Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

b) Εχεις ηδη ορισει ενα προγραμμα για να ανοιγει το συγκεκριμενο αρχειο, συνδεσμος κτλ. Θα βρεις το προγραμμα στις ρυθμισεις, και κατω απο εκει που λεει χωριτηκοτητες κτλ λεει clear defaults (εκκαθαριση προεπιλογων)

 

το εκανα αλλα και παλι μου γραφει αυτο....

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το εκανα αλλα και παλι μου γραφει αυτο....

 

Όταν επιλέγεις εναν browser και πατάς το "πάντα" μετά σου βγάζει αυτό το μήνυμα ώστε αν αλλάξεις γνώμη να πας εκεί που λέει και να κάνεις εκκαθάριση προεπιλογής για να σου ξανά βγάζει να διαλέξεις..

Link to comment
Share on other sites

Όταν επιλέγεις εναν browser και πατάς το "πάντα" μετά σου βγάζει αυτό το μήνυμα ώστε αν αλλάξεις γνώμη να πας εκεί που λέει και να κάνεις εκκαθάριση προεπιλογής για να σου ξανά βγάζει να διαλέξεις..

 

καλα ειμαι .... ολα τα λεφτα :O:O

πατουσα το "παντα" μου εγραφε αυτο το μηνυμα πηγαινα το εκανα εκκαθαριση και μετα οταν το ανοιγα παλι τα ιδια.... και παλι πηγαινα και το εκανα και ξανα και ξανα..... :)

ευχαριστω πολυ και τους δυο φιλους

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Όταν επιλέγεις εναν browser και πατάς το "πάντα" μετά σου βγάζει αυτό το μήνυμα ώστε αν αλλάξεις γνώμη να πας εκεί που λέει και να κάνεις εκκαθάριση προεπιλογής για να σου ξανά βγάζει να διαλέξεις..

 

Σταυρο ελεγξε τα pm σου

Link to comment
Share on other sites

Σταυρο ελεγξε τα pm σου

 

Ωραία το είδα σ ευχαριστώ πολύ... Το τελευταίο πράγμα που μπορεί να σκεφτώ είναι αν το αρχείο που ανέβασε ο pandrits είναι κατεστραμενο.. Αν θες κατέβασε το απο εδώ..

 

http://db.tt/cf8rejB6

 

Και φυσικά πήγαινε πάλι στο system/app και δες αν έχουν τα κατάλληλα δικαιώματα..

Edited by motomoto00
Link to comment
Share on other sites

Ωραία το είδα σ ευχαριστώ πολύ... Το τελευταίο πράγμα που μπορεί να σκεφτώ είναι αν το αρχείο που ανέβασε ο pandrits είναι κατεστραμενο.. Αν θες κατέβασε το απο εδώ..

 

http://db.tt/cf8rejB6

 

Και φυσικά πήγαινε πάλι στο system/app και δες αν έχουν τα κατάλληλα δικαιώματα..

 

Τιποτα σταυρο... δεν ξερω τι παιζει φιλε...

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα σταυρο... δεν ξερω τι παιζει φιλε...

 

Οκ ας το, αν θες ξανα δοκίμασε το οταν βάλεις αλλη ρομ να δεις αν δουλεύει.. Εγω πάντως αυτο έχω τωρα με revolution hd και δουλεύει κανονικά, απλα δεν ανεβάζω screen shot γιατί εχω περασμένο το θεμα μου απο πάνω και δεν θα καταλάβεις διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

Οκ ας το, αν θες ξανα δοκίμασε το οταν βάλεις αλλη ρομ να δεις αν δουλεύει.. Εγω πάντως αυτο έχω τωρα με revolution hd και δουλεύει κανονικά, απλα δεν ανεβάζω screen shot γιατί εχω περασμένο το θεμα μου απο πάνω και δεν θα καταλάβεις διαφορά...

 

Δεν περναει πανω απο το θεμα σου αυτο?? Απλα να αλλαξει ο dialer?? Εγω αυτο προσπαθω να κανω απο το πρωι...:eek:

Link to comment
Share on other sites

Δεν περναει πανω απο το θεμα σου αυτο?? Απλα να αλλαξει ο dialer?? Εγω αυτο προσπαθω να κανω απο το πρωι...:eek:

 

Φυσικά περνάει πάνω απο το θέμα μου, αλλά δεν ξέρω τι παίζει μ εσένα...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά περνάει πάνω απο το θέμα μου, αλλά δεν ξέρω τι παίζει μ εσένα...

 

Βαρεθηκα να ξαναπερναω τις μαμα επαφες κ τηλεφωνο κ ξανα το θεμα σου απο πανω... ασ'το, μια χαρα ειναι κ ο αλλος dialer... κουραστηκα... :D

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι??

α. μπορω να βαλω του χαρτες στην καρτα μνημης και να τους διαβαζει το προγραμμα (sygic)??

β. οταν παω να ανοιξω μια σελιδα στο ιντερνετ μου λεει με ποιο προγραμμα θελω να ανοιξει, επιλεγω εγω καποιο κ λεω να ανοιγει παντα με αυτο αλλα μου γραφει (εκκαθεριστε τις ρυθμισεις προεπιλεγμενων εφαρμογων μεταβαινοντας στις ρυθμισεις -διαχειριση εφαρμογων-ολα). πως γινεται αυτο?????

γ. μπορω να παρω μεσω recovery Backup ΑΛΛΑ να μπει στην καρτα μνημης ?? (διοτι δεν χωραει στην μνημη τηλεφωνου) :)

ευχαριστω

 

α. Ναι....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω και γω την παρέα ως νέος κάτοχος του note 2.

 

Μετά από 1 nexus s και ένα galaxy nexus, απόκτησα το θηρίο και δηλώνω κάτι παραπάνω από ενθουσιασμενος. Έχοντας μάθει από καθαρές και λιτές roms κατέληξα προσωρινά στην Wanamlite με τον τελευταίο Adam.

 

Από τις πλούσιες σε mods roms μέχρι τώρα δοκίμασα Omega, τόσο με perseus όσο και με Adam και ότι και να κάνα σε αυτή, η wanam είναι εμφανώς πιο responsive.

 

Η αλήθεια είναι ότι με τρώει το χέρι μου για τη ρομ του Ιταλού, αλλά κάτι μου λέει ότι βρήκα το νικητή από νωρίς.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω και γω την παρέα ως νέος κάτοχος του note 2.

 

Μετά από 1 nexus s και ένα galaxy nexus, απόκτησα το θηρίο και δηλώνω κάτι παραπάνω από ενθουσιασμενος. Έχοντας μάθει από καθαρές και λιτές roms κατέληξα προσωρινά στην Wanamlite με τον τελευταίο Adam.

 

Από τις πλούσιες σε mods roms μέχρι τώρα δοκίμασα Omega, τόσο με perseus όσο και με Adam και ότι και να κάνα σε αυτή, η wanam είναι εμφανώς πιο responsive.

 

Η αλήθεια είναι ότι με τρώει το χέρι μου για τη ρομ του Ιταλού, αλλά κάτι μου λέει ότι βρήκα το νικητή από νωρίς.

 

Καλώς ήρθες στη παρέα, κοίταξε λίγο και την sotmax rom που είναι Έλληνας ο δημιουργός και την Revolution HD....

Και ψάξε λιγάκι στο xda για το simplistic framework που μπορείς να τροποποιήσεις σχεδόν τα πάντα στην συσκευή, και ταιριάζει σε όλες τις παραπάνω ρομς...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

 

Για να πω την αλήθεια, το ενδιαφέρον μου στρέφεται περισσότερο σε δοκιμές kernel πάρα roms, καθώς αν ένα πράγμα έχω μάθει από 10 χρόνια αποκλειστικής χρήσης Linux είναι ότι η ραχοκοκαλιά σε θέματα απόδοσης οφείλεται στον kernel.

Μέχρι τώρα έχω παίξει με τον Adam και τον Perseus και θα με ενδιέφεραν και άλλες προτάσεις, πάντα με γνώμονα ότι ο kernel θέλω να δίνει έμφαση σε σταθερότητα και μπαταρία και δε με ενδιαφέρουν overclocks κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω και γω την παρέα ως νέος κάτοχος του note 2.

 

Μετά από 1 nexus s και ένα galaxy nexus, απόκτησα το θηρίο και δηλώνω κάτι παραπάνω από ενθουσιασμενος. Έχοντας μάθει από καθαρές και λιτές roms κατέληξα προσωρινά στην Wanamlite με τον τελευταίο Adam.

 

Από τις πλούσιες σε mods roms μέχρι τώρα δοκίμασα Omega, τόσο με perseus όσο και με Adam και ότι και να κάνα σε αυτή, η wanam είναι εμφανώς πιο responsive.

 

Η αλήθεια είναι ότι με τρώει το χέρι μου για τη ρομ του Ιταλού, αλλά κάτι μου λέει ότι βρήκα το νικητή από νωρίς.

 

Καλως ηρθες στην παρεα μας.

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

 

Για να πω την αλήθεια, το ενδιαφέρον μου στρέφεται περισσότερο σε δοκιμές kernel πάρα roms, καθώς αν ένα πράγμα έχω μάθει από 10 χρόνια αποκλειστικής χρήσης Linux είναι ότι η ραχοκοκαλιά σε θέματα απόδοσης οφείλεται στον kernel.

Μέχρι τώρα έχω παίξει με τον Adam και τον Perseus και θα με ενδιέφεραν και άλλες προτάσεις, πάντα με γνώμονα ότι ο kernel θέλω να δίνει έμφαση σε σταθερότητα και μπαταρία και δε με ενδιαφέρουν overclocks κλπ.

 

Αυτά που λες τα ξέρω κι εγώ καλά απλά σου πρότεινα ρομς που είναι καλο στημένες και χωρίς προβλήματα.. Οι άλλες ρομς που είναι παρά φορτωμένες δημιουργούν πολλά προβλήματα με άσχετα mods που περιέχουν μεσα...

Η sotmax έχει τον redpill κερνελ εξίσου καλός..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τσέκαρα τη revolution και μου φαίνεται στη λογική που θέλω. Θα με βάλεις να φλασαρω μεσημεριατικα :)

 

Edit: απ ότι βλέπω και ο Adam έχει default τον Perseus governor. Από τους δύο που έχω δοκιμάσει υπάρχει κάποιος που εμπειρικά έχει καλύτερη απόδοση σε μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τσέκαρα τη revolution και μου φαίνεται στη λογική που θέλω. Θα με βάλεις να φλασαρω μεσημεριατικα :)

 

Edit: απ ότι βλέπω και ο Adam έχει default τον Perseus governor. Από τους δύο που έχω δοκιμάσει υπάρχει κάποιος που εμπειρικά έχει καλύτερη απόδοση σε μπαταρία;

 

Ο adam ειναι κερνελ του wanam, ο οποιος εξειδικευεται στο κομματι του battery saving... οποτε ειναι μια πολυ καλη λυση... για να καταλαβεις τι θελω να πω:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα δοκιμαζω neak με pacman ROM. Δεν έχει πολλά governors ουτε και of CPU γίνετε άλλα είμαι οκ για την ωρα. Υπάρχει κανας aosp kernel με oc CPU & GPU?
Link to comment
Share on other sites

Ο adam ειναι κερνελ του wanam, ο οποιος εξειδικευεται στο κομματι του battery saving... οποτε ειναι μια πολυ καλη λυση... για να καταλαβεις τι θελω να πω:

 

Θεωρείς το ανταμ καλύτερο σε μπαταρία από τον Περσέα;

Γιατί εγώ καταλήγω στο αντίθετο χωρίς να είμαι ακόμη σίγουρος.

Sent from my note2

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείς το ανταμ καλύτερο σε μπαταρία από τον Περσέα;

Γιατί εγώ καταλήγω στο αντίθετο χωρίς να είμαι ακόμη σίγουρος.

Sent from my note2

 

δεν εχω δοκιμασει τον perseus αλλα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος με τον adam

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Στο samsung keyboard το prediction δεν μπαίνει στο κείμενο με πάτημα του Space, ενώ σε άλλο note που δοκίμασα το έκανε.

Παίζει ρόλο που είναι με Wanamlite? Υπάρχει άλλος με Wanamlite να μου πει πως συμπεριφερεται σε αυτόν;

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείς το ανταμ καλύτερο σε μπαταρία από τον Περσέα;

Γιατί εγώ καταλήγω στο αντίθετο χωρίς να είμαι ακόμη σίγουρος.

Sent from my note2

 

Ναι φιλε, ειναι πιο καλος σε αυτονομια... τουλαχιστον στην χρηση που κανω εγω την συσκευη... ισως να βλεπεις διαφορετικες αποδοσεις εσυ.... εμενα ο adam με εχει εκπληξει σε αυτο το κομματι παντως...

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε, ειναι πιο καλος σε αυτονομια... τουλαχιστον στην χρηση που κανω εγω την συσκευη... ισως να βλεπεις διαφορετικες αποδοσεις εσυ.... εμενα ο adam με εχει εκπληξει σε αυτο το κομματι παντως...

 

σε ευχαριστω για την απάντηση φιλε...

ρωταω απλα δεν εχω κανει συγκρίσεις!..!:)

εβαλα και εγω adam σημερα θα επανελθω!:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...