Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ok thank you

 

Επισης εχει δει καποιοςωπου εχει αυτη τη ρομ dn3 3.1 1 να αργει τκ κινητο οταν φορτιζει?

Edited by m7ixalis
συνενωση συνεχόμενων μυνηματων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγνωμη για το πριξιμο παιδια αλκα ειμαι νεος και δε ξερω πολλα.Υπαρχει καποιο προγραμμα που να επιλεγουμε ποιες εφαρμογες θελουμε να τρεχουν στο παρασκηνιο?δθοτι οσο και κα κλεινεις αυτες ξανανοιγουν και τρωνε τη μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Για εφαρμογές καλύτερα να ρωτήσεις στην ενότητα Android.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω κλείσει ακόμα βδομάδα με το νέο μου Note (stock 4.3 unrooted), σήμερα με έπιασε μια "φαγούρα" και πέτυχα το παρακάτω link, από τους συνήθεις υπόπτους

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2618261

Αν πω ότι με άφησε ασυγκίνητο θα είναι ψέμα...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

You can use data wiping option in AROMA (optionally if coming from earlier version of my ROM, obligatory if coming from stock or other custom ROM)

Με αυτην την επιλογη τι σβήνεται?

Αυτά που υπάρχουν στην εσωτερική sd (επαφές -εφαρμογές -sms -mms - κ.τ.λ)

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

περασε κανεις την Android Revolution HD 20.0???

τι λεει??

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα... Το θεμα με την καθυστερηση 2-3 Sec κατα την κλήση & το LAG που ειχε η 4.3 λυθηκαν στην Revolution ? Ειναι γρηγορη οπως η 4.1.2 η οχι ακομα ?
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με Android Revolution 19..και με βλεπω να μενω για καιρο εδω..:lol:

Δεν εχω δοκιμασει καν 4.3 . Δεν υπαρχει αναγκη, ειδικα απο την στιγμη που την εχω φτιαξει ετσι οπως ακριβως θελω εγω :)

 

Διαβαζω οτι καποιοι μαζι με την παραπανω ROM , περασαν και τον speedwizz kernel.

Αξιζει να το περασω? Εχει καποιο bug?

*Εκανα Nandroid backup ηδη, με το Phliz Touch 5.15...Σε περιπτωση που κατι γινει , γυρνω κανονικα στην κατασταση που ειμαι, ετσι?

Τι εχει αποθηκευτει εκει; Η sdcard0 (10.36 gb), kernel , rom , apps? Θα πρεπει να ακολουθησει τι ειδους wipe?Data/fromat , cache?

 

:)

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα βοήθεια με ένα πρόβλημα που έχω, έκανα αρκετά search, και ενώ βρήκα posts με παραπλήσιες με αυτές που χρειάζομαι πληροφορίες, δεν βρήκα κάτι που να απαντά ρητά σε όλες μου τις απορίες. Έχω το Note II εδώ και περίπου χρόνο. Όταν το είχα πάρει (με ROM 4.1.1 Γερμανικής Τ Mobile) είχα αναβαθμίσει σε 4.1.2 OTA και στη συνέχεια είχα περάσει την Ελληνική ξεκλείδωτη (EUR) 4.1.2. Στη συνέχεια είχα κάνει root το κινητό μέσω ODIN. Τέλος, είχα αλλάξει και το CSC από γερμανικό σε ελληνικό με το application CSC Select (δεν θυμάμαι γιατί το έκανα αυτό, κάπου είχα διαβάσει ότι χρειάζεται).

 

Σε κάποια φάση είχα χρειαστεί service (για καμμένο pixel στην κάμερα) και προσπάθησα να επαναφέρω την αρχική γερμανική T mobile ROM μέσω ODIN, η οποία περάστηκε κανονικά, αλλά, προς έκπληξή μου, το κινητό δεν μπορούσε να συνδεθεί με τον πάρχοχό μου (Cosmote) (δεν θυμάμαι τι μήνυμα μου έβγαζε, πάει κάνα εξάμηνο από τότε). Να σημειώσω ότι δεν είχα επαναφέρει το CSC σε γερμανικό μετά το πέρασμα της γερμανικής T Mobile 4.1.2 Rom. Φοβήθηκα και ξαναπέρασα την ελληνική EUR 4.1.2 μέσω ODIN, το πρόβλημα ξεπεράστηκε, μηδένισα τον counter με Triangle Away και πέρασα service απροβλημάτιστα, αν και φόραγε την Ελληνική και όχι την Γερμανική ROM. Μετά το Service, έκανα ξανά root και πέρασα τις εφαρμογές μου (αυτές που απαιτούν root είναι το GMD Gesture Control, το CSC Select, το Triangle Away, το Blackmart, το Adaway, και το SuperSU).

 

Τώρα, βαρέθηκα το root status και θα ήθελα να περάσω την 4.3 χωρίς να ρίξω το Knox Counter. Δοκίμασα αρκετές φορές το Triangle Away v3.26, αλλά το status παραμένει 1 / custom. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μηδενίζει, αφού είχε μηδενίσει την προηγούμενη φορά που το χρειάστηκα, ενώ φόραγα την ελληνική EUR 4.1.2.

 

Ερωτήσεις:

 

Πρέπει να ξαναπεράσω την γερμανική T Mobile 4.1.2 για να καταφέρω να κάνω τον Counter να δείξει 0 / official; Και αν ναι, το πρόβλημα μη σύνδεσης με πάροχο που είχε παρουσιαστεί την προηγούμενη φορά όταν το γύρισα στην γερμανική Τ Mobile 4.1.2 οφειλόταν στο ότι δεν είχα αλλάξει το CSC από ελληνικό σε γερμανικό;

 

Αν δεν χρειάζρεται να γυρίσω στην αρχική Rom, τι κάνω λάθος και δεν μηδενίζει το counter μου;

 

Μπορώ να περάσω την 4.3 EUR χωρίς να ρίξει το Knox Counter ή πρέπει να περάσω την 4.3 της γερμανικής T Mobile υποχρεωτικά;

 

Να σημειώσω ότι όλες τις roms τις έχω κατεβάσει από το Samsung-Updates.com.

 

Ευχαριστώ

Edited by gorbeast
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει η rom ,αν τα κάνεις όλα σωστά τότε βάλε ξανά την επίσημη 4.1.2 ,κανε root και δοκίμασε ξανά με triangle .

Κάτι γίνεται λάθος ψάξε να δεις τι είναι .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως αφού έχω περάσει σχεδόν απο όλες (4.3 + note 3 features) είμαι πλέον

εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2593200

και μπορώ να πώ οτι μέχρι στιγμής είναι τοπ..

προηγούμενη η DN 3.2 (χωρις τα speed που έχει στο aroma τελευταία επιλογή εγκατάστασης)

αυτή είναι πιο ελαφριά με πολύ καλή bat και αρκετά γρήγορη ( note 3 features ROM)

Μπορούμε από omega να πάμε σε αυτήν απλά με wipe στα πάντα και φλασάρισμα ή πρέπει να προσέξουμε/κάνουμε κάτι άλλο;

Δεν είδα ιδιαίτερες οδηγίες για το πέρασμά της...

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά rootaρα κι εγώ την official 4.3 με saferoot και όλα καλά. Δεν ανέβηκε ο μετρητής του knox

 

κι αν χρειαστεί να ξερουτάρεις τι γίνεται;;

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]40875[/ATTACH] Το Titanium μου δείχνει ότι στο System Rom από τα 2,11Gb μόνο τα 185Mb είναι ελεύθερα.

- Σκέφτομαι, μήπως αυτός είναι ο λόγος που τις τελευταίες εβδομάδες μου καταναλώνει αδικαιολόγητα πολύ μπαταρία (3% αντί 1% ανά ώρα με οθόνη κλειστή χωρίς το bbs να δείχνει κάτι συγκεκριμένο και >30% αντί <20% ανά ώρα ανοιχτής οθόνης!);

- Τι είναι το system rom και ι) πως μπορώ να απελευθερώσω μνημη (απεγκατεστησα κάποια apps αλλά δεν άλλαξε) ή ιι) πως μπορώ να αυξήσω τα 2,11Gb;;;

Είμαι 4.3 rooted (DN3).

Edited by ilpara
Link to comment
Share on other sites

κι αν χρειαστεί να ξερουτάρεις τι γίνεται;;

Υπάρχουν οδηγίες για unroot στο αντίστοιχο thread στο xda .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Για ποιον λόγο να ξερουταρεις

 

Σε περίπτωση που χρειαστεί να πάει στο service...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν οδηγίες για unroot στο αντίστοιχο thread στο xda .

 

Να περάσεις costum rom γίνετε; η θα γράψει το Knox;

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν οδηγίες για unroot στο αντίστοιχο thread στο xda .

 

Μιχάλη, θέλεις να μου δώσεις και ένα link, γιατί δεν το βρίσκω...

Link to comment
Share on other sites

Να περάσεις costum rom γίνετε; η θα γράψει το Knox;

Οχι δεν γίνεται να περάσεις custom .

Μιχάλη, θέλεις να μου δώσεις και ένα link, γιατί δεν το βρίσκω...

Εδώ είσαι http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2565758

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει η rom ,αν τα κάνεις όλα σωστά τότε βάλε ξανά την επίσημη 4.1.2 ,κανε root και δοκίμασε ξανά με triangle .

Κάτι γίνεται λάθος ψάξε να δεις τι είναι .

 

Ευχαριστώ για την απάντηση αν και αφήνει αρκετά μου ερωτήματα αναπάντητα...

Link to comment
Share on other sites

Φίλος βρίσκεται στην official 4.3 και θέλει να του περάσω custom rom.

Δεν το ενδιαφέρει αν θα γράψει το Knox.μπορω να του περάσω recovery και μετά κάποια από τις jellycat η dn3?

Galaxy S6 Edge+,LG GFLEX 2,LG G2,Galaxy Note 2

 

Κατασκευές Αλουμινίου www.afoimitropouloi.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση αν και αφήνει αρκετά μου ερωτήματα αναπάντητα...

Πες μου τι θελεις να μάθεις και αν μπορώ θα σε βοηθήσω ,

Φίλος βρίσκεται στην official 4.3 και θέλει να του περάσω custom rom.

Δεν το ενδιαφέρει αν θα γράψει το Knox.μπορω να του περάσω recovery και μετά κάποια από τις jellycat η dn3?

Αν δεν τον ενδιαφέρει το knox τοτε μπορεί να του περάσεις οτι θελεις αρκεί να διαβάσεις καλά τις οδηγίες στο αντίστοιχο thread του dev .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πες μου τι θελεις να μάθεις και αν μπορώ θα σε βοηθήσω

 

Σε παραπέμπω στο αρχικό μου μήνυμα, για να μην διπλοποστάρω... Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5187859#post5187859

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...