Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε θα το κλαψεις.

Βαλε cwm πρώτα.

 

έβαλα Cwm , πέρασα και το μοντεμ που ανέβασες αλλά πάλι τίποτα .. ασταμάτητο boot loop ..

 

καμιά άλλη ιδέα ?

.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έβαλα Cwm , πέρασα και το μοντεμ που ανέβασες αλλά πάλι τίποτα .. ασταμάτητο boot loop ..

 

καμιά άλλη ιδέα ?

 

Έκανες όλα τα wipes μέσα από το recovery;

Link to comment
Share on other sites

Έκανες όλα τα wipes μέσα από το recovery;

 

Ναι και πριν και μετα

 

To πάω άλλη μια απο την αρχή.

στοκ ρομ > ρουτ > CWM > install modem που μου έδωσες > wipe cache , factory , calvic

 

Άντε να δούμε

Edited by basilisraf
.
Link to comment
Share on other sites

Τα 23toggles που λεει μπροστα δουλευουν τελικα σε stock rom;μπορει καποιος να μου πει; κατι αντιστοιχο σε xposed framework υπαρχει;
Link to comment
Share on other sites

Ναι και πριν και μετα

 

To πάω άλλη μια απο την αρχή.

στοκ ρομ > ρουτ > CWM > install modem που μου έδωσες > wipe cache , factory , calvic

 

Άντε να δούμε

 

Τώρα πρόσεξα ότι λες έκανα ένα λάθος, αλλα δε γράφεις ποιο λάθος έκανες.

Για πες τι λάθος έκανες, γιατί μπορεί να είναι σημαντικό.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πρόσεξα ότι λες έκανα ένα λάθος, αλλα δε γράφεις ποιο λάθος έκανες.

Για πες τι λάθος έκανες, γιατί μπορεί να είναι σημαντικό.

 

Πέρασα το backup απο sotmax rom πάνω σε στοκ λογισμικό .. μετά κατάλαβα τι μ...... έκανα.

 

(Πήγαινα για V6, αλλά πάτησα το clean for new rom στα wipe, εκει stuckαρε το κινητό .. αλλά με όντιν το γύρισα εύκολα σε στοκ χωρίς να έχει κάποιο θέμα)

 

αυτό το πράμα μου έκανε τη ζημιά στο ΙΜΕΙ

 

Edit .. έκανα ξανά την διαδικασία ρομ > root > cwm > modem αλλά πάλι τίποτα ... κόλλημα στο boot loop

Edited by basilisraf
.
Link to comment
Share on other sites

Τα 23toggles που λεει μπροστα δουλευουν τελικα σε stock rom;μπορει καποιος να μου πει; κατι αντιστοιχο σε xposed framework υπαρχει;

 

Μόνο αν είναι stock deodexed.

 

Πέρασα το backup απο sotmax rom πάνω σε στοκ λογισμικό .. μετά κατάλαβα τι μ...... έκανα.

αυτό το πράμα μου έκανε τη ζημιά στο ΙΜΕΙ

 

Αν έβαλες το recovery του Philz , κάνε την επιλογή full wipe before flashing new ROM ή ανάλογα την έκδοση που έχεις, wipe data-cache-system-preload.

Έχε στην κάρτα custom rom και εγκατέστησε την.

Ξαναμπές στο cwm και κάνε μόνο factory reset.

Προσπάθησε να μπουτάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν έβαλες το recovery του Philz , κάνε την επιλογή full wipe before flashing new ROM ή ανάλογα την έκδοση που έχεις, wipe data-cache-system-preload.

Έχε στην κάρτα custom rom και εγκατέστησε την.

Ξαναμπές στο cwm και κάνε μόνο factory reset.

Προσπάθησε να μπουτάρεις.

 

Έγινε . Πάω να το κάνω βήμα βήμα και επιστρέφω να πω το αποτέλεσμα..

 

Edit: To έκανα , στο μπουτάρισμα φαίνεται να κόλλησε στο σήμα Σαμσουνγκ στην αρχη που ειναι και αναβοσβήνει κλασικα ο μπλε φοντος πίσω απο τα άσπρα γράμματα (εδώ και 2-3 λεπτά..)

Edit 2 : πάντως τώρα που το έβαλα στη μπρίζα φαίνεται να φορτίζει κανονικά (είναι κλειστό)

 

να το αφήσω λιγο ακομα και μετα να το κάνω επανακίνηση ? στο μεταξυ ο μοναδικος τροπος για να κλεισει ειναι να τραβαω την μπαταρια

Edited by basilisraf
.
Link to comment
Share on other sites

Έγινε . Πάω να το κάνω βήμα βήμα και επιστρέφω να πω το αποτέλεσμα..

 

Edit: To έκανα , στο μπουτάρισμα φαίνεται να κόλλησε στο σήμα Σαμσουνγκ στην αρχη που ειναι και αναβοσβήνει κλασικα ο μπλε φοντος πίσω απο τα άσπρα γράμματα (εδώ και 2-3 λεπτά..)

Edit 2 : πάντως τώρα που το έβαλα στη μπρίζα φαίνεται να φορτίζει κανονικά (είναι κλειστό)

 

να το αφήσω λιγο ακομα και μετα να το κάνω επανακίνηση ? στο μεταξυ ο μοναδικος τροπος για να κλεισει ειναι να τραβαω την μπαταρια

 

2 λύσεις ύστατες.

Η μία να κάνεις και format την internal card μέσα από το cwm και η πιο ύστατη να περάσεις stock rom με Odin + pit file.

Aν πάντως σε download mode ο μετρητής δεν έχει γράψει (που δε το νομίζω), το πας service και καθάρισες.

 

*Σου βρήκε και ο Μιχάλης έτοιμη rom με pit :D

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

και από μένα άπειρα μπράβο στον Σωτήρη.

με την V6 αν αφήσω το κινητό το widget της μπαταρίας μου λέει...

0.4%/hour..:happy:

 

πως βλέπεις την καταναλωση?

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

2 λύσεις ύστατες.

Η μία να κάνεις και format την internal card μέσα από το cwm και η πιο ύστατη να περάσεις stock rom με Odin + pit file.

Aν πάντως σε download mode ο μετρητής δεν έχει γράψει (που δε το νομίζω), το πας service και καθάρισες.

 

*Σου βρήκε και ο Μιχάλης έτοιμη rom με pit :D

 

Μιχάλη να σαι καλά !

 

format την internal card μέσα από το cwm ... αυτό πως γίνεται ? στο mounts and storage menu έχει διάφορα φορμάτ

η πιο ύστατη να περάσεις stock rom με Odin + pit file.

ποιο να κανω πρώτο ?

 

ο μετρητής έχει βαρέσει διψήφιο νούμερο στο μεταξύ

.
Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη να σαι καλά !

 

format την internal card μέσα από το cwm ... αυτό πως γίνεται ?

η πιο ύστατη να περάσεις stock rom με Odin + pit file.

ποιο να κανω πρώτο ?

 

ο μετρητής έχει βαρέσει διψήφιο νούμερο στο μεταξύ

 

Στο mount n storage είναι μου φαίνεται.

Φυσικά θα πρέπει να ξαναπεράσεις ρομ.

Κάνε αυτό πρώτα και μετά αυτό με το pit.

Γιατί με το pit αν κάτι πάει στραβά, εκεί το κατέστρεψες.

 

Το νούμερο δε μας πειράζει. Αφού έχει γράψει ας λέει και 100.

Το θέμα είναι να καταφέρεις να το συνεφέρεις.

Αν το συνεφέρεις, θα το μηδενίσουμε μετά.

Link to comment
Share on other sites

Στο mount n storage είναι μου φαίνεται.

Φυσικά θα πρέπει να ξαναπεράσεις ρομ.

Κάνε αυτό πρώτα και μετά αυτό με το pit.

Γιατί με το pit αν κάτι πάει στραβά, εκεί το κατέστρεψες.

 

Το νούμερο δε μας πειράζει. Αφού έχει γράψει ας λέει και 100.

Το θέμα είναι να καταφέρεις να το συνεφέρεις.

Αν το συνεφέρεις, θα το μηδενίσουμε μετά.

 

η ρομ που θα περάσω πρέπει να είναι custom ή στοκ ?

 

format sdcard

format sdext

format data and data/media

format system

format preload

format data

 

τα παίρνω όλα σβαρνα ενα ενα και τα φορμάρω ?

.
Link to comment
Share on other sites

η ρομ που θα περάσω πρέπει να είναι custom ή στοκ ?

 

format sdcard

format sdext

format data and data/media

format system

format preload

format data

 

τα παίρνω όλα σβαρνα ενα ενα και τα φορμάρω ?

 

Κάντα όλα.

Μπορεί σε κάποια να σου βγάλει σφάλμα.

Μπορεί και να μην είναι τίποτα όμως.

Πέρνα ότι ρομ έχεις εύκαιρη. Πλέον έχεις συλλογή :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κάντα όλα.

Μπορεί σε κάποια να σου βγάλει σφάλμα.

Μπορεί και να μην είναι τίποτα όμως.

Πέρνα ότι ρομ έχεις εύκαιρη. Πλέον έχεις συλλογή :lol:

 

Με βλέπω να καταλήγω με το Note 2 mp3 και φωτογραφική :lol: (που ουτε αυτο δεν βλέπω)

 

θα τα κάνω σιγα σιγα αυτα και μετα στο πιτ εαν δεν γινει ... εκει ο θεος βοηθος ..

 

Edit: αυτό με τα φορματ δεν επιασε .. οποτε κατεβαζουμε ρομ με πιτ ... αν δεν γινει ουτε αυτο , τι κανουμε ?

Edited by basilisraf
.
Link to comment
Share on other sites

Το πας για να σου αλλάξουν πλακέτα, αλλά θα πληρώσεις.

Δεν νομίζω να υπάρχει άλλη λύση. Μπορείς να κάνεις και θέμα στο xda, από εκεί μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

ξέρουμε πόσο πάει η πλακέτα στο περίπου ?

 

Παρακολουθω απο χθες το προβλημα σου.Τελικα θελει αλλαγη πλακετας επειδη μπρικαρε το κινητο με τη ρομ?H λαθος καταλαβα?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθω απο χθες το προβλημα σου.Τελικα θελει αλλαγη πλακετας επειδη μπρικαρε το κινητο με τη ρομ?H λαθος καταλαβα?:blink:

 

Κανω με το pit file .. εαν δεν γίνει τοτε μαλλον πλακετα

.
Link to comment
Share on other sites

Κανω με το pit file .. εαν δεν γίνει τοτε μαλλον πλακετα

 

Στο θεμα με τη πλακετα δε καταλαβα πως κατεληξες.Λογο του φλασαρισματος της custom εγιναν ολα αυτα τα μπερδεματα?

Link to comment
Share on other sites

Λογικα της σαμσουνγκ ειναι πιο ευαισθητα .. δεν ξερω παντως το κλαψα ουτε μια βδομαδα δεν το χα στα χερια μου .. αχ σε αυτο λατρευα σονυ .. ενα SUS και τελος ολα τα προβληματα..

 

Edit

 

Εχω το EFS.img που χρειαζεται για να τρεξει .. μηπως εαν γινει mount ανοίξει κανονικα ? πως το περνάω όμως ?

Edited by basilisraf
.
Link to comment
Share on other sites

Λογικα της σαμσουνγκ ειναι πιο ευαισθητα .. δεν ξερω παντως το κλαψα ουτε μια βδομαδα δεν το χα στα χερια μου .. αχ σε αυτο λατρευα σονυ .. ενα SUS και τελος ολα τα προβληματα..

 

Edit

 

Εχω το EFS.img που χρειαζεται για να τρεξει .. μηπως εαν γινει mount ανοίξει κανονικα ? πως το περνάω όμως ?

 

 

Κριμα ρε φιλε.Ελεος.Δοκιμασες να βαλεις το imei με terminal emulator?backup imei με ποιο τροπο εκανες?

Link to comment
Share on other sites

Λογικα της σαμσουνγκ ειναι πιο ευαισθητα .. δεν ξερω παντως το κλαψα ουτε μια βδομαδα δεν το χα στα χερια μου .. αχ σε αυτο λατρευα σονυ .. ενα SUS και τελος ολα τα προβληματα..

 

Edit

 

Εχω το EFS.img που χρειαζεται για να τρεξει .. μηπως εαν γινει mount ανοίξει κανονικα ? πως το περνάω όμως ?

 

Δεν φταει το ιμει που δεν ανοιγει.Αυτο που διαβαζω και δεν μπορω να καταλαβω το λογο που το κανεις, ειναι γιατι οσες φορες ειπες οτι φλασαρες με odin,φλασαρες και cwm.Why????Αν δεν το αφησεις να εκκινήσει με στοκ recovery δεν πρόκειται να μπουταρει στον αιωνα τον απαντα.Βγαλε καρτα μνημης και sim και περνα μια στοκ με το odin (σωστα ομως ε?και κατα προτιμηση καποια 4.1.2 που εχει bootloader).Αστο να τελειωσει και περιμενε 5-6 λεπτα (αργει να εκκινήσει).Στην περιπτωση που δεν μπουταρει, βγαλε μπαταρια ξαναβαλτην και μπες στο στοκ recovery.Κανε wipe data factory reset και clear cache partition.Βγαλε μπαταρια, ξαναβαλτην και ξαναφλασαρε παλι την ιδια ρομ (παντα για στοκ μιλαω, μην περιμενεις να ξεκολησει με custom), λογικα θα μπουταρει, εαν οχι ειναι για κολυβα κι απο εκει και περα το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να το τινάξεις εντελως (υπαρχει τροπος με πολλες πιθανοτητες γι αυτο) ωστε να μην δουν τιποτα στο servis και να στο φιαξουν δωρεαν.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...