Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με αυτό μάλλον θα χάσει και τη recovery...

 

Eγώ δεν θα το έκανα πάντως...

Δεν χάνεται το recovery με αυτόν τον τρόπο.

Το recovery χάνεται μόνο εάν κάνεις wipe system.

 

Εάν εννοείς τυχόν nandroid backup που μπορεί να έχει πάρει, εξυπακούεται πως θα πρέπει να έχει πάρει γενικότερα backup τα αρχεία της εσωτερικής μνήμης στον υπολογιστή του εάν πρόκειται να τα διαγράψει όλα.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν φταίει η ρομ...Την φοράω αρκετούς μήνες τώρα και είναι τέλεια...

Τελικά πως είναι η hai SE σε σύγκριση με την 7.3?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έκατσε καλά και την σουταρα....Τώρα όσο και αν σου φανεί παράξενο επέστρεψα στην παλιά καλή Dr.ketan v14 με τον τελευταίο agni kernel και είμαι σουπερ :)

Την είχα για ενα χρονο μέχρι την προηγούμενη βδομάδα, που την αλλαξα με την 7.3. Σταθερή σα βράχος.. Αλλά και η 7.3 είναι καλή. Δεν ξέρω για την eclipse.

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε κάπου να βρούμε πληροφορίες για την haifish 7.5;;

ποια έκδοση android; έχει ραδιόφωνο; κανένα screenshot;

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τον βαρέθηκα τον Ινδό γιατρό (dr Ketan) αλλά το ραδιόφωνο είναι ένας λόγος που δεν αλλάζω (ούτε τη συσκευή)
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Πληροφορίες λίγο δύσκολο...αυτο που μπορώ να σου πω είναι πιθανώς όπως και οι προηγούμενες 4.4.4 και για Ραδιόφωνο είχα το spirit2 χωρίς κανένα πρόβλημα

Σίγουρα θα είναι πιο βελτιωμένη εν σχέση με την πολύ καλή 7.3 και την SE του ίδιου

 

Εμείς δηλαδή που δεν ξέρουμε πως είναι οι προηγούμενες δεν μπορούμε να έχουμε κάποια screenshot ή άλλες πληροφορίες για το πως είναι αυτή η ρομ?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Το παρακολουθώ ανελλιπώς από τότε που πήρα το τηλ (πάντα το κάνω με όποια συσκευή παίρνω)

Έχω διαβάσει και τις τελευταίες 100 σελίδες (πριν κάνα δίμηνο αυτό) και δεν θυμάμαι τα πως και τα τι

 

Αν σου είναι τόσο δύσκολο... άστο δεν πειράζει :D

Link to comment
Share on other sites

Το παρακολουθώ ανελλιπώς από τότε που πήρα το τηλ (πάντα το κάνω με όποια συσκευή παίρνω)

Έχω διαβάσει και τις τελευταίες 100 σελίδες (πριν κάνα δίμηνο αυτό) και δεν θυμάμαι τα πως και τα τι

 

Αν σου είναι τόσο δύσκολο... άστο δεν πειράζει :D

 

μην αγχωνεσαι και πολυ.μαπα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

μην αγχωνεσαι και πολυ.μαπα ειναι.

 

Δοκίμασα και την haifisch 7.5 και πάλι δεν μου ανοίγει το wifi.

 

Ευχαριστώ παιδιά.

 

Όντως δε θα ασχοληθώ... όλα δουλεύουν απροβλημάτιστα όπως είμαι τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Είδα στο xda ότι βγήκε η Lollipop για το Mega 2 που έχει παραπλήσια χαρακτηριστικά. Υπάρχει η δυνατότητα να γίνει port η rom του στο δικό μας;

 

http://opensource.samsung.com/reception/receptionSub.do?method=sub&sub=F&searchValue=SM-G750A

Link to comment
Share on other sites

Είδα στο xda ότι βγήκε η Lollipop για το Mega 2 που έχει παραπλήσια χαρακτηριστικά. Υπάρχει η δυνατότητα να γίνει port η rom του στο δικό μας;

 

http://opensource.samsung.com/reception/receptionSub.do?method=sub&sub=F&searchValue=SM-G750A

Δυνατότητα σίγουρα θα υπάρχει. Το θέμα είναι να βρεθεί και κάποιος dev να το κάνει.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

@kostantine η 7.5 και η SE μου παρουσίασαν το ίδιο πρόβλημα που περιγράφει ο φίλος με το wifi δεν άνοιγε με τίποτα θα δοκιμάσω και την 7.3 και αν δεν τότε με βλέπω για DN4 ή του δόκτορα...

 

Πάει και η 7.2

Edited by liakoudis
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα παντως απο τοτε που εβαλα official και αλλαξα και μπαταρια δεν μου εχει ξανακολλησει το τηλ και να μην ανοιγει. Με τρωει το χερι μου να ξαναβαλω την 7.3 που μου αρεσε πολυ αλλα το φοβαμαι μην αρχισουν παλι τα ιδια.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το είχα γράψει και παραπάνω. Την είχα κατεβάσει από link που έβαλες κάποια στιγμή εσύ
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Εχεις κάνει wipe μέχρι και την internal memory πριν φλασαρεις?

 

Κωνσταντινε επειδη και εγω τα εκανα ολα πριν φλασαρω δε δουλευε το wifi. Εχω καταληξει πως ειναι θεμα τυχης πουε θα σου δουλεψει. Σε μενα δουλεψε στο 5ο η 6ο φλασαρισμα και φυσικα μετα δεν ειχε κανενα προβλημα. Ολες τις φορες εκανα τα ιδια πραγματα. Δεν ξερω που αλλου να το αποδωσω οταν δουλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καποιος(εσβησα το πμ) που ΔΕΝ ειναι ρουτ ζητησε chrome με ενσωματωμενο adblock .Κατεβαζει απο δω---->https://mega.nz/#!TQEAxQRb!tqQL92r5rNOt6OB1m4sfGqxsVKSENUmDlTAp1zVNLvs Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αποτυχία της SE & 7.5 δοκίμασα για μερικές μέρες την dr.ketan έτσι για αλλαγή....πυκνά συχνά μου σκαλωνε με μικρά λαγκακια....έχει δείξει πια την ηλικία της....επανηλθα σε 7.3 αφιέρωσα μισό λεπτακι για τα extra toggles και είναι σουπερ το θηριακι :)

[ATTACH]64441[/ATTACH]

 

Δώσε τρόπο να το κάνω. Με την 7.3 κανένα πρόβλημα με wi-fi από την αρχή. Σε κάθε νέα rom που περνάω η internal memory καθαρίζεται πλήρως και μάλιστα με τη χρήση stock recovery όπως συστήνει ο δόκτορας http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=50295920&postcount=6669, για πλήρη απολύμανση, όποτε οτι προκύπτει προέρχεται μόνο απο την ρομ και οχι τα σκουπίδια.

Btw respect για την ketan v.14+agni kernel και κάποια tweaks, την βγάζεις μόνο από βαρεμάρα λόγω πολύμηνης χρήσης.

Edited by dimirass
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...