Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά να Κάνω μια Ερώτηση και Εγω?Υπάρχει κανένα fix για τι Εχω Πρόβλημα με το wcdma Mode?οταν το εχω στο αυτοματο μια εχω προσβαση στο ιντερνετ και μια οχι!επισης δεν δουλευουν και οι κλησεις την ιδια στιγμη οταν δεν εχω ιντερνετ!ειμαι σε στοκ ρομ με μονο ρουτ!ευχαριστω για τις απαντησεις!

 

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

 

εμενα γιατι δεν μου κανει προβλημα αυτο αλλα οτι μαλλον δεν εχεις δυνατο σημα wcdma εκει που εισαι...κ αλλαζει συνεχως με αποτελεσμα να μην μπαινεις νετ κ να χανεις κ ιντερνετ??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εμενα γιατι δεν μου κανει προβλημα αυτο αλλα οτι μαλλον δεν εχεις δυνατο σημα wcdma εκει που εισαι...κ αλλαζει συνεχως με αποτελεσμα να μην μπαινεις νετ κ να χανεις κ ιντερνετ??

 

Φιλε μου μια χαρα ειναι το σημα!παιζει μεταξυ 3g και h!οταν ειναι στο h εχω ιντερνετ και τηλεφωνο κανονικα οταν πεφτει στο 3g δεν μπαινει αλλα επισης με καλουν και λεει οτι δεν εχει σημα!ισως να δοκιμασω και στην Αθηνα που θα γυρισω αυριο!τωρα ειναι σε 3g και οταν παω να σερφαρω γυριζει σε h και μπαινει αλλα οταν μενει σε 3g νεκρο!σε επιλογη gsm δουλευει κομπλε!τι να πω!επισης για hurricane rom τι γνωμη εχετε?

 

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους σήμερα είπα να δοκιμασω να βάλω καποιες custom roms δοκιμασία λοιπον την cyanogenmod και την slimbean το μονο θέμα που έχουν οι Ρομ είναι οτι δεν μπορω να συνδεθω στο wifi δλδ βλέπω το ρουτερ κανονικά βάζω το κλειδί κανονικά και απλα παραμένει στο σημειό αποθήκευση χωρίς να συνδεεται...δεν μπορω να καταλάβω τιγινετε μπορεί κάποιος να βοηθησει;με την 4.1.2 επίσημη δεν έχω πρόβλημα γνωριζεικανεις κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Καμμία ιδέα γιατί το WiFi σερνεται στο note 2 με custom Rom Tigra?
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Μόλις βρήκα λίγο χρόνο για να γράψω μια "αναφορά" για το πρόβλημα που είχα προ λίγων ημερών.

Είχα κάνει ένα μικρό λαθάκι κατά την εγκατάσταση της v6 sotmax πάνω στην v5 (αντί για να κάνω clean Calvic, έκανα clean για νέα rom ) και είχε φάει σκάλωμα το κινητό δεν άνοιγε.

Τότε πέρασα με οντιν μια ρομ στοκ και κλασικά ρουτ & recovery.. Στα καπάκια όμως έκανα το λάθος και πήγα να βάλω backup sotmax σε στοκ πάνω. Το κινητό έκανε επανεκκίνηση σε στοκ πάλι αλλά είχε χαθεί το ΙΜΕΙ του.

Πήγα να περάσω το backup με το πρόγραμμα για restore και τότε έγινε η μεγάλη ζημιά.. Boot loop.

Πήγα να περάσω στοκ ρομ. Τίποτα. Πέρασα στοκ και factory reset στα καπάκια (αυτό το δοκίμασα πάνω από 10 φορές απανωτά )

Δοκίμασα να το κάνω με custom rom, τίποτα.

Έβαλα με οντιν ρομ+pit, τίποτα.

 

Τέλος μετά από άπειρες δοκιμές με τα πάντα βρέθηκε μια λύση μέσω Android sdk.. πέρασε ένα άλλο ΙΜΕΙ, ανοίγει το κινητό απλά δεν πιάνει τίποτα. (και έχει ένα ενοχλητικό κίτρινο μήνυμα στην οθόνη )

 

Τώρα μου μένει να κάνω ένα μηδενισμό που θα κάνω αύριο και πίσω για σέρβις ώστε να διορθωθεί η τελευταία πινελιά.

 

 

Φυσικά θα ήθελα να ευχαριστήσω παλι όλα τα member και ειδικά στο StratosGR για την υπομονή που έδειξε (βλέπετε είμαι λίγο άσχετος με μερικά πράγματα )

.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό λίγες μέρες. Τις πρώτες έτρεχα sotmax v4,5,6.. Ήθελα να δοκιμάσω 4.1.2 και φλασαρα αρκετές. Τελικά έμεινα στην Thunder Lite v7 με perseus kernel. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημενος, το κινητό τρέχει ταχύτητα και πολύ smooth και από παραμετροποιηση και μπαταρία είμαστε πολύ καλά.

 

 

Ενδεικτικά για την μπαταρία οι φωτογραφίες. Η χρήση ήταν ίντερνετ, fb, tapatalk, ραδιόφωνο. 50% με 3g και 50% wifi.

 

Προσωπικά θα περιμένω καιρό μέχρι να βγει η 4.3, να είναι σταθερή, να δούμε τι θα γίνει με το knox κτλ..

 

Τώρα, απλά έχω ένα κινητό χωρίς κανένα πρόβλημα με όλα τα καλά του Note :) http://img.tapatalk.com/d/13/10/30/a8a6equq.jpghttp://img.tapatalk.com/d/13/10/30/hygu5uda.jpg

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Είμαι με Hurricane v2 και σκεφτόμουνα την αλλαγή σε v5.

θέλει να κάνω όλα τα wipes? θα διορθωθεί κ το πρόβλημα που έχω με το SU?

Δηλαδή να ξανά αποκτήσω root.....

 

Και μια εγκυκλοπαιδική ερώτηση:

 

Εάν θέλω να γυρίσω σε Stock μπορώ;

Ακολουθώ τα βήματα που γράφει στον οδηγό;

Κ τρέχω το triangle away εάν δεν θέλω να φαίνεται τίποτα?

 

Ευχαριστώ.

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και απο μένα!έχω περάσει τη ROM hurricane v5 η οποία πραγματικα πετάει και έχω μονο ενα πρόβλημα!το Samsung link δουλεύει μια χαρά με τη Samsung smart TV μου αλλά όχι και το screen mirroring!έχω βάλει το syscope blaster και το status της συσκευής λέει επίσημη εκδοση αλλά με το triangle away ενω κάνω μηδενισμό και λέει όλα official μετα ξαναπάει ο μετρητης στο 1 και το binary στο custom!το μήνυμα που παίρνω είναι οτι το screen mirroring δεν ξεκίνησε εξαιτίας προβλήματος υλικου!έχω επίσης το recovery του philz!πως μπορω να κρατήσω τον μετρητή στο 0 και όλα official γιατί μάλλον εκεί είναι το προβλήμα!οποίος μπορεί ας βοηθήσει και συγγνώμη για το μεγαλο μήνυμα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και απο μένα!έχω περάσει τη ROM hurricane v5 η οποία πραγματικα πετάει και έχω μονο ενα πρόβλημα!το Samsung link δουλεύει μια χαρά με τη Samsung smart TV μου αλλά όχι και το screen mirroring!έχω βάλει το syscope blaster και το status της συσκευής λέει επίσημη εκδοση αλλά με το triangle away ενω κάνω μηδενισμό και λέει όλα official μετα ξαναπάει ο μετρητης στο 1 και το binary story custom!το μήνυμα που παίρνω είναι οτι το screen mirroring δεν ξεκίνησε εξαιτίας προβλήματος υλικου!έχω επίσης το recovery του philz!πως μπορω να κρατήσω τον μετρητή στο 0 και όλα official γιατί μάλλον εκεί είναι το προβλήμα!οποίος μπορεί ας βοηθήσει και συγγνώμη για το μεγαλο μήνυμα!

 

Φλάσαρε μόνο του τον μαμά κέρνελ και ξαναπροσπάθησε.

Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρε μόνο του τον μαμά κέρνελ και ξαναπροσπάθησε.

 

Δεν έχω αλλάξει kernel έτσι νομιζω γιατί δεν υπάρχει kernel για 4.3 ακόμα!μπορείς να μου δώσεις ενα λινκ για τον μαμά κερνελ που λες!φλασαρω μέσω philz έτσι?θέλει κανένα wipe πριν!σκέφτηκα και κάτι άλλο μήπως φταίει το recovery και ξαναγίνεται 1 ο μετρητής?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αλλάξει kernel έτσι νομιζω γιατί δεν υπάρχει kernel για 4.3 ακόμα!μπορείς να μου δώσεις ενα λινκ για τον μαμά κερνελ που λες!φλασαρω μέσω philz έτσι?θέλει κανένα wipe πριν!σκέφτηκα και κάτι άλλο μήπως φταίει το recovery και ξαναγίνεται 1 ο μετρητής?

 

Για τον μετρητή φταίει το recovery.

Για το πρόβλημα με το screen mirroring φταίει ο kernel που είναι prerooted.

Θα πρέπει να πάρεις τον stock kernel από την stock rom και να τον εγκαταστήσεις.

Kατέβασε την stock rom και πάρε από μέσα το boot.img.

Ανέβασε το κάπου και δώσε μου το link, να σου φτιάξω αρχείο εγκατάστασης.

Αν δε κατάλαβες τίποτα από αυτά, δε μπορώ να σε βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και απο μένα!έχω περάσει τη ROM hurricane v5 η οποία πραγματικα πετάει και έχω μονο ενα πρόβλημα!το Samsung link δουλεύει μια χαρά με τη Samsung smart TV μου αλλά όχι και το screen mirroring!έχω βάλει το syscope blaster και το status της συσκευής λέει επίσημη εκδοση αλλά με το triangle away ενω κάνω μηδενισμό και λέει όλα official μετα ξαναπάει ο μετρητης στο 1 και το binary στο custom!το μήνυμα που παίρνω είναι οτι το screen mirroring δεν ξεκίνησε εξαιτίας προβλήματος υλικου!έχω επίσης το recovery του philz!πως μπορω να κρατήσω τον μετρητή στο 0 και όλα official γιατί μάλλον εκεί είναι το προβλήμα!οποίος μπορεί ας βοηθήσει και συγγνώμη για το μεγαλο μήνυμα!

 

Ποια ROM είχες πριν την hurricane v5; Πώς την έβαλες; έκανες όλα τα wipes?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό λίγες μέρες. Τις πρώτες έτρεχα sotmax v4,5,6.. Ήθελα να δοκιμάσω 4.1.2 και φλασαρα αρκετές. Τελικά έμεινα στην Thunder Lite v7 με perseus kernel. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημενος, το κινητό τρέχει ταχύτητα και πολύ smooth και από παραμετροποιηση και μπαταρία είμαστε πολύ καλά.

 

 

Ενδεικτικά για την μπαταρία οι φωτογραφίες. Η χρήση ήταν ίντερνετ, fb, tapatalk, ραδιόφωνο. 50% με 3g και 50% wifi.

 

Προσωπικά θα περιμένω καιρό μέχρι να βγει η 4.3, να είναι σταθερή, να δούμε τι θα γίνει με το knox κτλ..

 

Τώρα, απλά έχω ένα κινητό χωρίς κανένα πρόβλημα με όλα τα καλά του Note :)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

:shifty:Μια απο τα ιδια .Με κουρασανε οι 4.3 .Οι 4.1.2 ειναι κομπλε αλλα οι κερνελ ειχαν αρκετα λανγκ. Ζητησα απο τον s_wind το rom που εφτιαξε μαζι με τον κρισκελο και ουμπερτο(speedwizz) και επαθα την πλακα μου . Δεν προκειτε να ξαναφλασαρο αλλο ρομ μια και το συγκεκριμενο ειναι απιστευτο. υπερταχυτατο χωρις λανγκ .ρωτησα γιατι δεν το ανεβαζουν και μου ειπε οτι απεχουν λογο εργασιας.εδω φωτο

Link to comment
Share on other sites

Ποια ROM είχες πριν την hurricane v5; Πώς την έβαλες; έκανες όλα τα wipes?

 

Είχα φιλε μου τη stock με μονο root και εκανα όλα τα wipes κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με κουρασανε μέχρι που έμεινα σταθερός στον perseus και βρήκα την υγειά μου.

 

Τα ιδια και εγω...4.1.2 με perseus και ησυχάζεις. ..

 

Ακριβώς έτσι.. Έχουμε ένα άψογο κινητό που κάνει οτι θέλουμε. Ας βγεί με το καλό η 4.3 , ας δοκιμαστεί και όταν είναι το ιδιο λειτουργική θα δούμε.. :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα να κατέβει και σε κανένα 2ωρο θα την περάσω....μου αρέσουν τα μπλιμπλίκια που έχει ( αν και με την μπαταρία έχω ένα θεματάκι )
Link to comment
Share on other sites

Δεν σας λαγκαρει με perseus;

Εγω ειδα ψιλοκολληματακια και τον ξηλωσα.Για την ωρα εχω τον στοκ κερνελ.Και με speedwizz δεν τρελαθηκα...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας λαγκαρει με perseus;

Εγω ειδα ψιλοκολληματακια και τον ξηλωσα.Για την ωρα εχω τον στοκ κερνελ.Και με speedwizz δεν τρελαθηκα...

 

1 λαγκ μονο στο σκρολ των επαφων. Πουθενά αλλού ;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια ρομ αναφερεσαι?

 

Βασιλη σε οποιαδηποτε custom 4.1.2.Δεν εχει διαφορα αλλωστε.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την έχει δοκιμάσει κανείς;

Φαίνεται να είναι το πιο πλήρες port από note 3 , δεν έχω τι να κάνω πάλι και ψάχνομαι για τίποτα καινούριο, είμαι με 4.3 mj5 από τότε που βγήκε χωρίς να έχω κάποιο πρόβλημα από αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...