Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν Κατεβαζεις ξανά την ρόμ?τοσοι την πέρασαν (οχι εγώ) και λένε οτι δουλεύει καλα.

Μήπως είχε κάποιο σφάλμα στο κατέβασμα και γι'αυτό δεν σου παίζει??

 

Οχι μια χαρα παιζει και μια χαρα επαιζε πριν το κινητο κλεισει και χρειαστηκε μεσω odin να περασω oficial rom. Γιαυτο την ξαναεβαλα ειναι απο τις καλυτερες που εχω δοκιμασει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρατήρησα ότι η τελευταία haifish δεν είναι και πολύ σοι, ίσως να μην μου έχει κάτσει και καλά, πέρασα ξανά την προηγούμενη (7.3) και πάλι σφαίρα το θηριακι :D

Εγκατέστησα την 7.3 αλλά δεν έχει την εφαρμογή για e-mail, πως την βρίσκω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, τελικα απο οτι φαινεται εχω χοντρο προβλημα με τη συσκευη. Μετα την τελευταια haifish στην οποια 2 φορες που η μπαταρια εφτασε 0% δεν ξανα ανοιξε ποτε και εβαλα oficial kai ολα απο την αρχη την 3η φορα εβαλα την προηγουμενη haifish η οποια εκατσε μια χαρα. Σημερα λοιπον μετα απο καμια βδομαδα χρησης και ενω ειχα gps απο 12% το κινητο εκλεισε και οταν το ανοιξα με το που εβαζα πιν και ξεκλειδωνα κολλαγαν τα παντα. Δεν εκανε τπτ. Εκανα reboot και απο recovery και παλι τπτ. Μηπως φταιει ο bootloader και για καποιο λογο το κινητο δεν μπουταρει σωστα? Δεν μπορω να καταλαβω γιατι οταν εχει μπαταρια και το κλεισω ανοιγει μια χαρα και αν τυχει να ξεμεινει δεν ανοιγει με τπτ. Αν εχει καποιος οποιαδηποτε ιδεα θα ηθελα να την μοιραστει μαζι μου.
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρε το μαμά και άστο χωρίς customιές μερικές μέρες για να δεις τι φταίει...

 

Εγώ αυτό θα έκανα...

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν φταίει η ρομ...Την φοράω αρκετούς μήνες τώρα και είναι τέλεια...

 

Ομοίως και εδώ! Απροβλημάτιστη για μέρες!

Link to comment
Share on other sites

Ομοίως και εδώ! Απροβλημάτιστη για μέρες!

 

καλα ρε παιδια δεν ειπα εγω πουθενα πως φταιει η ρομ.το κινητο τα εχει παιξει απλα το θεμα ειναι πως τα επαιξε με περιεργο τροπο και δεν μπορω να καταλαβω την πηγη του κακου.τεσπα θα κατσω με το απροβληματιστο note 1 γιατι εχω βαρεθει να στηνω και να ξαναστηνω το κινητο και οταν βρω χρονο και ορεξη το ξαναφτιαχνω απο αρχη και το αφηνω για λιγο oficial να δω πως θα παει.

Link to comment
Share on other sites

καλα ρε παιδια δεν ειπα εγω πουθενα πως φταιει η ρομ.το κινητο τα εχει παιξει απλα το θεμα ειναι πως τα επαιξε με περιεργο τροπο και δεν μπορω να καταλαβω την πηγη του κακου.τεσπα θα κατσω με το απροβληματιστο note 1 γιατι εχω βαρεθει να στηνω και να ξαναστηνω το κινητο και οταν βρω χρονο και ορεξη το ξαναφτιαχνω απο αρχη και το αφηνω για λιγο oficial να δω πως θα παει.

 

Οπως ειπε ο Tsiv ποιο πανω παρε μια καινουργια μπαταρια με 10ε και ξεμπερδεψες:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπε ο Tsiv ποιο πανω παρε μια καινουργια μπαταρια με 10ε και ξεμπερδεψες:rolleyes:

 

ακη καμια v4 deodex εχουμε η οχι ακομα???:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Την περιμένουμε!!!!!
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Για το πρόβλημα που δεν ανοίγει το wifi στην haifish υπάρχει κάποια λύση; Το μόνο που διάβασα παραπάνω είναι να κάνω reboot αλλά κοντεύει να τελειώσουν τα mb του μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει πιθανοτητα να φταιει η μπαταρια που ανοιγω το κινητο και αυτο κολλαει και δεν κανει τπτ?

Στο δικο μου είχα δυο noname μπαταρίες,η μια από αυτές με το που πέρναγε ένα συγκεκριμένο ποσοστό, το έκανε να χάνει το σήμα της κινητής, με το που εβαζα την δεύτερη η την αυθεντική όλα καλά.

Αργησα να το πάρω χαμπαρι, αλλά έκανα πολλά τεστ μέχρι να το επιβεβαιώσω!

Περίεργο αλλά έγινε!

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου είχα δυο noname μπαταρίες,η μια από αυτές με το που πέρναγε ένα συγκεκριμένο ποσοστό, το έκανε να χάνει το σήμα της κινητής, με το που εβαζα την δεύτερη η την αυθεντική όλα καλά.

Αργησα να το πάρω χαμπαρι, αλλά έκανα πολλά τεστ μέχρι να το επιβεβαιώσω!

Περίεργο αλλά έγινε!

 

Αυτο το κανει και η δικη μου μπαταρια τελευταια. Και αυτη τη βδομαδα που ειμαι με oficial και το παρακολουθω το αφησα καποιες φορες να κλεισει τελειως για να δω πως θα συμπεριφερθει οραν ανοιξει και ανοιγε με 50% μπαταρια το οποιο δεν ηταν πλασματικο. Μου φαινεται εχω αργησει πολυ την αγορα νεας μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Για το πρόβλημα που δεν ανοίγει το wifi στην haifish υπάρχει κάποια λύση; Το μόνο που διάβασα παραπάνω είναι να κάνω reboot αλλά κοντεύει να τελειώσουν τα mb του μήνα.

 

ουτε σε εμενα ανοιγε.

Link to comment
Share on other sites

ουτε σε εμενα ανοιγε.

 

Εμενα την πρωτη φορα δεν ανοιγε και τη ξηλωσα. Τη δευτερη φορα και αφου ειχα δει ενα παιδι που ειχε γραψει πως με καποια reboots ηταν μια χαρα προσπαθησα ετσι χωρις ομως αποτελεσμα. Τελικα τη φλασαρα 4-5 φορες και την τελευταια δουλεψε και μεχρι που το κινητο μου τα εφτησε απο αλλους λογους ηταν μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα την πρωτη φορα δεν ανοιγε και τη ξηλωσα. Τη δευτερη φορα και αφου ειχα δει ενα παιδι που ειχε γραψει πως με καποια reboots ηταν μια χαρα προσπαθησα ετσι χωρις ομως αποτελεσμα. Τελικα τη φλασαρα 4-5 φορες και την τελευταια δουλεψε και μεχρι που το κινητο μου τα εφτησε απο αλλους λογους ηταν μια χαρα.

 

3 φορες την περασα αλλα τιποτα.και απο reboot εκανα 3.4 και παλι τιποτα. ελλειψεις στην μπαρα,τεραστια εικονιδια στο μενου.γενικα εμενα δεν μου εκανε.θελει δουλεια για να την φερεις στα μετρα σου.για αλλους ειναι τουμπανο.οκ

Link to comment
Share on other sites

3 φορες την περασα αλλα τιποτα.και απο reboot εκανα 3.4 και παλι τιποτα. ελλειψεις στην μπαρα,τεραστια εικονιδια στο μενου.γενικα εμενα δεν μου εκανε.θελει δουλεια για να την φερεις στα μετρα σου.για αλλους ειναι τουμπανο.οκ

 

Παντως σε μενα περα απο το wifi που με παιδεψε μεχρι να δουλεψει μετα η ρομ ηταν οτι καλυτερο εχω δοκιμασει σε καστομ μεχρι τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως σε μενα περα απο το wifi που με παιδεψε μεχρι να δουλεψει μετα η ρομ ηταν οτι καλυτερο εχω δοκιμασει σε καστομ μεχρι τωρα.

 

οκ μπορει να εχεις δικιο γιατι δεν τη δουλεψα να τη δω στην πορεια και να σου πω την αληθεια πρωτη φορα το κανω.δοκιμαζω τουλαχιστον βδομαδα μια ρομ να δω τι κανει.αλλα εχει προβληματακια ακομα που πρεπει να λυθουν κατα την αποψη μου.και οχι μονο αυτη ολες οι port n4.

Link to comment
Share on other sites

Θα την ανεβασω συντομα!

 

@akiss_

 

τι να περιμενουμε καινουριο απο την νεα εκδοση που δουλευεις?

 

η αληθεια οτι φλασαρω και δοκιμαζω διαφορες ρομς κατα καιρους, αλλα καμια δικια σου δεν εχω βαλει μεχρι τωρα...

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι δικια του.ειναι η eclipse v4 την οποια την πειραζει ο ακης και διορθωνει τα μικροπροβληματα που εχει.βασικα τις κανει τουμπανο!!:D:D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...