Jump to content

[Επίσημο] HTC Windows Phone 8S


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες μια ερώτηση για όποιον ξέρει να μου απαντήσει. Στην κάρτα sd έχω περίπου 40 εφαρμογές αλλά όταν πάω να κάνω εγκατάσταση μέσω του store για κάποιο app από την sd κάρτα, δεν μου εμφανίζονται όλες, αλλά περίπου οι μισές.

 

Έχετε καμιά ιδέα γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 590
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εξαρταται από τις εφαρμογές. Άλλες μπορεί να έχουν βγει από το store, αλλες μπορεί να μην είναι συμβατές. Πάντως σε κάθε περίπτωση δεν είναι πρόβλημα της κάρτας η του τηλεφωνου
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα wp8 είναι γενικά ένα πολύ καλό λειτουργικό. Το 8s ας πούμε ότι δεν είναι και ο καλύτερος εκπρόσωπος του. Όμως δεν λαγκαρει, δεν κάνει ξαφνικές επανεκκινησεις, έχει φανταστική μπαταριά και ικανοποιητικη οθόνη.

Και επειδή τα καλά θα τα διαβάσεις παντού δες και τα άσχημα.

1) έχει αφάνταστα μικρή μνήμη. Μόλις 1,2Gb για τον χρήστη. Συν ότι στην κάρτα sd δεν μπορείς να βάλεις εφαρμογές παρά μόνο μουσική, φωτογραφίες και βίντεο.

 

2) Το υλικό από το οποίο είναι φτιαγμένο το πίσω κομμάτι είναι φανταστικό αλλά αν σου πέσει θα αρχίσει να ξεφλουδίζει οπότε δεν θα είναι και ότι καλύτερο.

 

3)Το λειτουργικό για να έχει τα παραπάνω οφέλη το έχουν καρακλειδωση με αποτέλεσμα να μην γίνεται τίποτα από άποψη ξεκλειδωματος κλπ κλπ.

Αυτό ίσως αλλάξει όσο δεν πουλάνε αλλά δεν θα έβαζα και το χέρι μου στην φωτιά.

 

Η άποψη μου είναι ότι αν θες wp8 πάρε nokia. Είτε το 520 είτε το 620 είναι καλύτερες επιλογές από το 8s. Περισσότερες επιλογές στο market+ 8Gb αποθηκευτικου χώρου+την υποστήριξη της nokia που σε αυτό τουλάχιστον το στάδιο είναι όλα τα λεφτά.

ΥΓ. Το 620 λένε ότι μάλλον δεν θα έχει ράδιο. Οπότε το 520 είναι μονόδρομος + ότι είναι και φθηνότερο

 

Για το S3mini δεν ξέρω αλλά όταν το έπιασα μου φάνηκε ψεύτικο.

 

ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το ζήτημα της μικρής μνήμης, ξαναχτύπησε.

Προσπαθώντας να βγάλω φωτογραφίες και βίντεο , που καταγράφονται στην SD κάρτα, και ενώ είχα πάνω από 2GB ελεύθερο χώρο σε αυτή, η συσκευή συνέχεια διέκοπτε με μήνυμα πως ο χώρος είναι περιορισμένος! (174ΜΒ ελεύθερα).

 

Επιστρέφοντας στην κάμερα, μπορούσα να βγάλω 2-3 φωτογραφίες και να τραβήξω βίντεο,αλλά οι διακοπές με την εμφάνιση του μηνύματος συνέχιζαν!!!

 

Πρόσφατα τα μηνύματα άρχισαν για περιορισμένη μνήμη άρχισαν να εμφανίζονται και όταν εκτελούνται προγράμματα, όπως το twitter ,η ο Internet explorer!!!

 

Την συσκευή την έχω έξι μήνες και αρχίζω να σκέφτομαι να την αντικαταστήσω...

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο αυτό που περιγράφεις! Έμενα παρότι το δουλεύω οριακά (από άποψη χώρου), ποτέ μα ποτέ δεν μου έχει εμφανίσει αυτό το πρόβλημα! Γενικά θα έλεγα ότι είναι βράχος σε ότι έχει να κάνει με τη διαχείριση μνήμης. Μήπως να του έκανες κανά format?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά. Το κινητό το πήρε ένας συνάδελφος από Γαλλία που δεν ξέρει καλά Αγγλικά και καθόλου Ελληνικά, αλλά μου είπε πως δεν βρίσκει γαλλικά στο μενού. Το αγόρασε από oteshop. Μπορεί κάποιος να το ελέγξει και να μου πει; Επίσης, αν ισχύει αυτό, ξέρει κάποιος αν γίνεται να βάλουμε κάπως την γλώσσα χωρίς να χαλάσουμε την εγγύηση κτλ; Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην έχει γαλλικά.

Ας ψάξει καλύτερα μέσα στο μενού των ρυθμίσεων.

Όσο για να περάσει γλώσσες απλα δεν γίνεται

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως δεν φαίνεται να έχει... Ορίστε οι εικόνες από το μενού. Είναι κάποια από αυτές και δεν την καταλαβαίνω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το κινητό το πήρε ένας συνάδελφος από Γαλλία που δεν ξέρει καλά Αγγλικά και καθόλου Ελληνικά, αλλά μου είπε πως δεν βρίσκει γαλλικά στο μενού. Το αγόρασε από oteshop. Μπορεί κάποιος να το ελέγξει και να μου πει; Επίσης, αν ισχύει αυτό, ξέρει κάποιος αν γίνεται να βάλουμε κάπως την γλώσσα χωρίς να χαλάσουμε την εγγύηση κτλ; Ευχαριστώ πολύ.

 

Ισχύει αυτό, το μοντέλο που προορίζεται για Ελλάδα δεν έχει γαλλικό μενού, καθώς και άλλες ευρωπαϊκές γλώσσες όπως τα γερμανικά. Το ίδιο έχει συμβεί σε παιδιά που αγόρασαν μοντέλο που προοριζόταν για γαλλία και δεν έχει τα ελληνικά. Φαντάζομαι το έκαναν αυτό για να γλιτώσουν χώρο από την κυρίως μνήμη που είναι πολύ μικρή.

Δυστυχώς δε γνωρίζω κάποιο τρόπο για αλλαγή firmware με κάποιο ξένο, ας ρωτήσει και την ίδια την htc μήπως μπορεί να κάνει κάτι.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το κινητό το πήρε ένας συνάδελφος από Γαλλία που δεν ξέρει καλά Αγγλικά και καθόλου Ελληνικά, αλλά μου είπε πως δεν βρίσκει γαλλικά στο μενού. Το αγόρασε από oteshop. Μπορεί κάποιος να το ελέγξει και να μου πει; Επίσης, αν ισχύει αυτό, ξέρει κάποιος αν γίνεται να βάλουμε κάπως την γλώσσα χωρίς να χαλάσουμε την εγγύηση κτλ; Ευχαριστώ πολύ.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2195035

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικά έκανα και γω την αναβάθμιση. Καταρχήν μπράβο στην HTC, ειλικρινά δεν περίμενα οτι θα έρχονταν τόσο γρήγορα οι αναβαθμίσεις, μέχρι τώρα μόνο με iphone μου έχει τύχει αυτό, ειδικά για τη χώρα μας.

Από εκεί και πέρα η μόνη διαφορά που είδα στην ουσία είναι οτι με την εφαρμογή που δίνει η HTC "δημιουργία περισσότερου χώρου" μπορεί κανείς να διαγράψει τα προσωρινά αρχεία. Η συσκευή ράδιο έτσι κι αλλιώς δεν είχε για να ενεργοποιηθεί οπότε φαντάζομαι η αναβάθμιση ήταν σχετικά με bugs που τυχόν να υπήρχαν.

Όποιος βρει κάτι άλλο μας λέει.

 

Edit: Πρίν λίγο μου ήρθε μια ακόμη αναβάθμιση και η Htc πρόσθεσε στο 8S και ραδιόφωνο, για φαντάσου τελικά υπήρχε σα hardware.

 

Edit 2: Μπορείς τώρα πια να επιλέξεις με ποια εφαρμογή θες να ανοίγει η κάμερα, πολύ καλό αυτό γιατί υπάρχουν μερικές πολύ καλές εφαρμογές όπως το ProShot

Edited by atlantian
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει τεθει ξανα αυτη η ερωτηση :P..οδηγος για να ξεκλειδωσω το htc 8s για να μπορω να βαζω εφαρμογες απο το ιντερνετ υπαρχει??
Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση των δύο νέων αναβαθμίσεων, στις ρυθμίσεις τη φωτογραφικής μηχανής έχουν προστεθεί νέες λειτουργίες .

Μπορείς να επιλέξεις ISO μέχρι 800 και να αυξομειώσεις την αντίθεση.

Σε μια πρώτη δοκιμή οι φωτογραφίες σε χαμηλό φωτισμό είναι τώρα πολύ καλύτερες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατεβασα την αναβαθμιση στο 8s ενος φιλου και μας βγαζει το ακολουθω μηνυμα

 

Γνωριζει κανεις ποιο ειναι το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Απο μια μικρη ερευνα κατεληξα στο οτι ισως να μην έχει αρκετο χώρο για την εγκατασταση. Εγώ πάντα κάνω format πριν απο κάθε ενημέρωση!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει τεθει ξανα αυτη η ερωτηση :P..οδηγος για να ξεκλειδωσω το htc 8s για να μπορω να βαζω εφαρμογες απο το ιντερνετ υπαρχει??

Τα wp8 δεν έχουν ακομα ξεκλειδωθεί. Υπάρχει τρόπος να περνάς εφαρμογές με τον τρόπο που θέλεις εαν είσαι developer. Χρειάζεσαι win8 και ανάλογη άδεια(νομίζω) . Επίσης να σου πω ότι δεν υπάρχουν σπασμένες εφαρμογές ή παιχνίδια για τα wp8!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειναι προβλημα με τον χωρο γιατι κατα την διαρκεια του download εκανε προβλημα για τον χωρο και αδειασα 100MB περισσοτερα απο οτι ζηταγε.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειναι προβλημα με τον χωρο γιατι κατα την διαρκεια του download εκανε προβλημα για τον χωρο και αδειασα 100MB περισσοτερα απο οτι ζηταγε.

Κανε οτι σου ειπα και δεν θα εχεις προβλημα. Ειναι ξεκαθαρα θεμα χωρου. Τα 100 ΜΒ δεν φτανουν ουτε για ζητω!!!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανε οτι σου ειπα και δεν θα εχεις προβλημα. Ειναι ξεκαθαρα θεμα χωρου. Τα 100 ΜΒ δεν φτανουν ουτε για ζητω!!!!!!!!!

 

ΟΚ θα δοκιμασω.ευχαριστω για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους!

εμενα δεν μου έχει εμφανιστεί κανένα update εδώ και 2 μήνες περίπου, υπάρχει άλλος που δεν το έχει πάρει; Η κάτι δεν κάνω καλά;

Link to comment
Share on other sites

Συνδέσου στο wifi και πήγαινε Ρυθμίσεις -> Ενημέρωση Τηλεφώνου -> έλεγχος για ενημερώσεις. Λογικά θα σου βγάλει ότι υπάρχει. Αν παρελπίδα δεν σου βγάλει τίποτα format και στήσιμο από την αρχή, αν και δεν πιστεύω ότι θα φτάσεις μέχρι εκεί!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτα τα λεφτά είναι άριστο. Και εγώ πάντως (δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση) 120€ το δινω!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...