Jump to content

[ROM] SlimBean (Jelly Bean)


nikospot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου καλο ειναι!αρκετα σταθερο και γρηγορο με ελαχιστα κολληματα..!το μονο μειον ειναι η μπαταρια που πεφτει γρηγορα..αλλα αν κατεβασεις το greenify και παγωσεις εφαρμογες..κατι γινεται..!εγω μολις εβαλα το build 8..μεχρι στιγμης μπορω να πω οτι το 7 ηταν καλυτερο..!whatever you like!;)

 

Μπαταρια ουτως η αλλως δεν εχεις με 2μιση χρονια συσκευη, αλλα η jb γενικα την ξεζουμισε.

Εβαλα το 8 μιας και μου εβγαλε Update μολις περασα το 7.

Σαν πρωτη εικονα ειδα οτι ανασανε σε σχεση με το 2.5, αλλα ειμαι σιγουρος οτι κατι θα βγαλει και αυτο σε κανενα μηνα :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 985
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπαταρια ουτως η αλλως δεν εχεις με 2μιση χρονια συσκευη, αλλα η jb γενικα την ξεζουμισε.

Εβαλα το 8 μιας και μου εβγαλε Update μολις περασα το 7.

Σαν πρωτη εικονα ειδα οτι ανασανε σε σχεση με το 2.5, αλλα ειμαι σιγουρος οτι κατι θα βγαλει και αυτο σε κανενα μηνα :p

 

να σου πω τν αληθεια το 7 μ αρεσε..το 8 κανει κατι κολληματακια..εγω μολις περασα το 4.3 το beta..καλο ειναι..μεχρι στιγμης !!:rolleyes:

samsung galaxy ace 3 GT-S7275R keep updating..
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να βάλει τα download links για rom και gapps της τελευταίας 4.2 για το galaxy s , εχω χαθεί και φοβάμαι μη κατεβασω κανα λαθος αρχείο και κάνω πατάτα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να βάλει τα download links για rom και gapps της τελευταίας 4.2 για το galaxy s , εχω χαθεί και φοβάμαι μη κατεβασω κανα λαθος αρχείο και κάνω πατάτα.

 

http://www.slimroms.net/index.php/downloads/dlsearch/viewdownload/402-galaxysmtd/4548-slim-galaxysmtd-4-2-2-build-8-official

 

http://www.slimroms.net/index.php/downloads/dlsearch/viewdownload/383-addons/4517-aio-addons-4-2-2-build-8

 

φιλε μου αυτο ειναι το τελευταιο update της 4.2.2! αναλυτηκος οδηγος υπαρχει στην πρωτη σελιδα αυτου του topic..ελπιζω να σε βοηθησα!;)

samsung galaxy ace 3 GT-S7275R keep updating..
Link to comment
Share on other sites

http://www.slimroms.net/index.php/downloads/dlsearch/viewdownload/402-galaxysmtd/4548-slim-galaxysmtd-4-2-2-build-8-official

 

http://www.slimroms.net/index.php/downloads/dlsearch/viewdownload/383-addons/4517-aio-addons-4-2-2-build-8

 

φιλε μου αυτο ειναι το τελευταιο update της 4.2.2! αναλυτηκος οδηγος υπαρχει στην πρωτη σελιδα αυτου του topic..ελπιζω να σε βοηθησα!;)

samsung galaxy ace 3 GT-S7275R keep updating..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω περασμένα τα gapps AIO_Aroma.4.2.2.build.8 και δεν μου δίνει τη δυνατότητα να συγχρονίσω το ημερολόγιο με facebook..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θέλω να βάλω την slimbean 3.1 που είχα παλιότερα και δούλευε άψογα αλλά επειδή δεν είχα κρατήσει τα αρχεία δεν ξέρω ποια gapps είναι συμβατά με αυτήν την έκδοση και ποια cm πρέπει να βάλω; Την 10.1 ή την 10; Κάποιο λινκ θα με βοηθούσε. Ευχαριστώ!

 

Edit: Τελικά τα βρήκα, έχει old addons για android 4.1.2 το site της slimbean και την έβαλα να πατήσει σε CM 10.

Edited by kosmasdel
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!αν καποιος ξερει πως στο καλο θα δουλεψει ο superuser στην 4.3 την beta1 ας δωσει μια χειρα βοηθειας γιατι δοκιμασα οτι μπορουσα αλλα δεν τα καταφερα!!ευχαριστω!!
samsung galaxy ace 3 GT-S7275R keep updating..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!αν καποιος ξερει πως στο καλο θα δουλεψει ο superuser στην 4.3 την beta1 ας δωσει μια χειρα βοηθειας γιατι δοκιμασα οτι μπορουσα αλλα δεν τα καταφερα!!ευχαριστω!!

 

Στα dev options ή advanced options έχει επιλογή root access που πρέπει να ενεργοποιήσεις για να είσαι root...

Δεν πέρασα ακόμα 4.3 αλλά απο αυτά που διαβάζω...:)

Συσκευή : Samsung Galaxy S I9000

ROM : Slim Bean 4.3 Build 1

Kernel : Semaphore 3.1.s

Link to comment
Share on other sites

Στα dev options ή advanced options έχει επιλογή root access που πρέπει να ενεργοποιήσεις για να είσαι root...

Δεν πέρασα ακόμα 4.3 αλλά απο αυτά που διαβάζω...:)

 

οκ!να πω τν αληθεια επεστεωα στο 2.2. το 8.εινναι πιο σταθερο...αν και το 4.3 πηγαινε ακομη ποιο γρηγορα αλλα ετρωγε πολλα κολληματα..θα περιμενω οfficial εκδοση...ευχαριστω παντως!μπορει να ξαναδωκιμασω!;)

samsung galaxy ace 3 GT-S7275R keep updating..
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

προθυμοποιήθηκα να αναβαθμίσω το S φίλου, και διαβάζοντας, αποφάσισα να βάλω την slimbeam 3.1, αφου αναφέρεται σαν ιδανική

και οι απαιτήσεις είναι για κάτι σταθερό και ελαφρύ - μου άρεσε και η slimbeam απο Note που είχα, και σε επόμενη φάση αν είναι να πάω σε νεότερη

Πέρασα από cm10 και φλάσαρα την 3.1, gapps, extras απο το site τους.

Ολα οκ .. μεχρι που είδα το wifi. Ακόμα και πάνω στο ρουτερ δύσκολα να δω φουλ μπάρες και απομακρυνόμενος πέφτει το σήμα και χάνεται πολύ γρήγορα.

Ξέρει κανείς αν είναι τυπικό της slim ή αν μπορώ να κάνω κάτι;

Edited by Costas_v
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε το MODEM XXJVU και περασε το απο cwm σαν .zip και θα δείς το φώς σου.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1870460

 

Άν είναι κρασαρισμένα τα λινκ,google it και βρες το από αλλού.

 

edit:Eιναι κρασαρισμενα οπότε δές το εδώ.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=43927990&postcount=266

Edited by ioannis_m
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

θα δούμε όντως εμφανής διαφορα ?

 

Είναι το καλύτερο modem....μαζί με το jvt (κατά τη γνώμη μου...) και θα έχεις το καλύτερο δυνατό σήμα....

Αλλά τόσο δυνατά σήματα που έβλεπες με stock rom......δεν θα δεις σίγουρα......

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε το MODEM XXJVU και περασε το απο cwm σαν .zip και θα δείς το φώς σου.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1870460

 

Άν είναι κρασαρισμένα τα λινκ,google it και βρες το από αλλού.

 

edit:Eιναι κρασαρισμενα οπότε δές το εδώ.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=43927990&postcount=266

Ευχαριστώ

Το γύρισα σε 2.3.6 να έχω κι ενα reference και θα δοκιμάσω αυτό που προτείνεις

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε το MODEM XXJVU και περασε το απο cwm σαν .zip και θα δείς το φώς σου.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1870460

 

Άν είναι κρασαρισμένα τα λινκ,google it και βρες το από αλλού.

 

edit:Eιναι κρασαρισμενα οπότε δές το εδώ.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=43927990&postcount=266

 

καλησπερα φιλε μου!μιας και φενεται να ξερεις απο modem..να ρωτησω..αυτο το modem που αναφερεις κανει και για ρομ 4.3 beta?

γενικα δεν εχω προβλημα με το σημα του wifi..μονο σε συνδεσεις που ειναι λιγο μακρια το royter..πχ σε μαγαζια κτλ..

σε ευχαριστω προκαταβολικα!:)

samsung galaxy ace 3 GT-S7275R keep updating..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου!μιας και φενεται να ξερεις απο modem..να ρωτησω..αυτο το modem που αναφερεις κανει και για ρομ 4.3 beta?

γενικα δεν εχω προβλημα με το σημα του wifi..μονο σε συνδεσεις που ειναι λιγο μακρια το royter..πχ σε μαγαζια κτλ..

σε ευχαριστω προκαταβολικα!:)

 

Για λίγο που πέρασα την 4.3 beta να την δω πως είναι δουλευε κανονικά!Απογοητευτικα όμως γιατί περίμενα κάποια αλλαγή από την 4.2.2. build 8 που φοραγα και ξαναγύρισα πίσω στην 4.2.2 μου όπως την είχα στήσει.

 

Δες στο λινκ που εβαλά πιο πάνω στο edit. Το modem BUJP5 έχει το δυνατότερο wifi αλλά ρουφάει την μπαταρία με το καλαμάκι.:lol:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Για λίγο που πέρασα την 4.3 beta να την δω πως είναι δουλευε κανονικά!Απογοητευτικα όμως γιατί περίμενα κάποια αλλαγή από την 4.2.2. build 8 που φοραγα και ξαναγύρισα πίσω στην 4.2.2 μου όπως την είχα στήσει.

 

Δες στο λινκ που εβαλά πιο πάνω στο edit. Το modem BUJP5 έχει το δυνατότερο wifi αλλά ρουφάει την μπαταρία με το καλαμάκι.:lol:

 

κοιτα ετσι κ αλλιως κ αυτο που φοραει τωρα πανω..το ιδιο κανει!!:lol:οποτε δεν εχω να χασω τπτ..!thanks παντως!:)

samsung galaxy ace 3 GT-S7275R keep updating..
Link to comment
Share on other sites

Εχθές είπα να περάσω νέο kernel (στην slim bean 4.2.2.build 8) βλέποντας ότι ο stratosk ανέβασε 3.1.0.s και λέω ας την περάσω.Μετά είδα ότι είναι για την 4.3 και λέω έγινε ****κια.:X

 

Το κινητάκι όχι μόνο άνοιξε αλλά πάει και σφαίρα.:lol::lol:

 

Πάντως εξακολουθώ να αντιμετωπίζω το σπαστικό θέμα του να χάνεται ξαφνικά το keyboard εκεί που γράφεις κάτι σε όλους τους browsers και εφαρμογές που μπαίνεις στο νετ (fb,tweeter etc) στα μυνήματα δεν το κάνει ευτυχώς.Διάβασα ξανά όλο το νήμα για το I9000 στο xda μπάς και βρώ λύση και την άκουσα. :wacko:

 

Το μόνο που βρήκα σαν απάντηση είναι ότι πρέπει να κάνω format την εσωτερική SD (αφού πάρω back up ότι χρειάζομαι) για να φύγει ότι κατάλοιπο έχει μέσα από χρόνια flashing και παλιών εφαρμογών που μπορεί να προκάλούν το keyboard να εξαφανίζεται και να γίνει και πιό γρήγορο σε άνοιγμα φωτογραφιών κτλ.

 

Δυστηχώς δεν έχω κάρτα μνήμης να σώσω μέσα την ROM και τα Gapps της build 8 γιάτι διάβασα ότι γίνεται φορμάτ όλο το κινητό όταν κάνεις την SD και πρέπει να τα έχουμε σωσμένα εκεί για να τα περάσουμε ξανά για να μπορέσεις να τα περάσεις μέσω CWM.Η ερώτηση μου είναι αν τα σώσω στο pc και το συνδέσω μετά σαν usb storage και τα περάσω μέσα θα μπορέσω να το κάνω?:blink:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Οτι έχεις στην sd το βάζεις όπου θέλεις και μετά το επαναφέρεις στη συσκευή.

Κι εμένα μου το κάνει αυτό με το πληκτρολόγιο πάντως.

 

Πιστεύω πως δεν θα γίνει τιποτα βέβαια με φορματ.

Link to comment
Share on other sites

Οτι έχεις στην sd το βάζεις όπου θέλεις και μετά το επαναφέρεις στη συσκευή.

Κι εμένα μου το κάνει αυτό με το πληκτρολόγιο πάντως.

 

Πιστεύω πως δεν θα γίνει τιποτα βέβαια με φορματ.

 

Εχεις ψαξει και εσύ και απάντηση δεν έχεις βρεί δηλαδή.....τι στο καλό ρε γμτ έχει το keyboard?Eχω βάλει swype,swiftkey και κάνουν και τα δύο το ίδιο.Και το stock android keyboard τα ίδια.:mad:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Εχεις ψαξει και εσύ και απάντηση δεν έχεις βρεί δηλαδή.....τι στο καλό ρε γμτ έχει το keyboard?Eχω βάλει swype,swiftkey και κάνουν και τα δύο το ίδιο.Και το stock android keyboard τα ίδια.:mad:

 

Η απάντηση ειναι slim 3 :p

4.1.2 και κομπλέ. Ούτως η άλλως διαφορές δεν έχει το λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση ειναι slim 3 :p

4.1.2 και κομπλέ. Ούτως η άλλως διαφορές δεν έχει το λειτουργικό.

 

Το θέμα είναι ότι εμένα το έκανε και στην 3 (4.1.2) και άν θυμάμαι καλά το έκανε και στα μυνήματα....τι full wipes του ειχα κανει και το έστηνα από την αρχή χωρίς back ups αλλά εκεί το πρόβλημα.:(

 

Νομίζω ότι ξεκίνησε να το κάνει με την cyanogen 10 που έπρεπε να την περάσουμε για να περάσουμε κάποια slim.Είχα μείνει λίγο στην cyanogen (μου άρεσε η υπερπαραγωγή στο boot :O) αλλά κόλλαγε γενικά και πέρασα στην Slim.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι καιρό τώρα με τη slim build 8 και semaphore 3.1.0 και τις τελευταίες δύο μέρες όταν το βάζω για φόρτιση bootαρει συνεχώς και με πετάει στο recovery!Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...