Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Ace 2 (I8160)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες μπορεί να μου πει κάποιος με την 4.1 τί σκορ βγάζει στο antutu??

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 151
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες μπορεί να μου πει κάποιος με την 4.1 τί σκορ βγάζει στο antutu??

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

5200. .....

Link to comment
Share on other sites

Εμενα 5800. Αλλα καμια σχεση με GB. Ειναι πολυ smooth!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα 5800. Αλλα καμια σχεση με GB. Ειναι πολυ smooth!

 

:shock: Βγάζει 5800 και έχεις απλά φλασάρει την leaked (εννοώ όχι άλλα tweaks και kernel)? Πολύ καλά τα πάει..

 

Να κάνω και μια ακόμα ερώτηση.. παίζει με τον καιρό να βγει κάτι σε στυλ link2sd για να πηγαίνουν οι εφαρμογές ολόκληρες στην sd και έτσι να λυθεί το θέμα με το 1GB που είναι ελεύθερο??

Link to comment
Share on other sites

:shock: Βγάζει 5800 και έχεις απλά φλασάρει την leaked (εννοώ όχι άλλα tweaks και kernel)? Πολύ καλά τα πάει..

 

Να κάνω και μια ακόμα ερώτηση.. παίζει με τον καιρό να βγει κάτι σε στυλ link2sd για να πηγαίνουν οι εφαρμογές ολόκληρες στην sd και έτσι να λυθεί το θέμα με το 1GB που είναι ελεύθερο??

 

Ναι. Γιατί να μην χρησιμοποιήσουμε το link2sd?

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Γιατί να μην χρησιμοποιήσουμε το link2sd?

 

Δεν κατάλαβες τι εννοώ. Ρωτάω αν θα βγει (μπορεί και να έχει ήδη βγει) κάποιο mod το οποίο θα περνάει τις εφαρμογές ολόκληρες (data, cache, όλα) στην sd για να μην είναι μόνο το 1GB για εφαρμογές. Στην ουσία να βλέπει κομμάτι τις sd (πχ ext4 partition) σαν εσωτερική. Παλιά είχα το Nexus One και με ένα τέτοιο mod από 150mb που είχε διαθέσιμα έφτανες το 1gb.

 

Επειδή ενδιαφέρομαι να το πάρω το κινητό, ρωτάω αν υπάρχει ή αν θα υπάρξει κάτι τέτοιο γιατί 1gb σε περιορίζει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες τι εννοώ. Ρωτάω αν θα βγει (μπορεί και να έχει ήδη βγει) κάποιο mod το οποίο θα περνάει τις εφαρμογές ολόκληρες (data, cache, όλα) στην sd για να μην είναι μόνο το 1GB για εφαρμογές. Στην ουσία να βλέπει κομμάτι τις sd (πχ ext4 partition) σαν εσωτερική. Παλιά είχα το Nexus One και με ένα τέτοιο mod από 150mb που είχε διαθέσιμα έφτανες το 1gb.

 

Επειδή ενδιαφέρομαι να το πάρω το κινητό, ρωτάω αν υπάρχει ή αν θα υπάρξει κάτι τέτοιο γιατί 1gb σε περιορίζει.

 

Α! Οκ. Μπορείς να κάνεις κάτι τέτοιο ήδη ;)

Link to comment
Share on other sites

:shock: Βγάζει 5800 και έχεις απλά φλασάρει την leaked (εννοώ όχι άλλα tweaks και kernel)? Πολύ καλά τα πάει..

 

Να κάνω και μια ακόμα ερώτηση.. παίζει με τον καιρό να βγει κάτι σε στυλ link2sd για να πηγαίνουν οι εφαρμογές ολόκληρες στην sd και έτσι να λυθεί το θέμα με το 1GB που είναι ελεύθερο??

 

Πως γίνεται να υπαρχουν αποτελεσματα στο αντυτυ άλλων με το ιδιο κινητο και 2.3.6 και να εχουν σκορ 16000????!!!! Μπορουμε εμεις να το κανουμε τοσο γρηγορο??? Παρατηρω οτι το κινητό με την 412 κολλάει λιγο ειναι λιγο αργό

Link to comment
Share on other sites

Α! Οκ. Μπορείς να κάνεις κάτι τέτοιο ήδη ;)

 

Τέλεια! Εϊναι value for money το κινητό μάλλον θα το τσιμπήσω σε λίγο καιρό :D

 

Πως γίνεται να υπαρχουν αποτελεσματα στο αντυτυ άλλων με το ιδιο κινητο και 2.3.6 και να εχουν σκορ 16000????!!!! Μπορουμε εμεις να το κανουμε τοσο γρηγορο??? Παρατηρω οτι το κινητό με την 412 κολλάει λιγο ειναι λιγο αργό

 

Αυτά που βγάζουν 16000 έχουν τετραπύρηνους επεξεργαστές (όπως το S3)! Δυστυχώς δεν μπορείς να το φτάσεις εκεί..

 

Kαι 5800 που λέει ο φίλος ο Κύριλλος είναι πολύ καλά (κατά τη γνώμη μου), για ένα mid-range κινητό.

 

Τώρα με mod και custom rom και kernel θα μας πει ο Κύριλλος αν θα βελτιωθεί αισθητά.

 

ΥΓ1: Το μεγαλύτερο σκορ στο Antutu το έχει το Asus Padfone.. 20000+ http://www.antutu.com/view.shtml?id=4911

ΥΓ2: Το S3 mini της αδερφής μου βγάζει 6500-7000 με 1ghz διπύρηνο επεξεργαστή, 1gb ram και mali-400 gpu.

Edited by petran_7
Link to comment
Share on other sites

Μιας και λέτε για antutu 18404 το note ii μου..

Απλά μια omega ειχα αν θυμάμαι καλά, αλλα με όλες περίπου τα ίδια βγαζει.

http://db.tt/ncj5lmaI

Link to comment
Share on other sites

Η βετα σαν beta έχει προβληματα, τελειωνει τη μπαταρια ποιο εύκολα και δεν δουλευει καθολου το bluetooth.Βλεπει τη συσκευη αλλα δεν κανει connect.Κολληματα δεν είδα. Εκτος από μια φορα που παγωσε κι εστρωσε μονο με αφαίρεση μπαταριας.

Η εκδοση δεν ειναι leak.Απλα αν την λεγανε beta offi δεν θα την εβαζε κανεις. Ειναι το παλιο καλο κολπο του marketing.

By Mitsos Βέροια
Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να δουμε οδηγίες για το ευκολο root. ...? Τωρα που εχουμε jb?? Η μηπως να περιμενουμε την original jb??

 

Αξιξει το root??? Θα μπορουμε να περασουμε την official jb??? Οταν ερθει??

Edited by simon74
Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να δουμε οδηγίες για το ευκολο root. ...? Τωρα που εχουμε jb?? Η μηπως να περιμενουμε την original jb??

 

Απλά και ωραία. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2139263

Link to comment
Share on other sites

Το apk δεν έπαιξε με root.Eυχαριστώ για την προσπάθεια.Σε παρακαλώ μπορείς να δώσεις ένα tutorial με how to για την προηγούμενη version;Δοκίμασα να βάλω την παλιά με kernel κλπ κλπ αλλά το μόνο που έβγαζε "Με λένε Samsung και είμαι καλά" και πάγωνε η οθόνη εκεί. Ευτυχώς δούλευε το odin menu και το "εφερα" πάλι στην beta. Το counter έφτασε 5 από 0 και χαΐρι δεν είδα.

Να τρεχε κανα debian θα το στρωνα αλλά τούτο δεν το κατέχω

Edited by chdimis
By Mitsos Βέροια
Link to comment
Share on other sites

Το apk δεν έπαιξε με root.Eυχαριστώ για την προσπάθεια.Σε παρακαλώ μπορείς να δώσεις ένα tutorial με how to για την προηγούμενη version;Δοκίμασα να βάλω την παλιά με kernel κλπ κλπ αλλά το μόνο που έβγαζε "Με λένε Samsung και είμαι καλά" και πάγωνε η οθόνη εκεί. Ευτυχώς δούλευε το odin menu και το "εφερα" πάλι στην beta. Το counter έφτασε 5 από 0 και χαΐρι δεν είδα.

Να τρεχε κανα debian θα το στρωνα αλλά τούτο δεν το κατέχω

 

Δεν υπάρχει ακόμα custom kernel για την JB. Το counter το κάνεις εύκολα reset.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Επειδη θέλω να περασω στο κινητο μου JB υπαρχει καποιο προβλημα που εχω το Ι8160P?? Μετα μπορω αν θελω να ξαναγυρισω σε 2.3.6 ή υπαρχει περιπτωση να μην γινεταο στο δικο μου ?? Επισης με την εγγυηση θα εχω καποιο θεμα?? Ευχαριστω εκ των προτερων Edited by giannisks
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Επειδη θέλω να περασω στο κινητο μου JB υπαρχει καποιο προβλημα που εχω το Ι8160P?? Μετα μπορω αν θελω να ξαναγυρισω σε 2.3.6 ή υπαρχει περιπτωση να μην γινεταο στο δικο μου ?? Επισης με την εγγυηση θα εχω καποιο θεμα?? Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Δεν είμαι σίγουρος για το I8160P. Νομίζω ότι γίνεται, νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Κύριλλε μία ερώτηση..

 

σε αυτή σου τη ρομ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1955679 στα έξτρα έχεις τις γραμματοσειρές, αυτές υποστηρίζουν και ελληνικά??

Link to comment
Share on other sites

Κύριλλε μία ερώτηση..

 

σε αυτή σου τη ρομ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1955679 στα έξτρα έχεις τις γραμματοσειρές, αυτές υποστηρίζουν και ελληνικά??

 

Δεν έχω ιδέα. Αν όχι όλες, οι περισσότερες ναι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος για το I8160P. Νομίζω ότι γίνεται, νομίζω.

 

Να το περασω δηλαδη ή θα το κλαιω το κινητο μετα?? Το εχει δοκιμασει κανενας που εχει NFC??

Edited by giannisks
Link to comment
Share on other sites

Να το περασω δηλαδη ή θα το κλαιω το κινητο μετα?? Το εχει δοκιμασει κανενας που εχει NFC??

 

Εγώ θα την πέρναγα. Δεν έχεις να χάσεις κάτι. Λογικά δουλεύει απλά το NFC δεν θα λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα,

μολις εβαλα την 4.1.2 και μεχρι στιγμης ολα ειναι οκ.

μια ερωτηση, με το που εκανα ανοιξε το τηλεφωνο, με 4.1.2 πλεον μου εβγαλε ειδοποιηση για ενημερωση λογισμικου...

τι κανω???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...