Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους,

όταν γράψει ο knox την "πατήσαμε".-

Επειδή πρόκειται (μάλλον) να επαναφέρουν την συσκευή μου σε knox 0x0 τι θα μπορούσα να κάνω για να βρω τι αρχείο αντικαταστάθηκε ώστε να το μοιραστώ;

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω εχω μεινει στην v4 rc2 και σκεφτομαι να βαλω την 5.5 που βγαλανε τωρα..αλλα βαριεμαι το στησιμο του κινητου μετα..

 

εχεις καποιο λινκ για την 5.5?εψαξα αλλα μεχρι 5.2 βρηκα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

όταν γράψει ο knox την "πατήσαμε".-

Επειδή πρόκειται (μάλλον) να επαναφέρουν την συσκευή μου σε knox 0x0 τι θα μπορούσα να κάνω για να βρω τι αρχείο αντικαταστάθηκε ώστε να το μοιραστώ;

 

Μάλλον δεν μπορείς να το μοιραστείς γιατί θα σου αλλάξουν πλακέτα πολύ πιθανόν

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

 

καταρχας σε ευχαριστω για το site.απο εκει και περα εκανα καθαρη εγκατασταση αλλα η ρομ εχει πολλα bugs.δε βαζει apps στην οθονη κλειδωματος και σε μια αλλη ρυθμιση που πειραξα παλι στην οθονη κλειδωματος το φοντο εγινε μαυρο και δεν πατιωταν τπτ.την εγκατασταση την εκανα πεντακαθαρη :) και μου κανει εντυπωση που εγινε κατι τοσο χοντρο σε μια ωριμη πλεον ρομ.υπαρχει και η πιθανοτητα να μην εκατσε κατι καλα στο δικο μου κινιτο.εγω γυριζω σε 5.2 lite παντως που μου ειχε κατσει πολυ πιο καλα και δοκιμαζω παλι σε μια επομενη αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Στην DN3 το μεγάλο πρόβλημα για εμένα ήταν η καθυστέρηση ν' ανάψει η οθόνη όταν δεχόταν κλήση. Διάβασα ότι το έχουν κι άλλοι χρήστες στο xda.

Τώρα έχω την Mokee rom που είναι AOSP. Μου λείπει το μενού της samsung για την φωτογραφική και οι λειτουργίες του spen.

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Στην DN3 το μεγάλο πρόβλημα για εμένα ήταν η καθυστέρηση ν' ανάψει η οθόνη όταν δεχόταν κλήση. Διάβασα ότι το έχουν κι άλλοι χρήστες στο xda.

Τώρα έχω την Mokee rom που είναι AOSP. Μου λείπει το μενού της samsung για την φωτογραφική και οι λειτουργίες του spen.

 

Ναι αυτο που λες ηταν λιγο σπαστικο αλλα επειδη ειμαι παντα με bluetooth δεν με ενοχλουσε ιδιαιτερα. Δοκιμασα την xpiriazed η οποια δεν μπυ αρεσε καθολου και σημερα κατεβαζω την doctor ketans. Αν δεν κατσει και αυτη καλα η θα γυρισω σε καποια 4.3 η θα βαλω τη dn3 5.2 παλι.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα ξεκινήσω και εγώ το φλασάρισμα και λέω να ξεκινήσω με Dr.Ketan.

Παρεμπιπτόντως τρέχει κανείς Slimkat; Μου άρεσε πολύ στο SGII.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα ξεκινήσω και εγώ το φλασάρισμα και λέω να ξεκινήσω με Dr.Ketan.

Παρεμπιπτόντως τρέχει κανείς Slimkat; Μου άρεσε πολύ στο SGII.

 

εγω περασα σημερα την dr ketan και οι πρωτες εντυπωσεις ειναι θετικες.πολυ παραμετροποιησημη ρομ και ολα δειχνουν να λειτουργουν σωστα.εβαλα τη v9 αλλα οπως ελεγε στο xda αν δε βιαζεσαι συντομα θα βγει η v10.

Link to comment
Share on other sites

εγω περασα σημερα την dr ketan και οι πρωτες εντυπωσεις ειναι θετικες.πολυ παραμετροποιησημη ρομ και ολα δειχνουν να λειτουργουν σωστα.εβαλα τη v9 αλλα οπως ελεγε στο xda αν δε βιαζεσαι συντομα θα βγει η v10.

 

Φϊλε μου εγώ κατέβασα την ν10.1 :wacko:

Μήπως κάνεις κάτι κάθος;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Την 10.1 έπρεπε να κατεβάσεις. Δες εδώ:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2472270

 

Ειχες και την 9 πριν τη 10.1?εχει μεγαλες διαφορες? Εχω αλλαξει 3 ρομς σε 1 μερα και ψιλοβαριεμαι να το ξαναστηνω.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα ξεκινήσω και εγώ το φλασάρισμα και λέω να ξεκινήσω με Dr.Ketan.

Παρεμπιπτόντως τρέχει κανείς Slimkat; Μου άρεσε πολύ στο SGII.

 

Εχω την sllmkat 3 βδομαδες,ειναι παρα πολυ γρηγορη,γενικα θα την κρατησω σιγουρα για καιρο ακομα,ΑΛΛΑ η τελευταια η οποια ειναι η v 11 μου εκανε συνεχεια κρασαρισματα στην καμερα και επανερχεται μονο με reboot,επεστρεψα στην v 10 η οποια ειναι πιο σταθερη αλλα και αυτη καπου καπου τα κανει!

Απο μπαταρια δεν μπορω να βγαλω συμπερασμα γιατι με το που την ειχα βαλει ειχα αλλαξει και μπαταρια μεγαλυτερη οποτε δεν ξερω τι παιζει με την αυθεντικη!

Link to comment
Share on other sites

Σ' εμένα του Dr δεν δούλεψε καθόλου. Όπως είχες εσύ χοντρό πρόβλημα με την DN3 που δεν αντιμετώπισα εγώ.

Αν βαριέσαι δοκίμασε την 9 κι αν σου αρέσει αναβαθμίζεις αργότερα.

Υπάρχει τρόπος να ξανακατέβουν οι εφαρμογές από το playstore, οι κωδικοί για wifi, οι επαφές κτλ αυτόματα και υπάρχει και εφαρμογή που επαναφέρει τα δεδομένα της κάθε εφαρμογής (για παιχνίδια παράδειγμα data sync νομίζω λέγεται). Με λίγα λόγια δεν έχεις και πολλά να κάνεις. Αν χρησιμοποιείς και launcher που κρατάει κι αυτός τις ρυθμίσεις του σ' εξωτερικό αρχείο είναι πολύ γρήγορη η διαδικασία. Το πιο αργό κομμάτι είναι το κατέβασμα της rom και των εφαρμογών από το playstore.

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω την sllmkat 3 βδομαδες,ειναι παρα πολυ γρηγορη,γενικα θα την κρατησω σιγουρα για καιρο ακομα,ΑΛΛΑ η τελευταια η οποια ειναι η v 11 μου εκανε συνεχεια κρασαρισματα στην καμερα και επανερχεται μονο με reboot,επεστρεψα στην v 10 η οποια ειναι πιο σταθερη αλλα και αυτη καπου καπου τα κανει!

Απο μπαταρια δεν μπορω να βγαλω συμπερασμα γιατι με το που την ειχα βαλει ειχα αλλαξει και μπαταρια μεγαλυτερη οποτε δεν ξερω τι παιζει με την αυθεντικη!

 

Αυτό το έχουν όλες οι cyanogen based και έχει βγει update που το λύνει το πρόβλημα. Αν έχει βγει για τη slim δεν ξέρω.

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Σ' εμένα του Dr δεν δούλεψε καθόλου. Όπως είχες εσύ χοντρό πρόβλημα με την DN3 που δεν αντιμετώπισα εγώ.

Αν βαριέσαι δοκίμασε την 9 κι αν σου αρέσει αναβαθμίζεις αργότερα.

Υπάρχει τρόπος να ξανακατέβουν οι εφαρμογές από το playstore, οι κωδικοί για wifi, οι επαφές κτλ αυτόματα και υπάρχει και εφαρμογή που επαναφέρει τα δεδομένα της κάθε εφαρμογής (για παιχνίδια παράδειγμα data sync νομίζω λέγεται). Με λίγα λόγια δεν έχεις και πολλά να κάνεις. Αν χρησιμοποιείς και launcher που κρατάει κι αυτός τις ρυθμίσεις του σ' εξωτερικό αρχείο είναι πολύ γρήγορη η διαδικασία. Το πιο αργό κομμάτι είναι το κατέβασμα της rom και των εφαρμογών από το playstore.

 

Η dn3 απο v4 εως και v5.2 δουλευε μια χαρα εκτος απο καποια ψιλο bugs που δεν με ενοχλουσαν. Στην 5.5 κατι δεν πηγε καλα. Τεσπα το μονο που δεν εχω βρει γρηγορο τροπο επαναφορας ειναι τα apps. Χρησιμοποιω super backup αλλα ειναι καπως δυσχρηστο. Απο εκει και περα κωδικους wifi δεν εχω επαναφερει ποτε(ουτε το ειχα ψαξει να πω την αληθεια) .για δεδομενα χρησιμοποιω helium που ειναι φοβερο. Αν εχεις καποια προταση για τα 2 πραγματακια πιο πανω δεκτη :).

Link to comment
Share on other sites

Τι να πει κανείς για το θηρίο...?

 

Latest Dr.Ketan Rom....

 

Εκπληκτική αυτονομία που δεν έπιασα Ούτε με την στοκ....και έχω και ένα κάρο features από note 3 & s5....[ATTACH]49797[/ATTACH][ATTACH]49798[/ATTACH][ATTACH]49799[/ATTACH]

 

 

Καλησπερα, ειχα ως τωρα τη sotmax 4.3 κ αποφασισα να βαλω την V11 του Dr ketan. Μετα απο wipe data κλπ, κανω install τελειωνει η διαδικασια και μετα το reboot κολαει στο samsung logo. Εχω φαει ολο το google δε μπορω να βρω τον λογο που το κανει αυτο. Μπορεις να με βοηθησεις?

Επισκευτειτε την virtual πόλη μου και βοηθηστε στην εξελλιξη της!

http://thesschester.myminicity.com/

και

http://thesschester.myminicity.com/ind

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο recovery φλάσαρες;

Μπες πάλι και κάνε wipe cache & Dalvik cache.

Επίσης στο λόγκο εμένα μου πήρε 3-4 λεπτά για να προχωρήσει.

Edited by akilleas
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα με 2 recovery. Μια με του phillz που ειχα κ αφου ειδα οτι μετα απο 40 λεπτα δεν περνουσε απ το boot logo (samsung) εβαλα εναν τελειως καινουργιο cwm.

Επισκευτειτε την virtual πόλη μου και βοηθηστε στην εξελλιξη της!

http://thesschester.myminicity.com/

και

http://thesschester.myminicity.com/ind

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εγω το Σαββατο που flashαρα την V10 ειχα το ιδιο προβλημα, μου κολαγε στο logo της samsung. Μετα απο διαβασμα ειδα οτι επρεπε να φλασαρω με το τελευταιο phillz που ειναι το 6.26.6 n7100.tar.md5 .

Για δοκιμασε το.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το Σαββατο που flashαρα την V10 ειχα το ιδιο προβλημα, μου κολαγε στο logo της samsung. Μετα απο διαβασμα ειδα οτι επρεπε να φλασαρω με το τελευταιο phillz που ειναι το 6.26.6 n7100.tar.md5 .

Για δοκιμασε το.

 

Καταφερα τελικα να μπω στην V11. Αλλαξα σε 6.48 philz και επισης αλλαξα κ kernel εβαλα τον AGNi που υποστηριζει 4.4.2. Δε ξερω ποιο απ τα 2 ελυσε το θεμα. Εχει ενα σοβαρο bug με το wifi. Το ενεργοποιω αλλα απενεργοποιειται κατευθειαν. Κατα τα αλλα νομιζω οτι ειναι οκ.

 

ΥΓ : τωρα που το βλεπω μαλλον ο philz το ελυσε το θεμα... Παρολαυτα δεν εχω wifi με τιποτα!!

Edited by psycoclan1

Επισκευτειτε την virtual πόλη μου και βοηθηστε στην εξελλιξη της!

http://thesschester.myminicity.com/

και

http://thesschester.myminicity.com/ind

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με Philz και μπήκε η 10 με την πρώτη.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

κατεβαζω τη 10 τωρα με την υπερταχυτητα των 200kb/s να δω μηπως αν με τη 10 παιζει. Η 11 εχει πολλα μεσα και δειχνει πολυ stable. Το μοναδικο μεγαλο μειον ειναι το wifi που δε παιζει.... Στους xda δεν αναφερουνε κατι παντως...

Επισκευτειτε την virtual πόλη μου και βοηθηστε στην εξελλιξη της!

http://thesschester.myminicity.com/

και

http://thesschester.myminicity.com/ind

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζω τη 10 τωρα με την υπερταχυτητα των 200kb/s να δω μηπως αν με τη 10 παιζει. Η 11 εχει πολλα μεσα και δειχνει πολυ stable. Το μοναδικο μεγαλο μειον ειναι το wifi που δε παιζει.... Στους xda δεν αναφερουνε κατι παντως...

Είμαι στην V11 flashαρα με TWCR και όχι phillz και δεν έχω κάποιο bug με το wifi. Κάτι δεν κάθεται σωστά. Η 11 δεν φέρνει και πολλά νέα απλά είναι νέα έκδοση της Samsung για κάποια άλλη χώρα υποθέτω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...