Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλημερα,ξερει καποιος πως μπορουμε να απενεργοποιησουμε την περιστροφη οθονης? μονο ομως για τη home screen,οχι γενικα.Καποιες ρομ οπως και του doctor το εχουν σαν προεπιλογη και δεν το θελω.Ψαχνω με xposed αλλα δεν το βρισκω

 

κανεις ρε παιδια δεν ξερει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κανεις ρε παιδια δεν ξερει?
Αλλαξε launcher που εχει αυτην την επιλογη..

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε launcher που εχει αυτην την επιλογη..

 

Ξερεις καποιον φιλε μου που να την εχει,να μου πεις?

Link to comment
Share on other sites

Δες την ρομ του Dr.ketan και μετά ξαναποσταρε....σου το λέει άνθρωπος που ήταν πολύ Κατά των custom Rom στο note2....Επίσης μπορείς να δεις τα σχόλια των παιδιών που την έχουν, στο αντίστοιχο thread του myphone;)

Φίλε μου δεν ξέρω μήπως με μπέρδεψες με άλλον αλλά πρώτη φορά λέω την άποψη αυτή για τις rom. Μου λες να δω μια συγκεκριμένη rom και μετά να ξαναποσταρω. Δεν σε καταλαβαίνω. Τέλος πάντων, μπορείς να μου δώσεις κανένα link να την δω αυτή που λες?

Link to comment
Share on other sites

Δες τι μπαταρία φοράει και θα καταλάβεις..

 

Εάν μιλάς για υπογραφή, είμαι με Tapatalk και δεν βλέπω.....Αλλά αργότερα που θα είναι σε PC θα το κοιτάξω.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Ποιο καλό παιδί θα μου πει πως να γίνω root στο 4.4.2?

Αν ακολουθήσω αυτές τις οδηγίες θα γίνει σωστά? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2767604

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει το παρακατω video.Το εχει δοκιμασει κανεις;;;Μπορω να το βαλω και στην στοκ προμ που φοραω;

 

Φίλε μου σταμάτα να επαναλαμβάνεις την ίδια ερώτηση ξανά και ξανά. Θεωρείται spam και απαγορεύεται από τον κανονισμό του φόρουμ. Όταν κάποιος μπορεί, ξέρει και θέλει θα σου απαντήσει στην ερώτηση σου.

 

Για αυτό που ρωτάς δεν έχεις παρά να διαβάσεις το original thread στο xda και να λύσεις τις απορίες σου ;) Αν πληρείς τις προυποθέσεις που θέτει ο developer, δεν βλέπω γιατί δεν θα δουλέψει.. Εννοείται πως πριν κάνεις οτιδήποτε, κρατάς 1000 και ένα backup για να μην συμβει καμιά στραβή και τρέχεις..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum,

 

Επειδή αναφερθήκατε μερικά ποστ πριν στο θέμα της μπαταρίας θέλω και εγώ να σας πω τη δική μου εμπειρία. Φοράω Slimline 2.2 και δοκίμασα να πετάξω τελείως από το κινητό όλες τις αηδίες της Samsung (κράτησα μονο Action MEMO, Air Command και SNote από το 3) καθώς και τα ΠΑΝΤΑ από το κατάσκοπο που ονομάζετε Google. Και όταν λέω τα ΠΑΝΤΑ της Google εννοώ ΤΑ ΠΑΝΤΑ. Το αποτέλεσμα είναι συγκλονιστικό.... πάνω από εβδομάδα μπαταρία με οθόνη κοντά στο τετράωρο-πεντάωρο (Δεν είμαι και από τους heavy χρήστες του κινητού).

Οφείλω να ομολογήσω ότι το έκανα καταρχήν για ιδεολογικούς λόγους καθώς δε δέχομαι ένα κινητό το οποίο χρυσoπλήρωσα να το έχei και να το χειρίζετε πρώτα η google και μετά εγώ. Το αποτέλεσμα πάντως με έκανε να δω τελείως διαφορετικά το θέμα ANDROID.

Και για να προλάβω κάποιους αν ψιλοδιαβάσετε λίγο θα δείτε και θα καταλάβετε ότι δε πρόκειτε να σου λείψει καμιά μα καμιά εφαρμογή του κατάσκοπου google.

 

Πάντα φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο καλό παιδί θα μου πει πως να γίνω root στο 4.4.2?

Αν ακολουθήσω αυτές τις οδηγίες θα γίνει σωστά? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2767604

 

Μπορείς και με αυτόν το τρόπο να ξερεις οτι θα γράψει το knox και θα χάσεις την εγγύηση ,γιαυτό δοκίμασε πρώτα με towelroot μήπως και δουλέψει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Λογικά Ναι.

Υπάρχουν κάποιοι που το έκαναν επιτυχώς.

Κάνετε τουλάχιστον wipe cache & Dalvik cache και δοκιμάζετε. Δεν θα σβηστεί τίποτα.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και με αυτόν το τρόπο να ξερεις οτι θα γράψει το knox και θα χάσεις την εγγύηση ,γιαυτό δοκίμασε πρώτα με towelroot μήπως και δουλέψει .

 

ΜΕ το towelroot δεν γίνετε τελικά. Τι πρέπει να κάνω για να γίνω root στο 4.4.2? Δεν γίνετε να μην πειραχτει το knox?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, με το kingo root το έκανα εγώ και είναι πολύ απλό, αν ψάξεις λίγο θα το βρεις και δεν γράφει από ότι ξέρω και ο κνοξ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, με το kingo root το έκανα εγώ και είναι πολύ απλό, αν ψάξεις λίγο θα το βρεις και δεν γράφει από ότι ξέρω και ο κνοξ.

 

Τωρα που σου γραφω δοκιμαζω με το ROOTGenius, να δουμε τι θα γινει, προχωρα παντως, αλλα πολυ αργα.

Ειμαι πολυ περιεργος να δω αν γινει, κανει πολλες επανεκινησεις, και αν θα γραψει ο KNOX.

 

Απετυχε να το κανει root το Note 2 N7100

 

Κατεβαζω το kingo root να δω αν θα τα καταφερω.

 

EDIT:Παλι δεν ειμαι root απο οτι καταλαβαινω, εκανε τα παντα αλλα στο τελος το προγραμμα λεει no root.

Τι αλλο πρεπει να κανω για να γινω root στο Ν7100 Νοte 2 4.4.2 ????

 

Το root checker basic ομως λεειν οτι ειμαι root εν αντιθεση με το προγραμμα το kingo root....

Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

Κανείς να απαντήσει Γιατί με ενδιαφέρει και μένα ?

 

πέρασε την από πάνω . εγώ έτσι την πέρασα και εδώ και τρεις μέρες

δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό . έχω περάσει εκατοντάδες ρομ

πιστεύω σαν αυτή δεν υπάρχει . έγινε άλλο τηλέφωνο

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

πέρασε την από πάνω . εγώ έτσι την πέρασα και εδώ και τρεις μέρες

δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό . έχω περάσει εκατοντάδες ρομ

πιστεύω σαν αυτή δεν υπάρχει . έγινε άλλο τηλέφωνο

 

Καλημέρα. Από τα παιδιά που έχουν την Dr ketan χρησιμοποιεί κάνεις bluetooth για να μου πει αν το πρόβλημα που έχουν όλες οι ρομ 4.4 υπάρχει και εδώ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Από τα παιδιά που έχουν την Dr ketan χρησιμοποιεί κάνεις bluetooth για να μου πει αν το πρόβλημα που έχουν όλες οι ρομ 4.4 υπάρχει και εδώ?

Δεν την φοραω , σκοπευω να την βαλω αυτες τις μερες..αλλα πρεπει να εχει λυθει το προβλημα του bluetooth.

Εχει βγαλει fix και το εχει ενσωματωσει στις καινουριες ROM ( απο την v.10 και πανω..)

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Από τα παιδιά που έχουν την Dr ketan χρησιμοποιεί κάνεις bluetooth για να μου πει αν το πρόβλημα που έχουν όλες οι ρομ 4.4 υπάρχει και εδώ?

 

Η v9 εχει ενα θεματακι οταν απομακρυνεσαι η οταν κουνιεται το τηλ μεσα στη τσεπη σου.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο μέρες που έχω βάλει την V 12.1 δεν έχω κανένα πρόβλημα με το bluetooth .

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

ρωτάω γιατί με DN3 και omega που ήμουν σε 4.4 το bluetooth δεν έπιανε ούτε στα 2 μέτρα. Επειδή το χρησιμοποιώ πολύ, αναγκάστηκα και γύρισα σε 4.3 που πιάνει καλά .
Link to comment
Share on other sites

ρωτάω γιατί με DN3 και omega που ήμουν σε 4.4 το bluetooth δεν έπιανε ούτε στα 2 μέτρα. Επειδή το χρησιμοποιώ πολύ, αναγκάστηκα και γύρισα σε 4.3 που πιάνει καλά .

 

εγώ χρησιμοποιώ το smart wireless headset pro της sony .

δεν μου έχει παρουσιάσει αποσυνδέσεις . μιλάω άνετα και

σε απόσταση δύο και πλέον μέτρα από το τηλέφωνο

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω περασει την V10 του dr ketan εδω και 3 εβδομαδες και ειναι αψογη. Εδω και 1.5 βδομαδα μου βγαζει ειδοποιηση για μια αναβαθμηση ασφαλειας και να κανω αποδοχη μπλα μπλα μαλλον απο samsung και μαλλον για το knox πρεπει να ειναι.

Μεχρι τωρα παταω απορριψη αλλα μετα απο λιγη ωρα μου το εμφανιζει παλι. Να πατησω αποδοχη ή οχι; Τι ειναι αυτο;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια είναι η καλύτερη rom χωρίς glitches κτλ;

 

Τι ακριβώς εννοείς με τον όρο glitches;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...