Jump to content

Newman N1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή δεν παρακολουθώ και το νήμα στο xda πλέον, βρήκαν driver για τις κάμερες για jelly bean?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή δεν παρακολουθώ και το νήμα στο xda πλέον, βρήκαν driver για τις κάμερες για jelly bean?

Νομίζω ότι ναι, πυξίδα και accelerometer δεν λειτουργούν ακόμα σωστά.

Και η ειδοποίηση LED.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον τι εχω περασει εδω και 3 μερες...

οντως δεν λειτουργει η ειδοποιηση led πυξίδα και accelerometer αλλα προσωπικα εμενα δεν με χαλαει..

το κινητο με JB παει σφερα

ουτε μπαγ ουτε τιποτα ..ολα κανονικα

Link to comment
Share on other sites

λοιπον τι εχω περασει εδω και 3 μερες...

οντως δεν λειτουργει η ειδοποιηση led πυξίδα και accelerometer αλλα προσωπικα εμενα δεν με χαλαει..

το κινητο με JB παει σφερα

ουτε μπαγ ουτε τιποτα ..ολα κανονικα

GPS και γραπτά μηνύματα λειτουργούν κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

sms κανονικα ..αν και εστειλε με το go sms pro ..δεν ξερω με το stock τι γινεται..

τωρα οσο για το gps κανει 2-3 λεπτα να κλειδωσει αλλα τοσο ηταν και στις πρωηγουμενη ρομ που ειχα

Link to comment
Share on other sites

sms κανονικα ..αν και εστειλε με το go sms pro ..δεν ξερω με το stock τι γινεται..

τωρα οσο για το gps κανει 2-3 λεπτα να κλειδωσει αλλα τοσο ηταν και στις πρωηγουμενη ρομ που ειχα

Για τα μηνύματα, οι άλλοι τα λαμβάνουν με κανονικούς χαρακτήρες, όχι αλλαμπουρνέζικα;

Μήπως στο GPS δεν έχεις ενεργοποιήσει A-GPS και δεδομένα για γρηγορότερο κλείδωμα; Με αυτή που φορώ τώρα κλειδώνει σε χρόνο μηδέν... Αλλά έχω ό,τι υποβοήθεια υπάρχει ενεργοποιημένη!

Link to comment
Share on other sites

οχι ..οι αλλοι λαμβανουν κανονικα οσο αναφορα το go sms pro

με ενεργοποιημενο A-GPS κανει 2-3 λεπτα

οταν ειχα την ΕΤΟΤΑΛΚ rom κλειδωνε αμεσως

Link to comment
Share on other sites

οχι ..οι αλλοι λαμβανουν κανονικα οσο αναφορα το go sms pro

με ενεργοποιημενο A-GPS κανει 2-3 λεπτα

οταν ειχα την ΕΤΟΤΑΛΚ rom κλειδωνε αμεσως

Σ' ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, επομένως έχει ακόμα κάποια μικροθέματα προς επίλυση...

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, επομένως έχει ακόμα κάποια μικροθέματα προς επίλυση...

 

οντως εχει..

κατι αλλο που παρατηρησα ειναι οτι σε σχεση με την rom του gommers ..εχει μεγαλη διαφορα στην διαρκεια ζωης της μπαταριας..δεν ξερω ετσι μου φανηκε!

Link to comment
Share on other sites

οντως εχει..

κατι αλλο που παρατηρησα ειναι οτι σε σχεση με την rom του gommers ..εχει μεγαλη διαφορα στην διαρκεια ζωης της μπαταριας..δεν ξερω ετσι μου φανηκε!

Παρατήρησες κάποιο άλλο θέμα;

Όσο για την μπαταρία, εννοείς προς το καλύτερο; Εν σχέσει με τότε που είχες την etotalk rom;

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησες κάποιο άλλο θέμα;

Όσο για την μπαταρία, εννοείς προς το καλύτερο; Εν σχέσει με τότε που είχες την etotalk rom;

 

το εχω παρει απο etotalk με την rom τους μεσα

μετα πειραματιστηκα λιγο ..περασα lewa, umi , και κατεληξα στου gommers

τωρα που εβαλα JB παρατηρησα οτι η διαρκεια μπαταριας σε σχεση με του gommers πιστευω οτι ηταν ενα 30 % πανω

Link to comment
Share on other sites

το εχω παρει απο etotalk με την rom τους μεσα

μετα πειραματιστηκα λιγο ..περασα lewa, umi , και κατεληξα στου gommers

τωρα που εβαλα JB παρατηρησα οτι η διαρκεια μπαταριας σε σχεση με του gommers πιστευω οτι ηταν ενα 30 % πανω

Παρατήρησες τίποτα άλλα προβλήματα πέρα από πυξίδα και led; Λέγοντας LED φαντάζομαι ότι αναφέρεσαι στην δίοδο πάνω αριστερά όπως κοιτάς το τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησες τίποτα άλλα προβλήματα πέρα από πυξίδα και led; Λέγοντας LED φαντάζομαι ότι αναφέρεσαι στην δίοδο πάνω αριστερά όπως κοιτάς το τηλέφωνο;

 

ναι αυτο ειναι ..οταν φωρτιζει το κινητο ειναι αναμενο κανονικα ..οταν πχ εχεις μαι αναπαντητη ομως δεν αναβοσβινει οπως πριν

το μονο προβλημα το gps οτι αργει να κλειδωσει

Edited by pngwts
Link to comment
Share on other sites

Flashαρα το jb 4.1.1 του dexian, αφού βέβαια αναγκάστηκα να κάνω wipe data/factory reset μιας και χωρίς αυτό αντιμετώπιζα αρκετά προβλήματα.

Δουλεύει απροβλημάτιστα, με μοναδικό πρόβλημα τα LED ειδοποίησης, τα οποία δεν λειτουργούν ΜΟΝΟ στην περίπτωση ειδοποίησης, όπως ανέφερε κι ο Παναγιώτης. Ακόμα και το GPS λειτουργεί άψογα και κλειδώνει σε χρόνο 0 (τουλάχιστον σε έναν έλεγχο που έκανα).

Για ζωή μπαταρίας δεν μπορώ να πω ακόμα μιας και συνεχώς το δούλευα.

Παρόλα ταύτα δεν αναγνώρισε τα 2 δίκτυα, Cosmote και Wind, αλλά τα ανέγραφε ως NEW SIM 01 και NEW SIM 02 αντιστοίχως.

 

Σ.Σ. Είδα ότι βγήκε και επίσημη 4.1.1 για το Newman, επομένως υπομονή να την rootάρουν.

Edited by raftoput
Link to comment
Share on other sites

Flashαρα το jb 4.1.1 του dexian, αφού βέβαια αναγκάστηκα να κάνω wipe data/factory reset μιας και χωρίς αυτό αντιμετώπιζα αρκετά προβλήματα.

Δουλεύει απροβλημάτιστα, με μοναδικό πρόβλημα τα LED ειδοποίησης, τα οποία δεν λειτουργούν ΜΟΝΟ στην περίπτωση ειδοποίησης, όπως ανέφερε κι ο Παναγιώτης. Ακόμα και το GPS λειτουργεί άψογα και κλειδώνει σε χρόνο 0 (τουλάχιστον σε έναν έλεγχο που έκανα).

Για ζωή μπαταρίας δεν μπορώ να πω ακόμα μιας και συνεχώς το δούλευα.

Παρόλα ταύτα δεν αναγνώρισε τα 2 δίκτυα, Cosmote και Wind, αλλά τα ανέγραφε ως NEW SIM 01 και NEW SIM 02 αντιστοίχως.

 

Σ.Σ. Είδα ότι βγήκε και επίσημη 4.1.1 για το Newman, επομένως υπομονή να την rootάρουν.

 

 

το ειδα και εγω..βγηκε και ροοταρισμενη

μολις την περασα ..ολα τελεια!

Link to comment
Share on other sites

http://pan.baidu.com/share/link?shareid=354440&uk=639202429

You have to copy Signed_update2.0.1 File to your SD Card, enter in recovery mode (volume+ and power button) and do this:

- Choose Wipe data/factory reset --- Yes

- Choose Wipe cache partition --- Yes

- Go to Adavanced --> Wipe dalvik cache --- Yes

- Go back

- Install Zip from SD --- choose the Signed... zip file --- Yes

- Wait until finished and reboot system.

..............................................................

(copy from XDA developers)

Edited by stekon

Phone: Iphone 13 pro - Samsung s21 fe 5G

Link to comment
Share on other sites

http://pan.baidu.com/share/link?shareid=354440&uk=639202429

You have to copy Signed_update2.0.1 File to your SD Card, enter in recovery mode (volume+ and power button) and do this:

- Choose Wipe data/factory reset --- Yes

- Choose Wipe cache partition --- Yes

- Go to Adavanced --> Wipe dalvik cache --- Yes

- Go back

- Install Zip from SD --- choose the Signed... zip file --- Yes

- Wait until finished and reboot system.

..............................................................

(copy from XDA developers)

 

παιδια ..εχω περασει την επισημη εδω και 2 μερες και εχω καταληξει στο συμπερασμα οτι η μπαταρια εξαντληται πολυ γρηγορα..δεν ξερω γιατι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

υπαρχει καποιο λινκ στο οποιο να κατεβασω το αρχειο για να κανω root μεσω RecoveryMode χωρις να αλλαξω rom εφοσον ειμαι ευχαριστημενος με την official?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. γίνεται μια προσπάθεια μετάφρασης στα ελληνικά της lewa OS ROM. Όποιος ενδιαφέρεται να βοηθήσει ας μπει εδώ. http://androidtranslator.etomaszow.eu/LewaOS-4.1/?lang=el μετά από συνομιλία που είχα με αυτόν που έχει το project, τα μεταφρασμένα αρχεία αυτός τα χρησιμοποιεί για την Lewa OS ROM στα JiayuG3, Newman N1, Umi X1, ZTE V970.

 

Όποιος μπορεί και έχει όρεξη, ας βοηθήσει.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

απλά μπες εδώ και μπες σε καποια απ τα αρχεία. είναι απλή η διαδικασία.

http://androidtranslator.etomaszow.eu/LewaOS-4.1/?lang=el

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...