Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ειναι δικια του.ειναι η eclipse v4 την οποια την πειραζει ο ακης και διορθωνει τα μικροπροβληματα που εχει.βασικα τις κανει τουμπανο!!:D:D

 

ναι το ξερω οτι δεν ειναι δικια του....το ερωτημα ηταν πιο πολυ για το τι αλλαγες θα εχει η νεα εκδοση :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οκ παιδες...Ασχοληθηκα ενα διωρακι στα γρηγορα...

 

Odex eclipse v4 https://mega.nz/#!6U1mxB4A!3Gvto98IQXOssAKZNwgw4gcwVyz1M3YN_UZm0HxgPpI

 

Deodex eclipse v4 soon...

 

Odex Double Face N4 https://mega.nz/#!bdlwlSzQ!snf0fKm31bMKTSecLdVR81kc-ddjB34HwtnoUsuIwNI

 

 

 

Διαγραφη και update ολων των codecs της Eclipse V4

Odex system apps

Odex private apps

Odex framework

Γρηγοροτερο ανοιγμα των εφαρμογων

Fixed and boost system sounds

systemui S6

Update google service

Update google play

Fixed ram απο lollipop 5.1.1 Τωρα δεν μπουκωνει ...Ξεμπουκωνει...

Fixed csc (Αλλαγη σε Ελληνικα)

Διαγραφη Gprs glass-10 και αυτοματη προσαρμογη δικτυου που εχει ο καθενας

Block ads , διαφημισεις κτλ. δεν χρειαζεται να βαλετε καποιο προγραμμα.

Διαγραφη Sbrowser

And Odex Chrome performance , update library .

EuroGps

And Dns apk

Ελληνικο Dns (default)

Εαν δειτε τιποτα σπαστικα σφυριξτε..

Κατα ταλλα εμφανισιακα ειναι οπως την βαλατε απο το xda.Εαν εχει κατι να πυροβολησετε τον dev στο Xda:hunter:

Τα ξαναλεμε:grin:

 

 

Υστερογραφο ....

 

Οσοι θελετε να πειραζετε τις επιδοσεις δεν θα κανετε τιποτε αλλο εκτο απο....

Με τον rout explorer θα ακολουθησετε την διαδρομη... system/etc/init.d/luzlactiveq_mod θα το κρατησετε πατημενο με το δακτυλο σας και μολις ανοιξει το μενου θα πατε open in text editor.Στην πρωτη σειρα που βλεπετε ( echo 70 ) Eαν ανεβασετε ανα 10 μεχρι το 100 πεφτουν οι επιδοσεις αλλα εχει καλυτερη μπαταρια.εαν το κατεβασετε εως το 20 τρεχει ποιο γρηγορα ολο το συστημα αλλα τσιμπα μπαταρια.) Οτι και να κανετε μην ξεχαστε μετα να κανετε επανεκκινηση.

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

ακη καλημερα καταρχην και συγχαρητηρια για τον χρονο που διαθετεις και για εμας :)

 

 

η eclipse v4 ενταξει, την ξερουμε...:D

 

η Double Face N4 ειναι απλα σαν πορτ απο το νοτε 4 η αλλαζει και κατι αλλο???

 

 

edit ps

 

 

οι ρομς 'σου' ειναι 3 ετσι?

κατεβαζω και την Double Face N2 XXUFNL1-LITE V4 27-08-15 Agni Kernel 4.3.9 να την δοκιμασω και βλεπουμε...

Edited by alexclone
Link to comment
Share on other sites

ακη καλημερα καταρχην και συγχαρητηρια για τον χρονο που διαθετεις και για εμας :)

 

 

η eclipse v4 ενταξει, την ξερουμε...:D

 

η Double Face N4 ειναι απλα σαν πορτ απο το νοτε 4 η αλλαζει και κατι αλλο???

 

 

edit ps

 

 

οι ρομς 'σου' ειναι 3 ετσι?

κατεβαζω και την Double Face N2 XXUFNL1-LITE V4 27-08-15 Agni Kernel 4.3.9 να την δοκιμασω και βλεπουμε...

 

Δεν ειναι 3 μια ειναι δικια μου η Ν4 απλα διορθωσεις κανω και στις υπολοιπες οποτε βρισκω χρονο

Ναι Αλεξ τα ιδια ειναι ολα αυτα τα πορτ απο το κορεατικο S3 οσο για την D.F.N-2 ειναι 4.4.2 στοκ στυλ.

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

κατεβαζω και την Double Face N2 XXUFNL1-LITE V4 27-08-15 Agni Kernel 4.3.9 να την δοκιμασω και βλεπουμε...

 

Αυτήν έχω και έχω αράααααααξει...:D

 

Ευχαριστώ Άκη :bow:

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να κάνεις και τις ρυθμίσεις να εμφανίζονται ''ως λίστα''?

 

Μόνο αυτό μου λείπει... :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η ΡΟΜ ! Ευχαριστούμε πολύ !

Σε σύγκριση με την dn4 2.1 είναι λιγάκι πιο αργή (στο αντυτυ 25κ έναντι 29κ) όχι βέβαια ότι έχει κάποια σημασία ...

Γνωρίζει κάνεις πότε θα υπάρξει αναβάθμιση σε 5.0 ώστε να είναι δυνατή η μετάβαση σε πορτ του νοτε 5 ?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η ΡΟΜ ! Ευχαριστούμε πολύ !

Σε σύγκριση με την dn4 2.1 είναι λιγάκι πιο αργή (στο αντυτυ 25κ έναντι 29κ) όχι βέβαια ότι έχει κάποια σημασία ...

 

Εγώ με την onirama έχω antutu 29k

 

 

 

 

Γνωρίζει κάνεις πότε θα υπάρξει αναβάθμιση σε 5.0 ώστε να είναι δυνατή η μετάβαση σε πορτ του νοτε 5 ?

 

Aν εννοείς official λολλιποπ... ποτέ...

 

Έχει σταματήσει η υποστήριξη στο Note 2 ;)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η ΡΟΜ ! Ευχαριστούμε πολύ !

Σε σύγκριση με την dn4 2.1 είναι λιγάκι πιο αργή (στο αντυτυ 25κ έναντι 29κ) όχι βέβαια ότι έχει κάποια σημασία ...

Γνωρίζει κάνεις πότε θα υπάρξει αναβάθμιση σε 5.0 ώστε να είναι δυνατή η μετάβαση σε πορτ του νοτε 5 ?

 

Εχει ενεργοποιημενο το power save πηγαινε ρυθμισεις - εξοικ. ενεργειας - λειτουργια εξοικ.ενεργειας μπες και σβησε τις τρεις ενεργοποιημενες επιλογες

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να κάνεις και τις ρυθμίσεις να εμφανίζονται ''ως λίστα''?

 

Μόνο αυτό μου λείπει... :)

 

και εγω σε αυτην εχω αραξει ,πολυ καλλη για εμενα ,μονο αν μπορεις να κανεις οι ρυθμίσεις να εμφανίζονται και ως λίστα σε μαυρο παλι φοντο οπως παραδειγμα ειναι η [Phantom ROM 4.4.2][XXUFNI4][27-10-14]v13 που μπορεις να επιλεξεις τρεις διαφορετικους τροπους εμφανισης

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να κάνεις και τις ρυθμίσεις να εμφανίζονται ''ως λίστα''?

 

Μόνο αυτό μου λείπει... :)

 

και εγω σε αυτην εχω αραξει ,πολυ καλλη για εμενα ,μονο αν μπορεις να κανεις οι ρυθμίσεις να εμφανίζονται και ως λίστα σε μαυρο παλι φοντο οπως παραδειγμα ειναι η [Phantom ROM 4.4.2][XXUFNI4][27-10-14]v13 που μπορεις να επιλεξεις τρεις διαφορετικους τροπους εμφανισης

 

Παιδες Δηλαδη ετσι ?

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε...

 

Φαντάσου όπως είναι τώρα αλλά να μην έχει καρτέλες πάνω...

 

Να ξεκινάει από το ''wifi'' (όπως όλα) και να καταλήγει στις ''πληροφορίες συσκευής''

 

Kοίτα εδώ στο 2:35

 

 

Θα το εχεις δει σίγουρα απλά δεν καταλαβαίνεις πως το λέω.

 

Κάποια ρομ που δοκίμαζα (eclipse? κάποια άλλη?) για το δικό μας ήταν έτσι...

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

Παιδες Δηλαδη ετσι ?

 

εμενα με βολευει το αλλο που ειναι σε λιστα καθετη συνεχως αναπτυγμενο το μενου,οπως ηταν παλια σε 4,1,2,που ρολαριζε με μια κινηση που δακτυλου προς τα πανω η προς τα κατω με τη μια

αν γινεται να το βαλεις καθως επισης και αυτο που εδειξες προηγουμενως στην D.Face_onirama και στην eclipse θα ειμαι σου ευγνωμων διοτι αυτες οι δυο ρομ μου αρεσουν ιδιαιτερα μετα απο τις βελτιωσεις που εχεις κανει,

+εγω θα θελα να σε ευχαριστησω για τις διορθωσεις/βελτιωσεις και τον χρονο που αφιερωνεις για μας και χαιρομαστε ακομα το ωραιο κινητο μας

Link to comment
Share on other sites

εμενα με βολευει το αλλο που ειναι σε λιστα καθετη συνεχως αναπτυγμενο το μενου,οπως ηταν παλια σε 4,1,2,που ρολαριζε με μια κινηση που δακτυλου προς τα πανω η προς τα κατω με τη μια

 

Ακριβώς αυτό , το ίδιο λέμε (το οποίο δείχνω στο βίντεο που ποστάρισα πιό πάνω)

 

Επίσης αν , λέω αν γίνεται να μπορεί να διαβάζει OTG NTFS format...

 

Δεν γνωρίζω αν είναι θέμα κέρνελ αυτό αλλά αν γίνεται καλό θα ήταν...

 

Άκη και εγώ σε ευχαριστώ :bow:

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε...

 

Φαντάσου όπως είναι τώρα αλλά να μην έχει καρτέλες πάνω...

 

Να ξεκινάει από το ''wifi'' (όπως όλα) και να καταλήγει στις ''πληροφορίες συσκευής''

 

Kοίτα εδώ στο 2:35

 

 

Θα το εχεις δει σίγουρα απλά δεν καταλαβαίνεις πως το λέω.

 

Κάποια ρομ που δοκίμαζα (eclipse? κάποια άλλη?) για το δικό μας ήταν έτσι...

 

συμφωνω οπως στο 2:35

Link to comment
Share on other sites

MODEM Εχω το DDENA1 γιατι σε απειρες δοκιμες που εκανα εχει το ποιο γρηγορο connect.

 

Όντως έχει αστραπιαίο connect, αλλά η ποιότητα ήχου για τον συνομιλητή μέτρια και το σήμα σχετικά αδύνατο. Αλλη εναλλακτική που να τα συνδυάζει υπάρχει? Αν παίζει ρόλο, ο παροχος είναι cosmote.

Edited by dimirass
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά από πολλές δοκιμές προγραμμάτων και διαφόρων ρομ θέλω να να διαγράψω πολλά άχρηστα αρχεία και φακέλους που μαζεύτηκαν. Ποιες διαγραφές να κάνω από recovery;

factory reset και wipe data είναι σωστά; έχω την επόμενη rom στην sd card.

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά από πολλές δοκιμές προγραμμάτων και διαφόρων ρομ θέλω να να διαγράψω πολλά άχρηστα αρχεία και φακέλους που μαζεύτηκαν. Ποιες διαγραφές να κάνω από recovery;

factory reset και wipe data είναι σωστά; έχω την επόμενη rom στην sd card.

Με factory reset θα χάσεις και τυχόν προσωπικές ρυθμίσεις, λογαριασμούς, επαφές, μηνύματα κλπ.

Αν θέλεις να διαγράψεις όλα τα προηγούμενα μαζί με όλη την εσωτερική μνήμη πρέπει να επιλέξεις και μέσα από τις ρυθμίσεις της συσκευής Διαμόρφωση εσωτερικού χώρου (βγάλε την εξωτερική κάρτα για να είσαι σίγουρος πως δεν θα πάει κάτι στραβά).

Θεωρητικά με wipe cache (και dalvik cache αν σου δίνεται η επιλογή) είσαι καλυμμένος, το factory reset φυσικά είναι προτιμότερο.

 

Για υπολείμματα αρχείων μπορείς να δοκιμάσεις και με την εφαρμογή sdmaid απ'το Play Store.

Link to comment
Share on other sites

Με factory reset θα χάσεις και τυχόν προσωπικές ρυθμίσεις, λογαριασμούς, επαφές, μηνύματα κλπ.

Αν θέλεις να διαγράψεις όλα τα προηγούμενα μαζί με όλη την εσωτερική μνήμη πρέπει να επιλέξεις και μέσα από τις ρυθμίσεις της συσκευής Διαμόρφωση εσωτερικού χώρου (βγάλε την εξωτερική κάρτα για να είσαι σίγουρος πως δεν θα πάει κάτι στραβά).

Θεωρητικά με wipe cache (και dalvik cache αν σου δίνεται η επιλογή) είσαι καλυμμένος, το factory reset φυσικά είναι προτιμότερο.

 

Με αυτό μάλλον θα χάσει και τη recovery...

 

Eγώ δεν θα το έκανα πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς ποια εξτρά toggles είναι συμβατά για την eclipse v4 ή την Double Face N4 ?

Επίσης υπάρχει κάπου στο xda μαζεμένα όλα τα διαθέσιμα toggles για note 2

Χρησιμοποιώ εδώ και καιρό την dn4 v2.1 με την MOD V9 (36 έξτρα Toggles) ώστε να έχω πχ τα memory, flashlight, toolbox, change user toggles.

Βέβαια μπορώ να τα προσθαφαιρώ στην dn4 μέσω του προγράμματος quick panel manager που κάνει δουλειά - δεν το έχω όμως δοκιμάσει στην eclipse v4 ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Αγορασα χτες μια μπαταρια απο εληνικο eshop στα 15 ευρω μαζι με μεταφορικα. Διοτι η παλια πιστευω εχασε την απόδοση της και δεν εχει αυτονομία οπως οταν το πηρα καινούριο. Με την νεα μπαταρια σήμερα βλεπω οτι μου κανει κατι κουλα. Δηλαδη ενω το φορτησα πληρες απο το 0. Αρχησε να πεφτει το ποσοστο οχι κατα μια μοναδα αλλα ανα 10% περιπου. Και οταν το φορτηζω κλειστό και μου λεει οτι φορτησε πληρες. Μετα το ανοίγω και μου εμφανηζει 97% και οχι 100%.εκανα και calibration με ενα προγραμμα. Αλλα δεν ξερω αν κανει οντως δουλεια. Ξερει καποιος ενα καλλο πρόγραμμα για batery calibration που να τρεχει σε 4.4.2 η 4.4.4 και να κανει δουλεια. Η μηπως φταιει η μπαταρια? Αν μπορεί καποιος να με βοηθησει τι φταιει για να ξερω αν εχει ελατωμα να την επιστρέψω
Link to comment
Share on other sites

Mετά τους 4 - 5 κύκλους φόρτισης θα δεις τι κάνει η μπαταρία και αν έχει πρόβλημα

 

Εκφόρτιση μέχρι το 20% και μετά πλήρη φόρτιση χωρίς διακοπές

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Αγορασα χτες μια μπαταρια απο εληνικο eshop στα 15 ευρω μαζι με μεταφορικα. Διοτι η παλια πιστευω εχασε την απόδοση της και δεν εχει αυτονομία οπως οταν το πηρα καινούριο. Με την νεα μπαταρια σήμερα βλεπω οτι μου κανει κατι κουλα. Δηλαδη ενω το φορτησα πληρες απο το 0. Αρχησε να πεφτει το ποσοστο οχι κατα μια μοναδα αλλα ανα 10% περιπου. Και οταν το φορτηζω κλειστό και μου λεει οτι φορτησε πληρες. Μετα το ανοίγω και μου εμφανηζει 97% και οχι 100%.εκανα και calibration με ενα προγραμμα. Αλλα δεν ξερω αν κανει οντως δουλεια. Ξερει καποιος ενα καλλο πρόγραμμα για batery calibration που να τρεχει σε 4.4.2 η 4.4.4 και να κανει δουλεια. Η μηπως φταιει η μπαταρια? Αν μπορεί καποιος να με βοηθησει τι φταιει για να ξερω αν εχει ελατωμα να την επιστρέψω
Να υποθέσω ότι σου έστειλαν μαϊμού μπαταρία;.....
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι να πω πριν λιγο το φορτησα ,με το καλωδιο φορεμενο ελεγε 100% και μολις το εβγαλα εγραψε με τη μια 98% και τωρα που γραφω (μετα απο 20 λεπτα) που ηταν στο 98% επεσε στα 78 χωρις να κανω τιποτα ιδιαιτερο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...