Jump to content

Τίτλοι Μελών


kostas_pav
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέλη στην ΟΔ προστίθενται όταν αποφασιστεί ότι υπάρχει ανάγκη ή όταν κάποιος Mod προτείνει κάποιο μέλος που θεωρεί ότι αξίζει και ότι μπορεί να βοηθήσει.

Ευχαριστώ για την απάντησή σου :).Μήπως μπορείς να μου απαντήσεις και στις άλλες δύο μου ερωτήσεις;:O

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντησή σου :).Μήπως μπορείς να μου απαντήσεις και στις άλλες δύο μου ερωτήσεις;:O

 

Νομίζω ότι η απάντηση που σου έδωσα σε υπερκαλύπτει. :)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η απάντηση που σου έδωσα σε υπερκαλύπτει. :)

Όταν λες:"υπάρχει ανάγκη" τι εννοείς;:worry:Επίσης,εσύ απάντησες στο τελευταίο μου ερώτημα.Μήπως θα μπορούσες να μου απαντήσεις και στα άλλα δύο,γιατί η απάντησή σου δεν συμπεριλάμβανε και τις άλλες ερωτήσεις.:O

Link to comment
Share on other sites

johnthegreek, η απάντησή μου ήταν απλή, σαφής, συγκεκριμένη και αφορούσε όλες τις ερωτήσεις που έκανες. Δεν καταλαβαίνω που δεν σε κάλυψε. :)
Link to comment
Share on other sites

johnthegreek, η απάντησή μου ήταν απλή, σαφής, συγκεκριμένη και αφορούσε όλες τις ερωτήσεις που έκανες. Δεν καταλαβαίνω που δεν σε κάλυψε. :)

Εντάξει,δεν πειράζει.Μπορεί να έχεις απαντήσει σε όλα μου τα ερωτήματα και εγώ να μην το καταλαβαίνω.:O

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και το χρόνο σου.:)

Link to comment
Share on other sites

johnthegreek μην αγχώνεσαι με τους τίτλους.

Η πρακτική έχει δείξει ότι η ομάδα διαχείρισης έχει την ικανότητα να εντοπίζει μέλη που μπορούν να βοηθήσουν το φόρουμ ως editors, co mods, mods κτλ., τα οποία στις περισσότερες περιπτώσεις έχουν αποδειχθεί σωστές επιλογές. Δεν υπάρχουν λοιπόν ξεκάθαρες απαντήσεις στο πώς επιλέγονται. Υπάρχει όμως η εμπειρία που βοηθάει και πολλοί παράγοντες που επηρεάζουν.

 

Το σίγουρο είναι όμως πως αυτοί οι τίτλοι δεν προκύπτουν από θέματα στον σχολιασμό όπως συνηθίζεται μετά από την προαγωγή κάποιων μελών. (όπως έγινε πρόσφατα).

Για αυτό ξαναλέω, μην αγχώνεσαι.:)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

@rigasnic δεν αγχώνομαι.Να ρωτήσω και κάτι άλλο.Ο τίτλος "Editor" συνεχίζει να παρέχεται από το MyPhone;Γιατί στην ενότητα "Ομάδα Διαχείρισης" δεν υπάρχει η κατηγορία "Editor",ενώ σε αυτή τη σελίδα υπάρχει ο τίτλος "Editor".:worry:

Και πάλι σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.:)

Link to comment
Share on other sites

Οι τίτλοι υπάρχουν, μπορεί στη συγκεκριμένη χρονική περίοδο οι υπεύθυνοι αρθρογράφοι να έχουν αποφασίσει ότι δεν χρειάζονται editors ;)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Όπως ειπώθηκε προηγουμένως, αυτό:

Μέλη στην ΟΔ προστίθενται όταν αποφασιστεί ότι υπάρχει ανάγκη ή όταν κάποιος Mod προτείνει κάποιο μέλος που θεωρεί ότι αξίζει και ότι μπορεί να βοηθήσει.
καλύπτεί την ερώτηση σου. Δεν υπάρχουν άλλες διευκρινίσεις να γίνουν. Case closed.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
μπορεί κάνεις να μου εξηγήσει την διαφορα του administrator με τον founder?

Administrator είναι ο διαχειριστής του site.

Founder είναι αυτός που το έφτιαξε που μπορεί πλέον να μην ασχολείται με την διαχείριση του site.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ας το γραψω εδω, νομιζω ταιριαζει. Εχω παρατηρησει πως σε καποια μελη (και σε μενα) δεν εμφανιζεται η μπαρα με τα τετραγωνακια (http://img62.imageshack.us/img62/1148/barw.jpg) κατω απο τον τιτλο μελων. Το τσεκαρεις απο το profile για να στο δειχνει?? :worry:

 

Εdit Post: Μολις τωρα αλλαξα κατηγορια μελους και ειδα πως εμφανιστηκε...ισως λοιπον στα EDGE Member δεν τα εμφανιζε!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Σημασία δεν έχει ο αριθμός των ποστς αλλά η ποιοτητά τους. ;)

 

Εχω δει χρήστες με 50 ποστς να χαίρουν μεγαλύτερου σεβασμού από χρήστες με 4500 ποστς. :)

 

Είμαι νέος στο site και είδα αυτό το post και ήθελα να σε ρωτήσω vampyre πως αποτιμάται η ποιότητα των post και πως αυτή βελτιώνει το standing ενός μέλους. Το λέω γιατί υπάρχουν μέλη τα οποία γράφουν μόνο όταν έχουν κάτι σημαντικό να πουν, π.χ. συντάσσουν οδηγούς ή πολύ χρήσιμα tricks. Αυτό το ένα post τους λοιπόν, είναι μεγαλύτερης αξία από τα 100 posts του στυλ "παιδιά κανά νέο;"

 

Αυτό δε θα έπρεπε να λειτουργεί αντισταθμιστικά της ποσότητας; Το λέω γιατί σημαντικές συνεισφορές πρέπει να αναδεικνύονται και να μην προάγεται η λογική του "γράψε όσο πιο πολύ μπορείς κι ας είναι και μπούρδες".

 

Μπορεί να λέω χαζομάρες λόγω της απειρίας μου με το site και τα forum εν γένει απλά αν μπορείς θα ήθελα να μου πεις πως δουλεύει το σύστημα.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά και πολλά συγχαρητήρια για το site!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέος στο site και είδα αυτό το post και ήθελα να σε ρωτήσω vampyre πως αποτιμάται η ποιότητα των post και πως αυτή βελτιώνει το standing ενός μέλους. Το λέω γιατί υπάρχουν μέλη τα οποία γράφουν μόνο όταν έχουν κάτι σημαντικό να πουν, π.χ. συντάσσουν οδηγούς ή πολύ χρήσιμα tricks. Αυτό το ένα post τους λοιπόν, είναι μεγαλύτερης αξία από τα 100 posts του στυλ "παιδιά κανά νέο;"

 

Αυτό δε θα έπρεπε να λειτουργεί αντισταθμιστικά της ποσότητας; Το λέω γιατί σημαντικές συνεισφορές πρέπει να αναδεικνύονται και να μην προάγεται η λογική του "γράψε όσο πιο πολύ μπορείς κι ας είναι και μπούρδες".

 

Μπορεί να λέω χαζομάρες λόγω της απειρίας μου με το site και τα forum εν γένει απλά αν μπορείς θα ήθελα να μου πεις πως δουλεύει το σύστημα.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά και πολλά συγχαρητήρια για το site!

 

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

 

Είχαμε δοκιμάσει παλιά στο unwired.gr το σύστημα του "Κάρμα".

Με αυτόν τον τρόπο πιστεύαμε ότι θα επιβράβευαν οι χρήστες τα ουσιαώδη ποστ (δημοσιεύσεις) από τα μη ουσιώδη.

 

Τελικά καταλήξαμε να δημιουργηθούν "κλίκες" "Ψηφισέ με θετικά να σε ψηφίσω θετικά" και άλλα γραφικά, οπότε το σύστημα πήγε στον κάδο.

 

Πάντως κυκλοφορεί μία λανθασμένη εντύπωση στα μέλη ότι αν κάποιος έχει χιλιάδες πόστ θα γίνει moderator... :lol: Να διαψεύσω κατηγορηματικά αυτές τις φήμες. Οι co-mods/mods διαλέγονται από την Ομάδα Διαχείρισης, δεν μπορεί κανείς να κάνει αίτηση και δεν έχει καμμία σημασία ο αριθμός των ποστ.

 

Γενικά, όπως και στη ζωή ο σεβασμός κερδίζεται και είναι ποιοτικό το κριτήριο και όχι ποσοτικό.

 

Στην ερωτησή σου η απάντηση είναι "Ναι". Ενας οδηγός είναι πιο σημαντικός από 100 ποστ άσχετα.

 

Ελπίζω να ξεκαθάρισα τα πράγματα. :)

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

 

Είχαμε δοκιμάσει παλιά στο unwired.gr το σύστημα του "Κάρμα".

Με αυτόν τον τρόπο πιστεύαμε ότι θα επιβράβευαν οι χρήστες τα ουσιαώδη ποστ (δημοσιεύσεις) από τα μη ουσιώδη.

 

Τελικά καταλήξαμε να δημιουργηθούν "κλίκες" "Ψηφισέ με θετικά να σε ψηφίσω θετικά" και άλλα γραφικά, οπότε το σύστημα πήγε στον κάδο.

 

Πάντως κυκλοφορεί μία λανθασμένη εντύπωση στα μέλη ότι αν κάποιος έχει χιλιάδες πόστ θα γίνει moderator... :lol: Να διαψεύσω κατηγορηματικά αυτές τις φήμες. Οι co-mods/mods διαλέγονται από την Ομάδα Διαχείρισης, δεν μπορεί κανείς να κάνει αίτηση και δεν έχει καμμία σημασία ο αριθμός των ποστ.

 

Γενικά, όπως και στη ζωή ο σεβασμός κερδίζεται και είναι ποιοτικό το κριτήριο και όχι ποσοτικό.

 

Στην ερωτησή σου η απάντηση είναι "Ναι". Ενας οδηγός είναι πιο σημαντικός από 100 ποστ άσχετα.

 

Ελπίζω να ξεκαθάρισα τα πράγματα. :)

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντησή σου. Ήσουν ιδιαίτερα διαφωτιστικός. Βρήκα πολύ ενδιαφέρον (και λυπηρό) το φαινόμενο του σχηματισμού "κλίκας" που αναφέρεις. Τι σου είμαστε τελικά σα λαός; Την έχουμε στο αίμα μας την πονηρία.

Link to comment
Share on other sites

ενας moderator δεν μπορει να επιλεχθει αμα μπαινει σχεδον καθε μερα γραφει καλα πραγματα ειναι ευγενικος και τον συμπαθησουν τα μελη???

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ενας moderator δεν μπορει να επιλεχθει αμα μπαινει σχεδον καθε μερα γραφει καλα πραγματα ειναι ευγενικος και τον συμπαθησουν τα μελη???

Θέλει βύσμα για να γίνεις Moderator. :p

Link to comment
Share on other sites

και παλι οπως ειπαν τα παιδια πιο πανω οι ιδιοι επιλεγουν τους διαχειριστές με διαφορους παραγοντες διοτι εχει παρατηρηθει το φαινομενο οπου αλλοι εχουν πολλα posts και τα περισσοτερα ειναι απο την κατηγορια chat n fun, αρα δεν χρειαζεται μονο να γραφεις καθε μερα.. να εισαι σιγουρος πως συνεχεια ψαχνουν τον επομενο moderator.. συνεχισε ετσι και μπορει να εισαι ο επομενος! καλα να περνας!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

και παλι οπως ειπαν τα παιδια πιο πανω οι ιδιοι επιλεγουν τους διαχειριστές με διαφορους παραγοντες διοτι εχει παρατηρηθει το φαινομενο οπου αλλοι εχουν πολλα posts και τα περισσοτερα ειναι απο την κατηγορια chat n fun, αρα δεν χρειαζεται μονο να γραφεις καθε μερα.. να εισαι σιγουρος πως συνεχεια ψαχνουν τον επομενο moderator.. συνεχισε ετσι και μπορει να εισαι ο επομενος! καλα να περνας!

 

δεν το ειπα για μενα...γενικα μιλουσα...εγω παντως θα γραφω καθε μερα...παρακολουθω 400 κατι θεματα..:lol::lol:

εισαστε ωραια παρεα εδω μεσα:)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Οι moderators επιλέγονται με πολλά και διάφορα κριτήρια. Πάντως ο αυξημένος αριθμός posts δεν είναι ένα από αυτά. Τα διάφορα forums στο internet υπάρχουν για να γίνονται συζητήσεις και ανταλλαγή απόψεων και πληροφοριών, το ποιός γίνεται moderator και γιατί είναι δευτερεύον θέμα.
Link to comment
Share on other sites

δεν το ειπα για μενα...γενικα μιλουσα...εγω παντως θα γραφω καθε μερα...παρακολουθω 400 κατι θεματα..:lol::lol:

εισαστε ωραια παρεα εδω μεσα:)

 

Καρφωνεσαι :ninja:

 

 

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καρφωνεσαι :ninja:

 

 

 

:lol:

 

μα δεν θελω να γινω γιατι δεν νιωθω τοσο υπευθυνος να ειμαι ενα τοσο βαρυ στελεχος ενος site:):lol:

 

Οι moderators επιλέγονται με πολλά και διάφορα κριτήρια. Πάντως ο αυξημένος αριθμός posts δεν είναι ένα από αυτά. Τα διάφορα forums στο internet υπάρχουν για να γίνονται συζητήσεις και ανταλλαγή απόψεων και πληροφοριών, το ποιός γίνεται moderator και γιατί είναι δευτερεύον θέμα.

 

ευχαριστω πολυ φιλε:)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Θέλει βύσμα για να γίνεις Moderator. :p

 

Αμα είσαι όμορφη, καλλίγραμμη, με ανοικτούς ορίζοντες και ελεύθερες απόψεις, περάσεις επιτυχώς 2 συνεντεύξεις (Mythozz - vampyre) έχεις περισσότερες ελπίδες και για co-admin ακόμα... :rolleyes:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Προφανώς κάνω πλάκα. Ελεος, ήμαρτον...:!:

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...