Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Ace 2 (I8160)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα,

μολις εβαλα την 4.1.2 και μεχρι στιγμης ολα ειναι οκ.

μια ερωτηση, με το που εκανα ανοιξε το τηλεφωνο, με 4.1.2 πλεον μου εβγαλε ειδοποιηση για ενημερωση λογισμικου...

τι κανω???

 

Τι δηλαδή σου έχει πιο πρόσφατη ενημέρωση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 151
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απλά στο λέει για να συνδέσεις τον samsung λογαριασμό σου για να ελέγξει για ενημερώσεις... Και εμενα μου το ζήτησε αν θυμάμαι
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο και ομορφο το jb αλλα δυστυχως επιστροφη σε gb...

παρα μα παρα πολυ αργο....

 

H JB που αναβαθμισες το ACE ειναι η επισημη ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει περιπτωση να το κανουμε να δουλευει στο 1 ghz?υπαρχει κανενας κερνελ η πρεπει να περημενουμε?custom rom me cpu sto 1ghz υπαρχουν?
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει περιπτωση να το κανουμε να δουλευει στο 1 ghz?υπαρχει κανενας κερνελ η πρεπει να περημενουμε?custom rom me cpu sto 1ghz υπαρχουν?

 

Καλημερα, μεχρι στιγμης δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα. Αν βγει κερνελ με OC θα ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδια ,

 

Θα ηθελα να μαθω αν περασω τωρα την αναβαθμιση του 4.1.2 απο τον KYRILLOS μετα οταν βγει η official της samsung θα μπορω να τη περασω ?

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς την ΧΧΜΒ4 leaked rom και όχι την V7 Kyrillos custom rom.

Φυσικά και μπορείς να την περάσεις με odin και όταν με το καλό θα βγεί η official της Samsung θα την φλασάρεις για να είσαι με επίσημη.

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ :):)

 

Θα μπορουσατε να μου στειλετε καποιο λινκ η κατι σχετικο με το πως γινεται το Odin ?

Edited by mindfield
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ :):)

 

Θα μπορουσατε να μου στειλετε καποιο λινκ η κατι σχετικο με το πως γινεται το Odin ?

 

Πριν 4-5 σελιδες υπαρχουν αναλυτικες οδηγιες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ποση ram κερδιζουμε με ροοτ και φλασαρισμα της rom?απο τι 8υμαμαι οταν πρωτοανοιξα το κινητο εγραφε 332mb σε χρηση δηλ καπου στα 200-250 mb free. τνχ Edited by TIEST
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μια ερωτηση να κανω ενας φιλος μου εχει το 8160p με NFC περασαμε χτες απο Odin την πορτογαλικη 4.1.2 αλλα το κινητο του τωρα δεν αναβει και δεν αναγνωριζει το pc δοκιμασαμε reset βγαλαμε την μπαταρια αλλα τιποτα οταν το συνδεει στο pc βρισκει μια συσκευη που λεει st u8500 usb rom καμια βοηθεια για το πως θα ξεκολλησει?
Galaxy Note 3 + Moto 360 - HTC One S - iPhone 4 32GB (μας άφησε νωρίς θύμα ρακομελου-> αναστήθηκε w00t?)
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η πορτογαλική 4.1.2 για το I8160P ?

Εγώ απ' ότι είδα,το πορτογαλικό branded firm είναι για το I8160 και όχι για το I8160P!

Προσοχή μην φλασάρετε firmware από το I8160 στο I8160P ή στο I8160L,γιατί μπορεί να κάψετε το κινητό!

Θα πρέπει να επιστρέψεις σε 2.3.6

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η πορτογαλική 4.1.2 για το I8160P ?

Εγώ απ' ότι είδα,το πορτογαλικό branded firm είναι για το I8160 και όχι για το I8160P!

Προσοχή μην φλασάρετε firmware από το I8160 στο I8160P ή στο I8160L,γιατί μπορεί να κάψετε το κινητό!

Θα πρέπει να επιστρέψεις σε 2.3.6

 

ναι το ειδαμε οταν ηταν αργα καναμε βλακεια θαρρω τωρα το στελνουμε samsung? παντως το τηλεφωνο δεν ανοιγει.

Galaxy Note 3 + Moto 360 - HTC One S - iPhone 4 32GB (μας άφησε νωρίς θύμα ρακομελου-> αναστήθηκε w00t?)
Link to comment
Share on other sites

ναι το ειδαμε οταν ηταν αργα καναμε βλακεια θαρρω τωρα το στελνουμε samsung? παντως το τηλεφωνο δεν ανοιγει.

 

Πρεπει να κανατε κατι λαθος στη διαδικασια φλασαρισματος. Πολλοι χρηστες του μοντελου P εχουν φλασαρει χωρις προβλημα. Συνδεστε το για 5 λεπτα στο φορτιστη μηπως ανοιξει. Μου ετυχε πριν κατι μερες να φλασαρω κατι και μετα να μην δειχνει σημαδια ζωης και να βριζω οτι ιερο υπαρχει μεχρι που το συνδεσα στο φορτιστη και μετα απο λιγη ωρα αρχισε να φορτιζει και εδειχνε αδεια μπαταρια!

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να κανατε κατι λαθος στη διαδικασια φλασαρισματος. Πολλοι χρηστες του μοντελου P εχουν φλασαρει χωρις προβλημα. Συνδεστε το για 5 λεπτα στο φορτιστη μηπως ανοιξει. Μου ετυχε πριν κατι μερες να φλασαρω κατι και μετα να μην δειχνει σημαδια ζωης και να βριζω οτι ιερο υπαρχει μεχρι που το συνδεσα στο φορτιστη και μετα απο λιγη ωρα αρχισε να φορτιζει και εδειχνε αδεια μπαταρια!

 

οποτε προτεινεις να το βαλουμε για φορτιση και να δουμε γιατι σημερα λεμε να το στειλουμε smartec και να πουμε οτι καναμε ενα hard reset γιατι ειχαμε Lags.

Galaxy Note 3 + Moto 360 - HTC One S - iPhone 4 32GB (μας άφησε νωρίς θύμα ρακομελου-> αναστήθηκε w00t?)
Link to comment
Share on other sites

οποτε προτεινεις να το βαλουμε για φορτιση και να δουμε γιατι σημερα λεμε να το στειλουμε smartec και να πουμε οτι καναμε ενα hard reset γιατι ειχαμε Lags.

 

Βαλτε το 5' για φορτιση και αν δεν κανει τιποτα στειλτε το. Πειτε τους οτι κανατε update μεσω kies ή ota και απο τοτε δεν ανοιξε ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε οτι καναμε hard reset μετα απο κατι κολληματα που ειχαμε και στο reboot δεν ξανα ανοιξε ποτε.
Galaxy Note 3 + Moto 360 - HTC One S - iPhone 4 32GB (μας άφησε νωρίς θύμα ρακομελου-> αναστήθηκε w00t?)
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την μπαταρία του κινητού και άστην έξω για 5' τουλάχιστον.

Στην συνέχεια βάλτο σε download mode (home+voldown+power).

Ανοίγεις odin και φλασάρεις επίσημη 2.3.6

Αν δεν μπαίνει σε download mode,πρέπει να χρησιμοποιήσεις jig.

Εγώ πιστεύω ότι έχεις soft brick και θα καταφέρεις να το λειτουργήσεις πάλι χωρίς service.

Edited by vaskef69
Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την μπαταρία του κινητού και άστην έξω για 5' τουλάχιστον.

Στην συνέχεια βάλτο σε download mode (home+voldown+power).

Ανοίγεις odin και φλασάρεις επίσημη 2.3.6

Αν δεν μπαίνει σε download mode,πρέπει να χρησιμοποιήσεις jig.

Εγώ πιστεύω ότι έχεις soft brick και θα καταφέρεις να το λειτουργήσεις πάλι χωρίς service.

 

το εστειλα χτες smartec σημερα αλλαζουν πλακετα :)

Galaxy Note 3 + Moto 360 - HTC One S - iPhone 4 32GB (μας άφησε νωρίς θύμα ρακομελου-> αναστήθηκε w00t?)
Link to comment
Share on other sites

Οκ,ελπίζω βέβαια να μην σε χρεώσουν.:)

δεν μου εχουν πει κατι για χρεωση θα μιλησω βεβαια πιο μετα. γιατι σημερα θα βαλουν την πλακετα.

Galaxy Note 3 + Moto 360 - HTC One S - iPhone 4 32GB (μας άφησε νωρίς θύμα ρακομελου-> αναστήθηκε w00t?)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...