Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια υπαρχει καποιος απο εσας που να φοραει την amnosferum rom?? Τις φωτογραφιες που τραβατε σας τις εμφανιζει κανονικα ή σαν κατεστραμμενο αρχειο??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια υπαρχει καποιος απο εσας που να φοραει την amnosferum rom?? Τις φωτογραφιες που τραβατε σας τις εμφανιζει κανονικα ή σαν κατεστραμμενο αρχειο??

 

Κανονικότατα!

Δοκίμασες να αλλάξεις χώρο αποθήκευσης μήπως κάτι παίζει με την κάρτα μνήμης;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια υπαρχει καποιος απο εσας που να φοραει την amnosferum rom?? Τις φωτογραφιες που τραβατε σας τις εμφανιζει κανονικα ή σαν κατεστραμμενο αρχειο??

 

Ρε παιδιά μου αρέσει που έχετε τρελαθεί τόσο πολύ με την amnosferum εγώ που την δοκίμασα συνέχεια μου έβγαζε προβλήματα δεν μου φόρτωνε την μια τα widget σε νοβα και touchwiz και μετά όταν την ξανά έβαλα δεν μου φόρτωνε καθόλου την TouchWiz κατά τα άλλα ήταν με πολύ όμορφο περιβάλλον

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου αρέσει που έχετε τρελαθεί τόσο πολύ με την amnosferum εγώ που την δοκίμασα συνέχεια μου έβγαζε προβλήματα δεν μου φόρτωνε την μια τα widget σε νοβα και touchwiz και μετά όταν την ξανά έβαλα δεν μου φόρτωνε καθόλου την TouchWiz κατά τα άλλα ήταν με πολύ όμορφο περιβάλλον

 

Εμενα δεν μου εχει βγαλει το παραμικρο, ειναι μακραν η πιο γρηγορη απο οσες εζω δοκιμασει και με την καλυτερη διαχειριση μνημης... πως να μην τρελλαθουμε μετα?? Και τωρα οσων αφορα τις φωτογραφιες, και πριν ενα τετραημερο που την ειχα ξανα φορεμενη, εβγαζε κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

Κανονικότατα!

Δοκίμασες να αλλάξεις χώρο αποθήκευσης μήπως κάτι παίζει με την κάρτα μνήμης;

 

Θα το δω τωρα αμεσως....

 

Edit: ok, problem solved... κατι παιζει με την sd... το ρυθμισα να αποθηκευει στο τηλεφωνο και τελος...

Edited by stefano_d23
Link to comment
Share on other sites

Θα το δω τωρα αμεσως....

 

Edit: ok, problem solved... κατι παιζει με την sd... το ρυθμισα να αποθηκευει στο τηλεφωνο και τελος...

 

Μήπως πείραξες καμία ρύθμιση στον RedPill και έχει μπερδέψει τις διαδρομές; Κάνε ένα φορμάτ στην κάρτα και ξαναδοκίμασε. Δεν μπορείς να αποθηκεύεις συνέχεια στο τηλέφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πείραξες καμία ρύθμιση στον RedPill και έχει μπερδέψει τις διαδρομές; Κάνε ένα φορμάτ στην κάρτα και ξαναδοκίμασε. Δεν μπορείς να αποθηκεύεις συνέχεια στο τηλέφωνο...

 

Ναι, εκανα external to internal script χτες... το απενεργοποιησα

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μολις μου ηρθε update απο google talk σε hangout...!:mad:

τι ειναι αυτο το χαλι ρε παιδες?

καηκαμε πραγματικα!

εμενα το gtalk ηταν εργαλειο στην δουλεια μου!

εδω πλεον δεν βλεπεις καν αν ειναι καποιος ονλαιν η οφλαιν!

τι πατατα τωρα ειναι αυτη μου λετε?

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2036796

 

εδώ αναφέρει ότι η κάρτα μνήμης του τηλεφώνου

προστήθετε στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου ?

ή κατάλαβα κάτι λάθος .αν ισχύει πάντως είναι ότι

καλύτερο

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Edit:Μολις τωρα ειδα οτι υπαρχει fix για τον ηχο του βιντεο http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1939513&stc=1&d=1367819221

 

Η ρομ που περασα εχει μπαγκ στον ηχο του βιντεο πως το περναω με wipe cach κ μετα νταλβικ κ αντβανς? Εβγαλα την ωμεγα γιατι εβλεπα μετα απο πιεση ενα μικρο λαγκαρισμα κ τα εσβησα ολα κ φτου απτην αρχη.. αλλα βλεπω οτι κ με αυτην σκαλωνει περισσοτερο ο νοβα χωρις εφαρμογες κ παιχνιδια αν κ ειναι ομορφη.. ισως ειμαι πολυ απαιτητικΟς εγω..

 

Με τον νοβα οταν το εχω σε κυβο δε σκρολαρει καλα.. ενω στο μαμα λαντσερ κ στον lg δουλευει πιο καλα το μπαγκ με τον ηχο το εφτιαξα.. ομως μ εβγαλε προβλημα στα widjets και κανει διακοπες ο tw η δε τα βγαζει καθολου τα widgets. Τωρα ξανα κατεβαζω την ωμεγα 16 δε ξερω ειμαι γεροπαραξενος απτα 27 χα χα

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μία μικρή γεύση από τις ρυθμίσεις της v10 που παρέθεσε στους XDA ο Amnodaniel. :)

Νομίζω πως αξίζει η αναμονή γιατί το παλικάρι έχει δείξει πως ότι ανεβάζει δουλεύει "τέλεια".

 

επειδη εγω δεν αντεχω να περιμενω παιρνω back up και ξεκιναω....:lol::lol:

θα επανελθω με εντυπωσεις..

Link to comment
Share on other sites

επειδη εγω δεν αντεχω να περιμενω παιρνω back up και ξεκιναω....:lol::lol:

θα επανελθω με εντυπωσεις..

 

Μην ξεχάσεις να περάσεις το fix για τον ήχο της εγγραφής βίντεο.

Και αν σου αρέσει και την κρατήσεις να σου δώσω και τον diler που μου έφτιαξε ο motomoto. (Δες fb για εικόνα. ):)

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχάσεις να περάσεις το fix για τον ήχο της εγγραφής βίντεο.

Και αν σου αρέσει και την κρατήσεις να σου δώσω και τον diler που μου έφτιαξε ο motomoto. (Δες fb για εικόνα. ):)

 

Nαι το κατεβασα και το φιξ...

βασικα και με Phoenix μια χαρα ημουν αλλα με τρωει το χερι μου...τωρα..:lol::lol:

θα επανελθω...

ο dialer ειναι πολυ καλος!

κατσε να το στρώσω το κινητο και μου το στέλνεις...:)

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχάσεις να περάσεις το fix για τον ήχο της εγγραφής βίντεο.

Και αν σου αρέσει και την κρατήσεις να σου δώσω και τον diler που μου έφτιαξε ο motomoto. (Δες fb για εικόνα. ):)

 

Σε μενα παντως περα απτο φιξ για την καμερα τελεια δε δουλευει.. μου φερε μνημες που ειχα το s3 που φορτωνε τα widgets του καιρου μετα απο πατημα επιστροφης στο μενου. Δεν σου τη λεω.. απλα βλεπω οτι δε δουλευει απροβληματιστα ο νοβα και εχω σπαστει.. παρολαυτα ειναι ομορφη γρηγορη τρωει φουλ μπαταρια τωρα στην αρχη

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα παντως περα απτο φιξ για την καμερα τελεια δε δουλευει.. μου φερε μνημες που ειχα το s3 που φορτωνε τα widgets του καιρου μετα απο πατημα επιστροφης στο μενου. Δεν σου τη λεω.. απλα βλεπω οτι δε δουλευει απροβληματιστα ο νοβα και εχω σπαστει.. παρολαυτα ειναι ομορφη γρηγορη τρωει φουλ μπαταρια τωρα στην αρχη

 

Την έχω δύο εβδομάδες και τη δουλεύω (πρώτη φορά) με Tw launcher. Δεν έχω επαναφέρει ακόμα το backup του Nova αλλά επειδή είμαι περίεργος για τα προβλήματα που λες θα τον επαναφέρω αύριο να τον δοκιμάσω. :)

 

Το ότι εμένα μου κάθισε άψογα δεν σημαίνει πως θα συμβεί με όσους την δοκιμάσουν. Εξάλλου παιδιά η γνώμη μου είναι πως όλες οι ρομ που αναφέρουμε είναι καλές. Η διαφορά τους είναι στα θέματα και στα mods που θα επιλέξουμε εμείς στην εγκατάσταση (και συνήθως εκεί γίνεται η πατάτα).:p

 

Στη συγκεκριμένη ρομ μου άρεσε εξαρχής η απλότητα της εγκατάστασης (δεν σε τρελαίνει στον aroma) και το πανέμορφο θέμα (το οποίο όλος παραδόξως ακόμα δεν το εχω βαρεθεί).:)

Link to comment
Share on other sites

Την έχω δύο εβδομάδες και τη δουλεύω (πρώτη φορά) με Tw launcher. Δεν έχω επαναφέρει ακόμα το backup του Nova αλλά επειδή είμαι περίεργος για τα προβλήματα που λες θα τον επαναφέρω αύριο να τον δοκιμάσω. :)

 

Το ότι εμένα μου κάθισε άψογα δεν σημαίνει πως θα συμβεί με όσους την δοκιμάσουν. Εξάλλου παιδιά η γνώμη μου είναι πως όλες οι ρομ που αναφέρουμε είναι καλές. Η διαφορά τους είναι στα θέματα και στα mods που θα επιλέξουμε εμείς στην εγκατάσταση (και συνήθως εκεί γίνεται η πατάτα).:p

 

Στη συγκεκριμένη ρομ μου άρεσε εξαρχής η απλότητα της εγκατάστασης (δεν σε τρελαίνει στον aroma) και το πανέμορφο θέμα (το οποίο όλος παραδόξως ακόμα δεν το εχω βαρεθεί).:)

 

Κι εμενα με δουλευει αψογα... καλα, το θεμα ειναι ολα τα λεφτα, πολυ ξεχωριστο...

Link to comment
Share on other sites

Την έχω δύο εβδομάδες και τη δουλεύω (πρώτη φορά) με Tw launcher. Δεν έχω επαναφέρει ακόμα το backup του Nova αλλά επειδή είμαι περίεργος για τα προβλήματα που λες θα τον επαναφέρω αύριο να τον δοκιμάσω. :)

 

Το ότι εμένα μου κάθισε άψογα δεν σημαίνει πως θα συμβεί με όσους την δοκιμάσουν. Εξάλλου παιδιά η γνώμη μου είναι πως όλες οι ρομ που αναφέρουμε είναι καλές. Η διαφορά τους είναι στα θέματα και στα mods που θα επιλέξουμε εμείς στην εγκατάσταση (και συνήθως εκεί γίνεται η πατάτα).:p

 

Στη συγκεκριμένη ρομ μου άρεσε εξαρχής η απλότητα της εγκατάστασης (δεν σε τρελαίνει στον aroma) και το πανέμορφο θέμα (το οποίο όλος παραδόξως ακόμα δεν το εχω βαρεθεί).:)

 

Σιγουρα παιζουν πολλα ρολο. Ο tw που τον δοκιμασα για λιγο σκρολαρε καλυτερα απτον νοβα π τον ειχα με κυβο ισως ειμαι ψειρας ως αηδιας τι να πω! Τωρα κατεβαζω την moon κ ξανακατεβασα την ωμεγα. Δεν εχω δοκιμασει να παρω μπακ απ κ παντα τα στηνω οοολα απτην αρχη κ αυτο με κουρασε... θελω μονο να μ πεις πως γινεταια μετα απο επανφορα εργαστ. Και φουλ wipe να μη χανω τα τηλεφωνα για τις εφαρμογες δε με νοιαζει γιατι τις ξανακατεβαζω κ δε τις βαζω οοολες παλι κ αφηνω τη σαβουρα εξω

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα παιζουν πολλα ρολο. Ο tw που τον δοκιμασα για λιγο σκρολαρε καλυτερα απτον νοβα π τον ειχα με κυβο ισως ειμαι ψειρας ως αηδιας τι να πω! Τωρα κατεβαζω την moon κ ξανακατεβασα την ωμεγα. Δεν εχω δοκιμασει να παρω μπακ απ κ παντα τα στηνω οοολα απτην αρχη κ αυτο με κουρασε... θελω μονο να μ πεις πως γινεταια μετα απο επανφορα εργαστ. Και φουλ wipe να μη χανω τα τηλεφωνα για τις εφαρμογες δε με νοιαζει γιατι τις ξανακατεβαζω κ δε τις βαζω οοολες παλι κ αφηνω τη σαβουρα εξω

 

Συγχρονισε τα με το gmail σου, κ μολις στησεις ξανα το κινητο και καταχωρησεις το gmail account σου, θα πεσουν αυτοματα...

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα παιζουν πολλα ρολο. Ο tw που τον δοκιμασα για λιγο σκρολαρε καλυτερα απτον νοβα π τον ειχα με κυβο ισως ειμαι ψειρας ως αηδιας τι να πω! Τωρα κατεβαζω την moon κ ξανακατεβασα την ωμεγα. Δεν εχω δοκιμασει να παρω μπακ απ κ παντα τα στηνω οοολα απτην αρχη κ αυτο με κουρασε... θελω μονο να μ πεις πως γινεταια μετα απο επανφορα εργαστ. Και φουλ wipe να μη χανω τα τηλεφωνα για τις εφαρμογες δε με νοιαζει γιατι τις ξανακατεβαζω κ δε τις βαζω οοολες παλι κ αφηνω τη σαβουρα εξω

 

Καλά...πλάκα μου κάνεις;;;:eek:

Ξαναστηνεις κάθε ρομ από την αρχή;

Χαρά στο κουράγιο σου!!!

Εγώ τα επαναφέρω όλα με titanium backup. Και όταν λέμε όλα εννοώ και αρχεία κλήσεων, μηνυμάτων, συνδέσεις wifi κ.λ.π.

Τώρα αν θες backup του Nova πήγαινε ρυθμίσεις Nova/δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας/αντίγραφο ασφαλείας.

Και για να το επαναφέρεις πας στην ίδια διαδρομή και πατάς επαναφορά :)

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα παντως περα απτο φιξ για την καμερα τελεια δε δουλευει.. μου φερε μνημες που ειχα το s3 που φορτωνε τα widgets του καιρου μετα απο πατημα επιστροφης στο μενου. Δεν σου τη λεω.. απλα βλεπω οτι δε δουλευει απροβληματιστα ο νοβα και εχω σπαστει.. παρολαυτα ειναι ομορφη γρηγορη τρωει φουλ μπαταρια τωρα στην αρχη

 

εχμμμ ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ ΕΠΑΝΕΦΕΡΑ τα παντα σε nova απο το προηγούμενο back up ΠΟΥ ΕΙΧΑ και δουλευουν ολα Α Ψ Ο Γ Α ....

 

Την έχω δύο εβδομάδες και τη δουλεύω (πρώτη φορά) με Tw launcher. Δεν έχω επαναφέρει ακόμα το backup του Nova αλλά επειδή είμαι περίεργος για τα προβλήματα που λες θα τον επαναφέρω αύριο να τον δοκιμάσω. :)

 

 

Μολις επανέφερα nova....

αψογα επανήλθαν ολα...

https://www.dropbox.com/s/raiafunu75txznr/2013-05-18%2017.20.19.png

https://www.dropbox.com/s/6m2fz598akcankl/2013-05-18%2017.19.45.png

https://www.dropbox.com/s/lwc6xgwauhwirmu/2013-05-18%2017.19.39.png

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλά...πλάκα μου κάνεις;;;:eek:

Ξαναστηνεις κάθε ρομ από την αρχή;

Χαρά στο κουράγιο σου!!!

Εγώ τα επαναφέρω όλα με titanium backup. Και όταν λέμε όλα εννοώ και αρχεία κλήσεων, μηνυμάτων, συνδέσεις wifi κ.λ.π.

Τώρα αν θες backup του Nova πήγαινε ρυθμίσεις Nova/δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας/αντίγραφο ασφαλείας.

Και για να το επαναφέρεις πας στην ίδια διαδρομή και πατάς επαναφορά :)

 

Τωρα τα σβησα ολα απο χθες το βραδυ αλλα αν θες πες τα μ λιγο πιο αναλυτικα.. γιατι εγω με τιτανιουμ παλι μια μια την περνουσα απο οτι θυμαμαι.. μην κ κλησεις δε τις εβρισκα.. αυτη τη φορα εφαγα ξενερωμα με ολα αυτα ισως το στησω κ να μη το ξαναπειραξω.. το τελειο δε προκειτ να το καταφερουμε ποτε..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τα σβησα ολα απο χθες το βραδυ αλλα αν θες πες τα μ λιγο πιο αναλυτικα.. γιατι εγω με τιτανιουμ παλι μια μια την περνουσα απο οτι θυμαμαι.. μην κ κλησεις δε τις εβρισκα.. αυτη τη φορα εφαγα ξενερωμα με ολα αυτα ισως το στησω κ να μη το ξαναπειραξω.. το τελειο δε προκειτ να το καταφερουμε ποτε..

 

Θα βγούμε off topic αλλά σου βάζω τις τρεις επιλογές που δεν βρίσκεις.

Link to comment
Share on other sites

pandrits ολα καλα πραγματικα με την AmnoSferum το κινητο πεταει αλλα δεν βλεπω ρυθμίσεις που ειχα με την phoenix για την πανω μπαρα το πληκτρολόγιο και τοσα αλλα...

γενικα ενω παω σφαιρα εχω λιγοτερη παραμετροποίηση...:(

 

(ασχετο ο βασικος launcher της ειναι πραγματικά απίθανος!!!!)

Link to comment
Share on other sites

pandrits ολα καλα πραγματικα με την AmnoSferum το κινητο πεταει αλλα δεν βλεπω ρυθμίσεις που ειχα με την phoenix για την πανω μπαρα το πληκτρολόγιο και τοσα αλλα...

γενικα ενω παω σφαιρα εχω λιγοτερη παραμετροποίηση...:(

 

(ασχετο ο βασικος launcher της ειναι πραγματικά απίθανος!!!!)

 

Ποιον κερνελ φορεσες πανω??

Link to comment
Share on other sites

pandrits ολα καλα πραγματικα με την AmnoSferum το κινητο πεταει αλλα δεν βλεπω ρυθμίσεις που ειχα με την phoenix για την πανω μπαρα το πληκτρολόγιο και τοσα αλλα...

γενικα ενω παω σφαιρα εχω λιγοτερη παραμετροποίηση...:(

 

(ασχετο ο βασικος launcher της ειναι πραγματικά απίθανος!!!!)

 

Αν εννοείς το Simplistic Framework το έχει ξεχωριστά για φλασάρισμα. :)

http://www.wuala.com/amnodaniel/Samsung%20Note%20ll/

 

Την phoenix έχω πολύ καιρό να την βάλω...δεν μπορώ να κάνω σύγκριση.

Επίσης Xposed installer και XposedAppSettings για αλλαγή του dpi σε οποιαδήποτε εφαρμογή θέλουμε μπορείς να το εγκαταστησεις μετά και λειτουργεί κανονικά. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...