Jump to content

Titan : Flasing 7.8 Windows Phone 7.8 ROM


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τις πηραμε πολυ γρηγορα τελικα !!!! Σε 10 λεπτα τελειωνω !!!!!!! Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Ενα πρωτο screenshot

 

http://i831.photobucket.com/albums/zz234/colossusr/09_zps9ada8dba.jpg

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Θα δώσεις οδηγίες

 

Oδηγιες εχω γραψει αναλυτικα στο μπλογκ μου ... Θα συμπληρωσωσ και το αρχειο της ρομ

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι φαινεται ειναι ενα mod της εκδοσης που πρωτο εμφανιστηκε σε ενα νοκια lumia.

Το αστειο ειναι οτι μετα το φλασαρισμα το κινητο φαινεται ως lumia, πλακα εχει αυτο, εγκατεστησα ολα τα costum προγραμματα της νοκια και παιζουν αψογα.

Απ οτι φαινεται ως γλωσσα συστηματος ειναι μονο τα αγγλικα αλλα υπαρχουν τα πληκτρολογια απο ολες τις γλωσσες και τα locale, αλλα δεν εχει Τ9.

Περα απ αυτα ειναι μια εντελως rooted rom, εγω προσωπικα δεν ειχα βαλει - ασχοληθει καθολου μεχρι τωρα αλλα η εγκατασταση ηταν πολυ ευκολη, χωρις να ξερω τιποτα μου πηρε μιση ωρα..

Πιστευω οτι γενικα αξιζει καποιος να την εχει, κατι που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι ενω το ιπια το αιμα μετα το setup το κινητο δεν ζεσταθηκε καθολου, με την μπαταρια δεν νομιζω να αλλαξε τιποτα.

Πλεον το κινητο ειναι νοκια lumia και εχει πολλες νεες λειτουργιες καποιες απο τις οποιες κανει μπαμ οτι ειναι αποτελεσμα των moders.

 

Για οσους εχουν samsung θα αναφερω και γω πως περασα την εκδοση ;)

Edited by Spidergr
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγώ την αντίστοιχη για το hd2 wp7.8 rom.Μακράν ότι καλύτερο έχει κυκλοφορήσει μέχρι σήμερα στα wp.Η νέα οθόνη πολύ πιο όμορφη και βολική.Ελληνικά παντού και στα μενού και στο πληκτρολόγιο.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγώ την αντίστοιχη για το hd2 wp7.8 rom.Μακράν ότι καλύτερο έχει κυκλοφορήσει μέχρι σήμερα στα wp.Η νέα οθόνη πολύ πιο όμορφη και βολική.Ελληνικά παντού και στα μενού και στο πληκτρολόγιο.

 

Ναι συμφωνω ειναι οτι καλυτερο εχουμε δει μεχρι σημερα ...Λεγανε καποιοι μονο την start screen θα εχουν τα 7.8

Εγω θα ελεγα οτι ειναι μεγαλη υποθεση ακομη και μονο αυτη ...Αλλαξε φιλοσοφια και οψη αμεσως

Οι πληροφοριες λενε οτι η δευτερη φουρνια θα ειναι πολυ καλυτερη με περισσοτερα πραγματα μεσα ...

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι κάνει και καλύτερη διαχείριση του λειτουργικού γενικότερα.Το hd2 με τα 7.5 ζεσταινόταν τρελά σε σημείο που να μην μπορείς να μην το πιάσεις στο χέρι.Τώρα απλά ειναι ζεστό στα επίπεδα των wm/android.Επίσης μου φαίνεται ότι αυξήθηκαν και οι οθόνες των εφαρμογών που βλέπουμε όταν κρατάμε πατημένο το back.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο σχετικα με την θερμοκρασια ειναι απο τα πρωτα πραγματα που παρατηρησα και γω, συγκεκριμενα μετα απο 2 ωρες ενασχολησης δεν ζεσταθηκε καθολου...
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια μηπως ξερετε να μπορω να το κανω με Windows 8?

Γιατι οταν μπαινω σε tri-color mode δεν αλλάζει από serial σε USb.

Τπάρχει κάποια λύση?

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι κάνει και καλύτερη διαχείριση του λειτουργικού γενικότερα.Το hd2 με τα 7.5 ζεσταινόταν τρελά σε σημείο που να μην μπορείς να μην το πιάσεις στο χέρι.Τώρα απλά ειναι ζεστό στα επίπεδα των wm/android.Επίσης μου φαίνεται ότι αυξήθηκαν και οι οθόνες των εφαρμογών που βλέπουμε όταν κρατάμε πατημένο το back.

 

Αυτο σχετικα με την θερμοκρασια ειναι απο τα πρωτα πραγματα που παρατηρησα και γω, συγκεκριμενα μετα απο 2 ωρες ενασχολησης δεν ζεσταθηκε καθολου...

 

Αν και πρωτες πειραματικες ρομ ειναι τεραστιο βημα μπροστα ..

Αν κανω μια συγκριση το ios5 me to ios6 δεν εχουν τοσο μεγαλες διαφορες ... Οι επομενες θα ειναι ακομη καλυτερες και θα συνεχισουν για πολυ καιρο μετα και τα wp8 ...

 

Exθες σκεφτομουνα ποσο καλυτερα μπορει να ειναι τα 8αρια !!! Μεγαλα βηματα για λειτουργικο 1.5 ετους ...

Τωρα που το ψιλοεστησα θα ανεβασω και αλλα screenshots

http://i831.photobucket.com/albums/zz234/colossusr/ScreenCapture3_zps80e9f651.jpg

http://i831.photobucket.com/albums/zz234/colossusr/ScreenCapture4_zpsc14fff6b.jpg http://i831.photobucket.com/albums/zz234/colossusr/ScreenCapture51_zpsa906ed86.jpg

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

αίσθημα φρεσκάδας έτσι?

ξέρεις πιο θα είναι το μειονέκτημα εν τέλη ? ότι ενώ τα κινητά θα προχωράνε μπροστά λόγω των updates (ακριβώς αυτό που περιγράφεις για τα επόμενα updates) αυτό που θα μας δημιουργηθεί σαν ανάγκη, για μετάβαση σε windows 8, θα είναι οι διπύρηνες συσκευές. Γενικά δεν είμαι της άποψης του κυνηγιού των πυρήνων (cpu όχι πυρήνων της φωτιάς :lol:) παρόλα αυτά η ανάγκη για επεξεργαστική ισχύ αν και όχι τόσο εμφανής τώρα θα κάνει την εμφάνιση της σιγά σιγά

 

Επίσης η beta με έχει αναστατώσει :/ άντε να δούμε πότε θα κυκλοφορήσει

 

Edit: Έχω μια μικρή εντύπωση ότι η μπαταρία τελειώνει πιο γρήγορα, αλλά ίσως φταίει οτι δεν το έχω αφήσει στην ησυχία του

Edited by Spidergr
Link to comment
Share on other sites

αίσθημα φρεσκάδας έτσι?

ξέρεις πιο θα είναι το μειονέκτημα εν τέλη ? ότι ενώ τα κινητά θα προχωράνε μπροστά λόγω των updates (ακριβώς αυτό που περιγράφεις για τα επόμενα updates) αυτό που θα μας δημιουργηθεί σαν ανάγκη, για μετάβαση σε windows 8, θα είναι οι διπύρηνες συσκευές. Γενικά δεν είμαι της άποψης του κυνηγιού των πυρήνων (cpu όχι πυρήνων της φωτιάς :lol:) παρόλα αυτά η ανάγκη για επεξεργαστική ισχύ αν και όχι τόσο εμφανής τώρα θα κάνει την εμφάνιση της σιγά σιγά

 

Επίσης η beta με έχει αναστατώσει :/ άντε να δούμε πότε θα κυκλοφορήσει

 

Edit: Έχω μια μικρή εντύπωση ότι η μπαταρία τελειώνει πιο γρήγορα, αλλά ίσως φταίει οτι δεν το έχω αφήσει στην ησυχία του

 

Μια χαρα παει στον Τιτανα παντως ..σφαιρα ουτε διπυρηνος ουτε πολλα πολλα

Η μπαταρια παντα μετα απο φλασσαρισμα θελει 5-6 κυκλους φορτιση/αποφορτιση για να δειξει ..και οπως ειπες το σκαλιζουμε συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η rom κανει για ολες τις wp συσκευες με 7, 7.5? ο bootloader πρεπει να ειναι μικροτερος του 4 ή εδω δεν παιζει ρολο???

Η αποστολη αρχειων με bluetooth γινεται με τον τροπο DFT ή διαφορετικα, υπαρχει file manager απο τη microsoft?

Edited by rec
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mήπως ξέρεις αν υπάρχει stable έκδοση των 7.8 για wp 1ης γενιάς και συγκεκριμενα για το Trophy?

Αν ναι τι bootloader πρέπει να έχει?Πρέπει να έχει γίνει αλλαγή στα ΗSPL/RSPL ή συσκευές που δεν έχουν ξαναφλασάρει ρομ δεν μπορούν να την βάλουν χωρίς αλλαγή spl?

Edited by liakosele

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η rom κανει για ολες τις wp συσκευες με 7, 7.5? ο bootloader πρεπει να ειναι μικροτερος του 4 ή εδω δεν παιζει ρολο???

Η αποστολη αρχειων με bluetooth γινεται με τον τροπο DFT ή διαφορετικα, υπαρχει file manager απο τη microsoft?

 

H ROM ειναι μονο για το htc Titan ..και καμμια αλλη συσκευη ..

Η μεταφορα ΒΤ γινεται με τον τροπο της dft team και δεν υπαρχει file manager apo MS

 

Mήπως ξέρεις αν υπάρχει stable έκδοση των 7.8 για wp 1ης γενιάς και συγκεκριμενα για το Trophy?

Αν ναι τι bootloader πρέπει να έχει?Πρέπει να έχει γίνει αλλαγή στα ΗSPL/RSPL ή συσκευές που δεν έχουν ξαναφλασάρει ρομ δεν μπορούν να την βάλουν χωρίς αλλαγή spl?

 

Υπαρχει ..στο θεμα του τροφυ στο XDA

O bootloader πρεπει να ειναι μεχρι 3.χχ .... ΟΧΙ 4.χχ και πανω ... Στο μπλογκ μου εχω αναλυτικες οδηγιες (USB Y cable + goldcard) για το πως το κανουμε downgrade και πως φλασαρουμε ...

Για να βαλεις custom rom απαιτειται πρωτα να εχεις HSPL ...

Aν το κανεις μια φορα μετα βαζεις οτι ρομ θελεις

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Αυτο το link :http://www.filefactory.com/file/1ybq4xqcazyp/n/IMG_Eternity_HTC_Europe_2.05.401.01_Radio_Signed_16.23.06.10_16.32.00.23_ETERNITY_RELEASE.nbh

πλέων δεν υπάρχει.Που αλλού μπορούμε να βρούμε stock rom?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το link :http://www.filefactory.com/file/1ybq4xqcazyp/n/IMG_Eternity_HTC_Europe_2.05.401.01_Radio_Signed_16.23.06.10_16.32.00.23_ETERNITY_RELEASE.nbh

πλέων δεν υπάρχει.Που αλλού μπορούμε να βρούμε stock rom?

 

εδω

https://hotfile.com/dl/168730071/ba7c135/IMG_ETERNITY_HTC_Europe_2.05.401.01_Radio_Signed_16.23.06.10_16.32.00.23_ETERNITY_RELEASE.nbh.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...