Jump to content

[Επίσημο] HTC Windows Phone 8S


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την αναβάθμιση δε θυμάμαι να είχα κάποιο πρόβλημα, άλλωστε θα το έγραφα και σε αυτό το νήμα, ίσα ίσα θυμάμαι που σου είχα πει οτι είχε φτιάξει και το θέμα με την εφαρμογή της μουσικής που δεν παρέμενε στο σημείο που το είχα αφήσει.

Μιας και σημερα παρελαβα την δευτερη συσκευη απο τη προσφορα της Vodafone θα το τσεκαρω αυτο που ειπες για την μουσικη,αφου βεβαια αναβαθμισω στην gdr2 και βαλω μεσα μια 32αρα micro sd της Samsung που εχω.:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 590
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μιας και σημερα παρελαβα την δευτερη συσκευη απο τη προσφορα της Vodafone θα το τσεκαρω αυτο που ειπες για την μουσικη,αφου βεβαια αναβαθμισω στην gdr2 και βαλω μεσα μια 32αρα micro sd της Samsung που εχω.:)

 

Καλορίζικο :) Πιστεύω θα ευχαριστηθείς από την ποιότητα και την ένταση του ήχου ιδίως αν βάλεις και ακουστικά της προκοπής.

Επίσης αν σε ενδιαφέρει έχει βγει και ένας πολύ καλός video player, moli player pro. Παίζει οποιοδήποτε είδος video από την κάρτα και υποστηρίζει και υπότιτλους. Θα πρότεινα best player που είναι Έλληνα προγραμματιστή αλλά δυστυχώς για την ώρα όταν πας να ανοίξεις την ταινία την αντιγράφει στη μνήμη του κινητού και στο 8S δεν είναι και πολύ πρακτικό.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Το smartphone αξίζει εύκολα τα 99 ευρώ. Γρήγορο , αξιόπιστο με ένα λειτουργικό σύστημα κομμένο και ραμμένο στο hardware της συσκευής. Android , ελπίζω να μην τα ξαναπούμε σύντομα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το πήρα για την σύζυγο και έκανα και την αναβάθμιση άλλα δε βλέπω ραδιόφωνο στις εφαρμογές??

 

Επίσης υπάρχει καμία πρόταση για θήκη και protector ( κάνει εύκολα δαχτυλιές) .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το πήρα για την σύζυγο και έκανα και την αναβάθμιση άλλα δε βλέπω ραδιόφωνο στις εφαρμογές??

 

Επίσης υπάρχει καμία πρόταση για θήκη και protector ( κάνει εύκολα δαχτυλιές) .

 

προτείνω απλή θήκη τύπου κάλτσα φθηνή από ebay και κάνεις την δουλειά σου, όπως και screen protector επίσης

ck
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το πήρα για την σύζυγο και έκανα και την αναβάθμιση άλλα δε βλέπω ραδιόφωνο στις εφαρμογές??

 

Επίσης υπάρχει καμία πρόταση για θήκη και protector ( κάνει εύκολα δαχτυλιές) .

 

Η καλύτερη θήκη που έχω δει για το 8s είναι η case mate tough. Πανέμορφη, ανθεκτική και όχι ιδιαίτερα μεγάλη. Είναι όμως ακριβή. Επίσης αν είναι για γυναίκα βγαίνει και σε ρωζ.

 

http://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn.html?from=catspan&keyphrase=tough+8s

Edited by LotusEater
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χθες το βράδυ έλαβα την gdr3. Έχει data sense πλέον το τηλέφωνο το οποίο είναι πολύ χρήσιμο και επίσης κατά την επαναφορά σου επιτρέπει να συνδεθείς στο wifi από την πρώτη στιγμή κάτι που είναι επίσης απαραίτητο.

 

Σε ότι αφορά την ταχύτητα. Smooth ήταν smooth παραμένει.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που το είπες μάγκα και έκανα manual το update. Ούτε ενημέρωση δεν μου είχε βγάλει. Μια επιλογή στον music player να δείχνει τα τραγούδια τακτοποιημένα όπως τα έχω σε φάκελους , μάλλον θα ήταν δύσκολο να προσθέσουν. Edited by Septagram
Link to comment
Share on other sites

παιδιά χρειάζομαι τα φώτα σας ..ενώ το κινητό είχε 940 ΜΒ ελεύθερα με 3-4 φώτο και 2-3 παιχνίδια των 10-20 ΜΒ ( 2 εβδομάδες χρήσης ) είπα να δω αν έχει αναβάθμιση μπας και ενεργοποιηθεί το ράδιο το οποίο δεν έβρισκα στο Μουσική -BINTEO και αφού έκανε αρκετή ώρα μέχρι να τσεκάρει μου κατεβάζει αναβάθμιση για μείωση του χώρου κ.λ.π και τώρα το κινητό ( της συζύγου) εχει μόνο 156 ΜΒ !!!! ελεύθερα .Τι αναβάθμιση ήταν αυτή είναι νορμάλ ή έχει γίνει λάθος ? τι πρέπει να κάνω...σκέφτομαι να της αγοράσω καμία καρτούλα 8-16G...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά χρειάζομαι τα φώτα σας ..ενώ το κινητό είχε 940 ΜΒ ελεύθερα με 3-4 φώτο και 2-3 παιχνίδια των 10-20 ΜΒ ( 2 εβδομάδες χρήσης ) είπα να δω αν έχει αναβάθμιση μπας και ενεργοποιηθεί το ράδιο το οποίο δεν έβρισκα στο Μουσική -BINTEO και αφού έκανε αρκετή ώρα μέχρι να τσεκάρει μου κατεβάζει αναβάθμιση για μείωση του χώρου κ.λ.π και τώρα το κινητό ( της συζύγου) εχει μόνο 156 ΜΒ !!!! ελεύθερα .Τι αναβάθμιση ήταν αυτή είναι νορμάλ ή έχει γίνει λάθος ? τι πρέπει να κάνω...σκέφτομαι να της αγοράσω καμία καρτούλα 8-16G...

 

Η τελευταία αναβάθμιση που ήρθε είναι η GDR3 που δίνει μερικές καινούριες δυνατότητες στο κινητό, όπως να κλείνεις τις εφαρμογές όταν πατάς παρατεταμένα το back button, να βάζεις ότι ήχο θέλεις στα μηνύματα, email, να φορτίζεις το κινητό χωρίς να ανοίξει κλπ

Στη δική σου περίπτωση για να μην έχει ούτε ραδιόφωνο δεν έχει γίνει ούτε η GDR2 που είχε βγει το καλοκαίρι.

Συνήθως οι αναβάθμισεις είναι 300 με 500 MB και λόγω της μικρής μνήμης του 8S συνήθως δίνουν και δυο αναβαθμίσεις οπότε όταν τελειώνει η μία καλό είναι να ξανακοιτάμε.

Ωστόσο όταν τελειώσει μια αναβάθμιση ο χώρος επανέρχεται εκεί που ήταν, οπότε θα έπρεπε να έχει πάλι κοντά στα 940MB. Μήπως δεν έχει ολοκληρωθεί η αναβάθμιση, γιατί παίρνει αρκετή ώρα μέχρι να κάνει προετοιμασία και θέλει να είναι και φορτισμένο το κινητό.

Μια κάρτα μνήμης πάντως καλό είναι να πάρεις για να αποθηκεύονται εκεί οι φωτογραφίες και τα βίντεο, αλλά και μουσική.

Edited by atlantian
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

atlantian θα τσεκάρω αυτά που λες γιατί δεν το ξανακοίταξα αν επανήλθε η χωρητικότητα .ΘΑ δω τι γράφει ακριβώς και στο λογισμικό ..σε ευχαριστώ. Με τις κάρτες είναι ΟΚ με όλες ή παίζει με συγκεκριμένες μάρκες?
Link to comment
Share on other sites

atlantian θα τσεκάρω αυτά που λες γιατί δεν το ξανακοίταξα αν επανήλθε η χωρητικότητα .ΘΑ δω τι γράφει ακριβώς και στο λογισμικό ..σε ευχαριστώ. Με τις κάρτες είναι ΟΚ με όλες ή παίζει με συγκεκριμένες μάρκες?

 

Όχι δεν νομίζω οτι έχει πρόβλημα με μάρκες, έχω δοκιμάσει samsung 8GB class 10, toshiba 8GB class 4 και transcend 2GB class τρέχα γύρευε :)

Το καλύτερο θα ήταν να πάρεις μια class 10 πάντως που είναι και πιο γρήγορη και έχουν πέσει και οι τιμές τρομερά, μπορείς να βρεις 16GB class 10 sandisk στα 17 ευρώ ακόμη και στα μεγάλα καταστήματα.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα χθες το κινητάκι κι εγώ. Πολύ καλό και γρήγορο, ένα σκαμπανέβασμα με την SD που για να την αναγνωρίσει ήθελε reset το είχε αλλά δεν έχω θέμα. Γρήγορο, όμορφο, λίγο χάλια κάμερα αλλά υποφερτή. Δε θα πω ψέματα, στην αρχή το WP σαν λογισμικό μου φάνηκε τόσο ηλίθιο και βαρετό, αλλά διαμόρφωσα την αρχική μου οθόνη και πραγματικά το λογισμικό αυτό.. είναι τόσο διαφορετικό από τ' άλλα! Είναι απλό αλλά και τόσο κομψό! Μ' άρεσε πολύ και για τα 99 ευρώ που είχε η συσκευή (και δε πλήρωσα λόγω επιδότησης) το θεωρώ πολύ καλό deal και χαίρομαι πολύ που δε διάλεξα κανένα Android! Κλάσεις ανώτερο!
Link to comment
Share on other sites

παιδια για να διαγραψω ενα τραγουδι απο την συλλογη πως γινεται;παταω παρατεταμενα πανω στο τραγουδι αλλα δεν με βγαινει επιλογη διαγραφη;επισης το ραδιοφωνο που υπαρχει; Edited by stathoulop
Link to comment
Share on other sites

παιδια για να διαγραψω ενα τραγουδι απο την συλλογη πως γινεται;παταω παρατεταμενα πανω στο τραγουδι αλλα δεν με βγαινει επιλογη διαγραφη;επισης το ραδιοφωνο που υπαρχει;

 

Τι σου βγάζει όταν πατάς παρατεταμένα επάνω στο τραγούδι; Εμένα βγάζει: προσθήκη στην αναπαραγωγή, κοινοποίηση και διαγραφή. Μήπως πατάς επάνω σε αλμπουμ; Το ραδιοφωνο το έχει μέσα στο "μουσική και βίντεο" τέταρτη επιλογή κάτω από το podcast αν δε στο βγάζει πάει να πει οτι δεν έχεις κάνει ακόμη την αναβάθμιση σε GDR2, τώρα είμαστε στην GDR3. Για να δεις αν υπάρχουν ενημερώσεις λογισμικού πήγαινε ρυθμίσεις, σύστημα -> ενημέρωση τηλεφώνου και πάτα έλεγχος για ενημερώσεις. Πριν κάνει την όποια ενημέρωση κάνε και ένα backup πάλι από τις ρυμθμίσεις εκεί που γράφει: αντίγραφα ασφαλείας ώστε να σου αποθηκεύσει τη λίστα εφαρμογών, sms και φωτογραφίες στο skydrive.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

το ραδιοφωνο το βρηκα.οταν ομως παταω στο κομματι με βγαινουν μονο οι επιλογες προσθηκη στην αναπαραγωγη και καρφιτσωμα στην εναρξη.δεν υπαρχει διαγραφη.
Link to comment
Share on other sites

το ραδιοφωνο το βρηκα.οταν ομως παταω στο κομματι με βγαινουν μονο οι επιλογες προσθηκη στην αναπαραγωγη και καρφιτσωμα στην εναρξη.δεν υπαρχει διαγραφη.

 

Οι δυο επιλογές που αναφέρεις εμένα μου τις βγάζει όταν πατάω επάνω σε ένα άλμπουμ, μια playlist ή ένα καλλιτέχνη, γι'αυτό σε ρώτησα και πιο πάνω μήπως αντί για το τραγούδι πατάς επάνω σε κάποια από αυτά. Όταν δηλαδή μπαίνεις στην εφαρμογή της μουσικής πρώτα σε βγάζει στην καρτέλα των άλμπουμ και στα δεξιά υπάρχει η καρτέλα των τραγουδιών.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μπορεί να συμβουλέψει κανείς πως σετάρω το mms apn για να λαμβάνει η συσκευή mms σε δίκτυο cosmote? δεν μπόρεσαν να με εξυπηρετήσουν τηλεφωνικά

p.s. δεν υπάρχει κάποιο πακέτο δεδομένων (ίντερνετ) στον αριθμό

 

Fixed: Απλώς πρέπει να προσθέσεις το "Ιντερνετ APN". Γράφεις μόνο "internet" στο "apn" κ παίζει. Δεν χρειάζεται mms apn

Edited by lumia925
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς θέμα με το power button; Γιατί εμένα καμιά φορά χρειάζεται να το πατήσω μέχρι και 5 φορές για να κλειδώσω ή να ξεκλειδώσω το κινητό.

 

Μήπως ήρθε η ώρα να το πάω στην αντιπροσωπεία;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς θέμα με το power button; Γιατί εμένα καμιά φορά χρειάζεται να το πατήσω μέχρι και 5 φορές για να κλειδώσω ή να ξεκλειδώσω το κινητό.

 

Μήπως ήρθε η ώρα να το πάω στην αντιπροσωπεία;

 

Στο δικό μου δεν εχει τέτοιο θέμα.

Μάλλον για service σε κόβω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!

Παλι πρόβλημα με update ..

Ενώ δεν έχουμε κατεβάσει εφαρμογές με μεγάλη χωρητικότητα δεν έχει παλι χώρο ..

Υπάρχει ένα update 600 mb και δεν μας αφήνει να το κανουμε.. :O

Στον χώρο αποθήκευσης στην επιλογή άλλο και στην επιλογή σύστημα που μπορούμε να δούμε τι ειναι αυτό ακριβώς να σβήσουμε ότι μας πιάνει περιττό χώρο ;; Γιατί μόνο σε αυτά πιάνει χώρο 3 gb κοντά .. :(

Link to comment
Share on other sites

Μας έχει βγάλει την ψυχή αυτή η ενημέρωση λογισμικού!!! Κάθε φορά που προσπαθώ να την κανω, το μονο που κανει το κινητο ειναι να κατεβάζει την ενημέρωση ξανά και ξανά, με μονο αποτέλεσμα να χάνω περισσοτερη μνημη... Η ενημέρωση γίνεται χειροκίνητα απο υπολογιστή;
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...