώρες υπό αυτές τις συνθήκες.

Δηλαδή 5 ώρες maximum οθόνη με Wi-Fi πάντα.

Την βγάζει την μέρα αν δεν είσαι όλη την ώρα από πάνω του.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι διαφορες εχει η 10.1.A.1.434?

αξιζει (να ξαναστηνουμε απο την αρχη) ή να περιμενουμε την 4.2.x.?

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Κώστα το Νοτελι είναι εκτός συναγωνισμού.

Πιστεύω ότι το Xperia έχει για πλάκα τις 5+ ώρες με την χρήση την δική μου που πιστεύω ότι είναι πολύ καλό.

Μακάρι και το one να βγάζει αυτά τα αποτελέσματα.

Το s4 πιστεύω ότι θα τα έχει για πλάκα και ίσως μας έκπληξη και ευχάριστα φτάνοντας σε επίπεδα νοτελι.

Εδώ θα είμαστε για να τα δούμε.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι διαφορες εχει η 10.1.A.1.434?

αξιζει (να ξαναστηνουμε απο την αρχη) ή να περιμενουμε την 4.2.x.?

Αν το κανεις με το pc companion δεν χρειαζεται να το ξαναστησεις ,δεν σου πειραζει τιποτα

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

ειμαι και root.....?
[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

ειμαι και root.....?

Aυτο θα το ξανακανεις τα εχουμε πει

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Με το pc companion δεν μου την κανει....

Δεν ειναι Ελληνικο και οταν εκανα ροοτ ξηλωσα κατι εφαρμογες απο μεσα, μηπως για αυτο δεν την κανει?

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Ουτε σε μενα την κανει που ειναι απο Αγγλια ,πολλες χωρες δεν την εχουν παρει ακομη ,θα περιμενεις ,αλλιως την φλασαρεις με το flashtool ,πριν μερικες σελιδες εχει την Ελληνικη .434 Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...