Jump to content

[Επίσημο] HTC Windows Phone 8S


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα φίλε μου και χρόνια πολλά. Αν δεν έχει λυθεί το πρόβλημά σου ακόμη, δηλαδή δεν υπήρχε πρόβλημα με τους servers της Microsoft, κοίταξε μήπως και έχει λάθος ημερομηνία και ώρα το κινητό και διόρθωσέ τη από τις ρυθμίσεις.

 

Εντάξη φίλε μου θα το τσεκάρω σχετικά με την ημερομηνία και την ώρα .

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 590
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήρα το συγκεκριμένο κινητό στη γυναίκα μου και ουσιαστικά έχοντας την πρώτη γνωριμία με windows phone προσπαθώ να το στήσω. Ερώτηση καίρια:πως βαζω ηχο κλησης ενα mp3 που εχω? Εχω περασει το mp3 στο φάκελο ringtones του τηλεφώνου αλλα δεν το βλεπει να το επιλεξω. Το mp3 ειναι 300 kb και με μικρη διαρκεια. Τι κανω λαθος
Link to comment
Share on other sites

τι δεν εχω ρυθμισει σωστα ρε παιδια και έχοντας το τηλέφωνο πάνω στο γραφειο μου η οθονη ενεργοποιηται και απενεργοποιηται μόνη της;
Link to comment
Share on other sites

τι δεν εχω ρυθμισει σωστα ρε παιδια και έχοντας το τηλέφωνο πάνω στο γραφειο μου η οθονη ενεργοποιηται και απενεργοποιηται μόνη της;

 

Συμβαινει και με το δικο 8Χ μου αυτο και μετα απο ενα restart σταματα.Μου το κανει απο τον καιρο που το αγορασα μια φορα καθε τοσο

Link to comment
Share on other sites

Συμβαινει και με το δικο 8Χ μου αυτο και μετα απο ενα restart σταματα.Μου το κανει απο τον καιρο που το αγορασα μια φορα καθε τοσο

να ρωτισω κατι χαζο γιατι ειμαι και καινουρια στα windows, επανεκινηση πως γινετε; πατωντας το κουμπι power μου βγαζει "αντιο" και κλεινει. Δεν μου έχει επιλογη επανεκίνησης.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτισω κατι χαζο γιατι ειμαι και καινουρια στα windows, επανεκινηση πως γινετε; πατωντας το κουμπι power μου βγαζει "αντιο" και κλεινει. Δεν μου έχει επιλογη επανεκίνησης.

 

Αυτο εννοουσα επανεκκινηση, το απλο κλεισιμο του κινητου

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εννοουσα επανεκκινηση, το απλο κλεισιμο του κινητου

 

Υπάρχει και app για πλακίδιο επανεκκίνησης.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Να παραθεσω μια ερωτηση ακομα, εχω μεταφερει καποιες Φωτογραφίες μεσω Bluetooth απο κινητο android αλλα δεν τις βρισκω πουθενα στο κινητο. Είναι και αυτο καμια ιδιαιτεροτητα των windows phone?
Link to comment
Share on other sites

[/color]

έχει βάλει κανείς 8.1 να μας πει πως συμπεριφέρεται το τηλέφωνο και αν καταναλώνει περισσότερη μπαταρία από τα 8;

 

Δες απαντηση "476" απο Viron

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Όταν φορτίζω το κινητό σε ποσοστό 100% και το αφήσω να λειτουργεί κανονικά, σχετικά γρήγορα, πέφτει το ποσοστό της μπαταρίας από 100% σε 96%. Μετά δεν παρατηρώ αυτή τη γρήγορη πτώση, αλλά κανονική ανάλογα και με τη χρήση που κάνω. Η παραπάνω γρήγορη πτώση γίνεται και όταν αφήσω το κινητό σε ''flight mode''. Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο αυτό ή το κινητό έχει κάποιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Να παραθεσω μια ερωτηση ακομα, εχω μεταφερει καποιες Φωτογραφίες μεσω Bluetooth απο κινητο android αλλα δεν τις βρισκω πουθενα στο κινητο. Είναι και αυτο καμια ιδιαιτεροτητα των windows phone?

 

Στην gallery δεν στις εμφανίζει;;Εμενα εκει μου τις περνάει.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Δες απαντηση "476" απο Viron

 

δε λέει κάτι για την μπαταρία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα. Όταν φορτίζω το κινητό σε ποσοστό 100% και το αφήσω να λειτουργεί κανονικά, σχετικά γρήγορα, πέφτει το ποσοστό της μπαταρίας από 100% σε 96%. Μετά δεν παρατηρώ αυτή τη γρήγορη πτώση, αλλά κανονική ανάλογα και με τη χρήση που κάνω. Η παραπάνω γρήγορη πτώση γίνεται και όταν αφήσω το κινητό σε ''flight mode''. Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο αυτό ή το κινητό έχει κάποιο πρόβλημα;

 

αν σου κρατάει συνολικά 2 μέρες περίπου μη δίνεις σημασία.

Link to comment
Share on other sites

έχει βάλει κανείς 8.1 να μας πει πως συμπεριφέρεται το τηλέφωνο και αν καταναλώνει περισσότερη μπαταρία από τα 8;

 

Αγαπητέ, έχω εγκαταστήσει τα 8.1. Η μπαταρία δείχνει να αδειάζει με εντονότερο ρυθμό, αλλά όχι ανησυχητικά εντονότερο. Θα έλεγα 10-15% παραπάνω με ίδιο προφίλ χρήσης.

 

Σε ότι αφορά την γενικότερη συμπεριφορά του τηλεφώνου, είναι μια χαρά. Αξίζει η αναβάθμιση 100%

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ, έχω εγκαταστήσει τα 8.1. Η μπαταρία δείχνει να αδειάζει με εντονότερο ρυθμό, αλλά όχι ανησυχητικά εντονότερο. Θα έλεγα 10-15% παραπάνω με ίδιο προφίλ χρήσης.

 

Σε ότι αφορά την γενικότερη συμπεριφορά του τηλεφώνου, είναι μια χαρά. Αξίζει η αναβάθμιση 100%

 

σ' ευχαριστώ για την απάντηση.

και κάτι άλλο, το πρόβλημα με την διπλή εμφάνιση των αρχείων λύθηκε;

Edited by saitruom
Link to comment
Share on other sites

Να παραθεσω μια ερωτηση ακομα, εχω μεταφερει καποιες Φωτογραφίες μεσω Bluetooth απο κινητο android αλλα δεν τις βρισκω πουθενα στο κινητο. Είναι και αυτο καμια ιδιαιτεροτητα των windows phone?

 

Αγαπητέ, έχω εγκαταστήσει τα 8.1. Η μπαταρία δείχνει να αδειάζει με εντονότερο ρυθμό, αλλά όχι ανησυχητικά εντονότερο. Θα έλεγα 10-15% παραπάνω με ίδιο προφίλ χρήσης.

 

Σε ότι αφορά την γενικότερη συμπεριφορά του τηλεφώνου, είναι μια χαρά. Αξίζει η αναβάθμιση 100%

 

Πως την εκανες την αναβαθμιση...είνα κατι περιπλοκο??

Την dev εκδοση δεν εχεις βαλει??

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Πως την εκανες την αναβαθμιση...είνα κατι περιπλοκο??

Την dev εκδοση δεν εχεις βαλει??

 

Η αναβάθμιση δεν είναι κάτι περίπλοκο, απλά πρέπει να έχεις έναν λογαριασμό developer. Από εκεί και πέρα απλά κάνεις έλεγχο για ενημερώσεις και σου εμφανίζει τα updates. Την dev έχω βάλει προφανώς μιας και η επίσημη δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση δεν είναι κάτι περίπλοκο, απλά πρέπει να έχεις έναν λογαριασμό developer. Από εκεί και πέρα απλά κάνεις έλεγχο για ενημερώσεις και σου εμφανίζει τα updates. Την dev έχω βάλει προφανώς μιας και η επίσημη δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα.

 

 

Έχει κάποια bug η dev έκδοση ή όλα ΟΚ;;;

Μετά σου έρχεται κανονικά η επίσημη αναβάθμιση αν ποτέ έρθει για το 8S;;;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έβαλα σήμερα την developer 8,1 και την συστήνω ανεπιφύλακτα. Και μόνο που έλυσε μερικά από τα πιο σπαστικά προβλήματα που είχα με το κινητό μου αξίζει. Συγκεκριμένα:

1. Επιτέλους οι εφαρμογές εγκαθίστανται στην sd και μπορούμε να βάλουμε ότι θέλουμε.

2. Επιτέλους ο ήχος ρυθμίζεται ανεξάρτητα.

3. Καλύτερη κάμερα, καλύτερος ο explorer, το ραδιόφωνο και η εμφάνιση. Ακόμη το ψάχνω αλλά αν κάποιος το σκέφτεται να μη διστάσει.

Το καλύτερο - διπλές εμφανίσεις αρχείων τέλος μάγκες.

Edited by saitruom
Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας παιδιά, εχω ενα βιντεο mp4 1080p 25MB το οποιο το παιζει σε αργη κινηση. Ειναι καποια ρυθμιση που πρεπει να κανω για να παιζουν τετοια βιντεο κανονικα
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έβαλα σήμερα την developer 8,1 και την συστήνω ανεπιφύλακτα. Και μόνο που έλυσε μερικά από τα πιο σπαστικά προβλήματα που είχα με το κινητό μου αξίζει. Συγκεκριμένα:

1. Επιτέλους οι εφαρμογές εγκαθίστανται στην sd και μπορούμε να βάλουμε ότι θέλουμε.

2. Επιτέλους ο ήχος ρυθμίζεται ανεξάρτητα.

3. Καλύτερη κάμερα, καλύτερος ο explorer, το ραδιόφωνο και η εμφάνιση. Ακόμη το ψάχνω αλλά αν κάποιος το σκέφτεται να μη διστάσει.

Το καλύτερο - διπλές εμφανίσεις αρχείων τέλος μάγκες.

 

Ελληνικο μενού έχει?

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει Ελληνικά.

 

 

Καποιο bug που να εχεις εντοπίσει??

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καποιο bug που να εχεις εντοπίσει??

 

Μέχρι στιγμής όχι. Αν θα μπορούσα να πω κάτι αρνητικό με πολύ αυστηρότητα, αυτό είναι ότι ο explorer τρέχει ελάχιστα δηλαδή αμελητέα πιο αργά (δέκατα του δευτερολέπτου). Κατά τα άλλα το τηλέφωνο έγινε κατά πολύ καλύτερο.

Ένα άλλο θετικό (εκτός από τα πολύ θετικά που αναφέρω παραπάνω) που παρατήρησα είναι ότι μέσα από το μενού της οικονομίας μπαταρίας έχω πια τη δυνατότητα να επιλέξω πιες εφαρμογές θα τρέχουν στο παρασκήνιο κι έτσι αύξησα τη διάρκεια της μπαταρίας από 2 μέρες περίπου στις 3 με ακριβώς την ίδια χρήση.

Edit: Βγήκε update στην 8.1 το έβαλα και μου έφτιαξε τη ταχύτητα του explorer

Edited by saitruom
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...