Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα πάντως η Phoenix 15 (και όχι η 15.7) Δουλεύει μια χαρα εδω και 1,5 βδομαδα. Πήγα να εγκαταστήσω και την 15.7, με εγραψε εκεί που δεν πιανει η μελάνη, και το αφησα όπως είναι. Αν προσέξεις τι θα βάλεις στην αρχική εγκατάσταση (τιποτα απο tweaks) και τα βασικά προγράμματα της samsung + το asus clock. 1% ανα 45 λεπτα σε deep sleep.

 

Πάρα πολύ ειναι να ξερεις... στο Ζ1 που ειχα εχανα 1% κα8ε 12 ωρες Deep Sleep... στο Note χανω 2-3% στις 10 ωρες... παραπανω αλλα καλα ειναι... με CM δν το εχω δοκιμασει σε Deep Sleep, σημερα το βραδυ θα το δω και postarw αυριο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι να σου πω ρε φίλε... Εμένα πάντα τόσο έτρωγε ακόμα και πριν το κάνω root... Ενημερώνω ότι έχω πάντα ανοιχτα bluetooth wifi και auto sync...

Αν τώρα μου λες ότι κανονικά τρώει 2-3 % στις 10 ώρες.... Κάτι παιζει με το κινητο :cry: Ευχαριστώ πάντως για την πληροφορία!

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω ρε φίλε... Εμένα πάντα τόσο έτρωγε ακόμα και πριν το κάνω root... Ενημερώνω ότι έχω πάντα ανοιχτα bluetooth wifi και auto sync...

Αν τώρα μου λες ότι κανονικά τρώει 2-3 % στις 10 ώρες.... Κάτι παιζει με το κινητο :cry: Ευχαριστώ πάντως για την πληροφορία!

 

Greenify χρησιμοποιεις για να μη τρεχουν απο πισω ασκοπα 24/7 εφαρμογες ?

Link to comment
Share on other sites

Καποια απο αυτα που δεν χρειαζομαι τα εχω βγαλει απευθειας απο την εγκατασταση της ROM. Δεν ήξερα ότι μπορείς να τα βγαλεις απο το titanium.
Link to comment
Share on other sites

Καποια απο αυτα που δεν χρειαζομαι τα εχω βγαλει απευθειας απο την εγκατασταση της ROM. Δεν ήξερα ότι μπορείς να τα βγαλεις απο το titanium.

 

Απο το Titanium μπορεις να αφαιρέσεις τα ΠΑΝΤΑ σχεδον και να μην λειτουργει & το τηλεφωνο σωστα, οποτε ΠΡΟΣΟΧΗ μεγαλη... Επισης με το Titanium μπορεις να μετατρέψεις απο εφαρμογες συστήματος σε εφαρμογες χρήστη το Facebook, Gmail, Maps και αλλα ετσι ωστε να μην τρεχουν στο παρασκηνιο! Ακόμα με την αφαίρεση bloatware το τηλέφωνο γινεται ελαφρύ ( όχι σε βάρος :P ) και τρέχει πολύ πιο γρήγορα!

Link to comment
Share on other sites

Απο το Titanium μπορεις να αφαιρέσεις τα ΠΑΝΤΑ σχεδον και να μην λειτουργει & το τηλεφωνο σωστα, οποτε ΠΡΟΣΟΧΗ μεγαλη... Επισης με το Titanium μπορεις να μετατρέψεις απο εφαρμογες συστήματος σε εφαρμογες χρήστη το Facebook, Gmail, Maps και αλλα ετσι ωστε να μην τρεχουν στο παρασκηνιο! Ακόμα με την αφαίρεση bloatware το τηλέφωνο γινεται ελαφρύ ( όχι σε βάρος :P ) και τρέχει πολύ πιο γρήγορα!

 

Το ξέρω ότι όσο bloatware αφαιρείς τόσο πιο γρήγορο γίνεται... Απλά κάποια προγραμματα τα θες και λές ότι αυτα μένουν ανοιχτα ότι κι αν γινει. Τώρα με το titanium θέλει ψάξιμο... Πολύ... Σε συνδιασμό και με το better battery stats για να δώ τι δεν χρειαζομαι. Όπως κι αν έχει, ετσι όπως είναι ακόμα και τώρα το τηλεφωνο είμαι πολυ ευχαριστημένος η μπαταρία ακόμα και έτσι είναι ιδανική για μένα γι αυτά που έχει ανοιχτα και με όλους τους λογαριασμούς που έχω μέσα. Και πάλι ευχαριστώ για το tip.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι όσο bloatware αφαιρείς τόσο πιο γρήγορο γίνεται... Απλά κάποια προγραμματα τα θες και λές ότι αυτα μένουν ανοιχτα ότι κι αν γινει. Τώρα με το titanium θέλει ψάξιμο... Πολύ... Σε συνδιασμό και με το better battery stats για να δώ τι δεν χρειαζομαι. Όπως κι αν έχει, ετσι όπως είναι ακόμα και τώρα το τηλεφωνο είμαι πολυ ευχαριστημένος η μπαταρία ακόμα και έτσι είναι ιδανική για μένα γι αυτά που έχει ανοιχτα και με όλους τους λογαριασμούς που έχω μέσα. Και πάλι ευχαριστώ για το tip.

 

Εγω να σκεφτεις εχω χασει 15% με 1 ωρα οθονη... Σκεψου οτι συμφωνα με αυτα που ειπες χανεις 15% σε Deep Sleep χωρις καθολου οθονη

Link to comment
Share on other sites

Εγω να σκεφτεις εχω χασει 15% με 1 ωρα οθονη... Σκεψου οτι συμφωνα με αυτα που ειπες χανεις 15% σε Deep Sleep χωρις καθολου οθονη

 

Sorry αλλα δεν καταλαβα τι εγραψες....

Κι εγώ περιπου 15% χανω σε μια ώρα με ανοιχτή οθόνη... Σε μια ώρα deep sleep χάνω κάπου στο 1-2%

Απο χτες τετοια ώρα που εβγαλα το κινητο απο την φορτιση με μέτρια χρήση είμαι στο 68% αυτη τη στιγμή

Link to comment
Share on other sites

Απο το Titanium μπορεις να αφαιρέσεις τα ΠΑΝΤΑ σχεδον και να μην λειτουργει & το τηλεφωνο σωστα, οποτε ΠΡΟΣΟΧΗ μεγαλη... Επισης με το Titanium μπορεις να μετατρέψεις απο εφαρμογες συστήματος σε εφαρμογες χρήστη το Facebook, Gmail, Maps και αλλα ετσι ωστε να μην τρεχουν στο παρασκηνιο! Ακόμα με την αφαίρεση bloatware το τηλέφωνο γινεται ελαφρύ ( όχι σε βάρος :P ) και τρέχει πολύ πιο γρήγορα!

 

καλησπερα

φιλαρακο οταν λες " bloatware " τι ακριβως εννοεις??

καντο λιγο πιο λιανα... :)

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

φιλαρακο οταν λες " bloatware " τι ακριβως εννοεις??

καντο λιγο πιο λιανα... :)

ευχαριστω

 

Bloatware είναι οι "αχρηστες" εφαρμογες που συνοδευουν μια ROM. Ας πουμε στη samsung το chaton, kies, flipboard είναι τετοιες εφαρμογές. Κυρίως το flipboard προσωπικά δεν βλεπω τον λόγο ύπαρξης της (Προσωπική άποψη)...

http://whatisbloatware.com/

Link to comment
Share on other sites

Bloatware είναι οι "αχρηστες" εφαρμογες που συνοδευουν μια ROM. Ας πουμε στη samsung το chaton, kies, flipboard είναι τετοιες εφαρμογές. Κυρίως το flipboard προσωπικά δεν βλεπω τον λόγο ύπαρξης της (Προσωπική άποψη)...

http://whatisbloatware.com/

 

ευχαριστω πολυ

τωρα το καταλαβα ... :)

ειχε κυκλοφορησει και παλια ενα αρχειο που ελεγε ποιες μπορουμε να απεγκαταστησουμε με ασφαλεια ε??

και παλι 1000 ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ

τωρα το καταλαβα ... :)

ειχε κυκλοφορησει και παλια ενα αρχειο που ελεγε ποιες μπορουμε να απεγκαταστησουμε με ασφαλεια ε??

και παλι 1000 ευχαριστω

 

Ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ αυτα που μπορουν να αφαιρεθουν... και πρεπει κατα τη γνωμη μου

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ αυτα που μπορουν να αφαιρεθουν... και πρεπει κατα τη γνωμη μου

 

 

Έχεις κανενα αρχείο που να τα λέει?

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Είναι ανάλογα και την ROM φυσικα!

 

Το ξέρω φίλε μου.

Είπα μήπως κρατάς αρχείο απο ποιες βγάζεις πάνω κάτω καθε φορά.

Διάβασα στην πρώτη σελίδα ποιες βγαίνουν αλλά είναι μπερδεμένο και έχεις παρά πολλές. :)

Ευχαριστώ πάντως .

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω φίλε μου.

Είπα μήπως κρατάς αρχείο απο ποιες βγάζεις πάνω κάτω καθε φορά.

Διάβασα στην πρώτη σελίδα ποιες βγαίνουν αλλά είναι μπερδεμένο και έχεις παρά πολλές. :)

Ευχαριστώ πάντως .

 

Αν θελεις πες μου ποια ROM θα βαλεις & θα σε βοηθησω οσο μπορω

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις πες μου ποια ROM θα βαλεις & θα σε βοηθησω οσο μπορω

 

Την revolution v19

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Την revolution v19

 

Επειδή ειμαι σε CM όπως εχω αναφερει σε προηγουμενα post, θα περιμένεις Η να γυρισω σε Revolution ή να μου διαβαζεις ενα ενα με καποιο τροπο να σου λεω τι βγαινει & τι οχι...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ειμαι σε CM όπως εχω αναφερει σε προηγουμενα post, θα περιμένεις Η να γυρισω σε Revolution ή να μου διαβαζεις ενα ενα με καποιο τροπο να σου λεω τι βγαινει & τι οχι...

 

αν σε πω οτι και εγω σκεφτομουν να παω σε cm .

αφου σου ειχα ζητησει και το λινκ που μου εστειλες.

εισαι ευχαριστημενος με την cm? δουλευουν ολα καλα??

θελει διαφορετικο τροπο περασματος?? εχω να περασω απο την εποχη του note1

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

αν σε πω οτι και εγω σκεφτομουν να παω σε cm .

αφου σου ειχα ζητησει και το λινκ που μου εστειλες.

εισαι ευχαριστημενος με την cm? δουλευουν ολα καλα??

θελει διαφορετικο τροπο περασματος?? εχω να περασω απο την εποχη του note1

 

Ναι μια αρα δουλευει σφερα... τιποτα ιδιαιτερο...

 

Wipe Data, κανεις Install rom, Install Gapps & μετά κάνεις Wipe cache/dalvik cache

 

έτοιμη!

 

Νομίζω οτι η CM δεν έχει τοσο καλη μπαταρια οσο η Revolution... το φορτιζω τωρα και θα το δω ολο το βραδυ.. να μου φαει πανω απο 3% η CM ξανα γυριζω σε Revolution... κατα τα αλλα ειναι ΤΕΛΕΙΑ η CM

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

φυσιολογικοτατο..αφου ολοι οι dev παιζουν με leaked...δεν υπαρχει συγκριση...εκτος κ αν δοθηκε official κ δεν το χω παρει χαμπαρι...τοτε ζητω συγνωμη για το σχολιο...

 

Έχει βγει και official

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...