Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Ace 2 (I8160)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν μου εχουν πει κατι για χρεωση θα μιλησω βεβαια πιο μετα. γιατι σημερα θα βαλουν την πλακετα.

 

επαθα ακριβως το ιδιο πραγμα μονο που προσπαθησα να περασω την κινεζικη 4.1.2 . Θα ηθελα να ρωτησω το κινητο μου εχει γραψει 5 counts υπαρχει περιπτωση να μου το φτιαξουν χωρις πληρωμη ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 151
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επαθα ακριβως το ιδιο πραγμα μονο που προσπαθησα να περασω την κινεζικη 4.1.2 . Θα ηθελα να ρωτησω το κινητο μου εχει γραψει 5 counts υπαρχει περιπτωση να μου το φτιαξουν χωρις πληρωμη ?

 

Ναι αλλα πρεπει πρωτα να μηδενισεις το counter. Μολις μπω απο PC θα σου στειλω λινκ ειναι πολυ απλο. Σε JB ειναι ακομα πιο ευκολο μιας και κατεβαζεις την εφαρμογη triangle away και σου μηδενιζει το counter.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα πρεπει πρωτα να μηδενισεις το counter. Μολις μπω απο PC θα σου στειλω λινκ ειναι πολυ απλο. Σε JB ειναι ακομα πιο ευκολο μιας και κατεβαζεις την εφαρμογη triangle away και σου μηδενιζει το counter.

 

στειλε μου λινκ γρηγορα αν γινεται :-)

Link to comment
Share on other sites

τι κινητο μου ουτε καν αναβει δεν μπορω να κανω triangle away .

 

Recovery και Download mode μπαίνει? Αν όχι τότε δεν πρόκειται να σου βρούν ούτε αυτοί το counter. Πήγαινέτο.

Link to comment
Share on other sites

οχι . τελικα το εστειλα για service αλλα αν ειναι μεγαλο το κοστος δεν θα το φτιαξω

 

Μέσα στην εγγύηση δεν είναι? 2 χρόνια εγγύηση έχουν όλα τα Samsung. Δεν θα σου κοστίσει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε παιδια?

Που την εχουν παει τωρα την ημερομηνια αφιξης της επισημης jelly bean στη χωρα μας; Γιατι μας παιδευουν τοσο; Λεω τωρα εγω...

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε παιδια?

Που την εχουν παει τωρα την ημερομηνια αφιξης της επισημης jelly bean στη χωρα μας; Γιατι μας παιδευουν τοσο; Λεω τωρα εγω...

 

Τωρα ακουστηκε στο gsmarena οτι πηγε 22 Ιουλιου απο εναν Ανωνυμο, αλλα δεν πεζει, αφου βγηκαν 2 firmware για το i8160P θα συνεχιζουν να ξεπεταγονται και για το i8160.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι νεος στο άθλημα άν κάνω root θα χαθούν τα πάντα από το τηλέφωνο και θα πρέπει να τα ξαναπεράσω από την αρχή;

Εχω GB ποιον οδηγό πρέπει να ακολουθήσω για root (φυσικά θέλω τον πιο εύκολο και ακινδυνο :P);

 

Ευχαριστώ

Edited by nikolas1274
Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα και απο μένα,

Έχω το ace 2 I8160p και μετά απο ένα καψιματάκι πλακέτας κατά τη διάρκεια περάσματος custom ROM (kyrillos) μιάς και η εν λόγω rom αναφερόταν στο I8160L και όχι στο δικό μου μοντέλο, κάτι το οποίο το πρόσεξα αφού την έκανα την πατάτα , αναρωτιέμαι αν πρέπει να ξαναπροσπαθήσω να την ξαναπεράσω ή θα μου το ξανακάψει.

 

Με λίγα λόγια έχει δοκιμάσει κανείς να περάσει με επιτυχία στο συγκεκριμένο μοντέλο (I8160p) κάποια custom ROM,γιατί και με ψάξιμο στο ιντερνετ δεν έχω βρεί κάτι...

 

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στις πρώτες σελίδες του thread ως προς την εγκατάσταση adobe flash, δουλεύει κανονικά; Δλδ. σερφάρει σα να είχε flash λειτουργία/υποστήριξη από το εργοστάσιο;

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

@kyrillos

Πρέπει να δώσεις οπωσδήποτε mirror για την V8.Το κατέβασμα είναι από απελπιστικά αργό έως σχεδόν αδύνατον!

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Κύριλλε έχω πρόβλημα. Έβαλα τη V8σεΚαιγότερο από είκοσι τέσσερις ώρες έχει πέχειει τέσσερις φορές. Είναι σε κάποια εφαρμογή, κλείνει η οθόνη και όταν πατάω να ξανανοίξει έχει παγώσει και πρέπει να βγάλω τη μπαταρία για να συνέλθει.....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

@kyrillos

Πρέπει να δώσεις οπωσδήποτε mirror για την V8.Το κατέβασμα είναι από απελπιστικά αργό έως σχεδόν αδύνατον!

 

Περιεργο εγω κατεβαζω με 400+

 

 

 

 

 

Κύριλλε έχω πρόβλημα. Έβαλα τη V8σεΚαιγότερο από είκοσι τέσσερις ώρες έχει πέχειει τέσσερις φορές. Είναι σε κάποια εφαρμογή, κλείνει η οθόνη και όταν πατάω να ξανανοίξει έχει παγώσει και πρέπει να βγάλω τη μπαταρία για να συνέλθει.....

 

Εκανες wipe data?

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο εγω κατεβαζω με 400+

 

 

 

 

 

 

 

Εκανες wipe data?

 

Έκανα. Και φλασαρα και δευτερη φορά ξανακανωντας ολα τα wipe... την έβγαλα αναγκαστικά. Αν ανοιγες την κάμερα και εκλεινες την οθόνη οταν την ξανανοιγες ειχε κολλήσει ηβοθονη και μονο με βγαλσιμο της μπαταρίας ξεκολλουσε. Μουωτο εκανε 7-8 φορες.

Εβαλα το τουρκικο ffirmware τωρα.....δεν εχω κολλήματα προς το παρον

 

Edit.. Κυριλλε ξαναεβαλα τη rom σου πάνω από τη ME7 και προς το παρόν δεν έχω κανένα κόλλημα.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έκανα. Και φλασαρα και δευτερη φορά ξανακανωντας ολα τα wipe... την έβγαλα αναγκαστικά. Αν ανοιγες την κάμερα και εκλεινες την οθόνη οταν την ξανανοιγες ειχε κολλήσει ηβοθονη και μονο με βγαλσιμο της μπαταρίας ξεκολλουσε. Μουωτο εκανε 7-8 φορες.

Εβαλα το τουρκικο ffirmware τωρα.....δεν εχω κολλήματα προς το παρον

 

Edit.. Κυριλλε ξαναεβαλα τη rom σου πάνω από τη ME7 και προς το παρόν δεν έχω κανένα κόλλημα.

 

Αυτο το ειχα παθει και εγω με την mc4, αν ημουν οπουδιποτε εκτος απο την home screen και εκλεινε η οθονη το κινητο παγωνε. Εβαλα GB και ηρεμισα...περιμενω τωρα για κατι σιγουρο σταθερο σε jb για να ξαναπροσπαθησω...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ειχα παθει και εγω με την mc4, αν ημουν οπουδιποτε εκτος απο την home screen και εκλεινε η οθονη το κινητο παγωνε. Εβαλα GB και ηρεμισα...περιμενω τωρα για κατι σιγουρο σταθερο σε jb για να ξαναπροσπαθησω...

 

Πληροφοριακα... με τη rom του Κυρίλλου περασμένη πάνω στη ME7 μου έχει κολλήσει μόνο στην κάμερα... δεν ξέρω αν είναι κάτι που μπορεί να διορθωθεί με κάποιο update του Κυρίλλου στο μέλλον. Το κρατάω όπως είναι και δεν το αφήνω να κλείσει όταν είναι ανοικτή η κάμερα

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακα... με τη rom του Κυρίλλου περασμένη πάνω στη ME7 μου έχει κολλήσει μόνο στην κάμερα... δεν ξέρω αν είναι κάτι που μπορεί να διορθωθεί με κάποιο update του Κυρίλλου στο μέλλον. Το κρατάω όπως είναι και δεν το αφήνω να κλείσει όταν είναι ανοικτή η κάμερα

 

Νομίζω έτσι και αλλιώς δεν κλείνει αυτόματα η οθόνη όταν είναι στην κάμερα εκτός αν πατήσεις το κουμπάκι. Θα το κοιτάξω πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Κυριλλε η rom σου έχει σχέση με το αν μπορώ να γράψω στα μηνύματα 160 χαρακτήρες ; νομίζω ότι μπορούσα να γράψω την πρώτη φορά που την πέρασα και τώρα δεν μπορώ......
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να έχουμε τα 14 toggle buttons του Lidroid σε πιθανή αναβάθμιση της V8,μιας και είναι πολύ χρηστικά?
Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...