Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν δουλεύει....

 

sent from my Galaxy NoteII

 

Γραψε στο forum της eclipse να σου δωσουν ενα Generic.kl με αριστερα τα apps καποιος θα σου απαντησει η θα στο ανεβασω αυριο.:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εάν θέλεις φλάσαρε το παρακάτω αρχείο για να έχεις τα recents apps στο αριστερό soft key.

https://www.dropbox.com/s/k9cih34wu9ityi9/N4%20Stock%20Key.zip?dl=0

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει....

 

sent from my Galaxy NoteII

Δεν σου βγαζει αυτα τα 2 σταδια?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160420/801c0d5138e38fa23a8ec9eeddf573b7.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160420/c8ce31950215e0f5447dcd47c1cbc6b8.jpg

Εμενα παντως δουλευει και στος 3 τελευταιες ρομ του ακιςς που εχω φλασαρει.

Αφου εκανες δουλεια δεν εχει σημασια παντως.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ δεν εχω ιδεα Κωστα γιατι σε μενα δουλευουν ρολοι.Τι υποψιαζομαι...Εγω δουλευω παντα το κλασικο παλιο recovery.αυτο εχει ως αποτελεσμα να εχει την λειτουργια clean and install new rom .Ο dev που το εφτιαξε εχει δειξει με τα φλασαρισματα που εχω κανει οταν αλλαζω ενα ρομ οτι καθαριζει καλα.Πολλα παγωματα οφειλονται σε δυο λογους:Ενας χριστης δεν κανει σωστα wipe και δεν εχει το recovery που ειναι σωστο και λειτουργικο.Μην κοιτατε τα tab και τι λεει ο καθενας .Το θεμα ειναι να δουλευει σωστα.
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:Philz recovery.

Edit:Για τα παραπανω που εγραψα θελω να πω οτι μπορει να αφηνουν αρχεια απο το παλιο ρομ .Επισης προβληματα δημουργουνται οταν κανετε επαναφορες ρομ με παλιο bootloader.Ετσι η μνημη συσκευης και η εξωτερικη μνημη γινονται μπριαμ τουρλου με φετα και λαδοριγανη:p(Πωωω πεινασα χαχαχα)Κατα ταλλα το Note δεν σημαινει οτι παθαινει κατι αλλα δημιουργουνται σπαστικα προβληματα στο χρηστη.

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ! Τωρα αμα σου πω δεν θυμαμαι α ναι ..6.26.6 αμα γραψεις philz recovery note 2 xda θα στο βγαλει να τα βρεις εχει και ποιο καινουργια νομιζω εχω κανα δυο χρονια να το κοιταξω.:D
Link to comment
Share on other sites

Ειναι κατι που δεν ασχοληθηκα ποτε Κωστα γιατι...Το recovery ειναι μια εφαρμογη των..ακρων.Δηλαδη Οσο ειναι χρησιμη την καταλληλη στιγμη τοσο αχρηστη ειναι γιατι δεν την δουλευεις ως εργασια στο Note αλλα ως εφαρμογη φλας-wipe.Ετσι απο την στιγμη που ειδα τοσο καιρο οτι μου κανει την δουλεια σωστα δεν ξανα ασχοληθηκα μ'αυτη.Τα παγωματα που εχεις η οτι αλλα δεν μου παει καπου αλλου παρα μονο στο recovery .Το ρομ εγω ειμαι στην εβδομη μερα που το εχω πολλες εφαρμογες δεν εχω καμια τριανταρια και ολα δουλευουν καλα με καλη διαχειριση μπαταριας Νοβα δεν δουλευω γιατι τρωει μπαταρια :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ! Τωρα αμα σου πω δεν θυμαμαι α ναι ..6.26.6 αμα γραψεις philz recovery note 2 xda θα στο βγαλει να τα βρεις εχει και ποιο καινουργια νομιζω εχω κανα δυο χρονια να το κοιταξω.:D

 

Οι διαθέσεις του Philz είναι περιέργες, με την έκδοση αυτή που εσένα δε σου δημιούργησε ποτέ πρόβλημα, εμένα έβλεπε με δυσκολία την κάρτα μνήμης δε μπορούσε να τρέξει τον aroma installer. Με την τελευταία έκδοση κανένα πρόβλημα.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Οι διαθέσεις του Philz είναι περιέργες, με την έκδοση αυτή που εσένα δε σου δημιούργησε ποτέ πρόβλημα, εμένα έβλεπε με δυσκολία την κάρτα μνήμης δε μπορούσε να τρέξει τον aroma installer. Με την τελευταία έκδοση κανένα πρόβλημα.

Κοιτα να σου πω την γνωμη μου...Οι καρτες μνημης σε ενα Note γενικα στις συσκευες πρεπει να εχουν παντα υψηλο read-write.Αλλιως παντα δημιουργουν προβληματα στις ταχυτητες.Εγω εχω μια SD SAN DISK64 ειχα σκασει θυμαμαι 90Ε και δεν μου δημιουργησε προβληματα ποτε.Επισης στο recovery του philz εχει επιλογη να την κανεις απο κει φορματ sd default την οποια την κανει μια χαρα.Οχι φορματ μεσα απο το μενου του Note.

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ μια Lexar που την είχα αγοράσει 100€ περίπου πριν δέκα χρόνια αλλά τα λεφτά της τα έβγαλε γιατί τη χρησιμοποίησα σε όλα τα τηλέφωνα μου αυτά τα χρόνια και δε μου δημιούργησε ποτέ πρόβλημα με εκατοντάδες φλασαρίσματα.

Ερώτηση: Είμαι με την S7 Edge Style Lite 10-4-16, απόλυτα ευχαριστημένος με εξαίρεση την αυξημένη κατανάλωση που νομίζω ότι οφείλεται στο modem που έχει, αξίξει η μετάβαση στην τελαυταία lite που έδωσες χτες η οποία είναι και deoxed?

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ μια Lexar που την είχα αγοράσει 100€ περίπου πριν δέκα χρόνια αλλά τα λεφτά της τα έβγαλε γιατί τη χρησιμοποίησα σε όλα τα τηλέφωνα μου αυτά τα χρόνια και δε μου δημιούργησε ποτέ πρόβλημα με εκατοντάδες φλασαρίσματα.

Ερώτηση: Είμαι με την S7 Edge Style Lite 10-4-16, απόλυτα ευχαριστημένος με εξαίρεση την αυξημένη κατανάλωση που νομίζω ότι οφείλεται στο modem που έχει, αξίξει η μετάβαση στην τελαυταία lite που έδωσες χτες η οποία είναι και deoxed?

 

Nαι η τελευταια ειναι καλυτερη .Κανε wipe και βαλτην ειναι ποιο battery save και καλυτερη λειτουργικα.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 20-04, όλα καλά μέχρι στιγμής. Αυτό το Fast Dormancy Toggle δεν μπόρεσα να καταλάβω τι κάνει...

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 20-04, όλα καλά μέχρι στιγμής. Αυτό το Fast Dormancy Toggle δεν μπόρεσα να καταλάβω τι κάνει...

Καλημερα:shifty:Το πρόγραμμα αυτό σου λέει αν έχεις ενεργοποιημένο ή όχι το fast dormancy και αν ναι, μπορείς να το απενεργοποιήσεις.Κραταει πολυ ωρα το HSDPA+ των παροχων κιν.τηλεφωνιας με αποτελεσμα να σου τρωει την μπαταρια.Το εχω ρυθμισει στο ρομ να ειναι disable για καλυτερο battery save.

Link to comment
Share on other sites

Κανεις με εντυπωσεις για την τελευταια ρομ του ακιςς? Αν εχει περασει και την προτελευταια ωστε να γινει συγκριση, ακομα καλυτερα.
Link to comment
Share on other sites

.U.L.T.I.M.A.T.E. - R.O.M_L.I.T.E. :D

*High Quality*

 

Note_2 Deodex System , Note_4 Apps,S_7 Style.

 

Rom 20_04_16

13006619_506581466180670_2773616434635487894_n.jpg?oh=c8187a3b74b6091b8b24ebe1cb1f2857&oe=577420C0

 

 

Lite Rom

*Λειτουργια:Battery save-Full επιδοσεις οταν τρεχουν βαριες εφαρμογες.

*Aφαιρεση ολων των εφαρμογων περα των βασικων

*Τροποποιηση Αρχειων συστηματος

*Τροποποιηση και ενσωματωση μερικων lib files απο Note 2 CM 13(Cyanogenmod Ivan Meler rom)

*Τροποποιημενο Google-Play

*Tροποποιημενο Youtube

*Τροποποιημενο Chrome

*Τροποποιημενο Facebook

*Υψηλη ποιοτητα συστηματος ηχων Mp3 Επιπεδο

*Αρχειο για υψηλο Deep-sleep:zzz:

*DroidSans (Προτεινομενη γραμματοσειρα)

*Agni-kernel (δικες μου ρυθμισεις)

*Fix Αρχεια εδω και κει

Και αλλα δεν θυμαμαι:p:p:p:ninja:

 

http://1.bp.blogspot.com/-73ZhlyaS_Jg/Vk43wCWDx6I/AAAAAAAAAuM/5Wm5ejCQKbI/s1600/logo-oficial-mega-de-Megaupload%2B%25283%2529.png

 

*Link ROM---->https://mega.nz/#!vZhjXJbA!r9iSUM7SHTTFEIEgJqv44w43_EUIs2VJPtxcQ_GD0is

------------------------------------------------------------------------------------

*Tρια διαφορετικα μοντεμ με ενσωματωμενο patch για αλλαγες .

*Link --->Modem_ N7100NEUFND1_h3g_CWM https://mega.nz/#!qdpRlTxa!BWY4lu2mtNZzt3IcSa3iKzWZPma_WAxKQhN3RiPl8eg Ειναι προεγκατεστημενο .

 

*Link---> Modem Port Note 4_CWM_N7100_XXU1AOB3 https://mega.nz/#!3FJ3hTqB!LIbPFSBST76xPtBwiI2mjOJO3SemAOMHb66J3QSFtLk

 

*Link--->Modem_CWM_N7100DDENA1 https://mega.nz/#!OEIyGaBb!y3NYG3dfv5RANVL_bsvLlF7SbZ5TrPqWLIUpnmhAgg8

 

 

*Μετα την εγκατασταση παμε settings απενεργοποιουμε Ηχοι αφης και ανταποκριση δονησης . Επισης...Απενεργοποιηστε την λειτουργια εξοικονομησης ενεργειας(ενω γραφει ανενεργο δεν ειναι) και στις επιλογες προγραμματιστη βαλτε off τα animations εκτος απο το μεσαιο(στο 0,5).

*Επισης παμε superuser και απενεργοποιουμε τα παντα εκτος απο την πρωτη επιλογη .

*Μη ξεχναμε να βαλουμε την γραμματοσειρα που προτεινω( <droidsans> πορτ απο CM S6-Edge) για καλυτερη οπτικη αποδοση και λειτουργικοτητα.

 

:DΑφιερωμενο στους επαγγελματιες φλασακιδες Για να φλασαρουν μετα μουσικης μη μας παθετε τιποτα αυτες τις ζεστες μερες...ΑΜΗΝ!!!

:shock:

 

Καλησπέρα akiss. Αυτά τα τροποποιημένα youtube, fb, chrome & play store μήπως υπάρχουν μόνο και σαν apk ; εχω την απο 26/01 rom η οποία μου έκατσε καλύτερα απο κάθε άλλη και απλα θα τα ήθελα σε αυτή. Το play store στην τελευταία rom είναι άψογο.

ευχαριστώ για το χρόνο σου φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την τελευταία rom του akiss και έχω ένα θέμα με τους φακέλους, όπως θα δείτε και στην εικόνα ποιο κάτω μου δείχνει τα εικονίδια από τη μέση του φακέλου και κάτω και πάνω μένει κενό, ξέρει κανείς πως να το φτιάξω?

 

https://drive.google.com/open?id=0B5AJb9XpsIYqOWIwYkpTOEY4NjA

Link to comment
Share on other sites

Ειχες βαλει καποια προηγουμενη ρομ του ακιςς? Ή ειναι η πρωτη που βαζεις? Αν εχεις ξαναβαλει, ατο εκανε και τοτε ή μονο τωρα? Παντως δεν μου φαινεται και τρελλο bug.
Link to comment
Share on other sites

Είναι η πρώτη που βάζω πριν από αυτήν είχα την eclipse v7, δεν είναι κάποιο τρελό bug αλλά θα ήθελα να το φτιάξω, αν ξέρει κάποιος ας μου πει.
Link to comment
Share on other sites

Είναι η πρώτη που βάζω πριν από αυτήν είχα την eclipse v7, δεν είναι κάποιο τρελό bug αλλά θα ήθελα να το φτιάξω, αν ξέρει κάποιος ας μου πει.

Σορυ φορουμιτη αλλα στον συγκεκριμενο Launcher ετσι ειναι τα φακελα. Μπορεις να βαλεις ενα αλλο Launcher με αλλη παραμετροποιηση.

Για πες εντυπωσεις απο eclipse7 ?

 

EDIT:oσοι εχετε την S7 Lite πηγαινετε στις ρυθμισεις- διαχειριση εφαρμογων-ολα και καντε εκκαθαριση cache - data - δεδομενων τις παρακατω εφαρμογες...Google-play ΚΑΙ Google play-service.Στην συνεχεια πηγαινετε ρυθμισεις - λογαριασμοι και διαγραψτε τον λογαριασμο google που εχετε .Ανοιξτε ξανα το συγχρονισμο και το HSDPA η το WIFI και βαλτε το Gmail σας στο Google play.Ολα καλα:D

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα αλλά εντάξει δεν πειράζει κάτι θα κάνω.Η eclipse7 αργούσε πολύ και είχε lag στις εφαρμογές, ο ήχος ακουγόταν κάπως περίεργα αν και έβαλα κάποια fix που πρότειναν μετά ακουγόταν πάρα πολύ δυνατά και τέλος δεν μου δούλευε σωστά το action memo και από σήμερα ούτε στη δική σου rom δουλεύει σωστά ενώ μέχρι χθες δούλευε.Δεν ξέρω τι φταίει το ανοίγω και εμφανίζεται σε όλη την οθόνη... κατά τα άλλα η δικιά σου rom είναι πολύ ποιο γρήγορη μέχρι τώρα που την έχω δουλέψει.Αυτό που γράφεις στο edit για ποιο λόγο πρέπει να το κάνουμε?

 

https://drive.google.com/open?id=0B5AJb9XpsIYqd2RScGZnRUhRN0E

Link to comment
Share on other sites

Δες στη διαχείριση εφαρμογών εάν το Snote έχει αναβαθμιστεί, κατάργησε την αναβάθμιση και πρέπει μετά να σου δουλέψει σωστά. Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ μόλις φλάσαρα τη rom και λύθηκε με τον τρόπο που σου είπα πριν.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...