Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φοραω miui v5 εδω και 2 μερες...Και δε προκειται να την αλλαξω για κανενα λογο..

 

Πες. Μας λίγα πράγματα.Αυτή είναι? Έτσι φαίνεται? http://en.miui.com/features.php

Γενικά από μπαταρία και smoothness πως είναι?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο Μπαταρια δε μπορω να βγαλω ακομη ασφαλη συμπερασματα...Αλλα βλεπω οτι πηγαινει αρκετα καλα γιατι φοραει perseus kernel...

Δε μου εχει λαγγαρει πουθενα για κανενα λογο...και θεωρω και οτι το ui της ειναι παρα πολυ ομορφο..

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Α έχει διαδικασία δηλαδή.να σαι καλά σε ευχαριστώ

 

Απλό είναι δεν είναι τίποτα αλλά καλύτερα που δεν το φλασαρες, αν θα ρίξεις μια ματιά στο xda θα δεις ότι είναι φουλ προβλήματα αυτή η ρομ. Αυτή του joeldroid είναι πολύ καλή, σταθερή, ωραία γραφικά και πολύ γρήγορη, την έχω δοκιμάσει. Αν θες να φλασαρεις 4.3 καλύτερα προτίμησε αυτή. Εγώ δυστυχώς έχω insane chip και πρέπει να ειμαι στην εγγύηση αλλιώς αυτήν θα φορούσα.

Link to comment
Share on other sites

Απλό είναι δεν είναι τίποτα αλλά κκα που δεν το φλασαρες, αν θα ρίξεις μια ματιά στο xda θα δεις ότι είναι φουλ προβλήματα αυτή η ρομ. Αυτή του joeldroid είναι πολύ καλή, σταθερή, ωραία γραφικά και πολύ γρήγορη, την έχω δοκιμάσει. Αν θες να φλασαρεις 4.3 καλύτερα προτίμησε αυτή. Εγώ δυστυχώς έχω insane chip και πρέπει να ειμαι στην εγγύηση

αλλιώς αυτήν θα φορούσα.

 

Αν εννοείς την Dnt v2

Απλα εοναι οτι καλύτερο μεχρι στιγμης.

Φουλ νοτε 3 ακομα και οι ρυθμισεις ειναι νοτε 3.

Απιστευτα smooth .

Απο μπαταρια δεν ξερω ακομη.

Πως βλέπεις τι chip φορας??

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Απλό είναι δεν είναι τίποτα αλλά καλύτερα που δεν το φλασαρες, αν θα ρίξεις μια ματιά στο xda θα δεις ότι είναι φουλ προβλήματα αυτή η ρομ. Αυτή του joeldroid είναι πολύ καλή, σταθερή, ωραία γραφικά και πολύ γρήγορη, την έχω δοκιμάσει. Αν θες να φλασαρεις 4.3 καλύτερα προτίμησε αυτή. Εγώ δυστυχώς έχω insane chip και πρέπει να ειμαι στην εγγύηση αλλιώς αυτήν θα φορούσα.

 

Μπορείς να δώσεις λινκ?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις λινκ?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2205009

 

Δώσε προσοχή στις οδηγίες, ιδιαίτερα εκεί που λέει special instructions for 3.6 and above.

Αν μετά θες να κατέβεις σε 4.1.2 για οποιοδήποτε λόγο εγγύηση κλπ πόσταρε να σου πω την διαδικασια ώστε να μην έχεις πρόβλημα.

Edited by vagsvag
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2504016

 

Την έχει δοκιμάσει κανείς;; Είναι ίσως η καλύτερη 4.3 ;;

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2504016

 

Την έχει δοκιμάσει κανείς;; Είναι ίσως η καλύτερη 4.3 ;;

 

Από ότι λέγεται είναι η καλύτερη 4.3 απλά αν είναι να τη βάλεις κοίτα τις οδηγίες που έχει. Είμαι και εγώ στα όρια να την περάσω αλλά μάλλον θα περιμένω λίγο ακόμα γιατί είναι θέμα ημερών να βγει η επίσημη 4.3. Οπότε τότε θα βγουν περισσότερες ρομ σε ολοκληρωμένη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι λέγεται είναι η καλύτερη 4.3 απλά αν είναι να τη βάλεις κοίτα τις οδηγίες που έχει. Είμαι και εγώ στα όρια να την περάσω αλλά μάλλον θα περιμένω λίγο ακόμα γιατί είναι θέμα ημερών να βγει η επίσημη 4.3. Οπότε τότε θα βγουν περισσότερες ρομ σε ολοκληρωμένη έκδοση.

 

Την πέρασα . Μόλις τελείωσα με όλα τα φλασαρίσματα, φαίνεται πολύ καλή. Θα κρατήσω αυτή μέχρι να δούμε τι θα γίνει με το Knox στην επίσημη!

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα . Μόλις τελείωσα με όλα τα φλασαρίσματα, φαίνεται πολύ καλή. Θα κρατήσω αυτή μέχρι να δούμε τι θα γίνει με το Knox στην επίσημη!

 

Περιμένω εντυπώσεις. Μπαταρία και smoothness. Ok? :p

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω εντυπώσεις. Μπαταρία και smoothness. Ok? :p

 

Ναι μην αγχώνεσαι θα τα πω όλα :lol: Σε καμιά ώρα θα την έχω στήσει :D

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Μετά από παραμονή σε Hurricane kai Sotmax αρκετό καιρό και λόγω κάποιων bug που για εμένα είναι σημαντικά αποφάσισα να γυρίσω πίσω σε stock όμως με root. Έχω custom recovery toy Philz. Ποία η διαδικασία να γυρίσω σε 4.1.2; Υπάρχει κάποιος οδηγός; Μέσω Odin πρέπει να γίνει η custom recovery?

Τέλος λόγω του γνωστού θέματος με το Google Account στην 4.3 πως μπορώ να είμαι 100% σίγουρος ότι τώρα κάνει synch σωστά το Google account με τις επαφές, ημερολόγιο μα ΚΥΡΙΩΣ με το play store και τις εφαρμογές που έχω εκεί.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Μετά από παραμονή σε Hurricane kai Sotmax αρκετό καιρό και λόγω κάποιων bug που για εμένα είναι σημαντικά αποφάσισα να γυρίσω πίσω σε stock όμως με root. Έχω custom recovery toy Philz. Ποία η διαδικασία να γυρίσω σε 4.1.2; Υπάρχει κάποιος οδηγός; Μέσω Odin πρέπει να γίνει η custom recovery?

Τέλος λόγω του γνωστού θέματος με το Google Account στην 4.3 πως μπορώ να είμαι 100% σίγουρος ότι τώρα κάνει synch σωστά το Google account με τις επαφές, ημερολόγιο μα ΚΥΡΙΩΣ με το play store και τις εφαρμογές που έχω εκεί.

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Μέσω odin θα φλασαρεις την 4.1.2. Υπάρχει οδηγός :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Μέσω odin θα φλασαρεις την 4.1.2. Υπάρχει οδηγός :)

 

Θα χάσω το custom recovery? Πως θα κάνω ξανά κάνω root?

Link to comment
Share on other sites

Θα χάσω το custom recovery? Πως θα κάνω ξανά κάνω root?

 

θα χασεις custom recovery κ σε 5 λεπτα θα εχεις κανει κ ρουτ κ θα εχεις ξαναπερασει custom recovery,οπως λεει κ ο πιο πανω δες τους οδηγους

Link to comment
Share on other sites

Όπως ανέφερα χθές , φλάσαρα την DN3 .. Οι εντυπώσεις μου λοιπόν. Δεν είναι αυτό που περίμενα. ΄Ηλπιζα να δώ μια βελτιωμένη ρομ σε σχέση με την Sotmax. Η ρομ αυτή, δεν ειναι γρηγορότερη απο την sotmax και έχει Bugs. Μέσα στις ρυθμίσεις , είναι κάποιες επιλογές οι οποίες οδηγούν σε αναγκαστικό κλείσιμο , όπως η ρύθμιση του ήχου. Τα widget έχουν πρόβλημα απο την αρχή και φλασάρεις ένα αρχείο για να μπορείς να τα χρησιμοποιείς. Βέβαια έχουν απίστευτο λαγκ όταν πηγαίνεις να δημιουργήσεις ένα widget και χάλια scroll,συν ο,τι όταν κάνεις power on ,μέχρι να φορτώσει ο launcher (nova) τα widget θέλει περίπου 20 δεύτερα. Σε λαγκ , scroll κτλ είναι στα ίδια επίπεδα με τις άλλες 4.3 .

 

Εγώ κάπου βελτίωση σε σχέση με την sotmax v7 ΔΕΝ είδα και έτσι γύρισα πίσω σ αυτήν γιατί δεν της λείπει κάτι, ισα ισα..

 

Για την μπαταρία δεν μπορώ να ξέρω γιατί ήταν ελάχιστες οι ώρες που την κράτησα.

 

Για μένα , απο τις 4.3 που κυκλοφορούν , επιλογή μου είναι η Sotmax ! :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Όπως ανέφερα χθές , φλάσαρα την DN3 .. Οι εντυπώσεις μου λοιπόν. Δεν είναι αυτό που περίμενα. ΄Ηλπιζα να δώ μια βελτιωμένη ρομ σε σχέση με την Sotmax. Η ρομ αυτή, δεν ειναι γρηγορότερη απο την sotmax και έχει Bugs. Μέσα στις ρυθμίσεις , είναι κάποιες επιλογές οι οποίες οδηγούν σε αναγκαστικό κλείσιμο , όπως η ρύθμιση του ήχου. Τα widget έχουν πρόβλημα απο την αρχή και φλασάρεις ένα αρχείο για να μπορείς να τα χρησιμοποιείς. Βέβαια έχουν απίστευτο λαγκ όταν πηγαίνεις να δημιουργήσεις ένα widget και χάλια scroll,συν ο,τι όταν κάνεις power on ,μέχρι να φορτώσει ο launcher (nova) τα widget θέλει περίπου 20 δεύτερα. Σε λαγκ , scroll κτλ είναι στα ίδια επίπεδα με τις άλλες 4.3 .

 

Εγώ κάπου βελτίωση σε σχέση με την sotmax v7 ΔΕΝ είδα και έτσι γύρισα πίσω σ αυτήν γιατί δεν της λείπει κάτι, ισα ισα..

 

Για την μπαταρία δεν μπορώ να ξέρω γιατί ήταν ελάχιστες οι ώρες που την κράτησα.

 

Για μένα , απο τις 4.3 που κυκλοφορούν , επιλογή μου είναι η Sotmax ! :)

 

τα ειπα σε προηγουμενα post :D sotmax power

Link to comment
Share on other sites

θα χασεις custom recovery κ σε 5 λεπτα θα εχεις κανει κ ρουτ κ θα εχεις ξαναπερασει custom recovery,οπως λεει κ ο πιο πανω δες τους οδηγους

 

Ακολουθω τισ οδηγιες δηλαδη απο το:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=354955

 

για να περάσω την τελευταια stock και μετα ακολουθω το παρακατώ για root:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=354554

 

τα λέω σωστα;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθω τισ οδηγιες δηλαδη απο το:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=354955

 

για να περάσω την τελευταια stock και μετα ακολουθω το παρακατώ για root:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=354554

 

τα λέω σωστα;

 

Ευχαριστώ

 

Ναι.

Αφού το είχες ξαναρουτάρει.Δεν άλλαξε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δειτε αυτην (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2462614) και μετα να μου πειτε για sotmax,επειδη την επαινειτε πολλοι οπως βλεπω.Εχετε παρατηρησει τη ram που απασχολει η sotmax με ελαχιστες εφαρμογες ανοιχτες?να σας πω:παιζει σταθερα 854mb κατηλημμενα μετα απο διαγραφη μνημης και κλεισιμο ολων των εφαρμογων και οταν ανοιξεις ενα browser,contacts,emails και καμια καμερα,την βλεπεις και απογοητευεσαι 1,3-1,4gb απο τα 1,7gb διαθεσιμα δηλ απελπισια.Η SupremeBeanV2.0 παιζει σταθερα 628mb και με πληθος εφαρμογων ανοιχτες το maximum που φτανει ειναι 1,1gb,απιστευτη,γρηγορη και με μπαταρια καλη(οπως εχουμε πει ποτε οπως 4.1.2).Οπως ειδα εγω εχει τα απαραιτητα αυτη η rom,φυσικα τα καλουδια του spen απο το 3 και ειναι πολυ smooth,οποιος θελει δοκιμαζει και θα καταλαβει
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δειτε αυτην (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2462614) και μετα να μου πειτε για sotmax,επειδη την επαινειτε πολλοι οπως βλεπω.Εχετε παρατηρησει τη ram που απασχολει η sotmax με ελαχιστες εφαρμογες ανοιχτες?να σας πω:παιζει σταθερα 854mb κατηλημμενα μετα απο διαγραφη μνημης και κλεισιμο ολων των εφαρμογων και οταν ανοιξεις ενα browser,contacts,emails και καμια καμερα,την βλεπεις και απογοητευεσαι 1,3-1,4gb απο τα 1,7gb διαθεσιμα δηλ απελπισια.Η SupremeBeanV2.0 παιζει σταθερα 628mb και με πληθος εφαρμογων ανοιχτες το maximum που φτανει ειναι 1,1gb,απιστευτη,γρηγορη και με μπαταρια καλη(οπως εχουμε πει ποτε οπως 4.1.2).Οπως ειδα εγω εχει τα απαραιτητα αυτη η rom,φυσικα τα καλουδια του spen απο το 3 και ειναι πολυ smooth,οποιος θελει δοκιμαζει και θα καταλαβει

 

Εφόσον λαγκ δεν έχω δει και σε ταχύτητα είναι το ίδιο με 4.1.2, δε θα μπω καν στον κόπο να δω πόση ραμ καταναλώνει κτλ κτλ...

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δειτε αυτην (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2462614) και μετα να μου πειτε για sotmax,επειδη την επαινειτε πολλοι οπως βλεπω.Εχετε παρατηρησει τη ram που απασχολει η sotmax με ελαχιστες εφαρμογες ανοιχτες?να σας πω:παιζει σταθερα 854mb κατηλημμενα μετα απο διαγραφη μνημης και κλεισιμο ολων των εφαρμογων και οταν ανοιξεις ενα browser,contacts,emails και καμια καμερα,την βλεπεις και απογοητευεσαι 1,3-1,4gb απο τα 1,7gb διαθεσιμα δηλ απελπισια.Η SupremeBeanV2.0 παιζει σταθερα 628mb και με πληθος εφαρμογων ανοιχτες το maximum που φτανει ειναι 1,1gb,απιστευτη,γρηγορη και με μπαταρια καλη(οπως εχουμε πει ποτε οπως 4.1.2).Οπως ειδα εγω εχει τα απαραιτητα αυτη η rom,φυσικα τα καλουδια του spen απο το 3 και ειναι πολυ smooth,οποιος θελει δοκιμαζει και θα καταλαβει

 

K γιατι να κατσω ν αλλαξω ολοκληρη ρομ αφου κ με την μικρη υπολειπομενη ραμ το note παει νερακι?ουτε crash εχω πλεον ουτε λογαριασμο google χανω..το μονο θεμα που εχει ειναι η αποκριση της οθονης σε εισερχομενη κληση(3 δευτερα περιπου)... το οποιο δεω με απασχολει προσωπικα...αλλα η μικρη υπολειπομενη μνημη δεν μ εχει επηρεάσει καθολου...τουλαχιστον σε θεμα lag

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον λαγκ δεν έχω δει και σε ταχύτητα είναι το ίδιο με 4.1.2, δε θα μπω καν στον κόπο να δω πόση ραμ καταναλώνει κτλ κτλ...

οπως νομιζεις,αν σε ικανοποιει εσενα μην ασχολεισαι.Να επισημανουμε βεβαια το ποσο σοβαρο θεμα ειναι η ram που η samy ανεβασε στα 3bg τη ram του note3,αυτους οπως φαινεται τους απασχολει σε αντιθεση με σενα(με καλοσυνη σου το λεω και οχι για να σε πικαρω,εξηγουμαι)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...